I nakon toliko godina - razvod...

>Annabel Lee<

Veoma poznat
Poruka
12.505
E ovako.. Nije rec o meni vec o mojm roditeljima...
Moj tata ima 58 a mama 53 godine, imali su divan, skladan brak... Po meni, jedan od onih brakova koji traju do "kraja zivota"... Setali su gradom zagrljeni, uvek su se slagali, nisu imali neke vece i ozbiljnije svadje... Jednostavno, brak za primer...
I sada, nakon skoro 30 godina braka - razvod :eek:
Radi se o tome da je tata trazio razvod od mame... Razlog je navodno druga zena... A sto je najgore, ta zena ima 27 godina :eek:, razvedena je, ima sina od 3 god, radi u kozmetickom salonu... Ja je poznajem, bila sam par puta u tom salonu... Moram da priznam da je zena lepa i atraktivna ali... :roll: :sad2:
Jos se nisam videla sa tatom ali planiram da odem veceras, da malo porazgovaram sa njim... :think: Mislim da nije u redu jednostavno baciti sve te godine braka za neku trenutnu zaludjenost...
Mama je pokusala da ga odvrati ali posto je on bio uporan ona je pristala na razvod, jer nije od onih zena koje placu, prete i histerisu... :sad2:
Ne trazim od vas neki konkretan savet, cisto sam ovo napisala da se izjadam, ali ako imate nesto da kazete ili da me posavetujete, dobro mi mi doslo...
:bye:
 
E ovako.. Nije rec o meni vec o mojm roditeljima...
Moj tata ima 58 a mama 53 godine, imali su divan, skladan brak... Po meni, jedan od onih brakova koji traju do "kraja zivota"... Setali su gradom zagrljeni, uvek su se slagali, nisu imali neke vece i ozbiljnije svadje... Jednostavno, brak za primer...
I sada, nakon skoro 30 godina braka - razvod :eek:
Radi se o tome da je tata trazio razvod od mame... Razlog je navodno druga zena... A sto je najgore, ta zena ima 27 godina :eek:, razvedena je, ima sina od 3 god, radi u kozmetickom salonu... Ja je poznajem, bila sam par puta u tom salonu... Moram da priznam da je zena lepa i atraktivna ali... :roll: :sad2:
Jos se nisam videla sa tatom ali planiram da odem veceras, da malo porazgovaram sa njim... :think: Mislim da nije u redu jednostavno baciti sve te godine braka za neku trenutnu zaludjenost...
Mama je pokusala da ga odvrati ali posto je on bio uporan ona je pristala na razvod, jer nije od onih zena koje placu, prete i histerisu... :sad2:
Ne trazim od vas neki konkretan savet, cisto sam ovo napisala da se izjadam, ali ako imate nesto da kazete ili da me posavetujete, dobro mi mi doslo...
:bye:
Ја бих овако: отишла бих смирна код тате и објаснила му да ће жена која је млађа од њега 30 година да га исцеди као крпу и шутне у ду.пе, а да ће он на крају да се врати кући пузећи.
То је буквално правило у тим ситуацијама.

Мислим, шта ће му такав ситуација у животу?:neutral:

И нису ми јасни мушкарци који натрипују да толико млађа жена може онако истински да их заволи.
Имам неколико примера у окружењу, али сви ти маторци су на позицијама и имају мноооого пара и друштвени положај, па те жене у томе имају неку корист...и по правилу љубавника са стране.

Мени су баш безвезне такве ситуације.:confused:
 
Ја бих овако: отишла бих смирна код тате и објаснила му да ће жена која је млађа од њега 30 година да га исцеди као крпу и шутне у ду.пе, а да ће он на крају да се врати кући пузећи.То је буквално правило у тим ситуацијама.

Мислим, шта ће му такав ситуација у животу?:neutral:

И нису ми јасни мушкарци који натрипују да толико млађа жена може онако истински да их заволи.
Имам неколико примера у окружењу, али сви ти маторци су на позицијама и имају мноооого пара и друштвени положај, па те жене у томе имају неку корист...и по правилу љубавника са стране.

Мени су баш безвезне такве ситуације.:confused:

Slazem se :ok:
Pokusacu sve to da mu polako objasnim... Mada ovo od njega nikad ne bih ocekivala... Inteligentan je, pametan, na polozaju... :think: :sad2:
 
Кризира, вероватно.
Осетио пад потенције, па решио сам пред собом да се докаже са млађом женом.
А ништа лакше старијем човеку него да се заљуби у младахну жену.
 
