Svedočanstvo Đorđa Andrejevića: KPS ZVERSKI MUČI SRBE!

Dragan_srbcg

Ističe se
Poruka
2.641
Svedočanstvo Đorđa Andrejevića: KPS ZVERSKI MUČI SRBE!

Brat i ja smo uhapšeni bez ikakvog razloga. Prisiljeni smo da sa lisicama prođemo kroz policijski špalir, gde nas je njih 15 besomučno tuklo!

image.jpg

Teror... Srbi uhapšeni u vreme protesta zbog isključenja struje

Srbi u kosovskim zatvorima i policijskim stanicama preživljavaju jezivu torturu! Albanski policajci iz sastava KPS-a zverski se iživljavaju nad uhapšenim Srbima koji su u pokrajini bukvalno stavljeni van zakona. Doktor Đorđe Andrejević, zubar iz Kosovske Kamenice koji je juče pušten iz pritvora, svedoči za Press o mukama kroz koje je, ni kriv ni dužan, prošao.

Doktor Andrejević tvrdi da je uhapšen bez ikakvog razloga:

- Policija je mene, brata Zorana i snaju Sunčicu uhapsila 12. maja u kolima na putu između Glogovca i Raniluga. Uhapsili su nas iz čista mira, bez ikakvog razloga! Kasnije su nas optužili da smo ometali službena lica tokom protesta Srba zbog isključenja struje, a mi na tim protestima uopšte nismo ni bili... Policajci su nas maltretirali tokom hapšenja. Snaju su premlatili na naše oči, a brat i ja smo pravu policijsku torturu doživeli u policijskoj stanici u Kamenici. Bilo je strašno... - priča Đorđe.

Direktorka iz G17 mu preti otkazom!

Doktoru Đorđu Andrejeviću zbog hapšenja sada prete i otkazom! Potpuno neverovatno, ali direktorka Zdravstvenog centra u Gnjilanu dr Jelica Krčmarević, kadar G17 Plus, tražila je od Andrejevića da ignoriše odluku suda u Gnjilanu i redovno dolazi na posao!

- Postavila mi je ultimatum: posao ili otkaz! Rekla mi je da ona ne priznaje zakone lažne države Kosovo i da moram da dođem da radim. Pretila mi je da ću dobiti otkaz ako ne dođem pet dana! Uzalud sam objašnjavao da će me uhapsiti ako samo pređem kućni prag. Džaba. Na kraju, morao sam da otvorim bolovanje, na šta sam imao pravo, s obzirom na povrede koje imam. Ona mi, međutim, ni to nije prihvatila. I dalje je insistirala da dođem na posao. Na kraju sam morao da odem na godišnji odmor - priča Andrejević.



„Topli zec"

- Naterali su mene i brata da prođem kroz „toplog zeca"! Ruke su mi bile vezane lisicama, na leđima, a morao sam da prođem kroz policijski špalir... S jedne i druge strane stajalo je 15-ak policajaca, odmah su krenuli žestoko da me tuku. Nisam mogao da se branim, sve me je bolelo, sav sam otekao od tih batina. Ni to im nije bilo dosta, pa me je jedan od njih gurnuo tako da sam udario glavom u metalnu kasetu za stvari. Udarac je bio strašan, gotovo sam se onesvestio. Od siline udarca pukla mi je gornja usna! Lice mi je bilo krvavo, krv je lila na sve strane. Nastavili su da me tuku, iživljavali su se, uživali su da nas biju... - priča Andrejević. On kaže da među „batinašima" nije mogao nikoga da prepozna.

- Bili su pod kacigama. Nisam mogao da ih vidim. Ali za razliku od njih, pripadnici KPS-a u zatvoru su bili koliko-toliko korektni. Pošto sam zaposlen kao lekar u ambulanti u Kosovskoj Kamenici, tu sam neke od njih prepoznao, neki od njih su bili moji pacijenti... Nisu me maltretirali ali su, kada su me videli kako izgledam, to pravdali time da je i među njima bilo povređenih tokom tih sukoba oko struje. Opet kažem, nemam veze s tim, a prebili su me i držali u ćeliji 48 sati. Posle toga sam još dve nedelje bio u kućnom pritvoru! Zbog čega?! - pita se Andrejević. On dodaje da mu je još uvek pred očima slika pretučenog srpskog starca.

