MALA BICA IZ NAJLON KESE I PLASTICNE KUTIJE

Prvo zelim da se zahvalim dvema damama sa ovog foruma koje su juce ponudile konkretnu pomoc za malce sa teme :heart:.

Kile je juce primio i treci antibiotik + infuziju. Danas prima cetvrti pa cemo tu verovatno stati i cekati dalji razvoj situacije.

Svi petoro (racunajuci i mene) nekako bauljamo. Ni sama ne znam kako... Jedan je delimicno progledao na oba oka. Drugi je polako poceo da po malo otvara jedno okce, a ja svoje ni ne znam kako drzim otvorene :roll:.

Stanje za dalje i njihovo i moje - videcemo.
 
Poslednja izmena:
Podugacko bi bilo da sad pisem kako su cuvani, hvala na interesovanju. Zaista najbolje moguce s obzirom na sve okolnosti koje prate pronalazak petorke (sada cetvorke).

Elem, Kile je primio svoju 4. injekciju. Oko je znatno bolje. Cak je dobio i citavih 10 gr na tezini :worth:. Ostatak se drzi solidno, ali kao sto mi i vet potvrdi, kod tako mladih jedinki nema nikakvih garancija ni kada imaju pravu majku, a kamoli surogat. U svakom slucaju, cinim najbolje sto mogu da bar neko postavim na noge, za pocetak.

Problem i dalje ostaje potreba za privremenim starateljem - volonterom u periodu od 20.06. do 05.07. (god. odmor), jer za taj period, za sad, nemam resenje za njihovo zbrinjavanje.
 
Izvinjavam se zbog nejavljanja. Nisam stizala do kompa, a s obzirom na razvoj situacije, bas mi i nije bilo do kuckanja po tastaturi.

Umrla su jos dva maceta: Kile, koji je 4 dana bio pod injekcijama i najjaca zenkica u leglu. Znaci, od njih petoro, sada ih je dvoje tj. dve. Sta ce dalje biti - ocigledno je teska nepoznanica, ali ... tu smo gde smo.

Javljacu dalje informacije cim malo sredim svoje utiske i rezimiram novonastale dogadjaje.
 
Izvinjavam se zbog nejavljanja. Nisam stizala do kompa, a s obzirom na razvoj situacije, bas mi i nije bilo do kuckanja po tastaturi.

Umrla su jos dva maceta: Kile, koji je 4 dana bio pod injekcijama i najjaca zenkica u leglu. Znaci, od njih petoro, sada ih je dvoje tj. dve. Sta ce dalje biti - ocigledno je teska nepoznanica, ali ... tu smo gde smo.

Javljacu dalje informacije cim malo sredim svoje utiske i rezimiram novonastale dogadjaje.

UZas!
Cinis sta mozes...
Bar nisu bili sami:(
 
Upravo se dogodilo ono što sam na početku ove teme napisao, da je naredak i živahnost ovako malih mačića samo varka. Imao sam iskustvo slično tvome pa znam kako se osećaš povodom toga. Čak ni veterinari sa iskustvom ne bi mogli na učine ništa više. Po mom mišljenju glavni krivac za sve ovo je neizgradjeni imunitet, ovako mala bića trebalo bi biti u nekom inkubatoru gde bi moralo biti sve idealno i sterilno. Kada imaju mačku sve to nije potrebno jer dobijaju antitela direktno od majke.

Ovo je posao za veterinarski fakultet, da naprave inkubator i pokušaju da održe životu tek rodjene mačiće. Da sam profesor tamo ovo bi bila radna vežba za studente a ne samo da čitaju teoriju i prepisuju istu.

Nastavi da radiš kao i do sada jedino što mogu da dodam da obratiš više pažnje da sterilnost pribora i dezinfikuj mesto ležanja 2-3 puta dnevno (asepsol-aerosol sprej 120din). Eto to je sve što mogu da kažem.
 
