MALA BICA IZ NAJLON KESE I PLASTICNE KUTIJE

EGYPTIAN CAT

Domaćin
Poruka
3.869
Jutros oko 9h, na sred betona i po sred sunca, u centru Beograda nadjeno 5 macica jos ne progledalih. Spakovani u najlon kesu, pa u plasticnu kutiju.

Probacu da ucinim sta mogu, ali mogucnosti nisu velike. Ako je neko u prilici, potrebna je sledeca pomoc:

1) Volonteri za brigu o nekom od njih, na vreme koje mogu da odvoje.
2) Usvojitelji koji bi udomili mace i krenuli od "dojenja" pa na dalje.
3) Pomoc u poklanjanju starog kaveza, polovnog transportera, drvene ili plasticne kutije i sl. za smestaj macica.
4) Pomoc u mleku (trenutno), spricevima od 2,5 - 5 ml, AD kapima i sl.
5) Dolazi u obzir i novcana pomoc (ako ste u prilici).

Prioritet su prve dve stavke, a onda sve ostale.

Danas cu ih okupati samponom protiv buva, nahraniti koliko budem stigla i privremeno smestiti u najblizi zaklon, pa sta Bog da i njima i meni. U stanu vise ne smem da sakupljam nove zivotinje.

Sta vise dodati ovoj prici...

Kontakt: 063 10 80 974 ili tanmilbab@hotmail.com (Tanja)
 
Poslednja izmena:
:poludeo::poludeo::poludeo::poludeo::poludeo: Crko da bog da taj koji im je to uradio!!!:evil::evil::evil:

Nek' mi Bog oprosti, ali isto to sam i pomislila i rekla. Zvuci tako pateticno, ali zaista me je sve vise sramota sto pripadam ljudskoj polulaciji. I zaista to mislim.

Inace, malcima jos uvek nije otpala pupcana vrpca. Samo je sasusena i stoji im na stomacicu.

Ok se ponasaju tj. zivahni su, jedu kad sam u prilici da im dam klopu jer radim od 8,30-9 h do 16,30- 17h.

Za smestaj sam u groznoj dilemi jer u stanu ne mogu da ih drzim. I zbog muza kojem je vec pun kufer i zbog sebe (jer znam sta mogu, a sta ne) i zbog postojecih zivotinja koje opet zdravstveno kilave. Znaci, prvi post i dalje aktuelan.
 
Hvala Evi za pomoc i podrsku koju mi je danas pruzila. Kako god zvucala - rizikovacu: ganula me je do suza jer cesto dobijate pomoc tamo gde je najmanje ocekujete. Detalji o tome bice na tanmilbab.spaces.live.com. Isto vazi i za sve ostale koji, eventualno, pomognu, uz podatke u sta je dobijeno - utroseno, sta je preostalo od dobijenog i sl.
 
Poslednja izmena:
Ostavljeni su, otprilike, na mestu ove sarene hartije. Imajte u vidu da je tesko sve u momentu fotografisati ako radite sami, a uz to ste i sokirani kolike su ljudske mogucnosti za nehumanost. (Foto: Tanja MB)
 

Prilozi

  • Ostavljeni 1.jpg
    Ostavljeni 1.jpg
    49,8 KB · Pregleda: 35
Poslednja izmena:
Da mogli su da budu baceni u kontejner a da "ponosna vlasnica" macke koja se omacila baci nesto jos preko njih. Znam za slucaj da je osoba naisla na tako nesto, nazalost posto je sve vec bilo gotovo, malcima nije bilo spasa-odmah su odvedeni kod veterinara on je konstatovao teske povrede i morali su da budu eutanazirani. Sta mislite da li se to zavrsilo samo verbalno po tu osobu koja je zatecena da tako nesto ogavno radi :(
 
Ovo su najlon kesa i plasticna kutija u kojoj sam pronasla macice. Bez njih, naravno, da ne objasnjavam zasto ih nisam slikala dok su bili tako lepo upakovani.... (Foto: Tanja MB)

Podloga na kojoj se nalazi "ambalaza za pakovanje" je poklopac kante za smece precnika 27,5 cm. Cisto da imate predstavu o velicini plasticne kutije u koju je stalo 5 zivotinjica.
 

Prilozi

  • Ostavljeni 2b.jpg
    Ostavljeni 2b.jpg
    21,6 KB · Pregleda: 34
Poslednja izmena:
Ovo su najlon kesa i plasticna kutija u kojoj sam pronasla macice. Bez njih, naravno, da ne objasnjavam zasto ih nisam slikala dok su bili tako lepo upakovani.... (Foto: Tanja MB)

Podloga na kojoj se nalazi "ambalaza za pakovanje" je poklopac kante za smece precnika 27,5 cm. Cisto da imate predstavu o velicini plasticne kutije u koju je stalo 5 zivotinjica.

