Offis 2003

  • Začetnik teme Misterija
  • Datum pokretanja
Dajte ljudi nije sramota ne znati.. NIko ne zna sve.. Ispravka jedna za office 2003. Ne moze cak ni na win 2000 pro.. Pokusao sam ali ni da cuje.. Od XP os samo moze da se pokrene i uspjesno instalira. A za 98, pa i office 2000 tako jedva radi na win98, a tek 2003. Poz.
 
GZ:
Dajte ljudi nije sramota ne znati.. NIko ne zna sve.. Ispravka jedna za office 2003. Ne moze cak ni na win 2000 pro.. Pokusao sam ali ni da cuje.. Od XP os samo moze da se pokrene i uspjesno instalira. A za 98, pa i office 2000 tako jedva radi na win98, a tek 2003. Poz.
Da paket Microsoft Office 2003 ne može da se instalira i radi pod Windows 2000 Professional operativnim sistemom ---> jednostavno NIJE TAČNO. Upravo je to jedna od platformi koja pruža maksimalnu podršku za Office 2003. Zapravo, lično dajem prednost toj verziji operativnog sistema nad XP-om (bilo kojim) jer se u praksi pokazao kao mnogo stabilniji OS. Windows 2003 Server je takođe bolji, ali ko nema potrebe za specifičnim podrškama koje on pruža, najbolje je da "zaobiđe" XP i ostane na 2000-ci.
Office 2003 definitivno ne može da radi pod 98-com. Onaj ko hoće da koristi poboljšanja alata Office aplikacija kojih ima u verziji Office 2003, kao i raznovrsne Web usluge i servise iz Worda, Excela i PowerPoint-a... MORA da batali Windows 98.
Misterija! ako ti je potreban Office 2003 ---> prvo instaliraj neki jači OS. Ne može "i jare i pare". 8)
 
Omen:
GZ:
Dajte ljudi nije sramota ne znati.. NIko ne zna sve.. Ispravka jedna za office 2003. Ne moze cak ni na win 2000 pro.. Pokusao sam ali ni da cuje.. Od XP os samo moze da se pokrene i uspjesno instalira. A za 98, pa i office 2000 tako jedva radi na win98, a tek 2003. Poz.
Da paket Microsoft Office 2003 ne može da se instalira i radi pod Windows 2000 Professional operativnim sistemom ---> jednostavno NIJE TAČNO. Upravo je to jedna od platformi koja pruža maksimalnu podršku za Office 2003. Zapravo, lično dajem prednost toj verziji operativnog sistema nad XP-om (bilo kojim) jer se u praksi pokazao kao mnogo stabilniji OS. Windows 2003 Server je takođe bolji, ali ko nema potrebe za specifičnim podrškama koje on pruža, najbolje je da "zaobiđe" XP i ostane na 2000-ci.
Office 2003 definitivno ne može da radi pod 98-com. Onaj ko hoće da koristi poboljšanja alata Office aplikacija kojih ima u verziji Office 2003, kao i raznovrsne Web usluge i servise iz Worda, Excela i PowerPoint-a... MORA da batali Windows 98.
Misterija! ako ti je potreban Office 2003 ---> prvo instaliraj neki jači OS. Ne može "i jare i pare". 8)
IMAM JA XP PROFESIONAL SA OFISOM 2002 ALI ME JE INTERESOVALA OVA OPCIJA
 
Misterija:
Omen:
GZ:
Dajte ljudi nije sramota ne znati.. NIko ne zna sve.. Ispravka jedna za office 2003. Ne moze cak ni na win 2000 pro.. Pokusao sam ali ni da cuje.. Od XP os samo moze da se pokrene i uspjesno instalira. A za 98, pa i office 2000 tako jedva radi na win98, a tek 2003. Poz.
Da paket Microsoft Office 2003 ne može da se instalira i radi pod Windows 2000 Professional operativnim sistemom ---> jednostavno NIJE TAČNO. Upravo je to jedna od platformi koja pruža maksimalnu podršku za Office 2003. Zapravo, lično dajem prednost toj verziji operativnog sistema nad XP-om (bilo kojim) jer se u praksi pokazao kao mnogo stabilniji OS. Windows 2003 Server je takođe bolji, ali ko nema potrebe za specifičnim podrškama koje on pruža, najbolje je da "zaobiđe" XP i ostane na 2000-ci.
Office 2003 definitivno ne može da radi pod 98-com. Onaj ko hoće da koristi poboljšanja alata Office aplikacija kojih ima u verziji Office 2003, kao i raznovrsne Web usluge i servise iz Worda, Excela i PowerPoint-a... MORA da batali Windows 98.
Misterija! ako ti je potreban Office 2003 ---> prvo instaliraj neki jači OS. Ne može "i jare i pare". 8)
IMAM JA XP PROFESIONAL SA OFISOM 2002 ALI ME JE INTERESOVALA OVA OPCIJA
Pa, šta onda dramiš! :roll: Digni Office 2003 pod XP-om. 8)
 
Samo da odgovorim ovo za win 2000.. Ne kazem nista da sam pametan.. Imao sam na jednom kompu win 2000 sa svim sto treba pa i sa tim SP3 kako rece ali nije jednostavno hteo da se instalira na win 2000 (mislim na office 2003), sta je razlog bio ne znam ali nije moglo.. Jednostavno poruka da nije moguce i instalacija se prekine.. Toliko pozdrav..
 
