POMOC ZA UNISALACIU

T-Ice

Početnik
Poruka
27
Da neduzim kako se to desilo uglavnom ceo folder gde je bio instaliran program
(Battlefield Vietnam)je izbrisan iz C:\program files.U Control Panelu,u ADDREMOVE PROGRAMS
stoji da je program jos u sistemu,ali ga nemogu nikako skinuti posto fale neki fajlovi za
unistalaciu koji su obrisani.
Probao sam opet da instaliram program,ali mi daje opciju samo za unistal koju nemoze
da izvrsi zbog nedostatka tih fajlova.
Moze li mi neko pomoci kako da resim ovaj problem i da ponovo instaliram program.
Unapred hvala
 
Probaj kada ubacis cd sacekaj da se pojavi prozor u vezi te igre i onda mozda imas tu uninstal reinstal itd. MOzda si trebao ako stvarno ima tu uninstal odatle da izbrises igru a ne preko add remove.
 
Ako si izbrisao bas ceo folder (ako ima nesto izbrisi i to) instaliraj neki program za ciscenje registra (npr. Registry Checkup).
Skeniraj njime registar i idi na Fix Problems.
Posle toga bi trebalo da si resio probleme.
PS. Ovo sam radio kod jednog lika koji nije znao sta znaci UNinstall, covek je sve zivo brisao rucno.
I onda kad je racunar zakucavao svaki minut,POoomagaj.
 
Ako si izbrisao bas ceo folder (ako ima nesto izbrisi i to) instaliraj neki program za ciscenje registra (npr. Registry Checkup).
Skeniraj njime registar i idi na Fix Problems.
Posle toga bi trebalo da si resio probleme.
PS. Ovo sam radio kod jednog lika koji nije znao sta znaci UNinstall, covek je sve zivo brisao rucno.
I onda kad je racunar zakucavao svaki minut,POoomagaj.
Dakle prvo izbrisi sve golim okom vidljime tragove, potom ocisti registar, a onda ako zelis mozes igru ponovo instalirati
 
Hmmm.....(malo razmisljam :) )

Ovako,

1.Prvo se jos jednom uveri da li postoji folder u Program Files(od igre) a da se nalazi pod nekim
drugim imenom.(ime firme koja je pravila igru...itd)

2.Kada si siguran da folder vise ne postoji onda ukljuci u exploreru:
Tools>Folder Options>View>Show hidden files...Apply>Ok
Onda idi na
C:\Documents and Settings\All Users\Application Data
C:\Documents and Settings\Default User\Application Data
C:\Documents and Settings\"Ime tvog user accounta"\Local Settings\Application Data
C:\Documents and Settings\"Ime tvog user accounta"\Application Data

Proveri da li se tu nalazi neki folder sa podatcima o doticnoj igri,ako se nalazi obrisi ga.

3.Vrati se na
C:\Program Files\

I udji u folder(koji se sada vidi) pod imenom "InstallShield Installation Information" tu se
nalaze folderi sa brojevima umesto imena.
Otvori svaki od njih i u njima bi trebao da se nalazi po jedan Setup.ini,koji ces otvoriti na
dupli klik ili sa notepadom.Ako budes imao srece u nekom od njih ce pisati nesto tipa:
"AppName=Battlefield Vietnam" ili nesto slicno.Taj folder obrisi,restartuj komp.
I probaj ponovo da instaliras.

Ako nista od ovoga ne uspe postoje jos par stvari koje bi mogao da probas ali to ukljucuje,
"pecanje" po windows folderu i registiju a to me mrzi da pisem/objasnjavam.I mislim da je to
jako mnogo truda oko jedne igre koju ces posle sledeceg reinstala OS-a moci normalno da igras.

Zapamti!!!Pazi dobro sta brises iz onih foldera jer moze prouzrokovati nestabilan rad nekih
aplikacija,takodje i samog OS-a.

P.S. Ove savete sam uradio po pretpostavci da koristis XP.
 

Back
Top