- Na saslušanju kod sudije Isljamija Daitija video sam Miladina Maksimovića, koji ima 66 godina. Čovek je uveden bos, bez cipela, sa krvavim nogama! Bukvalno nije mogao da hoda! Kasnije mi je rekao da je pogođen gumenim metkom u potkolenicu. Strašno! - kaže doktor Andrejević. On napominje da Srbi na Kosmetu nemaju kome da se žale i da su bukvalno prepušteni na milost i nemilost albanskih policajaca, tužilaca i sudija.

image.jpg

Kućni pritvor... Andrejevića držali zatvorenog sve dok mu se nisu povukle modrice

Inače, dr Đorđa Andrejevića i njegovu porodicu juče posle podne posetili su i američki vojnici iz „Bondstila".

- Interesovalo ih je šta se dešavalo, kako se policija KPS ponašala prema nama. Rekao sam im isto što i vama - kaže na kraju Đorđe Andrejević.

A Beograd ćuti!

Ministarstvo za Kosovo juče se nije oglasilo povodom prebijanja Srba. Jedan od lidera Srba sa Kosova Marko Jakšić smatra da je to skandalozno.

- Nije ni čudo što su bili toliko okrutni jer KPS je nastao iz OVK. Ali, nas ovde više boli što Beograd ćuti, dok Srbe ovde prebijaju kao u logorima. Sramota - komentariše Jakšić.

http://www.pressonline.rs/page/stories/sr.html?view=story&id=66827&sectionId=37
 
A da Beograd urlice , njima na Kosovu bi kao bilo lakse ?

To sto dobijaju batine , to je valjda sasvim ocekivano . To sto je Kosovo nezavisno , poceo je Tito kad mu je dao autonomiju ( kao i Vojvodini kome ide ista sudbina ) , a zavrsilo se kad je Sloba povukao policiju i vojsku sa Kosova 1999 . Sve to dokumentovano pre godinu dana .

Sto se tice Srba na Kosvu , svima nam ih zao generalno , imamo i mi gradjani nase probleme tako da ne znamo ni kako da resavamo Kosovske . Oko Kosova je trbalo da se pitamo jos za vrme tita kad mu je dao Autonomiju , kad je sve i pocele , ali ne mi Srbi lepo ziveli , pevali pesme Titu i davali mu zakletve kad smo kretali u skole . Pevajte mu sad pesme !

Ja planiram da bezim iz Srbije , a uospte me ne interesuje zasto Srbi sa Kosova koji imaju mogucnosti nece da pobegnu . Nebeske ideologije me ni najmanje ne interesuju . Zao mi je samo onih Srba koji zive u bedi dole i koji nemaju gde da pobegnu, ni cime .
 
Kako to nema nijedn snimak ili bar slika nasilja u jeku mobilnih telefona sa kamerama ? Imaju za sliku kad su mu se povukle modrice , ali nisu mogli da slikaju to sveopste nasilje na ulicama i svuda redom . Ok , ne kazem da nije dobio batine , ali je ovo isuvise iz-Press-ovano .

Drugo : Smece politicki ofarbano poput Pressa je samo za one sa ispresovanim mozgom .

Trece : Zasto niko nigde na ovom pish forumu ne spominje Srbe iz Srbije koji idu na Kosovo da rade jer su drzavne plate dole tri puta vece , za neke funkcije ?
 
Kako to nema nijedn snimak ili bar slika nasilja u jeku mobilnih telefona sa kamerama ? Imaju za sliku kad su mu se povukle modrice , ali nisu mogli da slikaju to sveopste nasilje na ulicama i svuda redom . Ok , ne kazem da nije dobio batine , ali je ovo isuvise iz-Press-ovano .

Drugo : Smece politicki ofarbano poput Pressa je samo za one sa ispresovanim mozgom .

Trece : Zasto niko nigde na ovom pish forumu ne spominje Srbe iz Srbije koji idu na Kosovo da rade jer su drzavne plate dole tri puta vece , za neke funkcije ?

pa sto se ne pokupis i odes ti da radis za 3x vecu platu:thumbdown::thumbdown:
 

Back
Top