Telnet problem (?)

Зависи од класе адресирања, енејблованих сервиса за приступ, заштите, доменских полиса (евентуално) итд. Приступаш изнутра. Можеш и споља, али немаш потребе.

Кажи конкретно шта те интересује.
 
Јутро је паметније од вечери. Сутра лепо седи, размисли па напиши лепо све опширно.
Мислим знам како сте повезани и како имате ту једну адресу итд., али желим да сам објасниш како неби нико овде гатао шта си ти хтео да кажеш.
 
Poslednja izmena:
e, ovako...
Ja i vlasnik tog drugog racunara imamo istog provajdera...radi se o wireless internetu...on i ja imamo istu ip adresu...(ne razumem)...
kada pokrenem telnet xxx.xxx.xxx.xxx i kada unesem svoje podatke, dobijam poruku login failed!!!
(na njegovom racunaru je ukljucen telnet, i postoji account za login)
sada mene interesuje da li je moguce na neki nacin uspostaviti tu konekciju? Kako?
da li je potrebno jos nesto specifirati prilikom unosenja adrese?
posto rece da mislis da znas nacin na koji je ovo uspostavljeno, bio bih zahvalan na pomoci...
 
Нисам рекао да мислим да знам. :)

Имате једну паблик адресу коју користите за приступ интернету док у локалној мрежи користите одређени приватан опсег адреса било да је динамичан или статичан.
Ви се представљате само на интернету са том једном јавном адресом. О томе се ради
Да знам барем који је систем или телнет, уједно и како сте конфигурисали па ајде и да пробам овако тешко, а и доста је за данас.

У свакоме случају пробај PuTTY.
 
U svakoj mrezi komp kao jedan moze imati drugaciju IP adresu...
Znaci izmedju dva racunara napravis 3 mreze, jednu preko utp kabla, drugu preko com1, trecu preko drugog utp kabla i svica...i jedan komp ce imati tri IP adrese...
Ne mora da budu drugacije mreze, moze sve preko tri mrezne kartice....i da svaka ta mrezna konekcija bude razlog za drugi ip....
Javna ili privatna, nebitno....
 
Misliiim ja ovde ne vidim nikakav problem.
Vi jedan drugome treba da pristupate u lokalnoj mreži a ne preko interneta.
Ono što vi dobijate kada proveravate vaše adrese na internetu ustvari i nije vaša adresa već adresa servera provajdera preko koga dobijate internet.
Vaše wifi ili mrežne kartice imaju svoje lokalne adrese tipa 192.168.1.xxx i preko njih vas vaš provajder kontroliše koji internet dobijate , sve je to vezano najčešće za RASPPPOE protokol .

Najbolje je da server provajdera koristite kao ruter u lokalnoj mreži.

Moj savet je da probate remote desktop sa vašim lokalnim IP adresama , lokalne adrese će te pronaći ako otvorite cmd i otkucate: ipconfig .
Ako želite da samo šerujete datoteke u mreži iskoristite čarobnjaka za umrežavanja i zadate istu workgroup (izbegavajte default "mshome" ) naprimer napišete za ime grupe "grupa12" vaše računare nazovete vašim imenima npr pera , steva ili sl. da znate koji je čiji.
Ja sam imao wifi i mogu vam reći da ovo funkcioniše 100%. onoga momenta kada ste ušli na net tj ulogovali se na server provajdera vi će te biti dostupni u lokalnoj mreži jedni drugima.
 
Da tacno....On tumaci istu NAT adresu ka spolja...on uopste nema istu IP adresu i ne krije razlicite adrese ka ISP, kao ja kad nakacim 4 racunara na jedan adsl...

Mada , moze li kod wifia isti hardver da se koristi da se odrzavaju dve konekcije...da istovremeno , ako je u dometu svog parnjaka, ima mrezu sa ISP i lokalnu mrezu sa parnjakom...
Onda bi mu se vise isplatilo da odvojeno od ISP ruterisanja odrzava konekciju sa parnjakom...

Ovo zato sto ne znam da li preko iste wifi opreme moze da se istovremeno konektuje na vise wifi mreza....?
 
