Suđenje Šešelju ponovo počinje

Suđenje vojvodi doktoru Vojislavu Šešelju u petak (znaći sutra), znate li gde ga ja mogu pogledati, na kojoj TV?

Kakvi su vaši pogledi na ovo?

До сада се емитовало на РТС2. Вероватно ће тако бити и убудуће.

И "директни" преноси преко нет-а :

http://157.150.195.168/sections/TheCases/CourtSchedule ...........................РАСПОРЕД СУЂЕЊА ПО СУДНИЦАМА

http://157.150.195.168/ ..................ПРЕНОС ( у горњем десном углу ......изабарати прво Српски језик, ...............а затим судницу .........која те занима )
 
Cekaj pa zar je on na slobodi, kad ovaj trazi zatvorsku kaznu za njega?! :dontunderstand::think:


петак, 29. мај 2009, 07:39 -> 21:47

Тужилац тражи затворску казну за Шешеља
Пред Хашким трибуналом почело суђење лидеру Српске радикалне странке Војиславу Шешељу због непоштовања суда. Тужилац тражи затворску казну. Лидер СРС негира да је крив за непоштовање суда. Шешељ први оптужен и за ратни злочин и за непоштовање суда.

На суђењу Војиславу Шешељу због непоштовања суда, Тужилаштво хашког трибунала затражило је данас затворску казну за оптуженог лидера Српске радикалне странке.

Наступајући у својству пријатеља тужилаштва, Брус Мекфарлен није прецизирао колика би требало да буде затворска казна, али је навео да би примерена била "горња казна" предвиђена за ову врсту кривичног дела.

Хашки трибунал за непоштовање суда може изрећи максималну затворску казну од седам година, новчану казну до 100.000 евра или обе казне истовремено.

Захтев да суд Шешељу изрекне оштру затворску казну, Мекфарлен је образложио тврдњом да у најновијој књизи оптуженог, која је објављена крајем 2007. године, "постоје елементи на основу којих је могуће идентификовати" три заштићена сведока.

Навео да је Шешељ смишљено дао упутства сарадницима који су били његова "продужена рука" да се нигде у књизи не наводе псеудоними, ни имена заштићених сведока хашког тужилаштва.

Када се узме у обзир контекст, садржај и активности, а поготово ако се прочита књига у целини, "свака нормална особа може открити ко су заштићени сведоци", закључио је тужилац.

Тужилац је истакао да овај предмет од осталих у процесима за непоштовање суда издваја то што је "оптужени покушао да замаскира идентификацију сведока како би избегао кривичну одговорност".

Шешељ негира кривицу

Оптужени Војислав Шешељ негирао је да је открио идентитет заштићених сведока из главног процеса који се против њега води по оптужници за ратне злочине у Хрватској, Војводини и БиХ.

Шешељ је оценио да је додатни процес за непоштовање суда против њега покренут како би се пронашло "правно утемељење" да му Трибунал одузме право да се брани сам у главном поступку у којем је оптужен за ратне злочине.

Трибунал је, крајем јануара, оптужио Шешеља за непоштовање суда зато што је у једној од својих књига, објављеној у новембру 2007. године, обелоданио идентитет заштићених сведока у процесу који се против њега води по оптужници за ратне злочине над несрбима у Хрватској, Војводини и БиХ 1991-93. године.

"Мени није био циљ да застрашим сведоке, нити да објавим њихова имена, него да раскринкам аферу као такву, јер је исконструисана и заснована на лажним сведочењима. То сам и учинио на главном процесу у којем од оптужби није остао ни камен на камену. Из тог разлога је суђење и прекинуто, јер не знају како да изађу из процеса", рекао је Шешељ.

Лидер Српске радикалне странке је тврдио и да су тројица сведока - чије је идентитете по оптужници открио - у критично време "били на јавним функцијама" и да је у документима које је објавио у књизи "било неизбежно помињање њихових имена".

"Ја нисам имао право да интервенишем у те документе - они су објављени у изворном облику. На пример, ја сам објавио све уговоре о размени имовине до којих сам дошао да бих оповргао наводе оптужнице о протеривању", назначио је Шешељ.

Шешељ је казао и да тужилац Брус Макферлејн "нема ниједан, једини доказ да је било који од ова три сведока имао било какве проблеме после објављивања књиге", иако су они и у јавним наступима у Србији поновили све што су рекли хашким тужиоцима.