Ја бих овако: отишла бих смирна код тате и објаснила му да ће жена која је млађа од њега 30 година да га исцеди као крпу и шутне у ду.пе, а да ће он на крају да се врати кући пузећи.
То је буквално правило у тим ситуацијама.

Мислим, шта ће му такав ситуација у животу?:neutral:

И нису ми јасни мушкарци који натрипују да толико млађа жена може онако истински да их заволи.
Имам неколико примера у окружењу, али сви ти маторци су на позицијама и имају мноооого пара и друштвени положај, па те жене у томе имају неку корист...и по правилу љубавника са стране.

Мени су баш безвезне такве ситуације.:confused:

pa eto..sve je već rekla Sofija...:worth:
takođe, ako misli da sad sa 58 proživljava neku propuštenu mladost, malo se kasno setio...
 
Da, klasicno dokazivanje klimaktericnog muskarca... naravno sa dosta mladjom ljubavnicom a tu inteligencija ne pomaze bas, u vecini takvih spojeva posle materijalnog iskoriscavanja dobije se ''noga'' pa se sa krokodilskim suzama vracaju zeni, porodici manji od makovog zrna ali iz svega je ostalo toliko oziljaka, povredjivanja, ponizenja, da odnosi nikada ne mogu biti kao sto su bili nekada....

Dakle, realno nema pomoci od racionalnog predocavanja ishoda, prijateljskog dobronamernog razgovora niti sentimenta prema porodici.... nazalost
 
Mislim da u celu priču ne bi trebala da se mešaš...

Radi se o njihovom braku i njima dvoma, bez obzira na to što im želiš najbolje, sami neka reše
nastalu situaciju i odluče o svojim budućim životima...

Svakako nećeš moći da im "spasiš" brak niti "osvestiš" oca, tako da ćeš samo dodatno da
se potreseš i razočaraš.
 
Tijana , prosla sam kroz nesto slicno, i jos uvek nekako prolazim ....
Jedno cu ti reci ....tvoj tata je sigurno razmislio tri x pre nego sto je resio da 30 godina zajednickog zivota baci u vodu.
Nama - deci - to deluju sulodo, iznenada , nekad kretenski, retko nam je jasno , al stvar nikad al nikad nije onakva kakvom je mi vidmo.

Moj savet kao nekog ko slicno prozivljava ....ne mesaj se . Zadrzi odnos sa oba roditelja kakav jeste biodok ste bili zajedno , tj dok je njihov brak funkcionisao.

Nikome nece pomoci tvoje angazovanje , jer tata je mentalno koliko vidim vec otisao , samo ce svima odmoci i stvar dici na jedan drugi nivo.

Stisni zube , i pokusaj da prezivis.
Nije lako al je ispravno.
Uskoro ces imati svoju porodicu , i svoj brak ....onda ce ti verovatno neke stvari biti daleko jasnije .
 
Slazem se :ok:
Pokusacu sve to da mu polako objasnim... Mada ovo od njega nikad ne bih ocekivala... Inteligentan je, pametan, na polozaju... :think: :sad2:

Po meni gubices vreme.

I mislim da ovde svi pricaju hipoteticki niko realno nije bio u toj situaciji.
Kod mene u kuci ovo je vec mislim druga il treca takva tura.
Oguglala sam na sve tatine klimakse, izlete, krize....i posle svega shvatila da ni novac, ni status, ni koeficijent inteligencije nema veze sa tim...

Emocije su nesto sasvim drugo.
Verujem da se tvoj tata posle toliko godina zaljubio i da sad ne vidi dalje od nosa.
I tu sve pocinje i sve se zavrsava .
Ti tu ne mozes ama bas nista da uradis.

Skloni se , i posmatraj....Epilozi su razni ...od povratka kuci , preko samostalnog zivot, do sasvim srecnog braka sa novom zenom.

I ponavljam ti ...cuvaj odnos sa ocem ...jedan ti je ...ma sta radio i gde god bio.
Isto vazi i za mamu , stim da ce vas dve ova situacija verovatno dodatno pribliziti.
 
