Da li Vojvodini treba ukinuti autonomiju kakvu sada ima ?

Da li Vojvodini treba ukinuti autonomiju ? (u skladu sa opisom u uvodnom postu)

  • Da !

    glasova: 32 68,1%
  • Ne !

    glasova: 5 10,6%
  • Vojvodina treba da bude nezavisna ! Dakle Vojvodina treba da ima svoj ustav !

    glasova: 10 21,3%

  • Ukupno glasova
    47
  • Anketa je zatvorena .

FATAL ERROR

Primećen član
Poruka
934
Vec duze vreme mnogo se u javnosti spekulise o odcepljenju Vojvodine . Kao posledicno stanje promasene politike tzv. devedesetih Kosovo je poprilicno brzo postalo deo neke druge drzave . U skladu sa takvim stanjem pocele su neke spekulacije o nekakvim sukobima Madjara i Srba u Vojvodini . Cesto su se po televizijama prikazivali nekakvi grafiti kojima su navodno vredjane nacionalne manjine i druge slicne stvari . ( Ako neko nesto jos zna , ima neke informacije o slicnim dogadjanjima neka iskoristi ovu temu i kaze nam )

Zadnjih nekoliko godina pojavili su se neki ljudi i politicke struje koje traze da Vojvodina ima poseban ustav . Pocelo je da se spekulise po medijima kako to vise nisu Srbi u Vojvodini vec Vojvodjani . Nastala je neka novanarodno nova , Vojovdjanska narodnost iliti nacija . Onda se pojavila izrazeno forisiranje cele te price kako je Vojvodina odstecena i kako je Beograd iskoriscava . ta prica se uglavnom zavrsavala kako je jedino resenje da se Vojvodina odcepi . Danas najvise angazovani politicar je Canak koji se zalaze sa neke nove privilegije Vojvodine pa i za poseban ustav .

Moje mishljenje : Ono sto je sasvim ocigledno jeste da je Vojvodina ima posebne privilegije koje nema nijedan drugi deo Zemlje . Dakle Vojvodina ima veliku Autonomiju kao sto je nekad i Kosovo imalo . Zasto samo da Vojvodina ima neke posebne privilegije u celoj zemlji ? Da li Vojvodini treba ukinuti autonomiju kako bi bila ravnopravna sa ostatkom Srbije ? U slucaju da Vojvodini ostane velika autonomija kao danas (kao sto ce i ostati ili ce se povecati) je sustinski diskriminacija ostalih delova Srbije .

Ako je srpska politka nekakva regionalizacija onda bi trebali imati vise regiona , a ne samo Vojvodinu . A te regije nikako ne bi imale posebne ustave jer to je samo po sebi besmisleno . Sta ce Vojvodini poseban ustav ako je deo Srbije koja vec ima ustav ? A taj Vojvodjanski ustav je podrazumeva mnogo slobode i nezavisnosti od Srbije . Vojvodina bi donosila svoje zakone nezavisno kakavi su zakoni u Srbiji . U prevodu to je cist separatizam i ljudi koji se za to zalazu po mom mishljeju bi automatski mogli biti proglaseni za drzavne neprijatelje i separatiste i u skaldu sa tim da budu krivicno gonjeni jer remete ustav (njene zakone) Srbije i njen integtritet .

Sta vi mislite ? Da li imate nesto da dodate na ovu temu ? Ja sam potpuno neupucen u stanje u drzavi pa me interesuje vase mishljenje .

Negde sam video neki snimak gde Canka docekuju u Hrvatskoj i daju mu nekakvu pocast sto je spasavao hrvate u ratu . Taj snimak je navodno Radiklna Stranka prikazivala . Da li neko moze da okaci taj snimak ovde da svi ponovo to vidimo ili link ka tom snimku .


Prica koja se takodje provlacila jeste kako profit koji ostvari Vojvodina ide za Beograd . To nije nikakav realan razlog da se Vojvodina odcepi ili da neki ljudi to zahtevaju . Pa onda bi u skaldu sa tim i Pancevci mogli da zahtevaju odcepljenje jer oni najvise svojom naftarom stvaraju novca . Cankova prica o novcu je sasvim neporavdana jer on nije postavio pitanje sta je sa Juznim delom Srbije . Sta je sa profitom juznog i istocnog dela Srbije ? Iz cele Srbije se izdvaja novac za Beograd , a ne samo iz Vojvodine . Ja se slazem da to treba da se promeni . Ali to ne znaci da Vojvodina treba da se odcepi . Oni Srbi iz Vojvodine koji su u toj prci ce najvise da nayebu . Ta prica o profitu je samo povod , izgovor za nesto drugo . Ako im to vec smeta zasto nisu trazili da se novac iz Vojvodine i drugih delova drugacije rasporedjuje . Nego su kao jedino resenje nasli u novom ustavu i prici o odcepljenju . To je automatski separatizam .
 
