Ko i zašto letuje u Hrvatskoj?

stanje
Zatvorena za pisanje odgovora.

YouBetterStop

Primećen član
Poruka
757
Ovako, Beograd je preplavljen reklamnim panoima koji nas pozivaju u Hrvatsku.
Ja gledam, gledam i čudom se ne mogu načuditi.
Dakle, kao mala sam više puta tamo letovala i prve asocijacije na Hrvatsku su mi predivan miris borov i ježevi.

Ali, sada me motkom ne bi naterali tamo.
Na jedan pozitivni dođe pedeset negativnih komentara.

Zato i postavljam temu, jer mi dve stvari nisu jasne:
prvo, odakle toliko hrvatske reklame, zašto smo odjednom postali poželjni gosti?
i drugo:
ko se odlučuje da ode tamo i zašto?

Ja to ne mogu da shvatim - da ne smem da govorim srpski, da ne mogu da se opustim, da stalno u zemlju gledam da neko ne pomisli da sam ga popreko pogledala...
Jeftino nije, bezbedno nije, najlepše nije.

ZAŠTO? Nije mi jasno.
 
Да сам сигурна да је безбедно - увек бих ишла тамо!
:)

Бар двадесет пута сам летовала у Далмацији и заувек је остала у мом срцу. :heart:
Али, за сада ипак радије идем у Грчку.
 
Ovako, Beograd je preplavljen reklamnim panoima koji nas pozivaju u Hrvatsku.
Ja gledam, gledam i čudom se ne mogu načuditi.
Dakle, kao mala sam više puta tamo letovala i prve asocijacije na Hrvatsku su mi predivan miris borov i ježevi.

Ali, sada me motkom ne bi naterali tamo.
Na jedan pozitivni dođe pedeset negativnih komentara.

Zato i postavljam temu, jer mi dve stvari nisu jasne:
prvo, odakle toliko hrvatske reklame, zašto smo odjednom postali poželjni gosti?
i drugo:
ko se odlučuje da ode tamo i zašto?

Ja to ne mogu da shvatim - da ne smem da govorim srpski, da ne mogu da se opustim, da stalno u zemlju gledam da neko ne pomisli da sam ga popreko pogledala...
Jeftino nije, bezbedno nije, najlepše nije.

ZAŠTO? Nije mi jasno.
mozda nije sigurno,ali jezik je isti tako da zbog toga nebi trebalo da bude problema
 
Ja verujem da su oni usled "sveCke krize" odlučili da se nude i nama i da nas 'vataju na nostalgiju. Sad su im i naše pare dobre.
Ja sam stvarno željna njihovog primorja, voda mi ide na usta kad pomislim.
Bila sam sa drugaricom pre 6 godina u Istri, bilo mi je super.
Ali sada sa malim detetom - hvala lepo. Ne bih se usudila ni pod razno!
Ne želim ni da razmišljam da li ću naići na nekog "napaljenog ustašu".
 
Ja verujem da su oni usled "sveCke krize" odlučili da se nude i nama i da nas 'vataju na nostalgiju. Sad su im i naše pare dobre.
Ja sam stvarno željna njihovog primorja, voda mi ide na usta kad pomislim.
Bila sam sa drugaricom pre 6 godina u Istri, bilo mi je super.
Ali sada sa malim detetom - hvala lepo. Ne bih se usudila ni pod razno!
Ne želim ni da razmišljam da li ću naići na nekog "napaljenog ustašu".

potpuno se slazem...svetska kriza ih je naterala da cak i istocne susede zovu sebi na more iako ih nikad nije bilo u statistikama kada su objavljivali koliko ih je koja nacija posetila...uvek su tu prisutni "europejci" nemci, cesi, slovaci i slicni kao da su samo oni ostavljali novac na jadranu. sada su susedi dobro dosli ali ionako smatram da hrvatska nema sta da ponudi za cene na kojim insistira, i neka im dolaze cesi koji uvek ponesu torbe pune hrane i trose 2 evra dnevno ali su naravno "europejci"
 
potpuno se slazem...svetska kriza ih je naterala da cak i istocne susede zovu sebi na more iako ih nikad nije bilo u statistikama kada su objavljivali koliko ih je koja nacija posetila...uvek su tu prisutni "europejci" nemci, cesi, slovaci i slicni kao da su samo oni ostavljali novac na jadranu. sada su susedi dobro dosli ali ionako smatram da hrvatska nema sta da ponudi za cene na kojim insistira, i neka im dolaze cesi koji uvek ponesu torbe pune hrane i trose 2 evra dnevno ali su naravno "europejci"

Cesi, Slovaci, Madjari sa punijim dzepom ne idu u Hrvatsku :)
 
Samo najveca GOVNA iz Srbije, a Bogu "hvala", imamo ih za izvoz, letovace u "LIJEPOJ NASOJ - PIZDI MATERINOJ"

Ko što vidite, neke Hrvatska asocira na ONU MAMINU STVAR, te su jako ljuti na one koji će ovog leta ući u nju.

Iskreno mislim da ovoj temi nije ovde mesto jer se podforum bavi PUTOVANJEM a ne takmičenju ko koga više mrzi, s kakvom se idejom, očigledno u startu išlo.
Ali ne mogu a da ne odgovorim:
Ja ovog leta idem u Hrvatsku. Tamo imam druga iz vojske (JNA 1987.), koji je za vreme rata 4 godine bio mobilisan, kao što je i nas na ratište slao BALKANSKI KASAPIN. Već neko vreme se dopisujemo i ako je on rekao da slobodno mogu da dođem, ja mu verujem.
O mržnji danas mogu da sa ushićenjem pričaju oni koji plodove te mržnje nisu probali.
Zašto u Hrvatsku?
Zato što je jeftinija od Grčke.
Zato što više ne želim da skupljam potvrde i potvrde i da me neko zeza za vizu.(ko da im tražiš azil)
Zato što je dalmacija među najlepšim primorjima sredozemlja.
Zato što govore istim jezikom.
Zato što i tamo ima divnih ljudi (ima i onih drugih ali zar takvih dileja nema i ovde, što se iz gore citiranog vrlo jasno vidi).
 
Poslednja izmena:
stanje
Zatvorena za pisanje odgovora.

Back
Top