Tijana , prosla sam kroz nesto slicno, i jos uvek nekako prolazim ....
Jedno cu ti reci ....tvoj tata je sigurno razmislio tri x pre nego sto je resio da 30 godina zajednickog zivota baci u vodu.
Nama - deci - to deluju sulodo, iznenada , nekad kretenski, retko nam je jasno , al stvar nikad al nikad nije onakva kakvom je mi vidmo.

Moj savet kao nekog ko slicno prozivljava ....ne mesaj se . Zadrzi odnos sa oba roditelja kakav jeste biodok ste bili zajedno , tj dok je njihov brak funkcionisao.

Nikome nece pomoci tvoje angazovanje , jer tata je mentalno koliko vidim vec otisao , samo ce svima odmoci i stvar dici na jedan drugi nivo.

Stisni zube , i pokusaj da prezivis.
Nije lako al je ispravno.
Uskoro ces imati svoju porodicu , i svoj brak ....onda ce ti verovatno neke stvari biti daleko jasnije .

Hvala... I naravno, ja i ne mislim da napadam tatu niti da se mesam i spasavam njihov brak... Ja zelim samo da porazgovaram sa njim... I naravno, kakav god ishod bio, on je ipak moj otac i ja cu ga i dalje voleti i postovati...
A sto se tice mog braka i porodice, i ja sam udata i imam cerku...
 
Saveti ti sigurno nisu potrebni..tako da ni ovo nije savet vec licno mishljenje...
Treba reci ono shto mislish..Dali nekog razumesh ili ne razumesh.. svejedno..treba reci samo cesh videti da li taj neko ako ga vec razumesh a ne opravdavash ...razume tebe...
Kratko i jasno ...Ako on tebe ne shvata onda bar treba da te razume , kao shto ti razumesh njega.... u takvim situacijama ima milion nijansi..
Onda je on DUZAN... da cak i ako ode postavi stvari i odnose u najbezbolniji polozaj za sve vas..koliko je to god moguce...
Ako te ne razume da ti je teshko i da je njegov postupak svima nelogican onda to shto je uradio nije ono najgore...,Jos gore je ono sto on ustvari jeste...
 
A sto se tice mog braka i porodice, i ja sam udata i imam cerku...

:) E pa onda nemam sta da ti pricam , i sama znas da odnos muz -zena nikad niko ne vidi u potpunosti onako kako jeste , pa cak ni deca.

Samo ja znam kakav mi je realno odnos sa muzem , al to nije nesto sto cu cerki ikad pricati.

Pitaj boga sta se desavalo iza zatvorenih vrata .
Zato ti i kazem ....trudi se da izbegnes ulogu sudije il socijalnog radnika , drzi se svoje f-je u njihovim zivotima - ćerka . Tu si bezbedna :)

I stisni zubeeeeee, lagala bi te kad bi ti rekla da to ne boli.
Boli, al uvek kazem sebi....bar imam dva ZIVA roditelja.
 
Saveti ti sigurno nisu potrebni..tako da ni ovo nije savet vec licno mishljenje...
Treba reci ono shto mislish..Dali nekog razumesh ili ne razumesh.. svejedno..treba reci samo cesh videti da li taj neko ako ga vec razumesh a ne opravdavash ...razume tebe...
Kratko i jasno ...Ako on tebe ne shvata onda bar treba da te razume , kao shto ti razumesh njega.... u takvim situacijama ima milion nijansi..
Onda je on DUZAN... da cak i ako ode postavi stvari i odnose u najbezbolniji polozaj za sve vas..koliko je to god moguce...
Ako te ne razume da ti je teshko i da je njegov postupak svima nelogican onda to shto je uradio nije ono najgore...,Jos gore je ono sto on ustvari jeste...