Ako se postupak vodi po Ustavu Srbije, onda nije kažnjivo.
Inače, dobro pitanje: Možda treba napraviti referendum u Srbiji i odlučiti da li severnim delovima od linije Sombor- Žednik-Senta dozvoliti da se odcepe i pripoje Mađarskoj, ili još XY-godina strepiti kada će neko tamo nešto zakuvati!?

Koliko sam shvatio, neki će još dosta gnjaviti Srbiju jer još nije pala na kolena i totalno se prepustila novom Svetskom Poretku:D
 
Novi svetski poredak ne znaći baš ništa i prazna je fraza. Francuska revolucija je bila Novi svetski poredak. Pobedanad nacizmom je označila jedan drugi Novi svetski poredak. Informatička revolucija neki treći... a što se tičeVojvodine treba ukinuti autonomiju i dati joj recimo status kakav ima Bavartska u Nemačkoj. A Ustav nije obeležje nezavisnosti, čisto preciznosti radi.
 
Kosmet nije proglasio nezavisnost zbog politike 90-tih,nego zbog komunisticke politike+bombardovanja,politika iz 90-ih se tu samo nasla u rashljama.

Naravno da ne treba ikom ista vise od drugih dozvoliti,ali bojim se da je za to vec kasno,ja sam pre pola godine ovde napisao -za separatizam metak u celo,ali sam bio banovan od strane neshe t.

Tako je u i drugim sferama,jednostavno kreaturi poput Canka se nije smelo dozvoliti bilo kakvo pojavljivanje u javnosti tj. odavno ga je trebalo strpati u zatvor.

Cim je on istampao vojvodjanske pasose i to javno priznao,a nije streljan ili uhapsen jasno je koliko je sati.

I opet se ceka 5 do 12,i opet se ceka da se sve rasplamsa do oruzanog sukoba......a posle ce se vec pojaviti neki novi Sloba na koga ce pojedinci uz pomoc stranih faktora sve svaliti.......i opet ce ovi sto danas prozivaju radikale,militante i ostale pse rata da okrivljuju slicne za sra*a koja su sami napravili.

Stvar treba resavati iz korena i dok nije kasno.
 
Novi svetski poredak ne znaći baš ništa i prazna je fraza. Francuska revolucija je bila Novi svetski poredak. Pobedanad nacizmom je označila jedan drugi Novi svetski poredak. Informatička revolucija neki treći... a što se tičeVojvodine treba ukinuti autonomiju i dati joj recimo status kakav ima Bavartska u Nemačkoj. A Ustav nije obeležje nezavisnosti, čisto preciznosti radi.

Samo se ti zavaravaj!
Šta misliš, zašto su se ovamo dovukli Ameri, zašto nas nisu pustili da se istrebimo, kao tamo neka afrička plemena!?:D
Svetski poredak, Interesne zone itd, itd...
 
kakvi bre oruzani sukobi kakvi bakraci, ko to hoce da se otcepljuje, SRBI u vojvodini hoce svoju drzavu ? dal ste vi ljudi normalni:dash::dash:

E moj prijatelju de ti zivish? Takvih bolida ima kolko hoces, sa tendencijom da ih bude i vishe. to bash Srba, posto Madjar ili Rumun nisu idioti. Njima kada bi rekao da od danas nisu to shto jesu nego nekakvi "Bojbodjani" gomnima bi te na'ranili:mrgreen:. Najveci separatisti su ti upravo "Srbi", ako tako mogu da ih nazovem, ko zna u shta su se do sad transformisali:lol:
 
E moj prijatelju de ti zivish? Takvih bolida ima kolko hoces, sa tendencijom da ih bude i vishe. to bash Srba, posto Madjar ili Rumun nisu idioti. Njima kada bi rekao da od danas nisu to shto jesu nego nekakvi "Bojbodjani" gomnima bi te na'ranili:mrgreen:. Najveci separatisti su ti upravo "Srbi", ako tako mogu da ih nazovem, ko zna u shta su se do sad transformisali:lol:

Ona mi objasni otkud toliko Madjarica u Ligi?
 
