Akite- Americke i Japanske

jeli moguce da na forumu nema niko Americkog ili Japanskog Akitu zelim da cujem misljenja o ovoj mocnoj rasi....



inace nasi prijatelji imaju jednog Americkog Akitu koji ima oko 60 kila a 5 godina napucan sirok kao ovaj sa slike boje stvarno preijepi psi
 
Ne znam stvarno.

Kad sam se pre 3 godine raspitivao bilo je od 200 pa nadalje kao i kod svih rasa uglavnom.

Ima jos jedan odgajivac u Pozarevcu poslacu ti broj na pp ako uspem da nadjem,davno sam kontaktirao sa njim
 
Ne znam stvarno.

Kad sam se pre 3 godine raspitivao bilo je od 200 pa nadalje kao i kod svih rasa uglavnom.

Ima jos jedan odgajivac u Pozarevcu poslacu ti broj na pp ako uspem da nadjem,davno sam kontaktirao sa njim

ja sam bas puno trazio o Akitama cak sam ovog Crnog Vucijaka uzeo iz Kragujevca ali mi niko ni rijeci nije rekao da tu ima i uzgajivacnica Americkih AKita a nisam znao da su bile toliko jeftine ja mislio da ih ispod 1000 eura nema
 
Pele smanji sliku,prevelika je.

Akita inu i Americka akita su dve razlicite rase,a posto je naziv teme Akita inu onda pisi o njoj,a o Amerikancima otvori novu temu.

ne imas Japanska Akita i Americka Akita naravno da su razlicite rase Americki je siri krupniji tezi ali manji od Japanskog dok Japanski ima samo kafeno bijeli 50% kafene 50% bijele inace Americki ima siv tigrasti crni crno bijeli kafeni svakakvih boja

ali gde god da pogledas sve je to Akita ista razlika kao kod crnog i sivog No
 
Poslednja izmena:
ne imas Japanska Akita i Americka Akita naravno da su razlicite rase Americki je siri krupniji tezi ali manji od Japanskog dok Japanski ima samo kafeno bijeli 50% kafene 50% bijele inace Americki ima siv tigrasti crni crno bijeli kafeni svakakvih boja

ali gde god da pogledas sve je to Akita ista razlika kao kod crnog i sivog No

To sto se obe rase zovu akite,ne znaci da su iste.

Americka akita je mnogo veca od japanske i naziv rase je "Americke akite",dok su Japanske mnogo sitnije i nize i naziv rase je "Akita inu".

Znaci tim rasama je cak i stndard mnogo drugaciji,kao i sam izgled pasa i nikako ih ne treba stavljati u istu temu,jer je svaka za sebe.

Evo slika Japanskih akita u nekoliko razlicitih varijeteta,a sutra cu ti postaviti jos neke slike na kojima se vidi razlika izmedju te dve rase.

 
JA IMAM AKITA-INU JAPANSKU.ZA MENE NAJBOLJI PSI.MNOGO SU PAMETNI BRZO UCE ,DOBRI CUVARI,VOLE DECU ITD.MA NEMOZES DA IH NEVOLIS. OD G AJ IVACNICA IMA U OBRENOVCU .MOJA JE OTUDA.. ODGAJIVAC FILIPOVIC UL. BOGDANA JAKOVLJEVICA 25A OBRENOVAC TEL. NEMAM:.

znam Japanske su dobre ali ja ih nevolim zbog boje Americke vise ali one su opasne pogotovo za decu i zovu se djavolji psi....
 
premocna Akita a jeli to tvoja vidim da je u pitanju Americka koliko je stara????

Nije moja,ali kao da jeste jer je njena vlasnica moja dobra prijateljica. Jesy jeste americka akita,stara je 5 godina i mnogo je dobra. Obozava ljude i decu i velika je maza,sto se moze videti na slikama,ali je agresivna prema ostalim psima.

Inace,Jesy ima i druga Nicka koji je isto amerikanac,ali malo stariji :)
 
Nije moja,ali kao da jeste jer je njena vlasnica moja dobra prijateljica. Jesy jeste americka akita,stara je 5 godina i mnogo je dobra. Obozava ljude i decu i velika je maza,sto se moze videti na slikama,ali je agresivna prema ostalim psima.

Inace,Jesy ima i druga Nicka koji je isto amerikanac,ali malo stariji :)

stvarno fino izgleda kod nas ima preslikana ovakva Akita isto ima 5 godina i ne podnosi nijednog psa otud im i nadimak djavolji psi zato su Japanske mirne....
 

Back
Top