sam se gasi????

milospv:
Zadnjih dan dva desava mi se sledece: racunar mi se iz cita mira ugasi. Kaspersky sa najnovijim updateom nista nije nasao. Ima li iko ideju sta bi moglo biti

TEMPERATURA>
Bilo bi mnogo dobro da neko od majstora obradi ovu temu kao : comp. se sam restartuje, instaliranje windowsa, zastita compa od virusa i sl.
Ovo je sada glavna tema a i naredna 2,3 meseca!!!
 
Pa nisi bas dao sve potrebne informacije ali moze biti da treba da se podese power opcije u control panelu,mozda ti je rikno kuler pa ti se racunar gasi kad se procesor pregreje,mozda, kazem mozda...
 
I ja imam problem, komjuter mi se restartuje sam od sebe. Ranije se desavalo po nekoliko puta dnevno, a od kad smo stavili jos jedan ventilator nastavlja ali jednom, najvise dvaput u toku dana. Jel se to procesor pregreva ili je u necemu drugom problem ?
 
U pitanju je virus ( i meni se desilo). Spas je u formatiranju particije a zatim pravljenju dve manje pa formatiranje pa ponovo spajanje i tako 5-6 puta.
Znaci nista od jednog formatiranja. Ako mi ne verujete probajte pa ce te videti. Posle prvor restarta proverite gresku koju vam sistem javlja, uvek je ista.
 
Hackers:
U pitanju je virus ( i meni se desilo). Spas je u formatiranju particije a zatim pravljenju dve manje pa formatiranje pa ponovo spajanje i tako 5-6 puta.
Znaci nista od jednog formatiranja. Ako mi ne verujete probajte pa ce te videti. Posle prvor restarta proverite gresku koju vam sistem javlja, uvek je ista.

:( Meni norton jeste pronasao jedan risk file koji nece da nikako da obrise, stalno mi preporucuje "excluded from future scans" Jel mislis da je to problem zbog koga mi se restartuje kompjuter? I bilo bi lepo da mi malo pojasnis ono gore sto si napisao, nisam bas strucna na ovom polju.. Zar ne postoji neki laksi nacin da uklonim taj fajl ako mi on vec pravi problem?
 
Ti sindromi resetovanja, najverovatnije imaju objasnjenje u hardware monitoru na ploci. To je mali kontroler koji prati temp. sa sensora, napone na magistralama i sl.
Ako nesto ispade iz granice, ploca ce sama da gasi/restartuje komp. sigurnosti radi.
Znaci uzrocnik je ili lose hladjenje ili lose napajanje (koje salje neke nedozvoljene voltaze).
Naravno da mogu uzrocnici da budu virusi, crvi, konji(trojanski) i sl. kompjuterska gamad. Al za njih je resenje bar jednostavnije. Neki AV pa scan.
 
Hackers:
U pitanju je virus ( i meni se desilo). Spas je u formatiranju particije a zatim pravljenju dve manje pa formatiranje pa ponovo spajanje i tako 5-6 puta.
Znaci nista od jednog formatiranja. Ako mi ne verujete probajte pa ce te videti. Posle prvor restarta proverite gresku koju vam sistem javlja, uvek je ista.


Kolko ja znam meni je uvek pomagalo samo jedno formatiranje particije gde mi je OS.Sta postizes ako formatiras disc 5 puta???Jedino ako postoje virusi koji se podvuku pod magnetnu plocu harda i tu cekaju da se formatira disc pa se posle vrate,pa ih iznenadis 5-im formatom.Neka me neko strucniji uputi...
 
Ova tema bi trebalo da bude na Sigurnost i Zaštita, ali nema veze...

Inače, nekada davno (pre 10-ak godina, a to je u kompjuterskom svetu itekako davno), virusi su bili znatno opasniji nego sada.

Boot virusi, od kojih je JunkieBoot jedan od opasnijih, sposobni su da se uglave u boot sektor na način da ih je konvencionalnim metodama formatiranja NEMOGUĆE ukloniti. S toga, tvdnja da nekad nije moguće rešiti se virusa jednim formatiranjem stoji, ali takođe, ako ne može jednim, ne može ni sa 5-6 uzastopnih. Takvi virusi se brišu upisivanjem HEx 00 u boot sektor, pomoću HexEditora (logično). Ali, kod nekih virusa (kao gore pomenuti) ni to ne pali, pa je potrebno nabaviti specijalizovane alate za tu svrhu. Ja sam, tada, taj virus očistio sa Programom PC Cillin, ali ne ovakvim kakav danas poznajemo, već je to bio mali programčić od 20KB, čija je jedina namena bila upravo temeljno brisanje boot sektora. A sve pošto ručno brisanje, pomoću PC Tools-a, nije urodilo plodom.

Eto male storije, ako nekog interesuje. Jeste da nema veze sa temom, ali sam se setio toga, pa što da ne podelim sa vama :lol:
 
Hajde da nabrojim razloge za iznenadna restartovanja:
1. Ako racunar to cini samo kada pokrenes odredeni program, najverovatnije je taj program krivac. Proveri postoji li update ili nadji stabilniji program. Pokušaj da pronades krivca: Iskljuci sve programe koji se podizu zajedno sa Win-om. Start > Run > upiši msconfig pa enter. Odaberi karticu Startup, odcekiraj sve programe > OK i resetuj. Ako se posle toga ne resetuje aktiviraj programe pojedinacno u Start up-u (posle svakog pojedinacno odcekiranog programa resetuj). Ako se problem ponovo javi znaces koji je program odgovoran za resetovanje.
2. Proveri da li imas viruse
3. Ako se resetovanje nastavi mozda je problem u pregrevanju. Otvori kucište racunara i ocisti prašinu pomocu kompesovanog vazduha.
4. Resetovanje može biti i zbog napajanja. Zameni kabal za napajanje ili zameni zaštitnik od prenapona.
5. Proveri i da li je racunar na istom osiguracu sa nekim drugim velikim potrošacem koji koristi mnogo struje u nepravilnim intervalima.
 
slusaj probaj sruci sistem dole tj nov sistem pa ako se i tad gasi pri novom sistemu onda treba da otvoris komp da skines hladnjaki da ocistis pastu sa procesora i da namazes tanki sloj paste jer kad je debeo sloj procesor se zagreva i ugasi se mom komsiji sam to uradio sad prezadovoljan to je to garant
evo primera obuci kaput na 40 stepeni i radi nesto ce da se preturis tako i on e kad to uradis i ako opet nece resetuj mu bios i onda mora da oce bios mu je mama svako ko me poslusa komp mu radi kao nov.
 
:( Meni norton jeste pronasao jedan risk file koji nece da nikako da obrise, stalno mi preporucuje "excluded from future scans" Jel mislis da je to problem zbog koga mi se restartuje kompjuter? I bilo bi lepo da mi malo pojasnis ono gore sto si napisao, nisam bas strucna na ovom polju.. Zar ne postoji neki laksi nacin da uklonim taj fajl ako mi on vec pravi problem?



norton je jedno sranje u boji da izvinete na recniku jer nikakav nije pao mi je sistem posle nedelju dana od tog antivirusa za nedelju dana avg kaspersky lab to su antivirusi jaki .
 

Back
Top