cemu sve ovo

serpiko:
jel imao neko nekad koristi od citanja filozofije?mudriji ste,pametniji,ukapirali ste nesto,ja tesko


Valjda sve zavisi od coveka, da li i koliko oseca nesto, u ovom slucaju filozofiju. Neki ljudi mogu da procitaju puno toga, a da "efekat" bude nikakav, a neke inspirise i jedna jedina recenica.
 
Sve zavisi od tvojiih intersovanja za nesto.
Ipak da bi neke 'teske' knjige citao treba biti dobro koncentrisan, a ne samo buljiti i reci procitao sam sad sam obrazovan.
Nekad jedna recenica, jedna misao moze da ti promenio pogled na svet.
Sve zavisi od tebe koliko razmisljas o tome sto citas i na koji nacin to shvatis
 
Кулиража:
Nekad jedna recenica, jedna misao moze da ti promenio pogled na svet.
Da li si ti nekad doziveo ovakvu promenu,citas neku knjigu i odjednom paf,nista vise nije isto.
Moze da bude zabavno citanje i malo te baci na razmisljanje ali nista ja od toga nisam pametniji,mnogo se vise uci iz iskustva
 
Autostoperski vodic... postujem ali razmisljanja nekog lika tj pisca pretocena u to delo nije ono iz cega se moze izvuci neka pametna, mudra misao koju ces da citiras ili se ponasas u skladu sa njom!

Skoro iz svakog ozbiljnijeg dela koje sam procitao (a nije ih malo) imalo se lepoga sta nauciti i u zivotu primeniti.
Nemogu reci da sam doziveo PAF (sto rece Serpiko) iz jednog dela, iz jedne recenice ali sam primetio da sam posle svakog dubljeg analiziranja i citanja zapisa o istom tom delu ili misli o... uputio sebe u neki novi pravac, nacin razmisljanja i svatanja o...
Pogledi na svet su mi se menjali posle svake knjge ali i posle svake godine zivota jer ipak moram se sloziti sa Serpikom da je zivot i iskustvo ono sto je naj a knjige su smernice pa sad ako citas ili slusas sund tako ces i bitisati!
Hvala na strpljenju i hteo bih zahvaliti i mojoj inspiraciji bez koje nebih ovo napisao u dahu!
Hvala
Pozdrav!
 
serpiko:
jel imao neko nekad koristi od citanja filozofije?mudriji ste,pametniji,ukapirali ste nesto,ja tesko

Uvek je korisno pročitati Misli velikih filosofa, a i ne samo njih, nego i svih ostalih velikana...Upućuju i pobudjuju na razmišljanje, a neke čak i reše problem, jer otvore oči. :wink:


p.s. Cartman, zar ti nisi bio medju prvima ko se zalagao za filosofiju na forumu, pa te uopšte nema na njoj, nismo valjda toliko ispod svakog nivoa prave filosfske misli.... 8)
 
Moram da priznam da je knjiga koju trenutno čitam Niče i srpska književnost toliko komplikovana, i teško razumljiva, da mi uopšte više nije do filosofije. Toliko toga nabacanog, doktorska interperetacija. To je ustvari malo proširen autorov doktorat o Ničeovoj filosofiji. :roll:
 
cartman:
Autostoperski vodic... postujem ali razmisljanja nekog lika tj pisca pretocena u to delo nije ono iz cega se moze izvuci neka pametna, mudra misao koju ces da citiras ili se ponasas u skladu sa njom!

pa ne slazem se....parodija je nacin da neke stavove, koji su se toliko ukorenili da ljudi vise o njima ne razmisljaju nego ih uzimaju zdravo za gotovo, pogledas sa neke druge strane....
Autostopersi vodic je genijalna knjiga bas zbog toga...
ne znam za tebe ali meni je realnost potpuno drugacije izgledala posle te knjige...

eto cemu citanje...
 
cartman:
Autostoperski vodic...
njashke choveche...pa cela knjiga je jedna misao....dodushe sve su.....
ali ovde se lepo oseca flow...bash lepo...
i ceo taj pogled na postojanje...nashe...
po meni prvi koji je uspeo da besmisao uchini itekako smislenim...obojio je nishtavilo...i dao mu osecanje....ma da bi shvatio morash da imash peshkir :wink:
 
serpiko:
Кулиража:
Nekad jedna recenica, jedna misao moze da ti promenio pogled na svet.
Da li si ti nekad doziveo ovakvu promenu,citas neku knjigu i odjednom paf,nista vise nije isto.
Moze da bude zabavno citanje i malo te baci na razmisljanje ali nista ja od toga nisam pametniji,mnogo se vise uci iz iskustva
Ponekad se i to desi.
Normalno je da mi se ne desi da skroz promenim pogled na svet i na zivot, ali neke stvari drugacije posmatram nego do tad.
 
serpiko:
jel imao neko nekad koristi od citanja filozofije?mudriji ste,pametniji,ukapirali ste nesto,ja tesko
Nisam starija, verovatno ni mudrija. Filozofija je nesto divno i po meni jedino sto nas razlikuje od zivotinja. Ti to znas inace ne bi ni bio ovde... :wink:
 
anakin:
Autostopersi vodic je genijalna knjiga bas zbog toga...
ne znam za tebe ali meni je realnost potpuno drugacije izgledala posle te knjige...

eto cemu citanje...
i meni realnost drugacije izgleda npr. posle filma U zmajevom gnezdu,kad izadjem iz bioskopa cini mi se da mogu da bijem sve po redu,i to je super ali kratko traje,kad bih se jos zakacio sa nekim muflonom pa mi ovaj izbio par zuba vrlo brzo bih se vratio u realnost
 

Back
Top