Omen:
Da paket Microsoft Office 2003 ne može da se instalira i radi pod Windows 2000 Professional operativnim sistemom ---> jednostavno NIJE TAČNO. Upravo je to jedna od platformi koja pruža maksimalnu podršku za Office 2003. Zapravo, lično dajem prednost toj verziji operativnog sistema nad XP-om (bilo kojim) jer se u praksi pokazao kao mnogo stabilniji OS. Windows 2003 Server je takođe bolji, ali ko nema potrebe za specifičnim podrškama koje on pruža, najbolje je da "zaobiđe" XP i ostane na 2000-ci.
Office 2003 definitivno ne može da radi pod 98-com. Onaj ko hoće da koristi poboljšanja alata Office aplikacija kojih ima u verziji Office 2003, kao i raznovrsne Web usluge i servise iz Worda, Excela i PowerPoint-a... MORA da batali Windows 98.
Misterija! ako ti je potreban Office 2003 ---> prvo instaliraj neki jači OS. Ne može "i jare i pare". 8)
Sto se tice ovih web usluga, ne mogu nigde da pronadjem topik sms program, gde je sve objasnjeno kako besplatno slati sms poruke preko word-a 2003, ako moze neko da ponovi
 
nikola987:
Omen:
Da paket Microsoft Office 2003 ne može da se instalira i radi pod Windows 2000 Professional operativnim sistemom ---> jednostavno NIJE TAČNO. Upravo je to jedna od platformi koja pruža maksimalnu podršku za Office 2003. Zapravo, lično dajem prednost toj verziji operativnog sistema nad XP-om (bilo kojim) jer se u praksi pokazao kao mnogo stabilniji OS. Windows 2003 Server je takođe bolji, ali ko nema potrebe za specifičnim podrškama koje on pruža, najbolje je da "zaobiđe" XP i ostane na 2000-ci.
Office 2003 definitivno ne može da radi pod 98-com. Onaj ko hoće da koristi poboljšanja alata Office aplikacija kojih ima u verziji Office 2003, kao i raznovrsne Web usluge i servise iz Worda, Excela i PowerPoint-a... MORA da batali Windows 98.
Misterija! ako ti je potreban Office 2003 ---> prvo instaliraj neki jači OS. Ne može "i jare i pare". 8)
Sto se tice ovih web usluga, ne mogu nigde da pronadjem topik sms program, gde je sve objasnjeno kako besplatno slati sms poruke preko word-a 2003, ako moze neko da ponovi
Imaš li instaliran Office 2003?... da znam odakle da krenem priču! :roll:
 
nikola987:
Treba da nabavim, ako je moguce kreni od pocetka :D
Please :cry:
Kad instaliraš Office 2003... videćeš da okno zadataka Research već sadrži nekoliko izvora podataka... a sve su to ustvari raznovrsne Web usluge: Telefonski imenik, Morton Benson rečnik, Halo Oglasi... Jedna od njih je i SMS Servis.
E, sad... kako koristiti taj servis!?
Podrazumeva se da, u trenutku korišćenja SMS Servisa (ili bilo kog drugog), budeš povezan sa Internetom. Znači... on-line si... konekcija uspostavljena.
Otvoriš program Word (može iz iz Excela i PowerPointa) i... trebalo bi da ti je na desnoj strani ekrana već vidan prozor Task Pane (ako nije... View/Task Pane ili Ctrl+F1). U tom prozoru izabereš opciju Research... pa na dnu prozora biraš SMS Servis. Otvoriće ti se dijalog okno sa poljima za unos mob.broja na koji šalješ poruku i texta poruke. Ponudiće ti se i mogućnost da čekiraš mail-obaveštenje o uspešno poslatoj poruci... Videćeš! Tada, šalješ svoju SMS (zelena strelica u dnu dijaloga)... Ako bude nešto nejasno - javi! :)
 
