Filmovi u kojima se spominje Srbija

Uopšte ne razumem zašto je ovo bitno
Mi Srbi izgleda obožavamo kad nas neko pominje, ma u bilo kom kontekstu
Al' ajd, neka vam :roll:
Hranite sujetu, Srbende.

Ne,nego hoćemo da vidimo kako smo prikazani svetu,Madonna.Ne vidim iz kog razloga tema ne bi trebala da bude legitimna.

Pominjemo se u flmu Layer Cake iz 2004.kao mafijaši.

U trećem delu "Pusher trilogy"-a,glavni lik je serbian drug lord Milo,kum narko mafije.:D
 
Mislim da ipak možemo da se složimo da su svi filmovi u kojima smo negativci teška sranja :D Osim, naravno, ''Behind Enemy Lines'', gde su nas sredili tek pred kraj, ali sam ga gledao sa živim interesovanjem, jer sam se do samog kraja ipak nadao da ćemo (e, sada sam već zaboravio šta ali) čini mi se navatamo onog pilota (? je l' tako bi?) i privežemo ga za legitimni vojni cilj... A tek scena kada ga onaj srpski S300-madafaka-lice-sa-ožiljkom obara je :ok: Stvar je čistog formalizma što je uspeo da utekne...A i ima odličnih kadrova onog kamenog anđela, što me se veoma dojmilo...
 
E, da, ovo ne pomenuh... Nije Srbija, ali jeste šljivovica ("Užička šljivovica"). Bergmanov ''Tystnaden''. Ingrid Thulin sljušti celu flašu i traži repete :super:

Ima i u nekom James Bondu (da l' bi ''Iz Rusije s ljubavlju'', ubite me, ne znam), voz staje na stanicama u Zagrebu, Beogradu... sećam se samo naših pandura u onim smešnim uniformama, kako se nešto deru... :)

Pa onda ''To Vlemma tou Odyssea'', ali to je, takoreći, skoro pa domaći film...

Je l' postavljač teme planirao da se ograničimo na Holivud ili... ?
 
Poslednja izmena:
E, da, ovo ne pomenuh... Nije Srbija, ali jeste šljivovica ("Užička šljivovica"). Bergmanov ''Tystnaden''. Ingrid Thulin sljušti celu flašu i traži repete :super:

Ima i u nekom James Bondu (da l' bi ''Iz Rusije s ljubavlju'', ubite me, ne znam), voz staje na stanicama u Zagrebu, Beogradu... sećam se samo naših pandura u onim smešnim uniformama, kako se nešto deru... :)

Pa onda ''To Vlemma tou Odyssea'', ali to je, takoreći, skoro pa domaći film...

Je l' postavljač teme planirao da se ograničimo na Holivud ili... ?


Holivud bi bio poželjan,ali nema nikakvog ograničenja.;)
 
Prime Suspect 6: The Last Witness (2003) sa Olegom Menjsikovim i Helen Miren. Oleg igra zlog Srbina i posle toga mi je bio jos simpaticniji.
Ali ima i filmova gde nismo tako losi:
Chetniks (1943), naravno o cetnicima i Drazi koji se bore protiv Nemaca
Force 10 from Navarone (1978) sa Harison Fordom, kada saveznici uz pomoc partizana pokusavaju da uniste most
Nadjoh i ovo, Storm at Daybreak (1933) o srpskom oficiru u Sarajevu 1914
A da li filmovi u kojima se pojavljivao/igrao jugo mogu da se racunaju :lol:
 
a onaj '' Next'' sa Kejdzom i Trifunovicem..
sada se vise uopste ni ne secam jesu li bili srbi..
ali je Trifunovic psovao na perfektnom srpskom jeziku..
i onaj francuski od Rie Rasmusen ''Human Zoo''
http://www.politika.rs/rubrike/Kultura/Mi-u-ochima-drugih.lt.html"
ja ovaj nisam gledala..a ni nemam nameru:
http://www.imdb.com/title/tt0892392/
Seinfeld (serija)
Kramer nabavlja velike glave za tuseve od nekog Srbina (na crno, naravno)
uz komentar "Srbi su veliki fanatici za tusiranjem."
na sta Seinfeld komentarise: "Ne bi se reklo po njihovom izgledu.":confused:
 
Poslednja izmena:
a onaj '' Next'' sa Kejdzom i Trifunovicem..
sada se vise uopste ni ne secam jesu li bili srbi..
ali je Trifunovic psovao na perfektnom srpskom jeziku..
i onaj francuski od Rie Rasmusen ''Human Zoo''
http://www.politika.rs/rubrike/Kultura/Mi-u-ochima-drugih.lt.html"
ja ovaj nisam gledala..a ni nemam nameru:
http://www.imdb.com/title/tt0892392/
Seinfeld (serija)
Kramer nabavlja velike glave za tuseve od nekog Srbina (na crno, naravno)
uz komentar "Srbi su veliki fanatici za tusiranjem."
na sta Seinfeld komentarise: "Ne bi se reklo po njihovom izgledu.":confused:

:evil:

Hebes sajnfelda,nikada mi nije ni bio smesan,ali stvarno,covek uopste nije smesan,trabalo bi mu odseci njegov shajlok nos - asshole ******* cabala reading motherfu*ka


You see!Not Welcome!

