HEROJ

Ovo je moj novi heroj,prosto nemam reci sta napisati na ovoj jugovicev tekst iz Blica.....ali iskreno, malo nas bi ovako hriscanski moglo oprostiti...procitajte i sami o cemu se radi.

Ujedno, ovo je i satisfakcija mom tekstu od pre par dana ovde i na nekim sajtovima,da jednostavno ,stare mrznje moramo zaboraviti i okrenuti se buducnosti i obezbedjivanju boljeg zivota za sve nas,pogotovu nasoj deci.

Zoran Milenkovic HEROJ....kapa dole...:worth::worth:

Александар Југовић за „Блиц“: Херој

На мосту преко Велике Мораве у Варварину пре десет година, 30. маја, приликом НАТО напада, погинуло је десеторо људи. Међу погинулима била је и петнаестогодишња Сања Миленковић, ученица првог разреда Математичке гимназије.

Председник општине Варварин и члан председништва Српског покрета обнове је Зоран Миленковић, отац настрадале Сање.

На Зоранову иницијативу, Америчка амбасада у Београду обезбедила је средства за изградњу Дома за дневни боравак деце ометене у развоју у Варварину, као што ће обезбедити и помоћ за школу, вртић и дом здравља, такође у Варварину.

У Србији данас постоји много људи који мрзе САД зато што су учествовале у бомбардовању Србије 1999. године. Да ли су у праву?

Ако неко има разлога да мрзи, да презире, да куне, све оне који су учествовали у бомбардовању Србије, онда је то Зоран Миленковић.

Али, каква је то мржња која доноси нове несреће.

Уколико би та мржња ускратила деци ометеној у развоју место за дневни боравак, боље услове рада вртића, школе, дома здравља, поставља се питање да ли чак и Зоран има право на такву мржњу.

На срећу, Зорана красе све хришћанске врлине, и он неће дозволити да његова несрећа проузрокује још веће несреће. Направиће Дом за боравак незбринуте деце, обезбедиће боље услове за рад вртића, школе, дома здравља.

Варварин је срећан што га води такав човек, Србија би била срећнија да има више Зорана Миленковића.

Када неко ово прочита ко мрзи све што је америчко, или што долази са Запада, под условом да се уштине за образ како би се пробудио из вишедеценијског сна, мислим да би заборавио у 21. веку реч мржња.

У времену када се Европа уједињује ради бољега живота свих њених грађана, у времену када се свет уједињује у борби против пошасти глобалног отопљавања, пандемија, економске кризе, ми морамо волети Србију тако да прошлост не сме бити преча од генерација које долазе.

Svaka mu čast
 
ovo zelim ali ne mogu da razumem!!!!!!!!!!!!!
meni su ubili prijatelje i ja im necu nikad oprostiti,mogu da razumem sve bivse republike zasto su tako postupile,komsije smo i mozda smo se ogresili jedni o druge ali........!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!
da dodju amerikanci preko pola zemljine kugle da nekog uce demokratiji i da stite svoje interese na balkanu,pobiju toliki narod,sve to nazovu koleteralnom stetom sa ciljem da se srusi jedan rezim,i jos ocekuju da im oprostim NIIIIIIIIIIIIIIIIIIKAAAAAAAAAAAAAAD.
STO ONI NE OPROSTE 11 SEPTEMBAR U CEMU JE RAZLIKA ???????????????????????

Vidi, ne vjerujem da bih ni ja mogao da na ovo gledam kao Zoran Milenković. Ne vjerujem da bih mogao da oprostim, već bih, vjerovatno, mrzio sve što ima riječ Amerika u nazivu. Ali, Zoranu Milenkoviću ipak svaka čast, na nesebičnosti i na tome što ne dozvoljava da njegova nesreća prouzrokuje još nesreća u Srbiji (u ovom slučaju đeci ometenoj u razvoju)
 
Ова тема је невероватно одвратна и морбидна... стварно се питам шта је по среди али свакако резултат је ПОТПУНИ МЕНТАЛНИ ПОРЕМЕЋАЈ СИСТЕМА ВРЕДНОСТИ.

Хоћеш ли, молим те, ДА НАВЕДЕШ ТАКСАТИВНО У ЧЕМУ СЕ САСТОЈИ ОВО "ХЕРОЈСТВО" - по чему је овај несретник за тебе ХЕРОЈ!!! Да ли ти уопште знаш шта је то бити херој???

И одакле ти ова морбидна идеја да у интересу "светле будућности" ЈЕДИНО СРБИ ТРЕБА ДА ЗАБОРАВЕ И ПРЕЂУ ПРЕКО ЗЛОЧИНА КОЈИ СУ ИМ УЧИЊЕНИ, ГЕНОЦИДА И УЖАСА НЕВИНИХ ЖРТАВА СРБА ???