Основ за одузимање права на самосталну одбрану

Оптужени Шешељ је нагласио и да тужилац Мекфарлејн није доказао постојање "правног бића" кривичног дела непоштовања суда, нити његов умишљај да откривањем идентитета застраши сведоке.

"Овде проблема заправо нема - тужиоци су се овога сетили тек када су доживели фијаско у главном процесу. Тужилаштво је у проблему и да би се извукло, жели да ми се одузме право да се браним сам и да ми се наметне бранилац. Тужилаштву сада овде треба да ви мене прогласите кривим за непоштовање суда да би се то искористило као правно утемељење да ми се одузме право да се браним сам", рекао је Шешељ судијама.

Затворске казне које је Трибунал до сада изрицао за непоштовање суда, од којих је најдужа била четири месеца, Шешељ је назвао "смешним за човека који је већ седам година у притвору".

Напоменуо је да је "стрпљив" и да је спреман да на окончање главног процеса против њега у притвору чека "још седам и 77 година".

Судско веће у којем су О Гон Квон, Ијан Бономи и Кевин Паркер, пресуду Шешељу ће изрећи накнадно.

Шешељ је први оптужени за ратне злочине пред Трибуналом, који је током суђења оптужен и за непоштовање суда.

Главни процес против Шешеља, који је почео у новембру 2007. године, прекинут је на захтев Тужилаштва због тврдњи сведока да су им Шешељеви људи упућивали претње.

У притвору Трибунала, Шешељ је од краја фебруара 2003. када се добровољно предао.







http://www.rts.rs/page/stories/ci/s.../Тужилац+тражи+затворску+казну+за+Шешеља.html
 
Poslednja izmena:
А бре dragosh - е ...:sad2::sad2::sad2:

Један ред, а онда copy-paste ...
Зовни бре оне Ваше портпатроле и патролке,
нека ти смисле нешто паметно, па напиши нешто и "своје" ... :hahaha::hahaha::hahaha::hahaha:


Овако ме исувише подсећаш на Лимунку или Дјуку ... и они исто тако ...

Ајде уздигни се мало од већине Жутих форумџија ... :bye::bye::bye:
 
АПП Тема ...

Тужилаштво је нашло начин да се опоравда за неосновано хапшење ...

У Главном процесу је већ и врапцима јасно да су пукли, е сад ајде да вадимо штету и да оправдамо Шешељев боравак у Хагу ...
Максимална казна предвиђена за Непоштовање суда је 7 година, а то истиче у фебруару идуће године ...
А за надокнаду за 7 година живота - ћераћемо се још ...
 
Бар сам научио елементарна правописна правила ...
А где си ти био кад се то учило ??? Чувао краве, овце ...



Ма да ... :roll::roll::roll:

Za nekoga koji nije učio srpski jezik u školi znam odlično srpski, jer sam od dijaspore. Tako da bi bolje bilo da ćutiš jer verovatno ne znaš ni engleski jezik.
 
Za nekoga koji nije učio srpski jezik u školi znam odlično srpski, jer sam od dijaspore. Tako da bi bolje bilo da ćutiš jer verovatno ne znaš ni engleski jezik.

Па зашто онда ти od dijaspore,
што ни матерњи језик ниси како треба научио,
мучиш своје мале сиве ћелије
покушавајући да испаднеш оно што ниси, нити ћеш икада бити ...

Зашто се трпаш у унутрашње ствари Државе са којом ништа блиско (осим порекла) никада нећеш имати ...

А што се енглеског језика тиче, службени језик овде је Српски, а писмо ћирилица ...
 
seselj izvodi azisa za novog svedoka

Azis_01_mid.jpg
 
Па зашто онда ти od dijaspore,
што ни матерњи језик ниси како треба научио,
мучиш своје мале сиве ћелије
покушавајући да испаднеш оно што ниси, нити ћеш икада бити ...

Зашто се трпаш у унутрашње ствари Државе са којом ништа блиско (осим порекла) никада нећеш имати ...

А што се енглеског језика тиче, службени језик овде је Српски, а писмо ћирилица ...

Prvo ja ne mučim svoje sive ćelije. Drugo nije mi poreklo srpsko vec bošnjačko, pod tri овде се претежно пише латиницом.
 

Back
Top