Ako niste znali, pedofilija je legalna u Srbiji

Da li granica od 14 godina treba da ostane?

  • Da, sasvim je u redu

  • Ne, treba da bude bar 16

  • Ne zanima me


Rezultati ankete su vidlјivi nakon glasanja.
Нису фиктивне личности, већ стварне. А догађај се десио у Верони, а не у Енглеској.

:hahaha:
Radnja tragedije u Veroni (e da mi ne reche nikad ne bih znao :lol:), a Shekspir je samo obradio ranije motive, nemoj da se blamirash da prichash da su istorijske lichnosti.

Shakespeare borrowed heavily from both, but developed supporting characters, particularly Mercutio and Paris, in order to expand the plot.

Its plot is based on an Italian tale, translated into verse as The Tragical History of Romeus and Juliet by Arthur Brooke in 1562, and retold in prose in Palace of Pleasure by William Painter in 1582.

http://en.wikipedia.org/wiki/Romeo_and_Juliet
 
Ja sam glasao da tako ostane. Pa moramo da mislimo i na braću Rome, da ne prestare za ženidbu (udaju).

Nego, postavljam ja pitanje - po čemu je loše iskoristiti 14 - godišnjakinju, a ok je to učiniti 16 - godišnjakinji?

Ipak, ako pogledate današnje klinke od 14 godina, shvatićete da to nema veze s pedofilijom. Napredna deca, bre, da l zbog bombardovanja, šta li...?
 
Na tvoju žalost ovo nije pedofilija... A za pedere se slažem...



Šta država sad treba da radi? Da zaposli još 1 000 agenata koji bi išli i pratili osobe iznad 14 godina i gledali da li imaju seksualne odnose?
Zakon je sasvim u redu. Vlada i njen rad - nikako. I slažem se sa tobom po tom pitanju, ali Cvetkovića izgleda baš briga, mi i nemamo premijera...

Zato fino, seksualno vaspitanje u škole, krenite sa kampanjom o negativnim posledicama, mogućoj trudnoći i opasnostima od abortusa... A zakon, ko zakon, da li je iko od vas znao za isti da nije bilo bombastičnog teksa?

Dajte, molim vas... Najlakše je pooštravati zakonodavstvo - koje je drugo najoštrije u Evropi.

То јесте педофилија, ако теби није онда значи да си педофил. Васпитавање код куће је најбитније.
 
u veroni postoji kuca romea i julije koja je glavna turisticka atrakcija a koja je bukvalno izabrana za to u cilju privlacenja turista negde u dvadesetom veku valjda :D

inace 14 godina je prerano,i ne da su u pitanju deca nego deca u najgorim godinama :( i mislim da bi trebalo pomeriti granicu iako to formalno ne bi puno toga promenilo :neutral:
 
u veroni postoji kuca romea i julije koja je glavna turisticka atrakcija a koja je bukvalno izabrana za to u cilju privlacenja turista negde u dvadesetom veku valjda :D

inace 14 godina je prerano,i ne da su u pitanju deca nego deca u najgorim godinama :( i mislim da bi trebalo pomeriti granicu iako to formalno ne bi puno toga promenilo :neutral:

Banshee, tema ili treba da se zakljuca ili treba da joj se promeni naslov jer ovakva ne moze ostati.
 
То јесте педофилија, ако теби није онда значи да си педофил. Васпитавање код куће је најбитније.

Tacno,to sam i ja rekla u predhodnom postu.
Ali ima tu poznatih sindroma,kao kod zenskih osoba tzv.ELEKTRIN KOMPLEKS i kod muskaraca vezivanje za starije zene EDIPOV KOMPLEKS.
 
u veroni postoji kuca romea i julije koja je glavna turisticka atrakcija a koja je bukvalno izabrana za to u cilju privlacenja turista negde u dvadesetom veku valjda :D

inace 14 godina je prerano,i ne da su u pitanju deca nego deca u najgorim godinama :( i mislim da bi trebalo pomeriti granicu iako to formalno ne bi puno toga promenilo :neutral:

Dobro je, mislio sam da ce neko reci kako nisu postojali, kad ima kuca.:mrgreen:
Erudito....:neutral:...pokvari mi zabavu.
 
u veroni postoji kuca romea i julije koja je glavna turisticka atrakcija a koja je bukvalno izabrana za to u cilju privlacenja turista negde u dvadesetom veku valjda :D

inace 14 godina je prerano,i ne da su u pitanju deca nego deca u najgorim godinama :( i mislim da bi trebalo pomeriti granicu iako to formalno ne bi puno toga promenilo :neutral:


Da,i moras Juliju da uhvatis za sisu da bi imao srece.
Stvarno,to je kao neki obicaj.
 
:hahaha:
Kazem ti nemoj da se blamirash da prichash da su istorijske lichnosti, dobronameran savet.:)

Хоћеш да кажеш да љубавника од 15 година никада није ни било?

И хоћеш да кажеш да ти је википедија, кад је у питању Шекспир, око кога постоје толике контроверзе, главни извор информација? Свака част. :mrgreen:

Ајде немој се бламираш....:hahaha::hahaha:
 
Хоћеш да кажеш да љубавника од 15 година никада није ни било?

И хоћеш да кажеш да ти је википедија, кад је у питању Шекспир, око кога постоје толике контроверзе, главни извор информација? Свака част. :mrgreen:

Ајде немој се бламираш....:hahaha::hahaha:

Dobro, blamiraj se....:D
 
Shta ce mi?:)
Idi na Filoloshki, pa tamo nadji Zoricu Nikolic Bechanovic, mozda ce je interesovati.:D

Знала сам да те не занима да прочиташ нешто озбиљно и аналитично, а што се тиче овог есеја о Хамлету, нема
потребе да тражим дотичну госпођу, пошто су есеј прочитали људи попут Владете Кошутића, а и публикован је.
 
Знала сам да те не занима да прочиташ нешто озбиљно и аналитично, а што се тиче овог есеја о Хамлету, нема
потребе да тражим дотичну госпођу, пошто су есеј прочитали људи попут Владете Кошутића, а и публикован је.

Dotichna gospodja je glavna tamo za Shekspira, stoga i najkompetentnija. Ali prvo kad dodjesh kazi da su Romeo i Julija bili istorijske lichnosti.:mrgreen:
 
Dotichna gospodja je glavna tamo za Shekspira, stoga i najkompetentnija. Ali prvo kad dodjesh kazi da su Romeo i Julija bili istorijske lichnosti.:mrgreen:

Пошто настављаш, морам да ти скренем пажњу, Шекспир, је као полазиште за своја дела користио често стварне
догађаје, с тим што је целу ствар надограђивао, оно што би се данашњим језиком рекло, давао је себи уметничку
слободу. Тако да је полаз за неки комад, често имао у стварним догађајима.
 

Back
Top