Reputacija

ako dobijes reputaciju od osobe koja ima malu reputaciju nije isto ko kad bi ti ja dao reputaciju :D

ne nosi svacija reputacija isto poena

tamnije - manje poena
svetlije zeleno - vise poena
 
Ko smislja ove opise reputacije....
Bas je faca....

pocasti nad pocastima,
presvetli vitez,
guru
mladji majstor
naprosto divna osoba

Inace da ne bi ovog posta ja ne bi znao da mi tako korisnici salju i poruke sta im se svidelo....totalno sam nepismen za reputacije, a i motivacija za opismenjavanje mi nije postojala jer odmah po uvodjenju sam video kako ljudi dogurase do max , za par dana , sto po aktivnosti i pozitivnoj vrednosti ne bi moglo ni u snovima...

Ali zbog ovog sa tekstom koji ide uz reputaciju , moze da se desi da promenim misljenje o reputaciji....kao vidu komunikacije sa mnom, samo bih zeleo da znam kako da vidim vise od zadnjih pet reputacija....meni treba oko 20 zadnjih....cisto da ne bude da vidim samo poslednjih 5 posle nekog posta ili nekog dana....

OVako dobijam odmah i koji je post i kratak komentar a i korisniku je lakse da mi tako saopsti to sto hoce....samo 5 zadnjih je malo za mene....
 
Jeste, mada meni iskreno neke gif sličice nije hteo da prihvati.
Ali evo @tab-ov avatar je u gif formatu...
 

Prilozi

  • avatar26884_5.gif
    avatar26884_5.gif
    18,5 KB · Pregleda: 291
Ne može se videti više od 5 dodeljenih reputacija, jer je tako podešeno svima (osim možda administracije).

Mislim da bi bilo bolje da se vidi celokupna istorija reputacije.

P.S. Ova tema je pretvorena u FAQ.
FAQ - Frequently Asked Questions
 
Poslednja izmena:
Meni su reputacije mrzne.
Ima jedna ...cura :roll: koja ide od profila do profila i pise-da li bi mi please dao reputaciju? I onda neki sladjani smajli pored toga.

Dalje, pojedini forumasi se.ru po drugima u nadi da ce biti cool, ocarati nekog svojim komentarom i dobiti legendarnu kockicu hebala ih kockica.
 
Evo bas neces dobiti od mene "kockicu" zbog izrazavanja.

Sto se tice forumasa koji hoce da dobiju reputaciju zbog toga sto su "nad" nekime u temi, to je ponekad tacno. Ali, niko ne kaze da pricaju gluposti, naprotiv, njihove reci su uglavnom istinite.
Treba samo da se izvuce neka pouka, a ukoliko pouke nema, onda se to moze nazvati neosnovanim napadom, i mogucim trolovanjem.

Onaj ko zeli reputaciju, treba prvo da nauci da se ponasa i da shvati da psovke nisu sastavni deo jezika i ne treba da budu, nije kulturno, niti lepo. Kukavicluk je psovku napisati sa zvezdicama i tackicama. Kad je vec receno, zasto ga maskirati?
 
Kukavicluk je psovku napisati sa zvezdicama i tackicama. Kad je vec receno, zasto ga maskirati?
Treba znati da su "neke" reči i psovke unapred "obeležene" i označene kao takve, dakle bezobrazne, tako da ih sam sistem u startu prepoznaje i zamenjuje tim zvezdicama. Mada ima i onih korisnika koji to i sami rade, delimično ili potpuno.
 
Evo bas neces dobiti od mene "kockicu" zbog izrazavanja.

Sto se tice forumasa koji hoce da dobiju reputaciju zbog toga sto su "nad" nekime u temi, to je ponekad tacno. Ali, niko ne kaze da pricaju gluposti, naprotiv, njihove reci su uglavnom istinite.
Treba samo da se izvuce neka pouka, a ukoliko pouke nema, onda se to moze nazvati neosnovanim napadom, i mogucim trolovanjem.

Onaj ko zeli reputaciju, treba prvo da nauci da se ponasa i da shvati da psovke nisu sastavni deo jezika i ne treba da budu, nije kulturno, niti lepo. Kukavicluk je psovku napisati sa zvezdicama i tackicama. Kad je vec receno, zasto ga maskirati?

Ni ne trazim ti kockicu, ni tebi ni nikome :roll:
Mnogi itekako pricaju gluposti.
Nije kukavicluk, to je nepisano pravilo na forumima, ukoliko upotrebljavas psovke, da ne bi bile zamijenjene zvezdicama, sam ih "ukrasis" .
Nego nebitno, to je moj stav, nema potrebe da me ti prevaspitavas.
 
Treba znati da su "neke" reči i psovke unapred "obeležene" i označene kao takve, dakle bezobrazne, tako da ih sam sistem u startu prepoznaje i zamenjuje tim zvezdicama. Mada ima i onih korisnika koji to i sami rade, delimično ili potpuno.

Mislim da ih vecina zamenjuje.

@HIMHIMHIM, necu ja nikako da prevaspitavam, to su neke druge osobe trebale da urade.

