Zeitgeist

M-1980

Iskusan
Poruka
6.821
Iako je bila tema "Zeitgeist o reptilima", odgledala sam oba filma naslovljena Zeitgeist i o reptilima nema ni reci. Filmovi se bave nacinima modernog porobljavanja kroz dugovanja, iza kojih , smatra se, stoje cuvene porodice koje se i inace spominju u svim teorijma zavere, a koje opet poseduju AFR i ACB, a preko njih vecinski i MMF. Tako da osim tajnosti (ne bas potpune posto svi znaju za recimo Bilderberg Group) nema neceg narocito natprirodnog. Sa druge strane misterija je i dalje sam motiv iako film pruza odredjene...

Da li ste odgledali ta oko 4 sata duga, dva filma??
Da li vam se cini da je takav NWO u toku??
Da li vam se cini da je ponudjena mogucnost (svet bez monetarnog sistema) izvodljiva??
Da li matrate da je priroda coveka (uprosceno) dobra (jer bi to bio preduslov za uspeh)??
 
Iako je bila tema "Zeitgeist o reptilima", odgledala sam oba filma naslovljena Zeitgeist i o reptilima nema ni reci. Filmovi se bave nacinima modernog porobljavanja kroz dugovanja, iza kojih , smatra se, stoje cuvene porodice koje se i inace spominju u svim teorijma zavere, a koje opet poseduju AFR i ACB, a preko njih vecinski i MMF. Tako da osim tajnosti (ne bas potpune posto svi znaju za recimo Bilderberg Group) nema neceg narocito natprirodnog. Sa druge strane misterija je i dalje sam motiv iako film pruza odredjene...

Da li ste odgledali ta oko 4 sata duga, dva filma??
Da li vam se cini da je takav NWO u toku??
Da li vam se cini da je ponudjena mogucnost (svet bez monetarnog sistema) izvodljiva??
Da li matrate da je priroda coveka (uprosceno) dobra (jer bi to bio preduslov za uspeh)??

Odgledao sam oba filma. Izašao je i treći, skinuo sam ga, ali nisam još uvek stigao da ga odgledam..

Ne znam šta da mislim... Čini mi se da za neke stvari preteruju, istina je verovatno negde na sredini.

Ponuđena mogućnost nije izvodljiva, jer novac olakšava razmenu, a razmena olakšava život. Zato je novac potreban, te će pre biti da je potrebna reforma monetarnog sistema, a ne njegovo ukidanje... Ipak, možda je bolje da to zaključim nakon trećeg filma.

Priroda čoveka nije dobra čak ni uprošćeno. Moramo uzeti u obzir sve porive u svakom čoveku, sve karaktere i uključiti ih kao takve u analizu. Da su ljudi, generalno, dobri, komunizam bi bio savršen sistem.
 
Odgledao sam oba filma. Izašao je i treći, skinuo sam ga, ali nisam još uvek stigao da ga odgledam..

Ne znam šta da mislim... Čini mi se da za neke stvari preteruju, istina je verovatno negde na sredini.

Ponuđena mogućnost nije izvodljiva, jer novac olakšava razmenu, a razmena olakšava život. Zato je novac potreban, te će pre biti da je potrebna reforma monetarnog sistema, a ne njegovo ukidanje... Ipak, možda je bolje da to zaključim nakon trećeg filma.

Priroda čoveka nije dobra čak ni uprošćeno. Moramo uzeti u obzir sve porive u svakom čoveku, sve karaktere i uključiti ih kao takve u analizu. Da su ljudi, generalno, dobri, komunizam bi bio savršen sistem.

definitivno je dodata odredjena kolicina drame...

sto se tice vlasnistva nad pomenutim bankama...to su cinjenice...

sto se tice podmetacine svih vrsta, mislim (ali ovo ja mislim) da je i to istina..

jedino mi nije jasno zasto???...nije bas da ce vecno da zive....cak ni oni...:mrgreen:
 
Iako je bila tema "Zeitgeist o reptilima", odgledala sam oba filma naslovljena Zeitgeist i o reptilima nema ni reci. Filmovi se bave nacinima modernog porobljavanja kroz dugovanja, iza kojih , smatra se, stoje cuvene porodice koje se i inace spominju u svim teorijma zavere, a koje opet poseduju AFR i ACB, a preko njih vecinski i MMF. Tako da osim tajnosti (ne bas potpune posto svi znaju za recimo Bilderberg Group) nema neceg narocito natprirodnog. Sa druge strane misterija je i dalje sam motiv iako film pruza odredjene...

Da li ste odgledali ta oko 4 sata duga, dva filma??
Da li vam se cini da je takav NWO u toku??
Da li vam se cini da je ponudjena mogucnost (svet bez monetarnog sistema) izvodljiva??
Da li matrate da je priroda coveka (uprosceno) dobra (jer bi to bio preduslov za uspeh)??
Da
Verujem da je tako.....
Neverujem...
Ko ce ga znati......
 
