Najave izlozbi i naucnih dogadjaja...

Epistimonas

Zainteresovan član
Poruka
137
Skeleti dinosaurusa u Beogradu
28. maj 2009. | 18:01 | Izvor: B92
Beograd -- Izložba "Dinosaurusi Argentine - džinovi Patagonije" u organizaciji Prirodnjačkog muzeja biće postavljena u junu u holu beogradskog hotela "Kontinental" .

Na izložbi će biti predstavljeno 20 vrsta dinosaurusa, sa oko 40 eksponata skeleta i delova skeleta dinosaurusa, njihovih jaja, gnezda, kao i replika nađenih otisaka stopa. Direktor Prirodnjačkog muzeja Slavko Spasić očekuje da će najveću pažnju izazvati celi skeleti 10 dinosaurusa, od kojih najduži imaju 14 i 17 metara.

“Od velikog broja eksponata, ono što će klince interesovati biće ogromni skeleti. Biće sedam kompletnih skeleta dinosaurusa, pa ću izdvojiti dva - jedan 17 metara dug, a drugi oko 14 metara, a oboma je visina 5-6 metara. Znači jedno veliko strahopoštovanje prema njima”, kaže Spasić.

U toku trajanja izložbe biće organizovane projekcije autentičnih filmova o iskopavanjima i istraživanjima dinosaurusa, a pripremljeni su i kvizovi, igraonice i drugi sadržaji za najmlađe.
 
MOLEKULI U TAJNAMA ŽIVOTA I SVETU OKO NAS

Izložba "Molekuli u tajnama života i svetu oko nas" čiji je autor akademik Živorad Čeković otvorio je u Galeriji Srpske akademije nauka i umetnosti (SANU) predsednik ove institucije Nikola Hajdin. On je istakao da je cilj postavke da hemija bude predstavljena na pristupačan način, kao i upoznavanje sa hemijskim jedinjenjima u svakodnevici kao i prikaz njihove upotrebe... ceo tekst
 
Da li znas kada ce tacno biti izlozba i koliko bi trebao kostati ulaz!

Ma, mislim da je ulaz besplatan, a izlozba je u principu stalno otvorena (recimo od 12-20), jedino ne znam kako stvari tacno stoje za ponedeljak, cetvrtak i nedelju. Ali, sve to sigurno imas na internetu, mozes i da pronadjes telefonski broj od galerije SANU, a ako saznam tacno podatke, javicu ti. Izlozba je u toku, verovatno jos koju sedmicu. Mislim da svakog petka ima neko predavanje. Bila je odlicna izlozba do skora o Milankovicu i njegovom naucnom radu (nekoliko meseci) na istom mestu.
 
Skeleti dinosaurusa u Beogradu
28. maj 2009. | 18:01 | Izvor: B92
Beograd -- Izložba "Dinosaurusi Argentine - džinovi Patagonije" u organizaciji Prirodnjačkog muzeja biće postavljena u junu u holu beogradskog hotela "Kontinental" .

Na izložbi će biti predstavljeno 20 vrsta dinosaurusa, sa oko 40 eksponata skeleta i delova skeleta dinosaurusa, njihovih jaja, gnezda, kao i replika nađenih otisaka stopa. Direktor Prirodnjačkog muzeja Slavko Spasić očekuje da će najveću pažnju izazvati celi skeleti 10 dinosaurusa, od kojih najduži imaju 14 i 17 metara.

“Od velikog broja eksponata, ono što će klince interesovati biće ogromni skeleti. Biće sedam kompletnih skeleta dinosaurusa, pa ću izdvojiti dva - jedan 17 metara dug, a drugi oko 14 metara, a oboma je visina 5-6 metara. Znači jedno veliko strahopoštovanje prema njima”, kaže Spasić.

U toku trajanja izložbe biće organizovane projekcije autentičnih filmova o iskopavanjima i istraživanjima dinosaurusa, a pripremljeni su i kvizovi, igraonice i drugi sadržaji za najmlađe.

Pa hajde mi reci datum kada ce biti?
 

Back
Top