Šahovnica u Srbiji?

fosilvaso

Buduća legenda
Poruka
38.009
Isti ovaj avatar koji imam ovde, juče sam stavio i na jedan hrvatski forum. I šta se dogodilo::D
Neki nabrijani i nacionalno 'osvešćen' admin ga je maknuo. Npr:

E sada ja pitam sve nadležne institucije u Srbiji, kao i nacionalno 'osveštene' Srbe:
Ako Hrvati NE MOGU I NE ŽELE gledati na svom forumu nešto šta sam ja sklepao i šta recimo samo asocira na nešto, TREBAJU li i Srbi gledati šahovnicu po zgradama u Srbiji, javno istaknutu!?

Ako Srbi dozvoljavaju takve stvari, indirektno PRIZNAJU Hrvatima da oni IMAJU pravo biti uvređeni, jer samo su Srbi bili BAD GYS, a Hrvati su bili anđeli!?
 
Poslednja izmena od moderatora:
U startu da odpilim komentare tipa: Ono na zgradi hrvatske ambasade je državni simbol i bla, bla...

STIM GORE jer je 90-tih bila Politika ondašnjeg Političko-vojnog vrha da se broj Srba u Hrvatskoj SMANJI na manje od 5 procenata tako da im ne moraju priznavati status naroda i da NE MOGU imati zastupnike u Parlamentu....
Što bi Njofra rekao: IMA DA NESTANU!:D
 
Isti ovaj avatar koji imam ovde, juče sam stavio i na jedan hrvatski forum. I šta se dogodilo::D
Neki nabrijani i nacionalno 'osvešćen' admin ga je maknuo. Npr:

E sada ja pitam sve nadležne institucije u Srbiji, kao i nacionalno 'osveštene' Srbe:
Ako Hrvati NE MOGU I NE ŽELE gledati na svom forumu nešto šta sam ja sklepao i šta recimo samo asocira na nešto, TREBAJU li i Srbi gledati šahovnicu po zgradama u Srbiji, javno istaknutu!?

Ako Srbi dozvoljavaju takve stvari, indirektno PRIZNAJU Hrvatima da oni IMAJU pravo biti uvređeni, jer samo su Srbi bili BAD GYS, a Hrvati su bili anđeli!?

Krasno si povukao paralelu...
:worth::worth:
 
Не разумем људе којима смета било чија застава. То је тако баналан разлог за нервирање и расправу.

Sada cu ti objasniti.

180px-Flag_of_Croatia_Ustasa.svg.png


Hrvatska-zastava.jpg


Sahovnica asocira Srbe na genocid koji su doziveli tokom II sv.rata, tako da je zastava R Hrvatske slicna zlocinackoj nacistickoj tvorevini NDH.

To bi bilo kao kad bi se zastava III Rajha vijorila u Berlinu samo bi se iznad svastike stavili grbovi Nemackih pokrajina.
 
Sada cu ti objasniti.

180px-Flag_of_Croatia_Ustasa.svg.png


Hrvatska-zastava.jpg


Sahovnica asocira Srbe na genocid koji su doziveli tokom II sv.rata, tako da je zastava R Hrvatske slicna zlocinackoj nacistickoj tvorevini NDH.

To bi bilo kao kad bi se zastava III Rajha vijorila u Berlinu samo bi se iznad svastike stavili grbovi Nemackih pokrajina.

Ne samo u Berlinu, nego i na zgradi nemačke ambasade u Beogradu, kao podsetnik za 1941-u!

E da, na novoj šahovnici je prvo polje CRVENO, formalna fora, to nije isto, ne bi trebalo ni asocirati!:D
 
Poslednja izmena:
Ne samo u Berlinu, nego i na zgradi nemačke ambasade u Beogradu, kao podsetnik za 1941-u!

E da, na novoj šahovnici je prvo polje CRVENO, formalna fora, to nije isto, ne bi trebalo ni asocirati!:D

Grcka zbog imena pravi probleme Makedoniji tako da se ova zove Bivša Jugoslovenska Republika Makedonija (prema UN).

Diplomatija Srbije ugadja svima samo ne svojim gradjanima tako da kad se covek proseta ul. Kneza Milosa i vidi sahovnicu sav se najezi i pita se da li postujemo antifasisticku borbu naroda Srbije koji je prvi oformio slobodnu Uzicku republiku u pokorenoj Evropi.
 
pa ne mozes da zabranis nekoj drzavi da kaci svoju zastavu na svojoj ambasadi ako si vec sa njom uspostavio diplomatske odnose i dao joj zgradu za ambasadu

Pa naravno da ne mozes o tome se trebalo misliti i pre uspostavljanja diplomatsko konzularnim predstavnistvima sa R Hrvatskom jer su tu istu zastavu okacili na kninskoj tvrdjavi posle agresije na zone OUN 1995.
 
ne moze se to izbeci, mi smo bili lose organizovani i nedisciplinovani i pukli smo, istorija tece dalje
pitanje je sta sad da se radi i problem je sto se idalje ne radi nista specijalno na nacionalnom interesu
 
ne moze se to izbeci, mi smo bili lose organizovani i nedisciplinovani i pukli smo, istorija tece dalje
pitanje je sta sad da se radi i problem je sto se idalje ne radi nista specijalno na nacionalnom interesu

Управо тако.

Agresiju na zone pod zastitom OUN 1995. vreme ne moze da izbrise.

Злочини против мира, познати под термином агресија, представљају једно од четири кривична дела за које се судило нацистичким званичницима у Нирнбергу, после Другог светског рата. Ови злочини ће, преко Нирнбершких принципа, постати једно од кривичних дела на којима се базира данашње међународно кривично право.

Злочини проитив мира први пут су одређени у члану 6. Статута Међународног војног трибунала у Нирнбергу као:
"планирање, припремање, започињање или вођење агресорског рата или рата којим се крше међународни уговори, споразуми или гарантије, или учествовање у неком заједничком плану или завери за извршење ма ког од горе наведених дела"

http://sr.wikipedia.org/wiki/Агресија_(међународно_право)

Valjda zanate da je Hrvatska potpisala sporazum o razmestanju misije UNPROFOR-a sa UN, SAO Krajinom , SRJ.
 
Isti ovaj avatar koji imam ovde, juče sam stavio i na jedan hrvatski forum. I šta se dogodilo::D
Neki nabrijani i nacionalno 'osvešćen' admin ga je maknuo. Npr:

E sada ja pitam sve nadležne institucije u Srbiji, kao i nacionalno 'osveštene' Srbe:
Ako Hrvati NE MOGU I NE ŽELE gledati na svom forumu nešto šta sam ja sklepao i šta recimo samo asocira na nešto, TREBAJU li i Srbi gledati šahovnicu po zgradama u Srbiji, javno istaknutu!?

Ako Srbi dozvoljavaju takve stvari, indirektno PRIZNAJU Hrvatima da oni IMAJU pravo biti uvređeni, jer samo su Srbi bili BAD GYS, a Hrvati su bili anđeli!?

Сети се да су исти ти 'рвати пре 20 дана СКИНУЛИ ЦРКВЕНУ СРПСКУ ЗАСТАВУ СА СРПСКЕ ЦРКВЕ - са образложењем да је то провокација!

Да ми имамо власт која представља заиста било какву државу или народну вољу МОРАЛИ БИ УВЕСТИ СИСТЕМ РЕЦИПРОЦИТЕТА... али ми НЕМАМО такву власт.
 

Back
Top