Pomognite oko Visual C++ .NET

stormbringer1

Primećen član
Poruka
575
imam problema sa ovim C++ .NET
ne rade mi cin i cout, iako ga ima u help i trebalo bi da radi ko u VC++ 6 ne radi, iostream.h ne postoji, postoje iostream (bez h), istream i ostream i ni u jednoj kombinaciji nece da mi rade cin i cout.

ja se iskreno ne razumem previse u cpp :) mozda je nesto debilski al je*iga.
hvala unapred
 
po iso standardu sve standardne hedere bi trebalo da koristits bez .h, a onda posle ubacish sto je covek rekao direktivu using pa sta ti treba, najlakse za pocetak ceo namespace, pa posle kad vidish da ti ne treba sve ubacish samo ono sto treba.... inache svi hederi bez .h samo ukljucuju te hedere, ali...
 
stormbringer:
imam problema sa ovim C++ .NET
ne rade mi cin i cout, iako ga ima u help i trebalo bi da radi ko u VC++ 6 ne radi

Verovatno je resenje tvog problema opisano u prethodne dve poruke, tj. trebalo bi da pocnes program sledecim linijama:

#include <iostream>
using namespace std;

Pored toga, kada pravis projekat u Visual Studio-u .NET (bilo 7.0 iz 2002 ili 7.1 iz 2003), kreiraj projekat kao Win32 Console Project. Ako ti to ne ide, sustina je da u opcijama kod kompajlera ISKLJUCIS opciju /clr (CLR = Common Language Runtime). Ovo je vazno kako bi kompajler znao da prevodi cist unmanaged kod (vidi MSDN: Managed Extensions to C++).

Pozdrav,
m
 

Back
Top