Ona mi objasni otkud toliko Madjarica u Ligi?

A odakle ih toliko u SRS? :lol: Znash i ti dobro o chemu ja pricham. Madjari NIKADA nece postati nikakvi Bojbodjani. Oni ce postovati okruzenje u kom se nalaze,ali ce uvek znati ko su i shta su i to ti je valjda jasno. Jedno je postovati zemlju u kojoj si,a drugo je pljunuti na svoju istoriju, poreklo, jezik, veru i ko zna shta sve josh. E to od njih nikad neces da vidish. I da se kojim sluchajem Vojvodina otcepi oni se nikada ne bi utopili u to novo cool drushtvo vec bi i dalje chuvali svoje partije, jezik, pa i trazili autonomiju u okviru iste. Naravno sve zbog toga shto su normalan narod za razliku od nas.
 
A odakle ih toliko u SRS? :lol: Znash i ti dobro o chemu ja pricham. Madjari NIKADA nece postati nikakvi Bojbodjani. Oni ce postovati okruzenje u kom se nalaze,ali ce uvek znati ko su i shta su i to ti je valjda jasno. Jedno je postovati zemlju u kojoj si,a drugo je pljunuti na svoju istoriju, poreklo, jezik, veru i ko zna shta sve josh. E to od njih nikad neces da vidish. I da se kojim sluchajem Vojvodina otcepi oni se nikada ne bi utopili u to novo cool drushtvo vec bi i dalje chuvali svoje partije, jezik, pa i trazili autonomiju u okviru iste. Naravno sve zbog toga shto su normalan narod za razliku od nas.

Nema Madjarica u SRS, tu si se malo prešao. U SRS u Vojvodini trenutno ima sve manje i kolonistai Srba, dele se i izbacuju medjudobno. Nemaju Madjarice ništa za sebe da nadju u SRS, tako da ne znam o čemu ti tu uopšte govoriš?
 
Nema Madjarica u SRS, tu si se malo prešao. U SRS u Vojvodini trenutno ima sve manje i kolonistai Srba, dele se i izbacuju medjudobno. Nemaju Madjarice ništa za sebe da nadju u SRS, tako da ne znam o čemu ti tu uopšte govoriš?

Hoces da kazes da Madjara nema u SRS???? Daj brate sad ga pretera stvarno. Ima ih i te kako i to su mi SVI Vojvodjani sem tebe rekli. E sad dal su Madjarice bash ili Madjari ja stvarno ne znam.
 
vojvodina treba da se ukine .

smisao postojanja Vojvodine tj Vojvodstva srpskog je imao smisla samo u Austrougarskoj jer je objedinjavao krajeve vecinski naseljene srpskim stanovnistvom u toj drzavi i davao im autonomiju

Sobzirom da je Vojvodina kao vecinski srpska teritorija sada deo Srbije nema potrebe bilo kakve za njenim postojanjem .

Treba je ukinuti a srbiju decentralizovati do nivoa opstina i okruga.
 
Nema Madjarica u SRS, tu si se malo prešao. U SRS u Vojvodini trenutno ima sve manje i kolonistai Srba, dele se i izbacuju medjudobno. Nemaju Madjarice ništa za sebe da nadju u SRS, tako da ne znam o čemu ti tu uopšte govoriš?

Е, ово си дебело слагао ...
Ал' није ти први пут, навикли смо се већ ...

Мађара и Мађарица има у свим странкама ...
Чест случај је да се у једном домаћинству пронађу чланови више странака ...
Један у ДЗВМ, други у ДС, трећи у СРС, четврти у ДСС ...
Па ко победи уз њега су ...

Дакле пробај
макар мало,
да будеш објективан ...
 
Е, ово си дебело слагао ...
Ал' није ти први пут, навикли смо се већ ...

Мађара и Мађарица има у свим странкама ...
Чест случај је да се у једном домаћинству пронађу чланови више странака ...
Један у ДЗВМ, други у ДС, трећи у СРС, четврти у ДСС ...
Па ко победи уз њега су ...

Дакле пробај
макар мало,
да будеш објективан ...

Ovo i ja kazem,ali je cinjenica da ce Madjari, za razliku od ovih nasih bolida zauvek i ostati Madjari bez obzira za sve,a nashi ce malo Bosnjaci, pa malo Srbi, pa malo "Bojbodjani", pa *********:hahaha: Hebem ti drzavu i ko je izmisli:roll:
 

Back
Top