FROJD

ms

Aktivan član
Poruka
1.160
Neko spomenu čika Frojda.....ajde da se igramo malo.... :twisted:


Zamislite da se nalazite na pustom ostrvu, i sem vas brodolom je preživela još jedna osoba, ali na vašu žalost, to je vaš najljući neprijatelj, kog nikako nebiste tolerisali, u nekim drugim okolnostima, ni komunicirali....I tako idu dani na tom pustom ostrvu....

pitanje glasi...... :?

da li biste komunicirali sa tom osobom samo iz interesa da vam prodje brže vreme do dolaženja nekog spasilačkog broda, ili biste se sprijateljili sa vašim neprijateljem i čak pokušali da ga zaista shvatite, podnesete, a samim tim i TOLERIŠETE?


Pretpostavka: narednih 30 godina bićete na tom pustom ostrvu... :twisted:

:roll:
 
Ma ima da postanemo najbolji prijatelji , cak i ljubavnici (cak i da smo istog pola), hteli mi to ili ne! :P Samo kakve to veze ima sa mojim voljenim cika Frojdom? :?
8)
 
divlja-u-srcu:
Ma ima da postanemo najbolji prijatelji , cak i ljubavnici (cak i da smo istog pola), hteli mi to ili ne! :P Samo kakve to veze ima sa mojim voljenim cika Frojdom? :?
8)


Kakve veze ima sa Frojdom....................aaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaa :shock:


Pa upravo si spomenula seks....i to sa osobom istog pola.... :?


A šta bi bilo ako bi se na ostrvu zadesile dve osobe...recimo....Teista i Ateista....Da li bi 30-ogodisnji period uticao na promenu njihovih stavova? :?
 
Sećate se onog filma u kojem Tom Henks završi sam na pustom ostrvu? Pa kad nacrta lice na probušenoj odbojkaškoj lopti i celo vreme priča sa njim?

Mislim da mu ni na kraj pameti nisu bile nacionalnost, rasa, veroispovest, politička opredeljenost i sl.

Divlja, svaka čast na pokazanom nivou RAZUMA, i ne samo u ovoj temi. :)
 
Snasla bih se nekako. Bila bi to varijacija na temu Robinson Kruso i Petko :). Proglasila bih olimpijske igre i obustavu neprijateljstava dok "igre" ne prodju.
E, na kopnu bi vec bila druga prica. :lol:
 
ja se izvinjavam...jel si ti to pokushala da Frojda pretochish u narodni kuvar, pa kao aj se igram kuvarice.?!..kuvarice...mojne nas da zrachish ovde s Frojdovim specijalitetima "sam svoj majstor"...pazi, ona nashla da radi kolektivnu hipnozu...e pa nije to lepo, nije...nije lepo, a nije ni kreativno...prelistaj ti to malo bolje...
 
Đenka:
Sećate se onog filma u kojem Tom Henks završi sam na pustom ostrvu? Pa kad nacrta lice na probušenoj odbojkaškoj lopti i celo vreme priča sa njim?

Mislim da mu ni na kraj pameti nisu bile nacionalnost, rasa, veroispovest, politička opredeljenost i sl.

Divlja, svaka čast na pokazanom nivou RAZUMA, i ne samo u ovoj temi. :)

Mislim da bi ja isto postupila kao Tom Henks...samo bi ja to na više mesta...slikala bi ljude kao oni pećinci...pa možda i neku životinju nacrtam, pa kao je jurim, lovim i klopam....ono malo stene što ostade posle mojih jakih zubaja 8)
 
Jekyll_doesnt_Hyde:
Snasla bih se nekako. Bila bi to varijacija na temu Robinson Kruso i Petko :). Proglasila bih olimpijske igre i obustavu neprijateljstava dok "igre" ne prodju.
E, na kopnu bi vec bila druga prica. :lol:

Olimpijske igre od 30 godina....ludilo....za to vredi ići na pusto ostrvo....glavna disciplina...plivanje sa ajkulama....
 
