UNIVERZIJADA leto 2009

Tsuymish

Buduća legenda
Poruka
31.402
Prenosim informaciju sa zivotinjskog carstva

Grad je odlucio da se pse sklone na 2 nedelje sa svih lokacija koje su date dole u nastavku.
Nadlezni, tj. Sekretarijat za komunalno stambene poslove ZELI da to uradi u SARADNI SA SVIMA NAMA!
ZATO MOLIM SVE CLANOVE I POSETIOCE OVOG FORUMA DA SVIMA U SVOM KRAJU I VAN NJEGA KOJI SE POJEDINACNO BAVE PSIMA NA ULICI, A OBUHVACENI SU ZONAMA U KOJIMA CE BITI POTREBNO DA SE PSI SKLONE, DA IH HITNO O TOME OBAVESTE KAO I O

SASTANKU SA VLADOM TERZINOM U PONEDELJAK, 1. juna U 11,00 CASOVA u Sekretarijatu za komunalno stambene poslove, Golsvortijeva br. 35.
SVI su pozvani, ako ne dodju, neka se se posle ne zale da su im se psi zagubili jer broj je veliki i bez nas bice takvih propusta neminovno!

Lokacije su sledece:

A Trase ili delovi grada u neposrednoj blizini sportskih desavanja

1. Brankov most
2.OTC Novi Beograd - Buvljak
3. Bulevar Jurija Gagarina
4. GSP garaza - depo Sava
5. trasa od Belvila do EXPO XXI centra
6. Izlazak na Bulevar Arsenija Carnojevica - autoput petlja 1 i 2
7. Usce
8. Kalemegdan
9. Ulica Ilije Garasina
10. Bulevar Vojvode Misica petlja, Sajam - Ada
11. Sarajevska ulica i silazak sa autoputa ka Sarajevskoj ulici
12. Balkanska ulica
13. Pijaca Zeleni Venac
14 podzemni prolazi u centru
15. Kosovsla ulica kod Hotela Union

B Objekti u kojima ce se odvijati takmicenja u okviru Univerzijade

1. Belvil- univerzitetsko selo
2. EXPO XXI centar
3. Arena
4.Hala Vizura u Tosinom bunaru
5. Studentski grad
6. Hala sportova Novi Beograd
7. Stadion FK Zemun: Ugrinovacka i Cara Dusana
8. Teleoptik
9. SRCP Milan Gale Muskatirovic u izgradnji - Dorcol
10. Plivaliste Tasmajdan
11. Hala sportova Pionir
12. Ledena dvorana
13. Stadio OGK Beograd
14. Beogradski Sajam
15. Hala FMP - Cukaricka Padina
16. Bazeni Kosutnjak
17. DIF
18. Stadion FK Zeleznik
19. Hala FMP Zeleznik
20. SC Banjica - Vozdovac
21. Vojna akademija - Banjica
22. Stadion FK Crvena zvezda
23. Stadion FK Partizan
24. Vojna gimnazija
25. Sport eko hala - Brace Jerkovic
26. Stadio FK Vozdovac
27. SC Sumice
28. Centar Olimp
29. Stadion SD Radnicki
30. Stari DIF
31. Stadio FK Obilic
32. SC Milicioner-Cukarica
33.SC Tent u Obrenovcu
34. Hotel Holidej In
35. Hotel in
36. Hotel Continental

Podrazumeva se da cemo na svim lokacijama koje EI17 "pokriva" organizovati zajednicki rad i pravljenje spiskova pasa. Medjutim, ne pokrivamo sve lokacije, a pretpoostavljam da je broj pasa veliki ukupno gledano.

Imamo razne ideje na tu temu, verujem da ce biti prihvacene ali je veoma VAZNO da svako ko ima psa na nekoj od lokaciji, takodje dodje radi dogovora sa nadleznima!

Verujem da je cilj da sve bude dobro i za opstu stvar i za pse, ali dobrim delom od nas ce zavisti kao ce uistinu biti!

Svako ko zeli moze mi je javiti, ali i nema potrebe jer je svako pozvan na sastanak!

