Još jedna neuspela tema o Kosovu

adem_ks

Buduća legenda
Banovan
Poruka
33.624
na forumu na stotine tema o kosovu. i stotine hiljada postova. i primetio sam da svi moji zemljaci,koji ucestvuju na forumu, mahom dobro poznaju i jezik, ali i istoriju, i obicaje, pa i narav srba. i ne radi se samo o dogadjajima koji su se desili u neposrednoj proslosti, kojih su oni bili ucesnici. ponekad se jednostavno zacudim odakle nekima toliko informacija/znanja o srbiji. i pitam se, a sta srbi znaju o kosovu, o tom narodu koji tamo zivi? koliko sam primetio, nista ili skoro nista. sve, [ili velik deo, da se neko ne uvredi], sto znaju je zasnovano na citanju tekstova/knjiga raznih "strucnjaka" ili slusanje nekih ispovesti "objektivnih" ucesnika.
a poenta teme??? ona poslovica: upoznajte neprijatelja da bi ste ga lakse pobedili
 
nije bezobrazluk u pitanju, vec glupost. ako nisi znao na kosovu zive osim srba i albanci, turci, romi, goranci, crnogorci, bosnjaci, hrvati....
I?
Kakve to veze ima sa tvojom tezom da Srbi ne znaju ništa ili skoro ništa o Kosovu?
A sve te nacije koje si nabrojao žive i u drugim krajevima Srbije, a ne samo na Kosovu i Metohiji.

P.S. a šta znači ovo ''Kosova,zemra e kosovarve''? Mislim, mogu da nagađam ali...
 
I?
Kakve to veze ima sa tvojom tezom da Srbi ne znaju ništa ili skoro ništa o Kosovu?
A sve te nacije koje si nabrojao žive i u drugim krajevima Srbije, a ne samo na Kosovu i Metohiji.

"teza" je, sta vi znate o ovim ljudima koji zive na kosovu. pusti price o kosovskom boju ili...to je proslost. kako zivi ovaj narod ovde recimo zadnjih pedeset godina? da li si ikada bio na kosovu pre "rata", sta si i da li si ista o tome ucio u skoli... i jos puno malih i "nebitnih" pitanja
 
na forumu na stotine tema o kosovu. i stotine hiljada postova. i primetio sam da svi moji zemljaci,koji ucestvuju na forumu, mahom dobro poznaju i jezik, ali i istoriju, i obicaje, pa i narav srba.

Moraju da znaju jezik zemlje u kojoj zive, kao i obicaje i narav svojih sunarodnika.

i ne radi se samo o dogadjajima koji su se desili u neposrednoj proslosti, kojih su oni bili ucesnici. ponekad se jednostavno zacudim odakle nekima toliko informacija/znanja o srbiji.

Da ima znanja ima, ali mislim da je mnogo vise neznanja, odn. propagandnog ''znanja"
zasnovanog na falsifikovanoj istoriji.


i pitam se, a sta srbi znaju o kosovu, o tom narodu koji tamo zivi? koliko sam primetio, nista ili skoro nista. sve, [ili velik deo, da se neko ne uvredi], sto znaju je zasnovano na citanju tekstova/knjiga raznih "strucnjaka" ili slusanje nekih ispovesti "objektivnih" ucesnika.

Na koje strucnjake (koje stavljas pod znake navoda) tacno mislis?
Da nemaju mozda Shiptari strucnjake koji ce da nam govore i sopstvenoj istoriji?

A sta Shiptari znaju o Kosovu (ili bar sta ti znas) o narodu koji tamo zivi?
 
"teza" je, sta vi znate o ovim ljudima koji zive na kosovu. pusti price o kosovskom boju ili...to je proslost. kako zivi ovaj narod ovde recimo zadnjih pedeset godina? da li si ikada bio na kosovu pre "rata", sta si i da li si ista o tome ucio u skoli... i jos puno malih i "nebitnih" pitanja

A ajde nosi se u pecinu iz koje si izasao. Ti ces da nas ucis o Kosmetu.
 
Ko su Bosnjaci,molim te,i odakle njih na Kosovu poslwe rata,pa to su bre svi Torbesi koji su se bojali da se drugacije izjasne pa su rekli Bosnjaci.

Če,poljam kane.(Torbeski jezik)Videcu kasnije.

Mahom su se naselili na Kosovo iz Crne Gore tokom WW2 bezeci od cetnika, najvise su zastupljeni u regionu Peci nesto manje u Mitrovici...Ove koje si ti navela su new age.
 
na forumu na stotine tema o kosovu. i stotine hiljada postova. i primetio sam da svi moji zemljaci,koji ucestvuju na forumu, mahom dobro poznaju i jezik, ali i istoriju, i obicaje, pa i narav srba. i ne radi se samo o dogadjajima koji su se desili u neposrednoj proslosti, kojih su oni bili ucesnici. ponekad se jednostavno zacudim odakle nekima toliko informacija/znanja o srbiji. i pitam se, a sta srbi znaju o kosovu, o tom narodu koji tamo zivi? koliko sam primetio, nista ili skoro nista. sve, [ili velik deo, da se neko ne uvredi], sto znaju je zasnovano na citanju tekstova/knjiga raznih "strucnjaka" ili slusanje nekih ispovesti "objektivnih" ucesnika.
a poenta teme??? ona poslovica: upoznajte neprijatelja da bi ste ga lakse pobedili

pa upravo tako kako si rekao
celog svog zivota ste nas gledali kao neprijatelje i proucavali zato toliko i znate i to zloupotrebljavate..a obrnuto zakljuci sam
pocetni postulat je MI VAS NISMO GLEDALI KAO NEPRIJATELJE PA VAS NISMO ZATO U TOM SMISLU NI PROUCAVALI
 
A sta Shiptari znaju o Kosovu (ili bar sta ti znas) o narodu koji tamo zivi?

znas kako je, ja sam jedno vreme proveo u rumuniji, tri-cetiri meseca. ziveo sa nekim rumunem i njegovom porodicom. i to dok je causesku bio ziv. ziveo sam sa rumunima, jeo i pio sta su oni jeli i pili, isao gde su oni isli. i nema te knjige koja bi mogla da mi bolje objasni sta su oni ikakvi su. ovo povezi sa tvojim pitanjem
ps.ostavljam mogucnost da je neko sreo "drugacije" rumune, i ima drugacija iskustva.
 

Back
Top