Lazni moral , greske & co

Poruka
15.196
Jedan Vandin komentar koji mi je upucen:heart: i razgovor danas sa drugaricom me inspirisa..
LM..
Sedimo ja i doticna i ona kaze: Da, da, neobavezno cu se samo vidjati sa njim, ovaj (decko u inostranstvu primedma autora :lol:) nije u BG,. Ne daj Boze da sazna da imam decka 'tamo negde' .. Sta ce there pomisli o meni.?? :eek: . Upitah je zbog cega to...Mora to tako..:roll:
Ja to ne mogu nikad ,rekoh joj, ja jos od vrata iz skolskih dana kazem sta sam gresila. Takav mi odbrambeni mehanizam valjda (valjda sto mnogo gresim pa sam razvila tu sposobnost :lol: da moram da prihvatim i posledice)
Lako je tebi (sto li mi je lakse nego njoj pitam se :think: ) ti si i majci rekla da si bila sa tipom koji ima devojku nesto kratko sto niko normalan ne bi i ona te tesila posle tog odnosa :lol:
Koliko otvoreno priznajete sta se pogresili i kad ne morate? Naklapate li drugima i lazno moralisete ili ste ono sto zaista jeste? I koliko ste zaista spremni da ispastate i prihvatite posledice svojih gresaka?
 
a015.gif
jedna od onih hard core umnih...
 
Koliko otvoreno priznajete sta se pogresili i kad ne morate? Naklapate li drugima i lazno moralisete ili ste ono sto zaista jeste? I koliko ste zaista spremni da ispastate i prihvatite posledice svojih gresaka?

nisam moralna osoba, odgovaram na direktno postavljena pitanja, ne zato sto je sve fino i fino
nego zato sto ne vidim razlog zasto ne bih?
ispastanje? ne vidim kakve veze ima mazohizam sa "greskama"
 
Zavisi kakve greške i kome.Ako je baš očigledno da sam pogrešila i neko mi kaže da me je provalio, priznam, pošto mislim da je glupo negirati nešto što je sasvim jasno. Čemu? Snosim posledice, ako ih ima. Ne krivim druge, ako sam ja pogrešila, ali više nikada ne pravim tu grešku. Ako greška nije očigledna, ćutim. Ako sam je uočila, smeta mi, pokušaću da ispravim, a ako ne mogu neću je ponavljati.
E sad, ako pričamo o prevarama, nisam to radila do sada, a ako budem onda neću nikada priznavati osim ako me ne uhvati u delu. Mislim da nema ničega moralnog u priznavanju prevare. To je samo umirivanje savesti onoga što vara, a nikako moralna obaveza prema onome ko je prevaren. Ako ne zna ta osoba je srećna, a ako sazna biće tužna. Ako volite tu osobu, nećete je prevariti a ako i učinite to, nećete priznati, već ćete biti diskretni.
 
Priznam kad pogrijesim,ali nikad sama ne ukazujem na svoju gresku.Mudro se ucutim pa mozda i prodje ne primjeceno.Kad sam u situaciji da je priznam,onda idem do kraja i ako ima posljedica moje greske snosim je.Imam neki sitem da male,sitne greskice priznam,u stvari kazem ih onako u razgovoru,tako da covjek nikad ne bi pomislio da ja ista mogu da precutim,a u stvari mnogo toga sam grijesila i nikad nikom nisam rekla.Jednostavno,nisu me uhvatili:rumenko:
 
Jedan Vandin komentar koji mi je upucen:heart: i razgovor danas sa drugaricom me inspirisa..
LM..
Sedimo ja i doticna i ona kaze: Da, da, neobavezno cu se samo vidjati sa njim, ovaj (decko u inostranstvu primedma autora :lol:) nije u BG,. Ne daj Boze da sazna da imam decka 'tamo negde' .. Sta ce there pomisli o meni.?? :eek: . Upitah je zbog cega to...Mora to tako..:roll:
Ja to ne mogu nikad ,rekoh joj, ja jos od vrata iz skolskih dana kazem sta sam gresila. Takav mi odbrambeni mehanizam valjda (valjda sto mnogo gresim pa sam razvila tu sposobnost :lol: da moram da prihvatim i posledice)
Lako je tebi (sto li mi je lakse nego njoj pitam se :think: ) ti si i majci rekla da si bila sa tipom koji ima devojku nesto kratko sto niko normalan ne bi i ona te tesila posle tog odnosa :lol:
Koliko otvoreno priznajete sta se pogresili i kad ne morate? Naklapate li drugima i lazno moralisete ili ste ono sto zaista jeste? I koliko ste zaista spremni da ispastate i prihvatite posledice svojih gresaka?


