INTERNET POMOCCCC!!!!

majorka

Početnik
Poruka
13
aaaaa...ludim! treba mi pomoc! ne mogu da trazim vise po guglu, smorio sam se, oci mi ispale nikako da nadjem sta mi treba!!! Ovako... imam 2 kompa i ADSL na jednom od njih! kupio sam UTP kabel i ubacio ga u ruter (huawei, telekom srbija) i povezao sa drugim kompom, medjutim konekcije nema. sta treba da uradim da dobijem internet konekciju na drugom kompu? nije mi bitno da li su kompovi umrezeni ili nisu, samo mi je net vazan! ajte molim vas, ili napisite ili me uputite negde gde je detaljno objasnjeno kako se to radi! e da, imam XP SP3 na oba kompa. pozdrav
 
pazi ako je isti kabal kao onaj sto se dobija od telekoma, znaci isti raspored onih zicica, i ako si sve spojio kako treba lan 1 i lan 4, treba na tom drugom kompu da aktiviras lan. idi u network connection i tamo nadji lan i idi na enable, zna da bude po default-u da bude na disable. ako tamo nema lan kartice, pokusaj da je instaliras i da je aktiviras u bios-u. nekih preteranih podesavanja sa ovim ruterom nema, ja sam uzeo onaj njihov kabal, spojio na drugi komp i aktivirao lan.
 
ma video sam sta je, nije bio raspored tih zica dobar, lik nije dobro ubacio...ili ne zna kako treba ;) uglavnom sam prespojio zice i sljaka sad bez problema. nisu bila potrebna nikakva podesavanja, samo sam ubacio kabel u maticnu i ide kao podmazano.
 
pa ako je kratak kabl tipa 20cm onda tje radi na preslushavanje signala... znachi mozesh bilo koji raspored ali ako ej duzi kabl bitno je dali je 568a ili 568b :) sa jedne ili obe strane :)
kad pravish kabl uvek pravish full 8 ziva... da bi ti radio i kao 100mbps i kao gigabit :)
 

Back
Top