Sudeci po ovome, izgleda da im kontejner nije bas bio u blizini, inace bi tamo zavrsili:evil:
Mada, moguce da ih je neko i izvukao iz djubreta i stavio na ulicu , nadajuci se nekom poput Cat:think:
 
Imao sam sličan slučaj, najvažnije je da budu u toplom jer ne smeju da gube telesnu toplotu tako da kupanje nije dobro za njih (moraju biti unutra). Treba ih hraniti nekoliko puta dnevno sa specijanim mlekom za mačiće i svaki put posle hranjenja vlažnom vatom umočenom u mlaku vodu stimulisati analni otvor (kao kad ih mačka liže) kako bi pospešili rad creva. Ukoliko ne vrše nuždu doći će do komplikacija i sepse jer organi za varenje još nisu dovoljno razvijeni i onda je sve gotovo. Nemoj da te zavarava njihava živahnost kod tako malih mačića situacija se preokrene vrlo brzo. Mačka je uvek najbolje rešenje ako je moguće.
 
mene ništa više ne čudi

moju najbolju priajteljicu je kao bebu majka?:dash::dash: ostavila na ulici u kartonskoj kutiji:besna::besna:
sreća u nesreći da su se kola hitne pomoći tu zaustavila i pronašla je

X puta pomislim na takve stvari i onda mi je jasno da ako rodjenu decu izgladnjuju, bacaju po kontejnerima, njivama...sta ocekivati kada su zivotinje u pitanju. Jos se secam jednog zemljoradnika (pre par g. bilo na tv-u) koji je nasao novorodjence na svojoj njivi. Toliko je bio potresen da nije mogao da prica.
 
Imao sam sličan slučaj, najvažnije je da budu u toplom jer ne smeju da gube telesnu toplotu tako da kupanje nije dobro za njih (moraju biti unutra). Treba ih hraniti nekoliko puta dnevno sa specijanim mlekom za mačiće i svaki put posle hranjenja vlažnom vatom umočenom u mlaku vodu stimulisati analni otvor (kao kad ih mačka liže) kako bi pospešili rad creva. Ukoliko ne vrše nuždu doći će do komplikacija i sepse jer organi za varenje još nisu dovoljno razvijeni i onda je sve gotovo. Nemoj da te zavarava njihava živahnost kod tako malih mačića situacija se preokrene vrlo brzo. Mačka je uvek najbolje rešenje ako je moguće.

Trudim se da se previse ne nadam, mada bih volela da sve bude ok. O macki koja doji ne vredi ni da razmisljam. Toga nemam na repertoaru. Trudim se da im posle obroka stimulisem crevni sistem koji mi nije jasno kako ce uopste uspeti da proradi :eek:. Koliko ce biti uspesno - zaista ne znam.

Inace sam primetila da se desava pad telesne temperature sto pokusavam da im nadoknadim pl flasom punom tople vode. Menjam kad god stignem.

Hranim ih najbolje sto mogu. U specijalnu ishranu, za sad, ne mogu da se upustam jer vec imam kucne specijalce u vise nego dovoljnom broju o kojima svakodnevno brinem. Znaci, trudim se najbolje sto mogu.


Unutra su, nazalost, koliko je moguce, posto je to skoro nemoguca misija.
 
Poslednja izmena:
Trudim se da se previse ne nadam, mada bih volela da sve bude ok. O macki koja doji ne vredi ni da razmisljam. Toga nemam na repertoaru. Trudim se da im posle obroka stimulisem crevni sistem koji mi nije jasno kako ce uopste uspeti da proradi :eek:. Koliko ce biti uspesno - zaista ne znam.

Inace sam primetila da se desava pad telesne temperature sto pokusavam da im nadoknadim pl flasom punom tople vode. Menjam kad god stignem.

Hranim ih najbolje sto mogu. U specijalnu ishranu, za sad, ne mogu da se upustam jer vec imam kucne specijalce u vise nego dovoljnom broju o kojima svakodnevno brinem. Znaci, trudim se najbolje sto mogu.


Unutra su, nazalost, koliko je moguce, posto je to skoro nemoguca misija.

Uh,tesko ces im odrzati temperaturu samo flasama. Ako su ti negde gde ima struje,nadji negde one lampice,ili cak samo grlo sijalice,okaci to na nekih 20cm iznad njih i nek ti stalno sija sijalica od 100 vati,tako ja grejem moje stence i na +30
 
Macicima treba neki foster home.
Koliko ja shvatih, ti Cat dajes maximum ali to njima nije dovoljno, posto nisi po ceo dan kod kuce.
S druge strane, sta raditi u takvoj situaciji?
Mi smo u vise navrata dovlacili citava legla napustenih stenaca , grejali ih sijalicama , ukljucivali termo pec u maju mesecu...ali neko je uvek bio pored njih.

Da li bi neko ko cita forum ,a u mogucnosti je, mogao da uzme bar jedno mace na nekoliko nedelja? Oni ce se bar lako udomiti.
Cat, sto ne postavis slike?
 
Nema tu puno pomoci bojim se... ja sam uspela da odhranim kom. 2 u slicnoj situaciji, ali tako sto sam bukvalno bezala s posla da bi dosla kuci da ih nahranim - tako jedno 2 nedelje. Tada sam od veterinarke dobila sledece instrukcije - moras ih hraniti na svaka 3 do 4 sata, moras im masirati stomak kruznim pokretima i analni otvor vlaznom krpicom ili vaticom sve dok ne piske i ne kake (to sam radila i prva dva tri dana samo su piskili, tek su kasnije poceli da kake). Ja sam ih drzal u transporteru u koji sam stavila vuneni sal, pa neki frotir i delove jambolije (valjda se tako zove onaj cupav materijal koji imitira krzno), a ispod svega toga drzala sam flasu sa vrucom vodom, koju sam menjala po potrebi. Macici su preziveli, i poklonila sam ih kad su malo poodrasli. Ako Cat ne moze da primeni ceo ovaj rezim, bojim se da macicima nema spasa :(
 

Back
Top