Зашто ти и теби слични НЕ УПУТИТЕ ОВАКАВ ПРЕДЛОГ ХАГУ, ЕУ, И САД И ЗАТРАЖИТЕ У ИМЕ БУДУЋНОСТИ ДА ПРЕКИНУ ВИШЕ ДА ПРОГОНЕ И ОСУЂУЈУ СРБЕ ???

Немам речи... болесна тема...........

Šta, bio bi heroj da je sam krenuo da ratuje protiv SAD, ili da je pobio desetak hiljada nedužnih ljudi? :thumbdown:
 
Rekao bih da je u prednosti ona manje besna i manje agresivna. Šta ti misliš?

...vrlo kompleksno pitanje i mislim da trazhi vremensku distancu za dublju analizu... a ovo nije mesto... a josh manje vreme...

...mozda je neka virtualna podela moguqa (... kaoisvimiovdeuovomvrsvetu...) i da postoji, ali nije iskristalisana, to je, josh uvek, amorfna masa koja menja volumen, specifichnu tezhinu, sastav i boju... i shto je nasbitnije el. potencijal...

teshko je reci i shta je tu kritichna masa... i kada qe se formirati... (...sigurnonekao5oktobra..)... a socijalna sfera qe omoguqiti stvaranje kritichne mase u skorijoj buduqnosti, plashim se...
molim te da ne pomislish da mi je bilo milo gledati 5ootobarskesvechanostiuzlogorskevatre...
Oni koji su najvishe pljuvali na prichu zaradjenim milionoma noshenjem gajbica by SM&family pali su na prichu isto toliko miliona cepanjem jedinog para starki by CHJwithoutfamily... (...poznatikegkaochedarakun...) during protestnih shetnji po Bgd-u...

vrlo bitno: raspolozhenje naroda ne mozhemo determinisati na osnovu medija, zamo, nadam se...., da su svi mediji, ili skoro svi, u funkciji vladajuqe veqine, tako je svuda.

cenim da je Srbija pomeshanih emocija, i zbunjena u pronalazhenju identiteta... tome doprinose i kontradiktorni signali koji dolaze sa strane, tako i iznutra... kao i realna nemoguqnost da se na izazive odgovori racionalno i u potrebnoj meri...

ako si pomislio da me ubedish u to da volim NATOSKOTOVE shto su nam ubijali decu, ne pokushavaj, molim te...
..moja porodica i ja im nikada neqe oprostiti ni molekul vazduha ubijen iznad Srbije by "MILOSRDNIANDJEO", a o ljudskim zhrtvama i ne bih...
 
Poslednja izmena:
btw... kad veq ser*** ako je DM u zatvoru zbog pogibije 16 mojih bivshih kolega sa RTS, zashto direktor zeleznica srbije nije u istom 'apsu zbog pogibije ljudi na varvariskom mostu, by ISTIHONIHNATOSKOTOVA...???

...opushteno, bez panike, sve je pod kontrolom, to ja samo kao neshto razmishljam... bash sam se zaneo...
 
Poslednja izmena:
Citaj ovo, bre... i zapisuj...

...u uvljachenju u bulju amerikancima, paziti na dve stvari, a, to su...

- ne koristiti cipele sa blokejima, da im ne povredimo shuljeve...
- ostaviti odvezane pertle, da mogu da vas izvuku, bezbedno...
 
Oprostiti smrt svog deteta, ako je oprost iskrena - iz srca, stvarno je herojsko delo.

Medjutim, citav utisak kvari to sto je oprost naplacen od americke ambasade izgradnjom doma za dnevni boravak dece ometene u razvoju. Da je Zoran svojim novcem izgradio ili barem dao prilog za izgradnju doma za dnevni boravak dece ometene u razvoju - u recimo Detroitu, to bi vec nesto znacilo. Ovako izgleda da su u citavoj prici Vuk i Danica ispod zita dobili u Beogradu jos jednu nekretninu vise, za dobro odradjen posao.
 
Poslednja izmena:
Oprostiti smrt svog deteta, ako je oprost iskrena - iz srca, stvarno je herojsko delo.

Medjutim, citav utisak kvari to sto je oprost naplacen od americke ambasade izgradnjom doma za dnevni boravak dece ometene u razvoju. Da je Zoran svojim novcem izgradio ili barem dao prilog za izgradnju doma za dnevni boravak dece ometene u razvoju - u recimo Detroitu, to bi vec nesto znacilo. Ovako izgleda da su u citavoj prici Vuk i Danica ispod zita dobili u Beogradu jos jednu nekretninu vise, za dobro odradjen posao.