Nakon "svakakvih" godina konacno sam ono sto jesam. Bez laznog morala i prenemaganja. Stojim iza svojih postupaka.
 
Jedan Vandin komentar koji mi je upucen:heart: i razgovor danas sa drugaricom me inspirisa..
LM..
Sedimo ja i doticna i ona kaze: Da, da, neobavezno cu se samo vidjati sa njim, ovaj (decko u inostranstvu primedma autora :lol:) nije u BG,. Ne daj Boze da sazna da imam decka 'tamo negde' .. Sta ce there pomisli o meni.?? :eek: . Upitah je zbog cega to...Mora to tako..:roll:
Ja to ne mogu nikad ,rekoh joj, ja jos od vrata iz skolskih dana kazem sta sam gresila. Takav mi odbrambeni mehanizam valjda (valjda sto mnogo gresim pa sam razvila tu sposobnost :lol: da moram da prihvatim i posledice)
Lako je tebi (sto li mi je lakse nego njoj pitam se :think: ) ti si i majci rekla da si bila sa tipom koji ima devojku nesto kratko sto niko normalan ne bi i ona te tesila posle tog odnosa :lol:
Koliko otvoreno priznajete sta se pogresili i kad ne morate? Naklapate li drugima i lazno moralisete ili ste ono sto zaista jeste? I koliko ste zaista spremni da ispastate i prihvatite posledice svojih gresaka?
Da uvek priznam kada pogresim......zatso ne bih....lazima samo sebe lazem...drugi vec uvidjaju moju gresku...ako lazem sebe unazadnjavam sebe....ne zelim da zivim u lazima,da sam okruzena laznim ljudima...nikako.... a kamoli da zivim u sopstvenoj lazi....
Ne govorim sta sam nekom dok me ne pita-ne hvalim se..........ako neko ima predrasude sto se tice mene i lazno govori o meni ili mi radi nesto iza ledja,ima lose namere prema meni.... ili ma bilo sta lose o meni-onda je gotov!!!!!Ne diram druge ali ako mene napadne neko i to bez razloga-bolje mu je da se skloni sa lica zemlje!
Spremna sam da ispastam jer na taj nacin cu kroz to ispastanje i uvideti jacinu moje greske....to je pravi i jedini nacin da osetiimo na svojoj kozi sta smo to uradiuli i da vise to nikada ne ponovimo.....
 
Nabitnije mi je da grešku priznam samoj sebi, jedino tako neću pogrešiti sledeći put. Ne obožavam baš da mi drugi sole pamet i ukazuju na greške, kao što ni ja to njim ne radim, eventualno može u šali da se provuče, ali retko. Btw, ako je nešto što nam se desilo u zajedničkim aktivnostima tajna, onda je tajna i ne govori se mami, drugarici, dečku, najboljem drugu:mrgreen:... Ja sam to obično tako shvatala, a drugi ne, i onda mi neko iz zajedničkog društva dođe i kaže "Pa dobro, što nam ne reče...":lol:, a ja:eek: :roll:
 
Poslednja izmena:
Neka fala,vise nista nikome ne priznajem,sve upotrebe protiv mene,kad tad.
Ljudima sa kojima se druzim povrsno ne moralisem ako me ne pitaju,samo kad me pitaju o nekoj situaciji,postupku sta mislim,kazem.
Najblizim osobama popujem i kad me nista ne pitaju,moram,jace je od mene :mrgreen:
 
Kad ispricam da sam pogresila, da sam tuzna, da sam u nevolji onom ko me voli, samo sam ga rastuzila, kad sve to ispricam onom ko me ne voli, obradujem ga a da pricam ravnodusnim prema meni ne znam cemu bi mi to posluzilo. Obicno cutim osim ako moje priznanje moze popraviti neku ucinjenu stetu ako je bilo.
 
nemam sta kome da priznajem,nisam lazno moralna,ali se vise ne poveravam ako ne zelim
ako me neko pita kazem jednu od dve recenice,zavisno od osobe s kojom pricam i zavisno od nacina kako mi se ta osoba obratila
-sta se to tebe uopste tice?
-na takva pitanja ne odgovaram
 
Decka nikad nisam prevarila a da jesam rekla bih mu sigurno jer bi me vise bolelo da lazem osobu do koje mi je stalo.
Uvek sam spremna da priznam svoje greske jer nemam mira dok ih ne ispravim.
Ako sam pogresila ja cu se izviniti i malom detetu, nije mi tesko.
 