Pridruzicu se nevernicima u ljudsku svest i dobrotu.
Cini mi se da se covekova priroda ipak dobro ogleda u tome sto ljudi piju, puse (i da sada ne nabrajam poroke i sl.) a sve to rade iako su svesni i upuceni u posledice...
Mislim da je projekat Venus unapred osudjen na propast, jer bi odredjen broj bio protiv i bez nekog realnog razloga...eto onako...da bi se razlikovao...ili tako nesto.:mrgreen:
 
ма мене се у том цајтгајсту највише дојмило самоуништење монетарног система
то ми баш делује интересантно и реално
а филм се појавио кад и ова свецка економска кризла
 
ма мене се у том цајтгајсту највише дојмило самоуништење монетарног система
то ми баш делује интересантно и реално
а филм се појавио кад и ова свецка економска кризла

mene je zaintrigirao i stav o svim religijama..:lol:
a i to sto ti rece, zanimljivo i izvesno...pitam se samo preko cije kicme ce da se prelomi???:think:
 
Iako je bila tema "Zeitgeist o reptilima", odgledala sam oba filma naslovljena Zeitgeist i o reptilima nema ni reci. Filmovi se bave nacinima modernog porobljavanja kroz dugovanja, iza kojih , smatra se, stoje cuvene porodice koje se i inace spominju u svim teorijma zavere, a koje opet poseduju AFR i ACB, a preko njih vecinski i MMF. Tako da osim tajnosti (ne bas potpune posto svi znaju za recimo Bilderberg Group) nema neceg narocito natprirodnog. Sa druge strane misterija je i dalje sam motiv iako film pruza odredjene...

Da li ste odgledali ta oko 4 sata duga, dva filma??
Da li vam se cini da je takav NWO u toku??
Da li vam se cini da je ponudjena mogucnost (svet bez monetarnog sistema) izvodljiva??
Da li matrate da je priroda coveka (uprosceno) dobra (jer bi to bio preduslov za uspeh)??

Odgledao sam oba filma . Snimljen je i treci film , koji opsirnije objasnjava Venus projekat , tj. plan kako ce izgledati prvi Venus grad .

U filmu nema reci o reptilima , to je sasvim drugi problem sto neki ljudi i najnemogucnije stvari povezuju , tako su neki u ovom filmu nasli reptile . Svako je nasao ono sto je trazio :D , neki ljudi sa foruma politika su nasli dokaze da je Amerika najgora drzava i sto ga je treba unistiti ... izgleda da je retko ko objektivno sagledao ceo film .

Ono sto predlaze Jacque Fresco je po mom mishljenju nuzna pojava . Oni su se u filmu doticali politickog stanja na zemlji . Nisu se doticali nesto mnogo ( ne u dovoljnoj meri ) ekoloskim stanjem planete , nisu se doticali problema kao sto su prenaseljenost planete , nedostatak hrane , nedostatak vode za toliki ljudski mravinjak , globoalno zagrevanje , nestasica nafte kao glavnog pokretaca sadasnje infrastrukture i mnogih drugih koji su najveci problem jer su toliko dramaticni da bi svako od nas sad trebalo da u panici skace uzvikujuci "Jaoj" . :D
O tome opsirnije na filmu koji je snimio YouTube ( ili neko njihov ) , mnogo dobar film ... svidece vam se


Interesantno je da nigde nema na nasim forumima nikakve rasprave o filmu niti o idejama tog filma , Venus Projektu i slicno ... Ipak smo mi Srbi .
 
Poslednja izmena:
Iskreno govoreci, smatram da postoji dovoljno hrane i resursa na plneti, samo su rasporedjeni na nacin na koji je rasporedjeno i sve ostalo...
Cini mi se da su i oni nesto slicno izneli o tome, a sto se tice zagadjenja...mislim da smatraju da bi prebacivanjem na eko goriva i energiju , problem zagadjanja u mnogome bio resen....itd, itd...
 
Iskreno govoreci, smatram da postoji dovoljno hrane i resursa na plneti, samo su rasporedjeni na nacin na koji je rasporedjeno i sve ostalo...
Cini mi se da su i oni nesto slicno izneli o tome, a sto se tice zagadjenja...mislim da smatraju da bi prebacivanjem na eko goriva i energiju , problem zagadjanja u mnogome bio resen....itd, itd...

takva mogucnost nije iskljucena
 
Iskreno govoreci, smatram da postoji dovoljno hrane i resursa na plneti, samo su rasporedjeni na nacin na koji je rasporedjeno i sve ostalo...
Cini mi se da su i oni nesto slicno izneli o tome, a sto se tice zagadjenja...mislim da smatraju da bi prebacivanjem na eko goriva i energiju , problem zagadjanja u mnogome bio resen....itd, itd...

Raspoređivanje je svakako pogrešno. A što se dovoljnosti tiče, resursi su dovoljni na dugi rok, tačnije, može se uslovno reći - neograničeni...
Jer, razvoj tehnologije je taj koji konstantno povećava produktivnost i ekonomičnost (čitaj, racionalnost korišćenja resursa). Ono što je najvažnije, danas se kao resurs koriste mnoge stvari za koje se do pre 100 godina (možda i manje) nije ni znalo.

Možemo li da zamislimo šta će biti resurs za 100 godina?
 
Raspoređivanje je svakako pogrešno. A što se dovoljnosti tiče, resursi su dovoljni na dugi rok, tačnije, može se uslovno reći - neograničeni...
Jer, razvoj tehnologije je taj koji konstantno povećava produktivnost i ekonomičnost (čitaj, racionalnost korišćenja resursa). Ono što je najvažnije, danas se kao resurs koriste mnoge stvari za koje se do pre 100 godina (možda i manje) nije ni znalo.

Možemo li da zamislimo šta će biti resurs za 100 godina?

a jos kada bi postojala volja da se spreci lov zivotinja bez razloga u nedogled....seca suma...gde bi nam bio kraj.
 

Back
Top