Jos jednom molim da svako u lokalu ovu informaciju prenese jer je opste poznato da vecina tih ljudi ne prati forume i svima se zahvaljujem unapred na saradnji!
 
Izgleda da se ti psi premestaju na druge lokacije ili je neka druga akcija u pitanju jer se kod mene u kraju pojavilo dosta pasa i iz Ovce sa ogrlicama i bez ogrlica. Za sada su tu, ne buni se niko, mada nema zasto jer su mirni!
 
Akcija je za svaku pohvalu, za razliku od ranijih sličnih događanja. Iziskuje mnogo truda, ali to je jedini način. Psi koje nema ko da skloni biće privremeno smešteni u nedovršeni azil,a pretpostavljam da će deo morati i u Ovči. Zato i jeste važno da što veći broj pasa premeste hranitelji.
 
Saopštenje gospođe Danice Drobac predsednika E17:

Sastanak je odrzan. Bilo je dosta staratelja iako je veliki deo bio sprecen jer nisu bili u mogucnosti da izadju sa posla! Ipak je radni dan, a vremena samoupravnog socijalizma vise ne postoje i kod novih kapitalista, nema izlazenja u radno vreme!
Mislim da je bio uspesan iz mnogo razloga.
Daleko od toga da je stanje danas zadovoljavajuce, stare boljke jos uvek deluju, ali postoji dobra volja da vise tako ne bude, ali i potreba za direktnom saradnjom izmedju svih nas i njih da bi to bolje zazivelo i postalo neka nova stvarnost! Sto je direktan kontakt ostvaren i sto su telefoni razmenjeni, mislim da ce doneti samo dobro beogradskim psima. Ali to znaci da ce staratelji morati malo vise da se angazuju no sto su do sada, novo vreme donosi potrebu za novom vrstom angazovanja....

Druga dobra vest je sto se psi ipak nece sklanjati, ali staratelji su zamoljeni da dezuraju i po potrebi odmah reaguju.

Treca dobra stvar je sto je napravljen mimi krizni stab za svaku lokaciju i sto je dogovoreno da ekipe sintere nece delovati na toj zoni bez znanja i saglasnosti koordintora. Samo zelim da za bas svaku zonu privolimo ljude da budu koordinatori, a samim tim i clanovi mini kriznog staba.

Ne zelim da navlacim nista turobno niti smutno na ove pozitivne vesti, ali moram da kazem da sam odmah napadnuta od strane vec svima poznatih kako cu ucestvovati u ubijanju i zarazi pasa u Ovci??????!!!!!!!!! Takva "vest", kazi isti izvori, odmah je upucena na 1000 adresa!?

Svaki komentar je izlisan, osim da su takvi zapravo pravi problem i kocnicari promena!
Samo za zlom, kojeg i kada ga nema - oni ga podmecu, oni mogu da egzistiraju....valjda u nekim normalnim uslovima ne bi znali sta bi sa sobom i svojom "karijerom"u domenu "zastite..."
 
Nemojmo se nervirati oko komentara onih ciji se jedini rad sastoji u neargumentovanom kritikovanju (citaj pljuvanju) drugih. Akcija je za svaku pohvalu i ajde da je odradimo, a posle da sabiramo rezultate, tj. da vidimo sta je moglo bolje, a sta ne. Ako nismo sposobni da prihvatimo pruzenu ruku (Grad je ponudio saradnju starateljima), a mislim da jesmo, onda ....????????

:telefon:
 
Govorilo se na sastanku o potencijalno agresivnim psima i njihovom privremenom smestaju u azil , ali mislim da treba reagovati i ako se pojavi neka zenka u teranju. Juce je dosla neka jadnica u kraj i sa njom nekoliko nepoznatih pasa ( pionirski/ruski dom) a bice jos takvih situacija tokom univerzijade, sto moze da predstavlja problem.
 
Govorilo se na sastanku o potencijalno agresivnim psima i njihovom privremenom smestaju u azil , ali mislim da treba reagovati i ako se pojavi neka zenka u teranju. Juce je dosla neka jadnica u kraj i sa njom nekoliko nepoznatih pasa ( pionirski/ruski dom) a bice jos takvih situacija tokom univerzijade, sto moze da predstavlja problem.

