Jimi Hendrix je ubijen?!

cizmice

Buduća legenda
Poruka
35.831
0319007.17.jpg


Rock legenda pronađena je mrtva u sobi hotela Samarkand u Londonu. Obdukcija je pokazala da se ugušio vlastitom bljuvotinom, no njegov menadžer navodno je priznao ubojstvo.

James 'Tappy' Wright, roadie Jimija Hendrixsa, napisao je knjigu Rock Roadie u kojoj tvrdi da mu je godinu dana nakon smrti jednog od najboljih gitarista svih vremena, njegov menadžer pijan priznao kako je kriv za Hendrixov prerani odlazak.

Wright u svojem djelu piše kako je Hendrix tijekom zadnjih dana svog života pričao da planira tadašnjeg menadžera Michaela Jefferyja zamjeniti novim, što se Jefferyju nije nikako svidjelo.

Godinu dana nakon što je rock legenda u 27 godini pronađena u sobi londonskog hotela Smarakand kako beživotno leži u vlastitoj bljuvotini, Wright se napio s Hendrixovim menadžerom Jefferyjem.

''Na dan kada je Jimi umro bio sam u Londonu s nekim starim prijateljima. Otišli smo do hotelske sobe i nagurali mu šaku tableta u usta, a zatim izlili bocu vina u grkljan. Morao sam to učiniti. Jimi mi je više vrijedio mrtav nego živ. Taj kurvin sin me htio napustiti. Da sam izgubio njega, izgubio bih sve'', priznao je Jeffery.

0123007.17.jpg

Hendrixsov menadžer Michael Jeffery

Nedugo nakon Hendrixove smrti, Jeffery je unovčio dva milijuna dolara od Jimijevog životnog osiguranja, jer je bio jedini korisnik police, piše Wright, a u korist njegove priče ide i izvješće doktora koji je pokušao oživjeti Hendrixa u bolnici.

Naime, doktor John Bannister ustanovio je da se Jimi doslovno utopio u crnom vinu, no sumnjiva mu je bila činjenica što mu je razina alkohola u krvi bila iznimno niska.

Nažalost, menadžer Jeffery nikada neće moći zaključiti ovu priču svojim komentarom ili tužbom, što je moderno ovi dana, jer je poginuo u avionskoj nesreći 1973. godine, tri godine nakon smrti Jimija Hendrixa.

========
L I N K
 
Ta priča već odavno postoji, uvek se sumnjalo da je ubijen i pričalo da je to zbog promene menadžera / diskografske kuće.

E sad, ako je ovo istinito, onda je interesantno što je lik, umesto da to ispriča policiji, čekao godinama pa onda to stavio u knjigu koju želi da proda. :roll:
 

Back
Top