Stevanović:Šumadiji treba aerodrom

daxt

Elita
Poruka
17.079
Gradonačelnik Kragujevca Veroljub Stevanović je rekao da je Kragujevac odobrio 22.000 dolara za suinvestiranje studije izvodljivosti aerodroma "Lađevci".

Gradonačelnik Kragujevca izjavio je da je Gradsko veće Kragujevca odobrilo 22.000 dolara za suinvestiranje izrade ekonomsko-saobraćajne studije izvodljivosti aerodroma "Lađevci" koji se nalazi na tromeđi Kragujevca, Kraljeva i Čačka.

"Odluka da Kragujevac uđe u projekat finansiranja studije izvodljivosti aerodroma 'Lađevci' je doneta jer smo procenili da je Šumadiji potreban poslovno-civilni aerodrom ovog kapaciteta", rekao je Stevanović.

Ekonomsko-saobraćajnu studiju o izvodljivosti aerodroma "Lađevci", koja košta 178.000 dolara, finansira američka vladina organizacija USAID sa 85.000 dolara, a pored Kragujevca, novac su izdvojile i ostale opštine regiona, srazmerno broju stanovnika i ekonomskoj razvijenosti.
8605698284a1b979726551637015876_200x150.jpg
 
Naravno da treba aerodrom i svaka cast coveku koji to gura!!! Samo treba odmah da se pravi za prave avione i odmah da se ugovaraju sve low cost kompanije bi pristale odatle da lete a sigurno da ih ima!!! Pa ljudi nas propali JAT nas drzi u zatvoru. Citam gore jedan komentar coveka koji je prvi put leteo pre dva meseca a nezna nikoga oko njega ko je leteo do sada. Kad bi dosao Ryan air cela Srbija bi poletela ili Wizzair. Pre 10 dana sam otisao i vratio se Ryanom iz Peste do Dablina za 78evra!!! Oba pravca 78 evra dobro ste procitali!!!! Za te pare bi isli na vikend i kafu u Barselonu, Madrid, Berlin, London a sopingovali bi u Milanu jer je sve jeftinije 30% nego kod nas, i usput bi videli i proveli se!!! E sad kako se to njima iplati. Lako. JAT ima 10 aviona a najmladji je 1986 godiste a ima 1200 zaposlenih koje manje vise izdrzavamo mi, a prosecna popunjenost aviona je 45%!!! Ryan Air ima 260 aviona prosecne starosti 3 godine i 3000 zaposlenih, nema saltera a u avionu vam nude non stop nesto da pazarite od hrane do srecki pa ko voli nek izvoli ali odes i vratis se za 100 evra. Da jos jedan podatak prosecna popunjenost njihovih aviona je 90% i 93% letova poleti i sleti na vreme. Mi smo taoci jedne propale firme koja nema sanse da opstane ali i dalje jede novac poreskih obveznika direktori sebi udeljuju plate kao da su direktori Ryanaira prave se apartmani po aerodromima i pere lova a usluga 0!!! Zato sto vise aerodroma sto vise konkurencije i Srbija ce da poleti!!!!!
 
E moj Vladika, po tebi su svi NATO okupatori i njihove sluge, koji ne posalju 20000 evra dnevno za Beograd.
:lol:

Ако си ти толико глуп да верујеш да САД улаже 85 000 долара ЗА ЛЕПЕ ОЧИ И НА ЛЕПЕ ОЧИ ШУМАДИНАЦА - ја то не могу никако поправити. Све су то идеје у циљу распарчавања и тзв."регионализације" тј."уништизације" Србије.

Зар нема преча улагања и преча посла да обави тај СТевановић??? Зар је у Крагујевцу све супер - само им још фали писта за Јенкије... ма иди...

А те форе о "београдизацији" су толико излизане да ми је мука.
 
Ако си ти толико глуп да верујеш да САД улаже 85 000 долара ЗА ЛЕПЕ ОЧИ И НА ЛЕПЕ ОЧИ ШУМАДИНАЦА - ја то не могу никако поправити. Све су то идеје у циљу распарчавања и тзв."регионализације" тј."уништизације" Србије.

Зар нема преча улагања и преча посла да обави тај СТевановић??? Зар је у Крагујевцу све супер - само им још фали писта за Јенкије... ма иди...

А те форе о "београдизацији" су толико излизане да ми је мука.

A sta oni misle pa nije im to Beograd malo li su bombi bacili na Ladjevce pa to mi je ovde blizu nije bilo dana da ga nisu gadjali ali stvarno postoji potreba .Bez obzira ko ga finansira .
Prodali smo se mi i za vece stavri ali aerodrom je preko potreban .I Nis i Beograd su daleko od nas.
 
