Da li je tacno , da postoji metoda antinarkomanije

Ako mislis na blokatore, oni se uzimaju posle detoksikacije, a terapija traje do godinu dana.. deluju na iste receptore u mozgu kao i heroin i to tako sto sprecavaju njegovo dejstvo (i drugih opijata) i smanjuju zelju za njim.. za vreme koriscenja blokatora se ne sme uzimati heroin upravo zbog tog rizika od overdoza (s obzirom kako deluju nemas osecaj za kolicinu unetog heroina). Moguce je neutralisati dejstvo blokatora, uzimaju se oralno, a postoje i u vidu implanta..

To je ono sto ja znam, ali mislim da ti ne pitas za to..
A ne razumem kakvo polukomatozno stanje?.. to je mozda moguce za prevazilazenje fizicke krize.. da se ne skidas bas na suvo.. kako da drzis nekog u takvom stanju za sve vreme psihicke krize?.. to bi bilo kao, skinuo se sa heroina ali se navukao na metadon..

p.s. ja sve ovo kao laik, tako da moguce da sam nesto i pogresila..
p.p.s. ne znam sto nisi postavio temu na zdravlju, sigurno bi bilo dobrih odgovora.. i strucnih i "licnih"..
 
Detoksikacija se i vrsi uz lekove da ne bi bilo bolova, da bi spavali i jeli normalno.. to ne traje dugo i nije neki problem (naspram psihicke krize).. ali nije u komi, niti mislim da ima razloga da bude.. barem ja ne znam za takav metod..
U svakom slucaju, mnogo je teze prevazilazenje psihicke krize.. a tada sigurno ne mozes da ga drzis u komi, kako to?.. kako da je prevazidje ako je u komi + ona traje dugo + tako nesto nije dozvoljeno.
A posle detoksikacije, ja znam za te blokatore, ali on tada nije u komi.. naprotiv.. sasvim normalno funkcionise (uslovno receno normalno).. stetni su za jetru valjda, ali u odnosu na heroin to je napredak.. mislim da ne uticu ni na potenciju..
 
Bilo je u HAUSEu da narkomanku mogu da izlece brzo, i bice kratko pod komom , ali onda nece imati u buducnosti filing za high, pa ce prvo novo uzimanje da je usmrti jer ce da predozira....uzece, videce za 2h da nista nije delovalo ,uzece ponovo i reci ce cao....

E nesto od izrecenog u hausu ima smisla, a nesto je scenario, pa me interesuje da li ovo ima smisla...
 
Opet si rekao lecenje.. to je samo ciscenje, koje je i ovako brzo i traje nekih nedelju dana. A lecenje nije samo to. Najvazniji deo nastupa kada je vec cist.. najtezi za njega..
Posle detoksikacije krecu psihoterapija, edukacija itd.. ne znam tacno koliko to sve traje..
Posle svega toga prepusten je sam sebi, porodici i starom okruzenju.. i tada su najvece sanse da poklekne.. u nekim slucajevima je to gotovo sigurno.. vec unapred znaju lekari.. pa bi ovo sto kazes onda bilo kao davanje jos samo jedne sanse..
Mada kazes samo ako uzme previse.. pa i da nije bila u toj komi overila bi od toliko heroina.. to je rizik i kod blokatora (jer nema tog osecaja).. a ne vidim svrhu komiranja radi prevazilazenja fizicke krize.. da se jos manje muci?.. da fino odspava dok je ociste?.. moguce da ima tako nesto.. ne znam.. a bas me sad zanima..
 
ево шта сам нашао на једном сајту што је можда у вези ове теме


класика:
1.човек почне да се гудра и супер
2.силно је надркан на све, али кад се гудрне – супер
3.пдо кошта, пара нема – јел може овај цедеплејер за теркво?
4.распрода пола куће, побије се са чалетом и кевом, сви су му криви
5.чукне трафику – правац 29ти, ред пендречења, ред зекри
6.опрости мами што је тукао, па сви ђутуре код чика доце у драјзера
7.прво скидање – свима прича како је срећан што се скида
8.ред блокатора, ред покајања
9.нова крв -ај поново, само сад у нуве
10.поновити степ бај степ од 4. до 7.
11.друго скидање – ретард имплант, блокатор за под кожу
12.покајање и обећање и гомила патетике
13.ај поново, вена ко аеродром
14.е сад, ту обично се убоде хепатитис или сидра или варијанта два: правац фрушкогорски манастири
 
Bilo je u HAUSEu da narkomanku mogu da izlece brzo, i bice kratko pod komom , ali onda nece imati u buducnosti filing za high, pa ce prvo novo uzimanje da je usmrti jer ce da predozira....uzece, videce za 2h da nista nije delovalo ,uzece ponovo i reci ce cao....

E nesto od izrecenog u hausu ima smisla, a nesto je scenario, pa me interesuje da li ovo ima smisla...

I ja sam gledala tu epizodu :D

Utataaaaaaaa imam sve serije na kompul :D :D :D

Znaš kako je dobar peti serijal, oduševićeš se :D


P.S. Blokatori samo, kod nas nema mnogo toga što tamo prezentuju, mnogo je rizično valjda
 

AAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAA

:lol::lol::lol::lol:


A ja se mucim s engleskim titlom


:dash::dash::dash:


hvala.gif
 

Back
Top