Margott:
ja se izvinjavam...jel si ti to pokushala da Frojda pretochish u narodni kuvar, pa kao aj se igram kuvarice.?!..kuvarice...mojne nas da zrachish ovde s Frojdovim specijalitetima "sam svoj majstor"...pazi, ona nashla da radi kolektivnu hipnozu...e pa nije to lepo, nije...nije lepo, a nije ni kreativno...prelistaj ti to malo bolje...


Glavni specijalitet....crna Majgo :twisted: kajgana... 8)

a poslužuje je Krvolok...
 
ms:
Neko spomenu čika Frojda.....ajde da se igramo malo.... :twisted:


Zamislite da se nalazite na pustom ostrvu, i sem vas brodolom je preživela još jedna osoba, ali na vašu žalost, to je vaš najljući neprijatelj, kog nikako nebiste tolerisali, u nekim drugim okolnostima, ni komunicirali....I tako idu dani na tom pustom ostrvu....

pitanje glasi...... :?

da li biste komunicirali sa tom osobom samo iz interesa da vam prodje brže vreme do dolaženja nekog spasilačkog broda, ili biste se sprijateljili sa vašim neprijateljem i čak pokušali da ga zaista shvatite, podnesete, a samim tim i TOLERIŠETE?


Pretpostavka: narednih 30 godina bićete na tom pustom ostrvu... :twisted:

:roll:

Ako je ovo ozbiljno postavljeno pitanje
(mada vise izgleda kao da nije, nego kao JEZEV HUMOR)
odgovor bi bio sledeci:


Iste zivotne okolnosti bi vremenom smanjile razlike u stavovima bilo koja dva bica. Tako da koliko god
neistomisljenici bili na pocetku , bicete jarani na kraju.
Naravno pod uslovom da period potraje dovoljno dugo
pre nego sto ostanete bez hrane i vode .
Inace sledi humoristicna varijanta ali u REAL izvodjenju.
 
ms:
Margott:
ja se izvinjavam...jel si ti to pokushala da Frojda pretochish u narodni kuvar, pa kao aj se igram kuvarice.?!..kuvarice...mojne nas da zrachish ovde s Frojdovim specijalitetima "sam svoj majstor"...pazi, ona nashla da radi kolektivnu hipnozu...e pa nije to lepo, nije...nije lepo, a nije ni kreativno...prelistaj ti to malo bolje...

Stvarno Ms , zar toliko mislis da su ljudi razliciti i
da ih je nemoguce ushemiti.
Zar mislis da se toliko razlikuju od tebe?
Zar mislis da su tvoji neprijatelji tako prizemni
da ni po koju cenu necete imati iste kodekse ponasanja?
Zar nemas osecaj da tvoja glupost ili neobazrivost
ustvari napravi neprijatelja od nekoga ko te samo ne razume?
Pa zar ne vidis to na mom primeru?
Od tebe sam stvorio protivnika , umesto da nerazumevanje pripisem trenutku i razlicitim zivotima koje vodimo.
 
shto je josh najgore, postoji shablon, al ovo shto je ona pokushala je neshto nalik na "obucite cicu" iz politikinog zabavnika...mislim, no hard feelings, al smeshno je...
 
Margott:
shto je josh najgore, postoji shablon, al ovo shto je ona pokushala je neshto nalik na "obucite cicu" iz politikinog zabavnika...mislim, no hard feelings, al smeshno je...


Zašto bih se ljutila, svako ima pravo na svoj stav i način razmišljanja, zar ne? 8)
 
Tuzni_patak:
ms:
Margott:
ja se izvinjavam...jel si ti to pokushala da Frojda pretochish u narodni kuvar, pa kao aj se igram kuvarice.?!..kuvarice...mojne nas da zrachish ovde s Frojdovim specijalitetima "sam svoj majstor"...pazi, ona nashla da radi kolektivnu hipnozu...e pa nije to lepo, nije...nije lepo, a nije ni kreativno...prelistaj ti to malo bolje...

Stvarno Ms , zar toliko mislis da su ljudi razliciti i
da ih je nemoguce ushemiti.