Jedan Vandin komentar koji mi je upucen:heart: i razgovor danas sa drugaricom me inspirisa..
LM..
Sedimo ja i doticna i ona kaze: Da, da, neobavezno cu se samo vidjati sa njim, ovaj (decko u inostranstvu primedma autora :lol:) nije u BG,. Ne daj Boze da sazna da imam decka 'tamo negde' .. Sta ce there pomisli o meni.?? :eek: . Upitah je zbog cega to...Mora to tako..:roll:
Ja to ne mogu nikad ,rekoh joj, ja jos od vrata iz skolskih dana kazem sta sam gresila. Takav mi odbrambeni mehanizam valjda (valjda sto mnogo gresim pa sam razvila tu sposobnost :lol: da moram da prihvatim i posledice)
Lako je tebi (sto li mi je lakse nego njoj pitam se :think: ) ti si i majci rekla da si bila sa tipom koji ima devojku nesto kratko sto niko normalan ne bi i ona te tesila posle tog odnosa :lol:
Koliko otvoreno priznajete sta se pogresili i kad ne morate? Naklapate li drugima i lazno moralisete ili ste ono sto zaista jeste? I koliko ste zaista spremni da ispastate i prihvatite posledice svojih gresaka?

Ја не грешим.
Не гледам заузете мушкарце, и не јебуцкам се.

Не волим да се извињавам и признајем грешке.
Погрешим понекад у опхођењу са драгим ми људима и ту сам спремна да признам грешку. Али само кад морам тј. кад видим да би требало.

Оно сам што јесам. Не наклапам и не волим лажно моралисање.
Нисам спремна да испаштам јер тренирам себе да не грешим.

Никад не правим свесно грешку ако не мислим да ђу у њој уживати.

И никад нисам разумела и нећу, особе које греше и после се очајнички кају! Па зашто им глава служи? :roll:
 
od strane svojih roditelja :heart:- visoko moralnih osoba i strane obrazovno-vaspitnih institucija :rtfm:koje sam pohadjala vaspitana sam da postoje:

- istina :) i laz:evil:
- crno:per: i belo:cmok:

od strane nekih osoba koje su se uplele u moj zivot naucila sam da je siva :cool: najcesca boja :mrgreen:

iskustvo cini svoje..ono me naucilo da postoji i kolateralna steta:mrgreen:

ne postoji ni lazni moral ni greske..
kajanje - nepoznanica.
sve je to zivot..:manikir:

u mom slucaju - moj zivot. :)
 
ne volim da priznajem svoje greške, nikome (jedino popu na ispovesti.....stvarno to pričam)
trudim se da ih ispravim

ne znači da ne pričam svoje greške, ali pričam onim ljudima koji to neće da zloupotrebe (da prenesu dalje ili da mi se kasnije smeju zlurado ili da to koriste kao argument protiv mene u svađi), dakle pričam ih samo osobama od poverenja
 
nisam znala da je samo yebuckanje u pitanju :rumenko:
pa ima i drugih gresaka :rumenko:

Није.
Сад ме подсети на највећу глупост коју сам чула у свом животу.
Недавно, другарица и ја пијуцкамо(само за катарину;)) кафу. Каже она мени:"Питала ме Јелена(нека њена пајтоска), шта да ради са Драганом. Каже, виђају се већ пар месеци, она неће да се јебуцка са њим, па се размишља дал' да му поПуши!":eek::eek::eek::dontunderstand::dontunderstand::dontunderstand:

Ето, мени је то глупост, не на квадрат него на милион.
О моралу да не причам.

Иначе девојка има 22 године. :eek::eek::eek::besna:
 

Back
Top