Kairo-Sarm el Seik(4.7.2009),sta mislite???

Bice ti toplo, tako da uvek uz sebe imaj bar dve flaše vode. Taj put koji ti opisuješ je veoma kratak i meri se satima. Kod piramida obavezno imaj sitno egipatske funte, jer će ti trebati za bakšiš i navalentne trgovce. Zapamti, sve što ti učine uslugu, to će ti naplatiti!

pa neznam,u kairu sam ja mislim 2-3 dana,a mislim i da cemo da se zadrzimo bar par sati kod piramida i sfinge.......hvala na savetima...
 
a cuo sam da ne valja ulaziti u piramide?zasto?mislim da cu zbog radoznalosti morati da udjem......i kod piramida moram da kupim onu belu maramu,arapsku......a jer stvarno ovako kao na slici?
S3700435.jpg
 
To da ne valja u smislu neke kletve, nije tačno. Za piramide se kaže kao iz tamni vilajet: ko uđe kajaće se, ko ne uđe, kajaće se. Ko ulazi mora biti spreman na uske stepenice vrlo klaustofobičnu praznu prostoriju (jer je sve popljačkano). Mnogi i dobiju blažu upalu mišića zato što ne možeš da se uspraviš. Ulaz se plaća par evra. Ako i ne uđeš, ništa nisi propustio. što se tiče slike, nisam video nikog da se moli u blizini piramida. Maramu nemoj da platiš više od 3-4 evra, ima toga na svakom koraku i u Šarmu. Kairo-pijaca je jeftinija od Šarma.
 
KAZU DA NEMA DOVOLJNO VAZDUHA U NJOJ,PA DA ONDA AKO KRENES NAZAD,MOZE DA TI PONESTANE VAZDUHA.........NEZNAM DA LI JE TO ISTINA.....ONA SLIKA JE VALJDA IZ KAIRA,KAZU DA CIM ZAZVONE ZVONA NA DZAMIJAMA,ONI PADAJU NA KOLENA I MOLE SE,TAKO DA SU NA SLICI ONI ISPRED BUSA,KOJI NE MOZE DA PRODJE OD NJIH JER SE MOLE NA SRED ULICE........HVALA NA SAVETIMA OKO MARAME.........
 
Verovatno im se cini da nema vazduha, ali se jos niko nije ugusio. Problem je u tome sto postoji samo jedan uzan ulaz-izlaz, tako da ako neko hoce da udje, a drugi da izadje nastaju problemi. Niko se ne moli na sred ulice, to su gluposti, Kad hodza zavija sa dzamije, niko i ne obraca paznju. Ako neko hoce da se moli, on to uradi negde sa strane, a ne na sred puta.
 
Pošto ćeš biti 15 dana u Egiptu, obavezno u Šarmu uplati izlete. Ako ideš na krstarenje ili vožnju motorima, uplati u lokalnoj agenciji koja se nalazi na početku pešačke zone u Šarmu, oko 50-ak metara sa leve strane. Izleti sa lokalnim agencijama su 50% jeftiniji, nego sa Kontikijem ili Jolijem. Ako ideš u pravoslavni manastir Svete Katarine ili neki sličan izlet u kom možeš nešto pametno da naučiš, onda idi sa agencijskim vodičem, da bi ti lepo na Srpskom jeziku sve objasnili. Što se tiče gore pomenute marame, za ovo ti obavezno treba.
 
U pravu si za te izlete, sve ih imaš u ponudi. Ima i jednodnevno krstarenje brodom 15e u Šarmu (30preko kontikija), vožnja četvorotočkaša kroz pustinju (iste obe cene) PREPORUČUJEM OBA!. Ja sam išao na ova dva, zatim u manastir Svete Katarine, krstarenje Nilom u Kairu. Ima i penjanje na Mojsijevu goru, ali je daleko i mnogi nisu oduševljeni iz moje grupe.
 
datum vidite..........ide se u kairo par dana,pa na piramide,pa kroz afriku,ispod sueckog kanala,pa se prelazi u aziju,na sinajsko poluostrvo,u sarm i tamo odmaranje 10 dana.....sta mislite?jer ima neko neki savet,neko ko je bio?mozda bude malo przenja..........

