MALA BICA IZ NAJLON KESE I PLASTICNE KUTIJE

sigurna sam da ti to u ovoj situaciji skoro dodje kao prijatna distrakcija;)

Ne znam bas, matere mi...:lol:. Zub je umnjak, znaci trokoreni i ako ovaj lekic ne uspe - sleduje vadjenje zivca, a oni su mi k'o od celika + mnogo sam dobro upoznata sa procedurom, pa mi srcka trokira i na samu pomisao :eek:. Ali, ako biram izmedju eutanazije mog zivca ili neceg ruznijeg, glasam za prvo :aha: :D.
 
Mislim da je eutanazija pitanje na koje svako ko se bavi zastitom mora da ima odgovor jer ce kad tad doci u situaciju da to mora da razmrsi u svojoj glavi.....

Vrlo jasan odgovor i zaista znaci.

Svesna sam cinjenice da ce me ta odluka kad tad stici, ali i one druge da verovatno nikad necu biti dovoljno spremna + da moram jako dobro proceniti kad treba eutanazirati, a kad ne.

Naravno da ne zelim da se neko koga volim pati, ali nece biti laka odluka koliko god se spremala za nju.
 
Vrlo jasan odgovor i zaista znaci.

Svesna sam cinjenice da ce me ta odluka kad tad stici, ali i one druge da verovatno nikad necu biti dovoljno spremna + da moram jako dobro proceniti kad treba eutanazirati, a kad ne.

Naravno da ne zelim da se neko koga volim pati, ali nece biti laka odluka koliko god se spremala za nju.

Za to nisi nikad dovoljno spreman. Nemoj se ni truditi. Pitanje je da li te vise boli tudja patnja ili sopstvena frka. Frka je uvek tu, a patnja .... mene to vise boli, i tako sam i dosla do te odluke. Problem uopste nije u proceni. To se prilicno lako ukapira. Problem je ustvari u tome koliko smo spremni da ne ugadjamo sebi i da se suocimo sa odgovornoscu koju imamo prema zivotinjama koje zavise od nas.
 
Kad čitaš o ovako nečem ne možeš a da ne osetiš divljenje. Ali kad doživiš isto to, nastane panika. Preksinoć mi je ćerka iz šetnje donela dva mačeta stara nedelju dana otprilike! Tu se na moju nesreću našla i g-đica "Cica" koja nas je u tri reči ubedila da nema nikakvih problema da ih uzmem i da ćemo ih na štand u subotu!:think:Moja dva "jaka" argumenta Don i Sava, ništa nisu vredela! I eto mene kako dežuram, hranim, plačem i masiram!:dash:
 
Za to nisi nikad dovoljno spreman. Nemoj se ni truditi. Pitanje je da li te vise boli tudja patnja ili sopstvena frka. Frka je uvek tu, a patnja .... mene to vise boli, i tako sam i dosla do te odluke. Problem uopste nije u proceni. To se prilicno lako ukapira. Problem je ustvari u tome koliko smo spremni da ne ugadjamo sebi i da se suocimo sa odgovornoscu koju imamo prema zivotinjama koje zavise od nas.


Zivot me je isamarao na razne nacine. Jeste bolelo, bolele su i odluke o promenama sebe da bi se neke stvari bar redje desavale, pa cu i ovu dilemu "prelomiti", jer ne moze drugacije, ocigledno.

Jedino sto tesko iko moze da me ubedi jeste da bilo koja procena moze da bude 100% tacna. Neka svako razmisli o svojim procenama u bilo ceme, pa ce naci promasaje.

Ali, da. I to je izbor koji se prihvata i ide dalje. Nema savrsenstva. Nema ideala. Nema uvek potpuno ispravnih odluka. Postoji samo zivot koji se treba ziveti najbolje moguce, u skaldu prvo sa sobom (jer teret svake odluke mi nosimo), pa sa ostatkom sveta.
 
Poslednja izmena:
Za eutanaziju mogu reci samo da mi je jako zao sto se ne primenjuje i na ljudima kada drugog resenja nema,zna se kada je to.

Uvek mi je bilo teze da gledam zivotinju kako se muci i da znam da joj ne mogu pomoci,nego se odreci svog zadovoljstva. Ovo ne pisem kao neko ko nikad nije bio u toj situaciji.