Omen:
nikola987:
Treba da nabavim, ako je moguce kreni od pocetka :D
Please :cry:
Kad instaliraš Office 2003... videćeš da okno zadataka Research već sadrži nekoliko izvora podataka... a sve su to ustvari raznovrsne Web usluge: Telefonski imenik, Morton Benson rečnik, Halo Oglasi... Jedna od njih je i SMS Servis.
E, sad... kako koristiti taj servis!?
Podrazumeva se da, u trenutku korišćenja SMS Servisa (ili bilo kog drugog), budeš povezan sa Internetom. Znači... on-line si... konekcija uspostavljena.
Otvoriš program Word (može iz iz Excela i PowerPointa) i... trebalo bi da ti je na desnoj strani ekrana već vidan prozor Task Pane (ako nije... View/Task Pane ili Ctrl+F1). U tom prozoru izabereš opciju Research... pa na dnu prozora biraš SMS Servis. Otvoriće ti se dijalog okno sa poljima za unos mob.broja na koji šalješ poruku i texta poruke. Ponudiće ti se i mogućnost da čekiraš mail-obaveštenje o uspešno poslatoj poruci... Videćeš! Tada, šalješ svoju SMS (zelena strelica u dnu dijaloga)... Ako bude nešto nejasno - javi! :)
To je OK radi - ja probao- ali sada poruke kasne i po nekoliko dana ?? uvek skoro pokaze posle send-a da poruka ceka -queded-ili tako nesto a u cemu je stvar valjda ce znati dama ? Nego kada je vec rec o ovom paketu da li moze da se 2003(eng) dogradi u serbian verziju!?
 
IGGY-AR:
To je OK radi - ja probao- ali sada poruke kasne i po nekoliko dana ?? uvek skoro pokaze posle send-a da poruka ceka -queded-ili tako nesto a u cemu je stvar valjda ce znati dama ? Nego kada je vec rec o ovom paketu da li moze da se 2003(eng) dogradi u serbian verziju!?
Koliko je meni poznato nadogradnja je nemoguca sa bilo koje verzije, vec moras kupiti posebnu verziju Office-a 2003 na 'srpskom'.
 
IGGY-AR:
To je OK radi - ja probao- ali sada poruke kasne i po nekoliko dana ?? uvek skoro pokaze posle send-a da poruka ceka -queded-ili tako nesto a u cemu je stvar valjda ce znati dama ? Nego kada je vec rec o ovom paketu da li moze da se 2003(eng) dogradi u serbian verziju!?
Kad se posle slanja SMS-a pojavi obaveštenje da je poruka queued - to jednostavno znači da je stavljena hold-on iliti čeka na slanje! Tu nema pomoći i zaista ne znam zašto se nekome to kao po pravilu događa, dok drugi šalju bez ikakve zadrške. Svi koriste isti Pakomov Servis!
Što se Office 2003 paketa programa tiče, lično smatram da ga je najbolje koristiti u originalnog eng. verziji. Ovaj "naš" lokalizovani Office na srpskom jeziku (na oba pisma: latiničnom i ćiriličnom) je, u suštini, vrlo nepraktičan. Prvo - čak ni ceo interfejs nije korektno urađen... neki nazivi su prilično nevešto prevedeni, dok je neke jednostavno bilo nemoguće prevesti... pa sve, bar meni, izgleda prilično smešno!!!
Za one, koji se prvi put susreću sa računarom a ne vladaju engleskim - možda je ovo zaista najbezbolnija varijanta početka bilo kakvog rada na kompu. Onaj ko je dosad već radio pod bilo kojim OS i na bilo kojoj verziji Office-a na eng. - srpska varijanta samo ometa i mislim da je potrebno poprilično a uzaludnog prilagođavanja. Btw... ko je iole ozbiljnije u ovim vodama... znanje engleskog mu je neophodno, pa srpski interfejs Office-a samo odvlači pažnju i odmaže.
Microsoft već ima standardan Lenguage Interface Pack (LIP) za srpski jezik, dostupan legalnim korisnicima Windows-a. U pitanju su dva fajla, LIP_Latin.msi i LIP_CYR.msi i kratko uputstvo. Instalacija je moguća pod uslovom da imate Windows XP sa apliciranim SP1.
Bilo bi sasvim licemerno da kažem da mi je poznato da su tako nešto već spremili i za Office 2003.
Ali, instalacione verzije Office 2003 na srpskom su već uveliko dostupne - kako legalne, tako i trial s mogućnošću krekovanja... pa izvol'te! :)

Odgovor za BigZexy2000... Ne uzimam softvere po našim CD klubovima, ali sumnjam da nemaju instalaciju za Office 2003!
Ako ipak ne nađeš... javi mi se! Sredićemo to. 8)
 
tacno ta opcija ne postoji na mnogim verzijama office2003 ,ali seoze ubaciti!!!
malo je smarajuce da se ovako objasnjava.ja sam ubacio taj pakomov servis i poruka je bila poslata a stigla je za 3 dana .znaci neupotrebljivo.da radi kako treba svi bi instalirali(mladji) i pichili po besplatnim porukama.ali nije tako nazalost.
poz.
 
kolik:
tacno ta opcija ne postoji na mnogim verzijama office2003 ,ali seoze ubaciti!!!
malo je smarajuce da se ovako objasnjava.ja sam ubacio taj pakomov servis i poruka je bila poslata a stigla je za 3 dana .znaci neupotrebljivo.da radi kako treba svi bi instalirali(mladji) i pichili po besplatnim porukama.ali nije tako nazalost.
poz.
Vidis kod mene radi OK, mada ga i ne koristim cesto.
Iskreno ne volim SMS trabunjanje...cisto gubljenje vremena.

Koristim ga samo kad nemam kredita i do sad mi je fino radio.
 

Back
Top