Borba iluzijama i sugestijama

Tuzni_patak

Elita
Poruka
18.247
Gledam kako danas ljudi cesto posezu za tim oruzjem...

Pa se muskarci optuzuju i ubedjuju da je njima bitniji seks nego zenama,
pa da su im bitne emocije, dok je muskarcu bioloski bitniji stav , nego emocija....

Prosto se ide na odvajanje i prikrivanje prirodnog , bioloskog ponasanja i uvazavanja u ljudima....
Ustvari to nije uzrok , vec je uzrok da se iz kontra efekta, dobije nesto, promeni nesto...
Iz efekta pravdanja ili povredjenosti .....truda ili inata....

Ono pomenuto ponistavanje prirodnog odnosa i uticaja bioloskog na sociolosko i svesno , sto bi trebalo da bude pazljivo osmatrano i negovano , jer to je tek pravi put za srecu, ponistavanjem se covek dovodi u kreaturu refleksnih zadovoljstava, sto je ravnopravno resenje sa prirodnim zadovoljstvima.

Bezanje od animalizma bih i pohvalio , da se to bezanje ne cini fiktivno , odvajajuci duh od tela, a ne spajajuci duh i telo i ravnopravno im ispunjavajuci zahteve i zelje....
-----------------------------------------------
Nema dana da ne vidim neki apsurd ovakvog tipa...

Npr ujutro ukljucim tv, i u bg programu prvo ide vest da su juce neki maturanti imali zadnji dan u skoli pa su mnogi zavrsili u bolnici , ali ako , to mora da im se oprosti i razume.....

Pa onda neko pozoriste decije ima predstavu , pa voditeljka kaze, bas lepo sto vam snezana nema patuljke, vec igracke, sto ima sestru od tetke umesto bake, majka isto, i sto ima muskog prijatelja umesto princa na belom konju...
Bas lepo sto ste uskladjeni sa danasnjim vremenom....

Pa odmah zatim onako u prolazu kaze , bas dobro sto to ne pricate onako uobicajeno nego pompezno , provokativno , to mora danas, malo da izmisljamo da bude socnije...

I odrasli stvarno misle da deca ne pamte takve spontane i jasne izraze tumacenja sta jeste danas i sta je najsiri front ponasanja i preporuka....

Pa reklama za motorcikliste, "ne zamisljajte da vas drugi posmatraju kao ljudsko bice, vec kao neprijatelja, jedino cete tako preziveti u saobracaju"

Ubedise device da je biti devica najsmrdljivija stvar na svetu, pa se po stud domovima daju iskusnijim i diskretnijim momcima samo da ih provrte...cak ni da malo probaju kako je to fino....(ja licno imao koristi od ovoga, ali kazem vam nenamerno, a kad pomislim sta se desavalo onima koje sam propustio , bolje cuti i ne razmisljaj,neki divljaci koji nemaju pojma ih samo izmrcvare i posle nedelju dana su odranog lica ili cak nekima i modrice po licu i telu)

Ubedise devojke da je sasvim ok malo dati i dobro se prodati....to ovi sa estrade...

Prikazuje se svaki otac kao potencijalni silovatelj svoje cerke....
Svaka zaposlena majka kao potencijalna sefova (ako voli starije) ili nekog kolege (ako voli mladje i dinamicnije) kres sema...

Sugestija probanja jer ne vredi umreti bez greske....

Vestacko punjenje ispraznih ljudi , ali da su u manjini , pa to i da kazes....

Ovako ovo je dekadencija, ali to je samo jedan pojavni oblik....
Pedofili nisu samo agresivni i oni kao startuju klinke...
Mnogo puta su klinke startovale mene, jer je to negde stvoreno kao iluzija i kao sugestija...
Surogat koji nastaje na osnovu osecanja da sam dobar i zelje da razmenimo dobrotu...ne vidi me kao seksualno , jer i ne zna najbolje sta je seksualno ....kupuje moje prisustvo....(kao onaj efekat kad nema oca...pa se to preslika u emocijama)

I zamalo da zaboravim...
Sutra je dan protiv pusenja....
I slucajno se izrugase tome da postoje i razvodi zbog pusenja...
A ja postavio temu , gde se moj drug razveo zato sto njegova ex zena nije htela da ostavi pusenje dok je bila trudna..., jer covek je znao da je mnogo hiljada puta verovatnije da ce dete da ima astmu, da ce da bude alergicno , da ce da ima 500g manju tezinu, da ce da zaostaje u visini i razvoju...i to sve medicina tvrdi , ali majka koja pusi negira....

I iznesose da vecina 90 i neki procenat zena dok je trudno zivi u pusackim uslovima i niko ih ne ferma...niti muz niti domacinstvo gde zivi....

A vec znate kako to ide, stvaraju se lazne slike, da bi se dobile odgovarajuce reakcije...

Odakle meni ova misao......Verovatno iz neke reklame....kakvo je vreme , uskoro sebi necu dozvoliti mogucnost da neko ziv misli nesto svojom glavom , vec iskljucivo kao rezultat kopiranja sa TV, okruzenja, bilborda, novina, radija, i zenskih i muskih casopisa.....
 
. uskoro sebi necu dozvoliti mogucnost da neko ziv misli nesto svojom glavom , vec iskljucivo kao rezultat kopiranja sa TV, okruzenja, bilborda, novina, radija, i zenskih i muskih casopisa.....

Nabrojano me vec odavno ne plasi...Najgore tek dolazi i mnogi ce se izgubiti...
Presiroka tema pa cu samo jedan detalj iz blize buducnosti. Ti rece da se pomalo bavis
futurologijom? E pa procene ne futurologa nego informacionih eksperata je da ce oko
2025 godine na trziste biti izbacen prvi kvantni kompjuter. Opet da suzimo i tu temu.
Npr na sta ce da lici ovaj i slicni forumi? Moci ces da biras ne samo lazno ime, nego i
lazno telo, lazni glas, lazni pol... Forumashi ce moci da se vide, dodiruju, mirisu ... i
naravno razgovaraju...
Glavni problem filosofije ce biti preispitivanje realnosti
Glavni problem psihologije: posledice susreta ljudske tehnologije i ljudske podsvesti...
 

Back
Top