Dreamw.mx 2004-pravljenje download-a

stonex

Zainteresovan član
Poruka
313
Pravim prvi put sajt u Dreamweaver-u MX 2004 . Sve sam napravio , samo ne znam kako da napravim da neko ko zeli da skine pesmu ( download ), pritiskom na ime pesme pocne da je skida . Napravio sam link sa imena do fajla koji je u posebnom folderu . Unapred hvala !
 
opet isto:
Dođem ponekad i na (a)ovaj forum i zaključim isto.
Ljudi pitaju i tek poneko im odgovori i lepo od njega a NICS nikome i nikada nije odgovorio. Zašto NICS , u čemu je tvoj problem????

Nije to do NICS-a,vecina ljudi na ovom forumu
(ukljucujuci i mene)nece dati odgovor na pitanje
na koje je odgovor izuzetno lak i "pred nosom".
Pa se stekne utisak da se autor teksta nije trudio
da dodje do odgovora,pa zasto bi se mi trudili da
odgovorimo.Ali uvek ima izuzetaka.

Cesto setim kako je meni bilo dok nisam
otkrio enter+shift u pomenutom program. :);)

@stonex

Devil ti je vec dao odgovor,ali mozes i ovako...
Napisi neki tekst(npr. ime pesme),prekopiraj pesmu
u folder gde je stranica(koju pravis) ili neki podfolder.
Markiraj tekst>desno dugme>Make link>I izaberi pesmu.

Poz.
 
Ma stvar je u tome sto nisam znao ( nisam bio siguran ), jer sam bio offline pa mi na pritisak nije reagovao kao da otvara fajl , vec je kliktao u prazno .Naravno da sam provalio stvar , sada je sve u redu . Mada , stavio sam ga na www.geocities.com/stone69yu , medjutim , ne ucitava slike ?! Odnosno ni slike , niti mi otvara jos neke stvari . Verujem da je do njihove podrske .Preporucite mi neki bolji , a takodje FREE hosting !
 
stonex:
Pravim prvi put sajt u Dreamweaver-u MX 2004 . Sve sam napravio , samo ne znam kako da napravim da neko ko zeli da skine pesmu ( download ), pritiskom na ime pesme pocne da je skida . Napravio sam link sa imena do fajla koji je u posebnom folderu . Unapred hvala !
Postavljas pitanje na koje imas odgovor....ako si sve smesto u isti folder....dreamweaver je sredio sve tako da ne moras da prepravljas kod....a ako nisi....onda na posao...
 
vas (i nas) problem jeste sto se mnogi ovde smatraju profesionalcima, pa kada dodje neki pocetnik, onda kao, "neka trazi na drugom mestu"...

gospodo, za iole malo ozbiljniji forum posvecen web design-u, postoje gomila drugih, izuzetno kvalitetnih sajtov, koji obradjuju teme detaljno..

forum krstarice posvecen webu ostaje veran pocetnicima, ako malo bolje pogledate, 90% postova je takve prirode :) jos nisam video "napredne tehnike CSS-a i layera" :) ili "igrice u flashu" itd...

pozdrav
 
Ragen:
vas (i nas) problem jeste sto se mnogi ovde smatraju profesionalcima, pa kada dodje neki pocetnik, onda kao, "neka trazi na drugom mestu"...

gospodo, za iole malo ozbiljniji forum posvecen web design-u, postoje gomila drugih, izuzetno kvalitetnih sajtov, koji obradjuju teme detaljno..

forum krstarice posvecen webu ostaje veran pocetnicima, ako malo bolje pogledate, 90% postova je takve prirode :) jos nisam video "napredne tehnike CSS-a i layera" :) ili "igrice u flashu" itd...

pozdrav

Kad je neko u pravu onda je u pravu , nema šta!
 
Ma ljudi hvala svakome ko da bilo kakav odgovor na bilo koje pitanje ( nekada je korisno i znati kojim putem ne treba ici )nama pocetnicima . Do skoro sam mislio da je pravljenje sajtova neka "visa matematika" , ali je danas to toliko olaksano da je to zaista svakome dostupno . U zadnjih mesec dana sam se toliko uvezbao da sam uradio nekoliko dobrih proba kojima sam veoma zadovoljan . Hteo bih nesto da kazem u vezi ljudi koji vole da pametuju po ovom , a i drugim forumima . Zao mi je ljudi koji misle da su veoma pametni a lupaju gomile povrsnih gluposti. Ja nisam nikakav ekspert ali mnogim prijateljima i komsijama uspesno pomazem da poprave sto softverske , sto hardverske probleme , a to svoje mozda skromno znanje sam stekao potpuno samouk uz pomoc , ponekad , ovog ili drugih foruma.Primecujem da cesto po forumima ima onih koji na neka pitanja odgovaraju potpuno samouvereno i ponekad bezobrazno , ali istina je da sam za neke banalne probleme vidjao neke toliko kompleksne odgovore da sam pomislio da sam ustvari mnogo glup . By the way , imam ortaka koji radi u jednom servisu za kompjutere i koji i sam kaze da je njegovo znanje skromno u odnosu na neke druge momke.
E pa verujte da samo 2-3% ljudi na svim nasim Hi-tech forumima ima bolje odgovore od njega , sto me dovodi do zakljucka da ... , ma ne znam vise ni ja sta . Sta vise , pogledajte samo broj pravopisnih gresaka u postovima pa ce vam biti dovoljno . Bas bih voleo da vidim jedno stotinjak ljudi UZIVO na nekom skupu sa svih nasih foruma , samo da vidite kakvih bi tu likova bilo .E sada , ne znam zasto sam sve ovo ispricao ali mozda nekome moze da koristi . Ako nista drugo nece da vam skodi .
P.S. Hajde neka neko posalje link ( ako ima )tutorial za Flash 2004 na srpskom
 

Back
Top