Al si ga zakukuljio Ardoriseeee.....citam 5 x da razumem . :lol:
 
Razgovaraj sa ocem o onome sta TI osecas i sta se TEBI cini nepravedno u njegovom postupku ali nemoj ( barem ja ne mislim da trebas) da mu pricas o tome kako ce mlada zena da ga iscedi i ostavi jer ti ne mozes znati da ce tako biti. Mozes nagadjati a to nije potrebno nikome. Cak i majka se toga uzdrzala.
Situacija jeste neobicna ali ne mora da znaci da je unapred osudjena na propast, ne mora da znaci da ce tvoj otac biti unisten niti da je devojka s njim iz interesa. Iako je tesko poverovati sasvim je moguce da se oni jednostavno vole, i da tu ljubav nije uzrokovala ni kriza srednjih godina ni materijalna korist vec se vole kao i milioni drugih ljudi.
To sto je otac vec u godinama ne znaci da nema sta da ponudi i sta da privuce.
To sto je devojka mlada ne znaci da samo na korist misli.
To sto je majka pristala na sve bez mnogo otezavanja znaci mnogo...
Prihvati ako mozes a ako ne pusti da vreme i zivot ucine svoje.
Otezavajuci ocu neces olaksati ni sebi ni majci samo ces iskomplikovati i onako komplikovanu situaciju.
Verujem da ces ti ipak znati sta treba ciniti i da ces kroz sve ovo proci dostojanstveno i sa sto manje bola. Srecno.
 
Ја бих овако: отишла бих смирна код тате и објаснила му да ће жена која је млађа од њега 30 година да га исцеди као крпу и шутне у ду.пе, а да ће он на крају да се врати кући пузећи.
То је буквално правило у тим ситуацијама.

Мислим, шта ће му такав ситуација у животу?:neutral:

И нису ми јасни мушкарци који натрипују да толико млађа жена може онако истински да их заволи.
Имам неколико примера у окружењу, али сви ти маторци су на позицијама и имају мноооого пара и друштвени положај, па те жене у томе имају неку корист...и по правилу љубавника са стране.

Мени су баш безвезне такве ситуације.:confused:


verovatno...

ali nemoj mu drzati predavanja..

ako hoces da ucinis nesto, najbolje je da porazgovaras s anjim i pokusas da mu predocis to kao moguci epilog...

u svakom slucaju..OVO NIJE TVOJA STVAR...

imas oba roditelja..i to je najbitnije...nisi dete da bi ti govorili da te jos uvek vole i da se ne rastaju zbog tebe...

Razgovaraj sa ocem o onome sta TI osecas i sta se TEBI cini nepravedno u njegovom postupku ali nemoj ( barem ja ne mislim da trebas) da mu pricas o tome kako ce mlada zena da ga iscedi i ostavi jer ti ne mozes znati da ce tako biti. Mozes nagadjati a to nije potrebno nikome. Cak i majka se toga uzdrzala.
Situacija jeste neobicna ali ne mora da znaci da je unapred osudjena na propast, ne mora da znaci da ce tvoj otac biti unisten niti da je devojka s njim iz interesa. Iako je tesko poverovati sasvim je moguce da se oni jednostavno vole, i da tu ljubav nije uzrokovala ni kriza srednjih godina ni materijalna korist vec se vole kao i milioni drugih ljudi.
To sto je otac vec u godinama ne znaci da nema sta da ponudi i sta da privuce.
To sto je devojka mlada ne znaci da samo na korist misli.
To sto je majka pristala na sve bez mnogo otezavanja znaci mnogo...
Prihvati ako mozes a ako ne pusti da vreme i zivot ucine svoje.
Otezavajuci ocu neces olaksati ni sebi ni majci samo ces iskomplikovati i onako komplikovanu situaciju.
Verujem da ces ti ipak znati sta treba ciniti i da ces kroz sve ovo proci dostojanstveno i sa sto manje bola. Srecno.

vrlo je malo verovatno, ali je moguce...
skroz je nefer prema njemu da stavljas sebe u prvi plan, jer on je tebi i dalje otac...
a to sto ostavlja majku ne radi tebi nista, radi njoj...

i kad bi uspeli svi da razdvoje te emocije jedne od drugih..i da ne traze da zausimas bilo kakve strane..bilo bi dobro...
 