Ne mislim. Otkud ti takav zaključak?

Zar mislis da se toliko razlikuju od tebe?

Gde sam ja to rekla? Inače, ne postoje ISTI ljudi, to bi trebao da znaš. Svako je poseban na svoj način, zar ne?

Zar mislis da su tvoji neprijatelji tako prizemni
da ni po koju cenu necete imati iste kodekse ponasanja?

Ja nemam neprijatelje, ili bolje rečeno, ne umem da mrzim bez razloga. Nadam se da i ti imaš tu osobinu, da se ne pravi neprijatelj od svakog s kim se udje u polemiku, zar ne? A što se tiče kodeksa ponašanja, individualna stvar i ja ne znam kako će neko drugi postupiti u odredjenoj hipotetičkoj situaciji

Zar nemas osecaj da tvoja glupost ili neobazrivost
ustvari napravi neprijatelja od nekoga ko te samo ne razume?


Pa sad, ja ne mislim za sebe da sam glupa, a neobazriva kako kad. Nisam od onih koji dele ljude na glupe i pametne, već na one koje interesuje jedan način pogleda na svet i one koje interesuje drugi način pogleda na svet. A i glupost vam je relativna stvar, ako se posmatra filosofski...
Pa zar ne vidis to na mom primeru?

Od tebe sam stvorio protivnika , umesto da nerazumevanje pripisem trenutku i razlicitim zivotima koje vodimo.

Pa to je tvoja stvar, što si TI SAM PROZVAO SEBE MOJIM NEPRIJATELJEM. Ja sam već jednom rekla, ja nestvaram neprijatelje, ali je moguće da tzv. samoproklamovani neprijatelji, sami sebe vide kao moje protivnike, iako meni lično oni to uopšte nisu. 8)
 
Margott:
shto je josh najgore, postoji shablon, al ovo shto je ona pokushala je neshto nalik na "obucite cicu" iz politikinog zabavnika...mislim, no hard feelings, al smeshno je...

da...
i MS, kakve ovo veze ima sa Frojdom? moze neka veza?
 
anakin:
Margott:
shto je josh najgore, postoji shablon, al ovo shto je ona pokushala je neshto nalik na "obucite cicu" iz politikinog zabavnika...mislim, no hard feelings, al smeshno je...

da...
i MS, kakve ovo veze ima sa Frojdom? moze neka veza?

Ne...
i Anakin, kakve ima veze sa psihoanalizom, pa ima neke veze, bar moje laičke. Recimo velika većina forumaša, a i ljudi iz stvarnog sveta oko mene se bavi ličnošću drugih ljudi, karakterom itd...jednom rečju, psihoanalizom komšije, druga, neprijatelja, politike, knjiga, tj. svačega. Frojd se bavio psihoanalizom nesvesnog, i bio mi je prvi na pameti za naziv topika...Interesovalo me je razmišljanje forumaša na tu temu. Čini mi se da ono što je rekla Divlja je najpribližnije realnosti, da ljudi iako bili totalno različiti u društvu, ukoliko bi bili odsečeni od tog društva, imali bi pred sobom dva puta, ili da se zbliže, ili da se udalje i polude, jer ko bi izdržao na pustom ostrvu bez prijatelja.

Poenta priče o pustom ostrvu je da ljudi teže humanosti, a ne divljaštvu, da teže unutrašnjem ispunjenju, a ne anarhiji, da se ne rađaju da bi se ubijali, nego živeli međusobno, kao i da bi naučili biti tolerantni....Ključ je u bliskosti ljudi, ukoliko nekog znaš čitav život želećeš biti tolerenan prema njemu/njoj jer ti je stalo do te osobe (npr. drugovi još iz obdaništa, ili sestra, brat, porodica)

Pusto ostrvo može biti i IDEALNA DRŽAVA, utopija, nešto što bi čoveka uvećalo, a ne smanjilo, dakle unapredilo.... 8)

Vaši odgovori bili bi dobar materijal za Frojda, zar ne?


Kapiš, zakeralo 8)
 

Back
Top