:dontunderstand:..na koji odradjen posao mislis ???

Vidis ,da se ovde radi o Varvarinu ,a ne o BG...:dontunderstand:
 
:dontunderstand:..na koji odradjen posao mislis ???

Vidis ,da se ovde radi o Varvarinu ,a ne o BG...:dontunderstand:
Njih dvoje su bili posrednici u citavom poslu, a Vuk i Danica nista ne rade za dzabe, s tim sto su im nekretnine slabost.

Slicna stvar je odradjena i sa porodicama poginulih u RTS-u: da li je neko od vas cuo da je bilo ko od njih rekao jednu jedinu recenicu protiv NATO-a ili Amerike? Zlocinac je Milanovic (Milosevic se podrazumeva) a mozda i generali koji su znali (ako su znali) da ce RTS biti bombardovan, ali NATO - njihov NATO, koji im je ubio decu, on nije kriv.

Dobro kazu Hrvati: "Sa Srbima ne treba ratovati, treba ih samo kupiti novcem i zavrsili smo posao". Naravno, ovo sa kupovinom se ne odnosi na Srbe, vec na "Srbe".
 
На Зоранову иницијативу, Америчка амбасада у Београду обезбедила је средства за изградњу Дома за дневни боравак деце ометене у развоју у Варварину, као што ће обезбедити и помоћ за школу, вртић и дом здравља, такође у Варварину.

Osim patetičnog novinarskog stila, zbog koga je mučno čitati ovakav tekst, ne vidim ništa loše u postupku Zorana Milenkovića.
 
Turisti, dođu, pośete, i izađu (uglavnom)

...ko qe sa vama kamen da baca, pa vi ste najpametniji, najveqi i najljepshi... ih... ko je ka' vi...

...a, iz te zasrane "Biljarde" su proshle godine najotrovnije strele u istoriji odapete na Srbe i nashe srce Srbiju...
...vi ste svoje rijeshili, pa qete i nashe, jel' da...
...nego shjedi u ekoloshku drzhavu, a ne da se spushtash sa onijeh brda i da brstish travu odje u Srbiju... odje je trava ljepsha i sochnija...
...nikad ti Srbija oprostit neqe shto ste joj nozh u srce zabili, i to s' ledja, junachki... a nije vi prvi put...

...da ti ne citiram Boru Djordjevica... ima pjesmu, k'a da te vidim... ruka mu se pozlatila, svaka mu dala, mslim vode sa bunara... dje ve provali na vrijeme...
 
Poslednja izmena:
Osim patetičnog novinarskog stila, zbog koga je mučno čitati ovakav tekst, ne vidim ništa loše u postupku Zorana Milenkovića.

...@Registra... moram da uvazhim...to je stav jedinke, koji uzgredbudirecheno nije najmanji zajednichki sadrzhalac mishljenja o postupku za koji ja lichno mislim da je stupidan i da je lishen racionalnog... (... i ovo je stav jedinke too...)
...koliko racionalnog mozhe da bude u postupku choveka kome su SKOTOVI ubili dete, na znam, teshko je reqi... tu poziciju, dalekobilo, nikom ne bih pozheleo...!!!
lichno ne verujem da bi chovek realnog poimanja stvarnosti mogao da materijalizuje bol te vrste... ali...

o stilu kojim je dogadjaj/dozhivljaj/performans prezentovan nemam rechi, socrealistichki pamflet sa jasnim ideoloshkim predznakom marksistichko-lenjinistichke logike, sramota za srpsko novinarstvo i za autora pisanija... i ja se stidim...
 
Poslednja izmena:
A zašto mi nemamo para za Dom za decu ometenu u razvoju, nego mora američka ambasada da daje pare?

I baš su našli da u Varvarinu nešto finansiraju, tamo gde su najveći zločini počinjeni tokom bombardovanja, kao da pokušavaju da se iskupe i da se opravdaju... Prljavo i nisko sa njihove strane.

I dokle ćemo mi da šenimo pred raznom bagrom da nam udele koju crkavicu? Šta smo sve spremni da zaboravimo i da im oprostimo u zamenu za svežanj novčanica?

Taj čovek nije heroj, već nesrećnik kome treba neko da objasni da mu ćerka nije poginula slučajno, već je UBIJENA od strane Nato zločinaca, a da za to niko od njih nije odgovarao 10 godina, već su možda i nagrađeni i odlikovani za hrabrost...
 

Back
Top