Shvatam Vilus. Da sam u situaciji kad treba coveku olaksati kraj, mislim da bih prihvatila eutanaziju, pod uslovom da je to u skladu sa onim sto osecam kao ispravno. Volela bih, jedino, da je dovoljno svestan da mi kaze da to zeli, da znam da cinim ispravno, ali ni to nije uvek moguce.

Zivotinja to ne moze da kaze i tu onda mora neko da odluci sta ce i kako ce dalje.
 
Kad čitaš o ovako nečem ne možeš a da ne osetiš divljenje. Ali kad doživiš isto to, nastane panika. Preksinoć mi je ćerka iz šetnje donela dva mačeta stara nedelju dana otprilike! Tu se na moju nesreću našla i g-đica "Cica" koja nas je u tri reči ubedila da nema nikakvih problema da ih uzmem i da ćemo ih na štand u subotu!:think:Moja dva "jaka" argumenta Don i Sava, ništa nisu vredela! I eto mene kako dežuram, hranim, plačem i masiram!:dash:

Komentar ti je kao od zlata, bez sale. Sve recenice, a prve dve i poslednja mozda najbolje, oslikavaju neke detalje koji prate celu situaciju.
 
Kad čitaš o ovako nečem ne možeš a da ne osetiš divljenje. Ali kad doživiš isto to, nastane panika. Preksinoć mi je ćerka iz šetnje donela dva mačeta stara nedelju dana otprilike! Tu se na moju nesreću našla i g-đica "Cica" koja nas je u tri reči ubedila da nema nikakvih problema da ih uzmem i da ćemo ih na štand u subotu!:think:Moja dva "jaka" argumenta Don i Sava, ništa nisu vredela! I eto mene kako dežuram, hranim, plačem i masiram!:dash:

Sto mu gromova postala si baka :heart::heart::heart:
Ako treba bilo sta tu sam :ok:
 
Kad čitaš o ovako nečem ne možeš a da ne osetiš divljenje. Ali kad doživiš isto to, nastane panika. Preksinoć mi je ćerka iz šetnje donela dva mačeta stara nedelju dana otprilike! Tu se na moju nesreću našla i g-đica "Cica" koja nas je u tri reči ubedila da nema nikakvih problema da ih uzmem i da ćemo ih na štand u subotu!:think:Moja dva "jaka" argumenta Don i Sava, ništa nisu vredela! I eto mene kako dežuram, hranim, plačem i masiram!:dash:

kakav CRNI shtand za machice od nedelju dana? :dash:
 
Zelim posebno da istaknem:

SVI VASI KOMENTARI, BEZ OBZIRA DA LI SE UVEK SLAZEM ILI NE, JAKO SU MI VAZNI (MOZDA JOS NEKOM) I ZAHVALNA SAM STO SVOJA RAZMISLJANJA DELITE SAMNOM. TIME POMAZETE U MNOGO CEME, MA KOLIKO PONEKAD TESKO BILO :heart:.

I volim vas zbog toga, bez obzira sto je ta ljubav tek virtuelna :zag:.

a044.gif
 
Poslednji se koprca, ali, iskreno, ne bih mu davala visoke prognoze. Od jutros mu dajem po 2 kapi Panklava na 12 h jer pokazuje iste simptome kao prethodnici.

Kad pogledam neke skoro pronadjene macice (na forumu), shvatam koliko ovi moji mora da su bili rano odvojeni od mame i preterano majusni, a mislim da je medju nih upao i neki virus, s obzirom da i sa "svojim" odraslim macama muku mucim sa nekom infekcijom.

Elem, tako je kako je. Cinila sam i cinim najbolje moguce.Volela bih da je bio drugaciji ishod, ali ne pitam se, ocigledno :aha:.
 
Moguće i da je virus, onda antibiotik ne pomaže mnogo. Trebalo bi nešto za podizanje imuniteta ja sam nekada davao mačkama malo vitamina "C" sa andolom. Imam pozitivna iskustva sa ovim vitaminom ali nikada nisam primenio na tako male. Možda bi pomoglo ako mu malo "nastružeš" vitamin u hranu, to je jedino što mi pada napamet u ovom trenutku.

Naravno i za onaj "kolostum" se slažem, to bi takodje trebalo uzeti u obzir.
 

Back
Top