Woody Allen i Ali G su naravno ok,oni su kosher ...
 
Wow, that was a dark place.



:lol:


aa :evil:

Meni taj Sajnfeld,stvarno nikad nije bio smesan i cudio sam se kako covek zaradi toliku kintu kao komicar ...a kada sam procitao jos i ono ...

Drugi scenarista Larry David je imao svoju seriju koja mi se svidjala dok su je pustali na hrt-uykomicarska a nema onog debilnog smeha koji prati shale ....

Evo nadjoh je na imdb-u - http://www.imdb.com/title/tt0264235/ - Curb Your Enthusiasm
 
Prime Suspect 6: The Last Witness (2003) sa Olegom Menjsikovim i Helen Miren. Oleg igra zlog Srbina i posle toga mi je bio jos simpaticniji.
To je bilo dobro, za razliku od većine ovde pomenutih filmova i serija... Za razliku od na pr. 1. sezone 24, imala je priča smisla, potrudili su se da ne bude u sukobu sa stvarnošću, i imena zvuče kao srpska (nema Viktora i Aleksisa Drejzena :hahaha: ) i kada glumci govore srpski, ne čuje se strani akcenat (čak ni Menjšikov ne zvuči kao Rus, mada je pomoglo verovatno i to što ima samo par rečenica koje nisu na engleskom). I, ako nekoga zanima, ne, nije bilo u fazonu "svi Srbi su zločinci" :roll: Lik koga igra Menjšikov (a koji se još zove Milan Lukić!!) je pravi zločinac (jeste, takvi postoje i u stvarnosti, ma ko bi rekao...) ali nema nikakvih generalizacija...čak je i onaj drugi lik (onaj što ga, odlično inače, igra Velibor Topić) predstavljen uz izvesne simpatije i sa nekim dostojanstvom, kao neko ko ozbiljno veruje da se bori za srpski narod a ne želi da ubija
pa i kad to uradi to je zato što ga nagovorio/prevario kriminalac/sadista Menjšikov
. Prime Suspect je to ipak, dobar kao uvek, a ne neka glupa američka hit serija.
 
Yugo se pominje u Umri Muški III,a u jednom filmu Rus čita "Večernje novosti"u avionu...

Svakako da je Prime Suspect odličan film...Helen Mirren je jedna od najboljih glumica,odličnih...

I upravu je donekle bora,sad što je sejnfild po scenariju morao da kaže te reči,sad nikom nije smešan i svi ga mrze.

E,stvarno mrzim onaj smeh u pozadini!!!Mnoge bar polu-smešne serije pokvari...
 
sada sam se setila ''Boziji Oklop'' sa Dzeki Cenom je sniman u Zagrebu...
hm da...onda je to bila YU..da li se to racuna?
jel' neko spomenuo predzadnjeg Bonda i ''Kazino Rojal''?
a da..ni to vise nije ''nase'' :lol:
hmmm...a''Filthy War'' sa Vinnie Jones koji glumi Arkana?!
-Chasing Cain (2001)
-Diplomatic Siege (1999)
-Savior (1998)
-Extreme Ops (2002)
-Neopravdano odsutan...u kome se psuje na srpskom..
a ''Plaza'' u njemu uce da pricaju na srpskom..:))))jel' se to vazi?
 
To je bilo dobro, za razliku od većine ovde pomenutih filmova i serija... Za razliku od na pr. 1. sezone 24, imala je priča smisla, potrudili su se da ne bude u sukobu sa stvarnošću, i imena zvuče kao srpska (nema Viktora i Aleksisa Drejzena :hahaha: ) i kada glumci govore srpski, ne čuje se strani akcenat (čak ni Menjšikov ne zvuči kao Rus, mada je pomoglo verovatno i to što ima samo par rečenica koje nisu na engleskom). I, ako nekoga zanima, ne, nije bilo u fazonu "svi Srbi su zločinci" :roll: Lik koga igra Menjšikov (a koji se još zove Milan Lukić!!) je pravi zločinac (jeste, takvi postoje i u stvarnosti, ma ko bi rekao...) ali nema nikakvih generalizacija...čak je i onaj drugi lik (onaj što ga, odlično inače, igra Velibor Topić) predstavljen uz izvesne simpatije i sa nekim dostojanstvom, kao neko ko ozbiljno veruje da se bori za srpski narod a ne želi da ubija
pa i kad to uradi to je zato što ga nagovorio/prevario kriminalac/sadista Menjšikov
. Prime Suspect je to ipak, dobar kao uvek, a ne neka glupa američka hit serija.