Super share mreza....obojica imaju wireless internet i plus sebi medjusobno sharuju sadrzaj, pa mogu totalno da dupliraju download...To rade ovi fanatici sa adsl, svako od njih ima adsl ili ima gotovo svako, i onda naprave lokalnu wifi mrezu, i onda imaju siroku lepezu mogucnosti , narocito ako je sharovan i svaki adsl...
Steta sto ne moze da se odradi kumulacija internet protoka. Jedno vreme sam imao dve mreze i preko obe internet, i postojala su dva programa koja kao nesto slicno rade, ali nijedan nije mogao dobro da se izbori sa paketima i downloadom...ne postoji pametni software koji moze da inteligentno deli pakete izmedju dve javne adrese za download....
Nije poenta u protoku (ionako imam pristup najvecem protoku u Srbiji) vec u pikovima...po teoriji saobracaja takvo ekonomisanje, agregacija bi efektno bilo vise od Nx osnovni protok...
 
Наравно, илити балансирање. Постоји, МТ плоче су добре за те ствари, баш је и врм напоменуо. За разлику од циско плоча које су доста скупље МТ за мање паре нуди готово да кажем исто. Већи бендвит већа брзина, услед отказа увек је ту други линк итд. све у свему лоад балансинг је јако јако добра ствар. Топла препорука и од мене.
 
:) .. ovaj si ti probao nekad load banasing na dva adsl ili slichno ??? .. :))
i to da tamo sa druge strane nije ista IP zbog nat :) ako nisi evo ti problem ..
putevi ip konekcije :) .. znachi MT za razliku od linuxa, kada stavish dva GW kaze konekcija ovamo, konekcija tamo i desi ti se da ti neradi MSN jerbo :0 malo bi ovamo malo bi tamo .. http-u kao takvom protokolu je svejedno i to super radi .. https vetj moze da bude problem :) ... ftp ok .. mail isto radi super :) znachi svi protokoli koji imaju autentifikaciju po svakoj konekciji posebno bez ogranichenja paralenih konekcija od istog korisnika sa razlichitih IP :)
znachi da recimo imash 2 ADSL .. netje ti raditi bash kako treba .. naravno mozesh da stavish da ti msn, skype, ... (kamera, audio) ide jednim ADSL a da sve ostalo ide drugim putem :) time netjsh dobiti da ti http ili p2p ugushi vezu koja ti treba za malu latencija ili za msn ili zelish da konekcije 27xxx za CS i slichno portovi idu trecom vezom itd...
primenjivo na manjim mrezama tipa 30 ljudi itd.. :) ali zaboravite za te akcije male plochice tipa RB133 ili 133C itd... chak i 15x se zbune sa preko 4-5-6mbps zbog broja paketa.. :)
 
Kad sam se zezao sa tim pre nekoliko godina , nije mi bas uspelo , bas kao sto kazes...
Ja sam imao na jednoj mrezi ogroman upload brzinu , ali skupu download cenu (upload ista cena), dok je drugi bio kao adsl, znaci jevtin download, a slab upload....
I hteo sam da punim do vrha adsl (nije adsl, ali kao da jeste), a sve sto preliva da ide na skup link....a upload da ide po istom principu, s tim da 80% bude max protok...tj da mi ostavlja 20% i na adsl pa odmah na skup link...

Ali niti je bilo vredno hardvera, niti su dva software programa, koji su pisani spec za to cinila mnogo korisnu stvar...
Ja i danas ne znam da li postoje vise od ta dva za load balancing...
 
elem.. meni se recimo vishe svidja LINUX reshenje za to sto se ovde zove ''load balancing'' :0
zashto .. zato sto linux radi putanja ovamo putanja tamo .. to jest, ako ka jednoj IP uradim konekciju po jednoj vezi, posle tju uvek da radim ka toj IP prema toj vezi ... to dovodi do koliko toliko stabilnog rada :)
a i load balancing se najbolje radi sa vishe 2 veze ka netu .. kao sto rekoh .. pustish ne prioritetne saobratjaje jednim putem, prioritetne i one koji zavise od latencije drugim putem ;) itd....
 

Back
Top