Nemci neće u Crnu Goru

gost 23146

Buduća legenda
Poruka
46.396
Nemci su već 30 godina sinonim za stranog gosta u Crnoj Gori. Stoga je crnogorska Vlada preduzela niz aktivnosti kako bi pospešila dolazak Nemaca u Crnu Goru, ali u tome, bar za sada, ima malo uspeha.
0,,3879176_1,00.jpg


Nemački automobilski klub „ADAC“ koji redovno testira turistričke kapacitete širom Evrope, ocenio je da "nijedan kamp u Crnoj Gori ne ispunjava evropske uslove".

Čelnik Nacionalne turističke organizacije (NTO) Saša Radović je za Dojče vele rekao da je za Crnu Goru veoma značajno da privuče što više gostiju iz Zapadne Evrope, posebno iz Nemačke. „Tržište Nemačke je najbitnije emitivno tržište i prema njemu se usmerava niz naših aktivnosti. Intenzivno sarađujemo sa turoperatorima iz Nemačke i sagledavamo mogućnosti za bolju aviopovezanost Nemačke i Crne Gore. U poslednje četiri godine imamo trend rasta sa tog tržišta. Naš je cilj da održimo taj trend rasta, pa neka više ne bude 10 odsto, pa neka u svetlu novonastalih okolnosti bude par procenata više, ali je bitno da se stvari razvijaju u pozitivnom smeru, a intenzitet će onda doći sam po sebi.“

Turistički radnici suzdržani

Međutim, turistički radnici su mnogo suzdržaniji u procenama. Oni ukazuju na činjenicu da su, na primer, do 1990. godine Nemci uvek činili više od trećine stranih turista u Crnoj Gori, a lane ni dva odsto!?

Konstatujući da ni ove godine neće biti čarter-letova iz Nemačke prema Tivtu ili Podgorici, predstavnik „TUI“-ja za Crnu Goru Katarina Ćulafić je rekla: „Ali, nadamo se da će za iduću godinu turistička privreda uložiti puno snage ne bi li uspeli da opet vratimo aviokompanije na tivatski ili podgorički aerodrom.“

Na pitanje da li ove godine treba očekivati pad ili rast nemačkih gostiju, ona je odgovorila: „Pošto je otvorena predstaništvo NTO u Frankfurtu smatram da će mnogo truda uložitit da veći broj turista dođe sa tog najjačeg emitivnog tržišta i da ćemo imati plus iz Nemačke."

Nema turizma bez Nemaca

Dekan Fakulteta za razvoj turističkog i hotelskog menadžmenta u Miločeru Rade Ratković je uveren da pravog turizma u Crnoj Gori nema dok u mnogo većem broju ne bude nemačkih gostiju.

On ističe da su glavne zamerke Nemaca visoke cene u odnosu na kvalitet ponude i devastacija prostora zbog prekomerne izgradnje objekata na samoj obali mora. „Takav model razvoja je potpuno neodrživ i on mora da bude radikalno zaustavljen, tj. da se pokuša da se postojeći kapaciteti restruktuiraju. Ako se dalje nastavi ta neturistička gradnja, onda ćemo mi potpuno uništiti ovu granu i saseći osnovu sa koje ona treba da se razvija."

http://www.dw-world.de/dw/article/0,,4280014,00.html?maca=ser-Blic Online-2569-xml-mrss

O čemu to ovi ljudi bulazne?:think:Crnogorska obala je pretvorena u privatno smetlište,a pojedini delovi liče na loše kopije građevinskih ruina posle nuklearne oluje.:sad2:
 
Ja u tome ne vidim ništa loše a dobrog jako mnogo.Bolje je tražiti visoke standarde za sve što kupuješ,onda je mala šansa da se žališ na loš život.

Nisam ni rekao da je lose. Dovoljno je kad uporedis njihov okolis i nas, nebo i zemlja, i opet sami sebi stalno pronalaze zamerke.

Ali takvog su mentaliteta da stalno teze ka boljem, svejedno sta je u pitanju, muzika, sport, ekonomija itd...i rade konkretne stvari u vezi toga, niko na ovom svetu ne zna sebi dobro da napravi kao Nemci, i da to pazi i ceni.

Najbolji su mi u fudbalu, kako razmisljaju, iako im je pobeda sigurna do kraja trce kao da im zivot zavisi od toga.
 
Безобразлук угоститеља, несташица струје и воде, недостатак путева, прљаво, нељубазно, СКУПО, непрофесионално - милогорска плажа. И, сад ће ту Немци доћи? Па, наравно да ће свој новац паметније потрошити.
 
ma obala im je prelepa, priroda takodje..al dzaba sve to kad sam ja svaki put sa klincem zaglavila u bolnici zbog stomacnih tegoba..oni moraju mnoge stvari da rese..problem kanalizacije vode...a i onda kad to budu uradili..bila sam..videla..sta cu vise..toliko lepih mesta za odmor na ovom svetu..eto im nemci kao tradicionalni gosti:mrgreen:
 
ma obala im je prelepa, priroda takodje..al dzaba sve to kad sam ja svaki put sa klincem zaglavila u bolnici zbog stomacnih tegoba..oni moraju mnoge stvari da rese..problem kanalizacije vode...a i onda kad to budu uradili..bila sam..videla..sta cu vise..toliko lepih mesta za odmor na ovom svetu..eto im nemci kao tradicionalni gosti:mrgreen:

Не може обала бити лепа, колико су ********* у стању да је упропасте:hahaha:.
;)
 
ADAC i u samoj Nemackoj daje negativne ocene svemu i svacemu, Nemci gledaju svaku sitnicu, stvari o kojima nasi ljudi i ne razmisljaju.

ADAC je najobjektivniji list u EU... I sam sam njihov clan... 70€ placam godisnje i bilo sto da mi se desi oni preuzimaju staranje o meni... ;)

A sto se tice Njemaca, da Bog da nikad ne dosli, te cicije i jeßivjetri nam stvarno ne trebaju, eno im Turske sa sve all inclusive-om i nek' se jeßu!!!
 
ADAC je najobjektivniji list u EU... I sam sam njihov clan... 70€ placam godisnje i bilo sto da mi se desi oni preuzimaju staranje o meni... ;)

A sto se tice Njemaca, da Bog da nikad ne dosli, te cicije i jeßivjetri nam stvarno ne trebaju, eno im Turske sa sve all inclusive-om i nek' se jeßu!!!

Au majku mu pa jel ima neki narod da zadovoljava visoke crnogorske standarde pozeljnih turista? :think: Ovi paradajz turisti, oni cicije i jebivetri...
 

Back
Top