Za razliku od onih americkih bledunjavih klisea, koji su po meni najgori u onom filmu sa Ovenom Vilsonom i Dzin Hekmanom (sta li je njemu trebala takva uloga :roll:) Britanci to ipak odradjuju mnogo kvalitetnije.

Yugo se pominje u Umri Muški III,a u jednom filmu Rus čita "Večernje novosti"u avionu...

Yugo je glavni lik u filmu Ko je ubio Monu, a pojavljuje se i u Vrani, koliko se secam.

Ako se Zagreb računa, kao lokacija snimanja, onda i ''The Trial'' Orsona Velsa - takođe sniman u Zagrebu. (Hah, Zagreb - Srbija. :mrgreen: Padaju maske :per:)

Inace dosta filmova i serija je snimano u ondasnjoj Jugi. Medju njima su Kelijevi heroji, Dzingis kan sa Omarom Sarifom, Sofijin izbor, serijal Vinetu, Avanture Marka Pola sa Entoni Kvinom...

Onda serije Quo Vadis, Mamma Lucia sa Sofijom Loren, Put oko sveta za 80 dana sa Pirs Brosnanom, Vetrovi rata i Rat i secanja sa Robertom Micamom...

Razlog sto se dosta snimalo je i sto su troskovi snimanja ovde bili niski, dosta iskusnog kadra u filmskoj industriji, lokacije, narocito u prirodi koje mogu da odgovaraju mnogim delovima sveta (Beograd je koriscen u jednom filmu kao zamena za Moskvu-blokovi, Hercegovina za spageti vesterne, ratni filmovi za radnju u Francuskoj i sl.)

I za kraj bih dodala jedno vidjenje-clanak o tome zasto se Srbi koriste kao negativci u Holivudu:
..."In this time period, there has not been a single act of Serb terrorism against U.S. interests anywhere in the world—this even though Bill Clinton's illegal air campaign in Kosovo provided a more sanguinary motive for terrorism than anything our country did to the Saudis and Egyptians who slaughtered Americans on September 11. The Serb has value as a movie villain not because Americans have poor opinions of Serbs but because Americans have no opinions at all about Serbs. A Serb villain offends nobody, except maybe Serbs, and who's ever met one of those?"...
http://www.reason.com/news/show/32803.html
 
Poljski film- Kako sam reśio 1.svetski rat-komedija-likovi beze iz vojske i kotrljaju se po celoj bivsoj YU
Mislim(ali nisam bas siguran) da sam gledao neki Poljski film gde je sve nesto bilo unisteno i tip je prokomentarisao,nesto kao---Ebote,ovde kao da je Srpska vojska prosla...
 
I za kraj bih dodala jedno vidjenje-clanak o tome zasto se Srbi koriste kao negativci u Holivudu:
..."In this time period, there has not been a single act of Serb terrorism against U.S. interests anywhere in the world—this even though Bill Clinton's illegal air campaign in Kosovo provided a more sanguinary motive for terrorism than anything our country did to the Saudis and Egyptians who slaughtered Americans on September 11. The Serb has value as a movie villain not because Americans have poor opinions of Serbs but because Americans have no opinions at all about Serbs. A Serb villain offends nobody, except maybe Serbs, and who's ever met one of those?"...
http://www.reason.com/news/show/32803.html

Hah, genijalno :D Nеšto kao goblini, patuljci ili Eskimi. :D

Što me podseti na onaj ''Onion Movie'', kad pita dečak oca: ''Dad, what's a Peruvian?'' ''Ah, something like Mexican...'' :)
 
I za kraj bih dodala jedno vidjenje-clanak o tome zasto se Srbi koriste kao negativci u Holivudu:
..."In this time period, there has not been a single act of Serb terrorism against U.S. interests anywhere in the world—this even though Bill Clinton's illegal air campaign in Kosovo provided a more sanguinary motive for terrorism than anything our country did to the Saudis and Egyptians who slaughtered Americans on September 11. The Serb has value as a movie villain not because Americans have poor opinions of Serbs but because Americans have no opinions at all about Serbs. A Serb villain offends nobody, except maybe Serbs, and who's ever met one of those?"...
http://www.reason.com/news/show/32803.html

Uh, ja se debelo ne slažem sa ovim, al' dobro.
 

Back
Top