Ma kakvi, znas li ti gde je Kragujevac a gde je Krusevac?
Meni se cini da bi negde oko Mrcajevaca, gde je tromedja Kraguejvaca, Cacka i Kraljeva bio idealan prostor za aerodrom za podrucje Sumadije.
A sto se tice Krusevca, on je blizi Nisu, a i nije toliko veliki grad da, barem za sada, ima potrebu za svojim aerodromom...
Uzgred, pre jedno 20, 30 godina bio je aktuelan projekat izgradnje aerodnoma za KG negde kod Ravnog Gaja (prema Mrcajevcima), pa se odustalo, politika....
 
Ma kakvi, znas li ti gde je Kragujevac a gde je Krusevac?
Meni se cini da bi negde oko Mrcajevaca, gde je tromedja Kraguejvaca, Cacka i Kraljeva bio idealan prostor za aerodrom za podrucje Sumadije.
A sto se tice Krusevca, on je blizi Nisu, a i nije toliko veliki grad da, barem za sada, ima potrebu za svojim aerodromom...
Uzgred, pre jedno 20, 30 godina bio je aktuelan projekat izgradnje aerodnoma za KG negde kod Ravnog Gaja (prema Mrcajevcima), pa se odustalo, politika....

лађевци су на тромеђи краљева,чачка и крагујевца
 
Aerodrom je potreban gradu velicine Kragujevca, u svakom slucaju
Jedino mi se cini da su Ladjevci malo daleko, mislim da ima i blizih lokacija

:ok::ok::ok::ok::ok:

И ја кажем!!!
Да се ПУНТИЋИ што брже извозе!!!
Огроман EXPORT.............девизззА стиже у млазЕвима..........Шумадија анд Србија..............цвета!!!
 
Ma kakvi, znas li ti gde je Kragujevac a gde je Krusevac?
Meni se cini da bi negde oko Mrcajevaca, gde je tromedja Kraguejvaca, Cacka i Kraljeva bio idealan prostor za aerodrom za podrucje Sumadije.
A sto se tice Krusevca, on je blizi Nisu, a i nije toliko veliki grad da, barem za sada, ima potrebu za svojim aerodromom...
Uzgred, pre jedno 20, 30 godina bio je aktuelan projekat izgradnje aerodnoma za KG negde kod Ravnog Gaja (prema Mrcajevcima), pa se odustalo, politika....

Али само након што Веља направи аутопут ...

:hahaha::hahaha::hahaha:
 
Aerodrum Shumadija je preko potreban, iako je pre toga planirana izgradnja novog u Cvetojevcu (selu pored KGa), nije losa ni ova varijanta da bude podjednako blizu Kragujevca, Kraljeva i Cacka...

Jedino se vidim protive i podsmevaju Beogradjani koji celu Srbiju forsiraju da lete preko njihovog Surchina sa najskupljim cenama karata. Do tada Srbi ce ici u Osijek, Temisvar i Sofiju kako bi koristili tamosnje aerodrume i low cost kompanije ... Napred Verko...
 
Poslednja izmena:
Aerodrum Shumadija je preko potreban, iako je pre toga planirana izgradnja novog u Cvetojevcu (selu pored KGa), nije losa ni ova varijanta da bude podjednako blizu Kragujevca, Kraljeva i Cacka...
Jedino se vidim protive i podsmevaju Beogradjani koji celu Srbiju forsiraju da lete preko njihovog Surchina sa najskupljim cenama karata. Do tada Srbi ce ici u Osijek, Temisvar i Sofiju kako bi koristili tamosnje aerodrume i low cost kompanije ... Napred Verko...

А када вам Верко направи..............један "Орли"..........одмах да почнете са копањем...............МЕТРОА!!!:ok: :ok::ok:
 
Aerodrom u Ladjevcima vec postoji,bio sam na njemu kao vojnik,odlicna lokacija.Daleko su manja ulaganja ako se doradi on nego da se pravi sve na nekoj ledini.Jos pokriva tri grada,idealno resenje.I kome to moze da smeta,pa to je razvoj privrede.Smeta monopolisti kakav je JAT,to su dzabolebarosi koji ni za vodu ne zarade a zive kao carevi.Ne treba nam ta skalamerija,njega treba prepoloviti.Bukvalno prepoloviti,to je dzin na staklenim nogama koji nema nikakvo opravdanje.Zasto da Nis,Novi Sad i Kragujevac nemaju vazdusne luke,nema ni jednog opravdanja za to.I imace,samo sto Sumadinci nisu Nislije,nas nece moci da koci Beograd i JAT.U to budite sigurni,kad nesto krenemo da uradimo,uradicemo.I to sigurno!!!
 
Poslednja izmena:
Metnucu te na ignore, od tebe nishta pametno, niti duhovito nisam mogao prochitati...:roll:

Па да имаш грам мозга:sad2: ..................укапирао би ..............шта је писац хтео да каже!!!:rtfm:

Ја ћу тебе да метнем на нешто друго!!! Па мож' да летиш до миле воље!!! :whistling::whistling::whistling:
 

Back
Top