Idem u septembru.To je tura (pola odmaranje,pola obilazak).Super je pod uslovom da je i agencija koja organizuje putovanje ok.Jer niko i ništa ne može da upropasti putovanje kao loša agencija.
 
idem preko kontikija,mislim da nece da upropaste putovanje i da ce sve da bude ok.......nisam da hteo da idem preko neke nepoznate agencije,a oni su ipak poznati po dobrim interkontinentalnim putovanjima.......

Ne postoji agencija kojoj se može 100% verovati,ali u tvom slučaju razlozi za brigu su minimalni.Kontiki ima ponekad nekih ispada,ali Tunis i Egipat rade izvanredno.Ne znam da se iko žalio kada su te dve destinacije u pitanju.Vodiči su im izvanredni sa pregršt informacija.

I ja idem preko KonTikija u septembru u Egipat. :ok:
 
Ja sam išao pre nekoliko godina sa Kontikijem na slično putovanje u maltene istom terminu... Razlika je što smo bili u Hurgadi na kraju a ne u Šarmu..

U tom periodu je jako, jako vruće. Mislim da je temperatura prilikom naše posete Luksoru bila oko 50 stepeni.. nije strašno za podneti, vazduh je suv, naravno :) ali i dalje se mora voditi računa o suncu, savetujem losion za sunčanje sa nekim većim zaštitnim faktorom tipa preko 30 (naravno zavisi i od tipa kože)... Takođe, super je ako poneseš neke lanene pantalone i košulje, mnogo je ugodnije...

Što se tiče ulaska u piramidu, ja nisam mogao da odolim.. A u suštini, nema ništa specijalno da se vidi.. niski, mestimično strmi hodnici, vlažan i kiseonikom siromašan vazduh, kako uđeš počinješ da se preznojavaš... nije ništa strašno za nekoga ko je zdrav. Nije baš preporučljivo za starije ljude i hronične bolesnike...

Slažem se sa jednim od prethodnih postova, ako ti jezik nije problem, možeš da uplatiš izlete kod neke lokalne agencije, 50% je jeftinije.. Mi smo se organizovali na nivou grupe, recimo da je 70% ljudi išlo sa nama a ostatak sa Kontikijevim vodičem... Imali smo diplomiranog egiptologa za vodiča i super prošli...

Nisam bio u Šarmu, ne znam kakvi su izleti na raspolaganju ali pretpostavljam da postoji neka varijanta za ronjenje... mi smo imali u hotelu školu ronjenja... celodnevni izlet sa roniocima, dva ronjenja od po 10 minuta sa instruktorom i klopa, koštao je 25$... Ako te ikada interesovalo da probaš, idealna prilika :)
 
Ja sam išao pre nekoliko godina sa Kontikijem na slično putovanje u maltene istom terminu... Razlika je što smo bili u Hurgadi na kraju a ne u Šarmu..

U tom periodu je jako, jako vruće. Mislim da je temperatura prilikom naše posete Luksoru bila oko 50 stepeni.. nije strašno za podneti, vazduh je suv, naravno :) ali i dalje se mora voditi računa o suncu, savetujem losion za sunčanje sa nekim većim zaštitnim faktorom tipa preko 30 (naravno zavisi i od tipa kože)... Takođe, super je ako poneseš neke lanene pantalone i košulje, mnogo je ugodnije...

Što se tiče ulaska u piramidu, ja nisam mogao da odolim.. A u suštini, nema ništa specijalno da se vidi.. niski, mestimično strmi hodnici, vlažan i kiseonikom siromašan vazduh, kako uđeš počinješ da se preznojavaš... nije ništa strašno za nekoga ko je zdrav. Nije baš preporučljivo za starije ljude i hronične bolesnike...

Slažem se sa jednim od prethodnih postova, ako ti jezik nije problem, možeš da uplatiš izlete kod neke lokalne agencije, 50% je jeftinije.. Mi smo se organizovali na nivou grupe, recimo da je 70% ljudi išlo sa nama a ostatak sa Kontikijevim vodičem... Imali smo diplomiranog egiptologa za vodiča i super prošli...