E ovako.. Nije rec o meni vec o mojm roditeljima...
Moj tata ima 58 a mama 53 godine, imali su divan, skladan brak... Po meni, jedan od onih brakova koji traju do "kraja zivota"... Setali su gradom zagrljeni, uvek su se slagali, nisu imali neke vece i ozbiljnije svadje... Jednostavno, brak za primer...
I sada, nakon skoro 30 godina braka - razvod :eek:
Radi se o tome da je tata trazio razvod od mame... Razlog je navodno druga zena... A sto je najgore, ta zena ima 27 godina :eek:, razvedena je, ima sina od 3 god, radi u kozmetickom salonu... Ja je poznajem, bila sam par puta u tom salonu... Moram da priznam da je zena lepa i atraktivna ali... :roll: :sad2:
Jos se nisam videla sa tatom ali planiram da odem veceras, da malo porazgovaram sa njim... :think: Mislim da nije u redu jednostavno baciti sve te godine braka za neku trenutnu zaludjenost...
Mama je pokusala da ga odvrati ali posto je on bio uporan ona je pristala na razvod, jer nije od onih zena koje placu, prete i histerisu... :sad2:
Ne trazim od vas neki konkretan savet, cisto sam ovo napisala da se izjadam, ali ako imate nesto da kazete ili da me posavetujete, dobro mi mi doslo...
:bye:

Не знам зашто, али ја то мојим родитељима не бих опростила никад.:(
 
Po meni gubices vreme.

I mislim da ovde svi pricaju hipoteticki niko realno nije bio u toj situaciji.

Kod mene u kuci ovo je vec mislim druga il treca takva tura.
Oguglala sam na sve tatine klimakse, izlete, krize....i posle svega shvatila da ni novac, ni status, ni koeficijent inteligencije nema veze sa tim...

Emocije su nesto sasvim drugo.
Verujem da se tvoj tata posle toliko godina zaljubio i da sad ne vidi dalje od nosa.
I tu sve pocinje i sve se zavrsava .
Ti tu ne mozes ama bas nista da uradis.

Skloni se , i posmatraj....Epilozi su razni ...od povratka kuci , preko samostalnog zivot, do sasvim srecnog braka sa novom zenom.

I ponavljam ti ...cuvaj odnos sa ocem ...jedan ti je ...ma sta radio i gde god bio.
Isto vazi i za mamu , stim da ce vas dve ova situacija verovatno dodatno pribliziti.
Ја не причам хипотетички.;)

Моји су се развели због друге жене.

Ја сам са мојим оцем поразговарала и потрудила се да га разумем.

Али мој отац није завршио са женом 30 година млађом, већ у неку руку с вршњакињом.
Њега та жена воли, а пошто воли мог оца, ја је поштујем.


Оваква ситуација је ипак нешто друго и ја бих о свему добро размислила, не због мајке и брака, већ због оца.
Ако је неко мој ''слобовид'', ја ћу се потрудити да му проширим видике и сматрам да је то најмање што могу да урадим за неког ко ми је близак.

Подразумева се да ова ситуација тражи хладну главу онога ко анализира.

Теоријски, могуће је и да та жена њега воли, али статистички, шанса је мала.
 
heh, desava se. malko je glupavo govoriti o tome kakav je brak bio, oni najbolje znaju.
a cak i da je bio savrsen, nije vazno jer ne zive u proslosti nego sada, ono sto je sada je najvaznije

mislim da treba ostaviti osobe da zive svoje zivote, uvijek mogu ostati prijatelji nakon ovog
though ne bih nikada prihvatila vracanje nazad, ipak bih bila zena i trazlia da se prema meni ponasa tako a ne kao prema hotelu
 
Skoro sam posla nesto slicno ;)
Samo je doticna starija od mene 3 god a mladja od njega 33 :roll:
Moja majka za razliku od tvoje je onaj tip zene kojoj je u 53 najbitnije koliko kalorija je danas unela, da li je vezbala dovoljno i da li joj je neka borica malo izrazenija uprkos faceliftingu ..
Sto znaci da je to jaaaaaaaaaaaaaako tesko podnela tj jako je slaba rec. Mnogo su me uvlacili u celu tu pricu, pozivima telefonskim, dramama i histerijom.
Trudila sam se samo da budem sto dalje od svega i i iskreno nisam stigla da razmisljam o njima, jer me je bolela glava, muka mi je bilo od te tenzije, nadje.bavanja preko mene i cele te drame i spektakla :neutral:
 
Nisam imala takvu situaciju niti mogu zamisliti kako bih emocionalno reagovala. Ali bih sigurno tražila razrešenje imovinskih odnosa pre no što uopšte počne da živi sa tom ženom, posebno ako je sticana u braku a ne nasleđena.
Zvuči surovo da to kažem posle ovako emotivnih postova ali to je realnost i bolje je to rešiti odmah jer će kasnije biti bolnije. Možda se posle toga i ta druga žena povuče.
 

Back
Top