Замена рутера код телекома. HUAWEI MT 882 за HG520

djuramc

Aktivan član
Poruka
1.249
Користим телекомов адсл више од годину дана, имам обичан рутер (HUAWEI MT 882), до сада је лепо радио, не могу да се пожалим, али би ми због лаптопа више одговарао HG520 који има wireless. Видим да телеком сада новим корисницима даје HG520, исти тај рутер се добија ако вам се стари поквари. Занима ме могу ли једноставно да однесем исправан стари рутер и да га заменим за нови (HG520), или прво морам некако да спржим овај стари, па тек онда да га однесем у телеком?

Ако неко зна како најлакше да га спржим нека напише овде, бићу му захвалан :) .
 
Чуо сам то да ови из подршке саветују да се модем прво спржи па да се ондесе у телеком.

Нашао сам на једном другом форуму да је најбоља метода да се грицкалицом откине она једна жичица позади, тамо где улази кабал од телефона.

Осећам да ће морати нешто дебело да се доплати за замену, телеком је то, нема ништа џабе.
 
Не, не грицкалицом, не ради се тако. Одмах би приметили и направио би себи проблем.
У сваком случају ако си већ решио да онеспособиш контакт на приступу конектора било да је за рј 11 или за рј 45-цу онда је боље да узмеш лемилицу и да малко пецнеш калај између спојева даље знаш шта треба. То би требало да ти уради посао.
Ако будеш радио, постави слику штампане плоче, интересује ме нешто код тог модела.
 

Back
Top