Samim tim sto si rekao da je to tvoj stav...
ne verujem da bi koristio rec "stav" kad bi znao da je definises
bez ljutnje
 
Mislim da ih vecina zamenjuje.

@HIMHIMHIM, necu ja nikako da prevaspitavam, to su neke druge osobe trebale da urade.

Samim tim sto si rekao da je to tvoj stav...
ne verujem da bi koristio rec "stav" kad bi znao da je definises
bez ljutnje
Nema ljutnje zbog toga sto ti mislis da ja ne znam sta je stav, vec oko obojenog.
Najgori su takvi kao ti, sto se prave fini.
Nijesi losiji covjek ako opsujes :roll: Ali zato jesi ako se ponasas kao sto se ti upravo ponasas. I ja sam zensko, inace.
 
Poslednja izmena:
Slazem se sa tim da reputacije ne odrazavaju stvarno stanje stvari. Mnogi imaju kvadratica do u nedogled upravo zato sto se grupice forumasa ogranizuju i dele reputacije jedni drugima. Cak mi je stigla poruka na pp da li hocu da budem u jednoj od njih:eek: Koliko puta na raznim temama vidim vapaje za reputacijama:roll:
Ono sto je ipak lepo, je kad dobijes reputaciju od nekog ko stvarno misli da je tvoj post zanimljiv/koristan/poucan, u tom smislu reputacije su ok:)

I da, steta sto ne mogu da se vide sve reputacije, ne bi bilo lose da admin to malo uredi:p
 
Slazem se sa tim da reputacije ne odrazavaju stvarno stanje stvari. Mnogi imaju kvadratica do u nedogled upravo zato sto se grupice forumasa ogranizuju i dele reputacije jedni drugima. Cak mi je stigla poruka na pp da li hocu da budem u jednoj od njih:eek: Koliko puta na raznim temama vidim vapaje za reputacijama:roll:
Ono sto je ipak lepo, je kad dobijes reputaciju od nekog ko stvarno misli da je tvoj post zanimljiv/koristan/poucan, u tom smislu reputacije su ok:)

I da, steta sto ne mogu da se vide sve reputacije, ne bi bilo lose da admin to malo uredi:p

O ovome ja pricam :per:
Kao sto sam ja gore napisala svoje misljenje, a lik mi pise kako necu dobiti reputaciju, kao da me je nesto kaznio time :lol:
O toj vrsti opterecenosti pricam :P
 
Eto ja imam tu reputaciju , a molio sam ljude nekoliko puta da mi ne daju...ali ipak se drze nekih uputa...
Medjutim , svidja mi se komentar reputacije, e zbog toga bih poceo da upotrebljavam reputaciju, kao ogovaranje, tj kratak komentar tog posta, ali mi stvarno nije dovoljno 5 jer kad napisem neki post efektno dobijem 10 pp , a kamoli koliko reputacija...
Racunam da je 20 sasvim dovoljno za jedan efektan dan ili 2 neefektna...
Ili nedelju dana ako nisi mediokritetski nesto ubo...(da ne bude uvredjenih, ja mediokritet drugacije shvatam).
 
Interesuje me na koji nacin da ubacim smajlije kad nekom pisem komentar uz reputaciju, nigde nema opcije:think:
Nema posebne opcije, ali se mogu ubaciti tako što ćeš napisati njihovu oznaku, tj. ono što stoji iza svake smajli sličice, a te oznake ćeš videti tek kada otvoriš kompletnu listu smajlija koja se nalazi uz polje za pisanje običnih poruka.
 
Slazem se sa tim da reputacije ne odrazavaju stvarno stanje stvari. Mnogi imaju kvadratica do u nedogled upravo zato sto se grupice forumasa ogranizuju i dele reputacije jedni drugima. Cak mi je stigla poruka na pp da li hocu da budem u jednoj od njih:eek: Koliko puta na raznim temama vidim vapaje za reputacijama:roll:
Ono sto je ipak lepo, je kad dobijes reputaciju od nekog ko stvarno misli da je tvoj post zanimljiv/koristan/poucan, u tom smislu reputacije su ok:)

I da, steta sto ne mogu da se vide sve reputacije, ne bi bilo lose da admin to malo uredi:p

Sve moje reputacije su stecene na pravedan nacin.

HIMHIMHIM, ne pricam da li je neko opterecen reputacijama ili ne.
To sto sakrivam sadrzaj znaci da zelim jos nesto dodatno da kazem, ali da ce biti kriv onaj koji klikne na to prikazi sadrzaj, jer te niko ne tera da kliknes.
Psovanje si predstavila kao svoj stav.
Nisam rekao da su ljudi koji psuju gori od ostalih.
a ne losiji, to je nepravilna komparacija, te rec "losiji" ne postoji
los, gori, najgori
Ja se ne pravim fin, vec uvek nadstojim da budem fin. Nesuglasice treba uvek na taj nacin resavati.

Da se vratimo na temu.
Zasto bi neko bio zaludjen reputacijom kada nema koristi od nje?

DekiM, zašto je ova tema u pdf internet?
 

Back
Top