Nisam bio u Šarmu, ne znam kakvi su izleti na raspolaganju ali pretpostavljam da postoji neka varijanta za ronjenje... mi smo imali u hotelu školu ronjenja... celodnevni izlet sa roniocima, dva ronjenja od po 10 minuta sa instruktorom i klopa, koštao je 25$... Ako te ikada interesovalo da probaš, idealna prilika :)
valjda cu uspeti da izdrzim temperaturu,ali kazu da duva neki vetar, i da se ne oseca toliko vrucina.nosicu uglavnom neku laganu odecu,a kazu da ne treba da se ide oko piramida u necemu kroz sta moze da prodje pesak,jer kazu da je nenormalno vreo.........
ma ne,mislim da necu moci da odolim ulasku u piramide.....ma nemogu ja da idem tamo a da ne vidim sta je to iznutra.......nema sanse da propustim........
sto se ronjenja tice,kupicu neku masku ovde i tamo cu malo da gledam,u sarm el seiku su posebno poznati ti prelepi korali.......ulazi se preko onih pontona zbog korala......tako da cu da gledam sa pontona tu lepotu,a mozda i uplatim neki aranzman.....a mislim da su maske slicne cene ovde i tamo ali mislim da cu da kupim ovde.........



Ne postoji agencija kojoj se može 100% verovati,ali u tvom slučaju razlozi za brigu su minimalni.Kontiki ima ponekad nekih ispada,ali Tunis i Egipat rade izvanredno.Ne znam da se iko žalio kada su te dve destinacije u pitanju.Vodiči su im izvanredni sa pregršt informacija.

I ja idem preko KonTikija u septembru u Egipat. :ok:

mislim da nece biti problema,ustvari znam da nece biti......poznati su po interkontinentalnim putovanjima.......
 
e a sad,pricali su mi ljudi koji su bili u kairu da postoji ta koptska cetvrt...i tii kopti su se ustvari doselili na groblje i tu zive......i tim ljudima je vodic rekao kako u tu cetvrt ne ulazi ni policija,da oni sami tamo zive,pa cak i da su neki turisti koji su tamo usli,nestali......Kao i da je pocela pojava kanibala u toj cetvrti.........Jel ima neko neko misljenje,od ovih koji su bili??????
 
Obavezno ponesi nesto dugih rukava i jedan veci peskir da se obuces i pokrijes, jer se na izlete krece obicno nocu, a busu je da se smrznes od klime. Takodje, bolje je da nosis neke sandale ili patike, nego papuce na izletima.

Jos nesto, u pustinji, kada gledate zvezde nocu, sve je fantasticno, dok se ne nadje neka budala da slika fotoaparatom, onda sve gubi car.:rotf:

Mazi se,mazi i stalno mazi mlekom za suncanje, faktor 30-40, obavezno!
Kupi ovde probiotik i kesice orosala, za svaki slucaj, zlu netrebalo, jer dok odes u apoteku, pa cenkanje:dash::dash:, zlu ne trebalo, ali ponesi!
 
Egipat u Julu!? Au, hrabro. Obavezno neki ogrtač i debelu kapu (dobro si pročitao), ako ima vetra poludećeš jer je vetar vruć, pa te greje umesto da te hladi, odeća nek bude lanena, kod kineza u 70-tom bloku imaš jeftine tanke lanene garderobe. Ne ide se tamo pre septembra brale. Ima šta da se vidi naravno, za to se ne brini i ne udaljavaj se od grupe nikako.
 
bice vrucina,ali nemogu da se przim celo leto pa da idem tek u septembru.....
ne zivim u bg-u da bih kupio lanene pantalone u 70-om bloku,ali ima kinezi i u kg-u.......
e a sad,pricali su mi ljudi koji su bili u kairu da postoji ta koptska cetvrt...i tii kopti su se ustvari doselili na groblje i tu zive......i tim ljudima je vodic rekao kako u tu cetvrt ne ulazi ni policija,da oni sami tamo zive,pa cak i da su neki turisti koji su tamo usli,nestali......Kao i da je pocela pojava kanibala u toj cetvrti.........Jel ima neko neko misljenje,od ovih koji su bili??????
 

Back
Top