Koje su to tacno ulice? Da vidim imamo li nekog tu?
 
To je Narodni Front ( kod Zelenog Venca) i Kralja Milana ( Ruski dom) a malo se presele i u Pionirski:)
Do Univerzijade se sve to moze i zavrsiti, ali slicni slucajevi ce se sigurno pojavljavivati, tako da treba da znamo sta sa tim psima , ako vec nismo u mogucnosti da ih sklonimo kod sebe.

Imamo kontakt za Zeleni venac. Ajde da sacekamo jos neki dan, mozda se sami pomere, i da ja jos nesto proverim, pa da se cujemo i pisemo.
 
Imamo kontakt za Zeleni venac. Ajde da sacekamo jos neki dan, mozda se sami pomere, i da ja jos nesto proverim, pa da se cujemo i pisemo.

Danas ih je bilo vise, pojavila se dva nova momka koji ordiniraju u Pionirskom. Svi su slatki i nisu problematicni, verovatno zato sto dama jos nije pocela da daje signale da je spremna ( a i ne zna se gde se sakrila).
Cujemo se oko ovoga posto je u pitanju lokacija na kojoj zaista ne sme da bude nikakvih psecih okupljanja.
 
veterinarka mi kaze da idu po centru i skupljaju kao ludi! zbog univerzijade...
sve sto mogu da uhvate na "kuc,kuc" uhvatili su...svaki dan kruze centrom i hvataju...
i eto....
sklanjaju pse zbog univerzijade,kao da nekog stranca ne bi ujeo neki pas,a skupljaju samo dobre pitome "na kuc,kuc" a ovi koji nisu naivni,ostaju na ulici....
uvek ista prica,muka mi je vise od njih!!!
zar nije receno da se nece skupljati?
 
I ja sam juče videla njihov kombi u bloku 44. Doduše videla sam ih samo kako prolaze, nisam odmah mogla da se setim odakle mi je poznato to ´zoohigijena´.. A likovi unutra, kakvi pogledi, da se uplašiš.. Tek sam posle ukapirala da su to oni..

Kada su počeli već sada da kupe kučoće, ko zna kakva će situacija biti pred i u toku univerzijade :sad2:
 
da obecano je


krofnice,pogledi su im da se uplasis....
a tek kada popricas sa njima...
da se smrznes
ne znam kako bih opisala njihov mentalni sklop(ne postoji rech za tako nesto)
takvim ljudima ne bi trebalo dozvoliti ni da pridju psima i mackama,a kamoli da ih hvataju
 
I ja sam juče videla njihov kombi u bloku 44. Doduše videla sam ih samo kako prolaze, nisam odmah mogla da se setim odakle mi je poznato to ´zoohigijena´.. A likovi unutra, kakvi pogledi, da se uplašiš.. Tek sam posle ukapirala da su to oni..

Kada su počeli već sada da kupe kučoće, ko zna kakva će situacija biti pred i u toku univerzijade :sad2:

Oni će sad kao mahniti da skupljaju, a nas, po starom dobrom običaju da lažu. Iskreno ne verujem da će u toku same Univerzijade da ih skupljaju, jer to bi predstavljalo veliki rizik da ih vidi neko od stranaca kako "humano" postupaju sa životinjama. Mislim da našie "Evropejci" taj luksuz ne bi sebi dozvolili.
 
Ja sam prosle nedelje bila u Ovci. Ovca je prepuna. Psi su dosta dugo tamo, cak su i sterilizacije za neke odlozili jer su bili bolesni. Sad ih lece (verovali ili ne). Ne znam gde bi vise mogli tamo da ih trpaju. U kavezu su po 4 psa.
Rakovica prosle nedelje nije bila zavrsena, pa ne verujem ni da tamo mogu da ih vode.
Ukoliko ih zaista i dalje skupljaju u velikom broju, mozda bi g. Lazica trebalo pitati gde ih smestaju ili odvode.
 

Back
Top