Razumem potpuno... Nista gore nego kad tako malim, nemocnim bicima ne uspes da pomognes a ucinis sve sto je u tvojoj moci... Svaka ti cast, znam kako je tesko i nadam se da ce preostalo dvoje imati vise srece:neutral:

Ta sopstvena nemoc (uz pogibiju od truda) i gledanje tih bica kako ti izdisu na rukama...sve je samo ne inspirativno i optimisticno...:sad2:. Hvala na podrsci. Za preostalu dvojku borimo se dalje pa sta nam Bog da...
 
Upravo se dogodilo ono što sam na početku ove teme napisao, da je naredak i živahnost ovako malih mačića samo varka. Imao sam iskustvo slično tvome pa znam kako se osećaš povodom toga. Čak ni veterinari sa iskustvom ne bi mogli na učine ništa više. Po mom mišljenju glavni krivac za sve ovo je neizgradjeni imunitet, ovako mala bića trebalo bi biti u nekom inkubatoru gde bi moralo biti sve idealno i sterilno. Kada imaju mačku sve to nije potrebno jer dobijaju antitela direktno od majke.

Ovo je posao za veterinarski fakultet, da naprave inkubator i pokušaju da održe životu tek rodjene mačiće. Da sam profesor tamo ovo bi bila radna vežba za studente a ne samo da čitaju teoriju i prepisuju istu.

Nastavi da radiš kao i do sada jedino što mogu da dodam da obratiš više pažnje da sterilnost pribora i dezinfikuj mesto ležanja 2-3 puta dnevno (asepsol-aerosol sprej 120din). Eto to je sve što mogu da kažem.

Slazem se sa svime sto si napisao. Mislila sam da cu uspeti da im pomognem, da bih shvatila da sto god da cinim, ne mogu da zamenim mamu i imunitet koji im ona daje. Bilo bi lepo da sam to saznala na laksi nacin :neutral:.

Dezinfikujem im kucicu, ali sam zaboravila da koristim aerosol. Imam ga pa cu danas poceti njime. Pribor za hranu im odvajam (svako ima svoj spric), a o cistoci istog zaista pazim, mada ne mogu da garantujem 100% sterilnost... Nemam tako dobre bolnicke uslove koji bi im sigurno trebali i pomogli.

Hvala na savetima i podrsci.
 
Mislim da sam "duzna" da postavim bar neku fotografiju, ali stvarno ne stizem jer nemam kucnu pomocnicu, mamu ili svekrvu koje rade umesto mene i sl, vec se bavim citavom lepezom obaveza :roll:.

Elem, posto me je neko vec pitao gde su macici, postavljam jednu fotku iz vremena dok ih je bilo svih 5 na broju (foto: Tanja MB).

P.S. Hvala svima na raznim podrskama i informacijama, jer sve to pomaze da se bolje sagleda situacija i ide dalje.
 

Prilozi

  • Svi na broju 1.jpg
    Svi na broju 1.jpg
    31 KB · Pregleda: 30
Za ubuduce,mozda nekom pomogne:postoje kapsule iloi tablete kolostruma,dobijene iz kravljeg mleka,ali se koriste takodje za podizanje imuniteta.A postoje i vitaminske paste bas za macice,sa kolostrumom,ne secam se naziva i ne znam d ali ih ima kod nas,ali ih ima u Hrvatskoj.
http://www.ekolostrum.ba/sr/ekolost...izvor-antitela-faktora-rasta-i-antioksidansa/ ovih kapsula ima i kod nas u apotekama.
Pasta za zivotinje sa kolostrumom se zove ,,immunoboost" ali ne znam ima li je uopste u Srbiji
 
Mislim da sam "duzna" da postavim bar neku fotografiju, ali stvarno ne stizem jer nemam kucnu pomocnicu, mamu ili svekrvu koje rade umesto mene i sl, vec se bavim citavom lepezom obaveza :roll:.

Elem, posto me je neko vec pitao gde su macici, postavljam jednu fotku iz vremena dok ih je bilo svih 5 na broju (foto: Tanja MB).

P.S. Hvala svima na raznim podrskama i informacijama, jer sve to pomaze da se bolje sagleda situacija i ide dalje.

Tuga ziva...
Samo da se ova dva izvuku...
 
Samo da javim da za sad mrdaju. Kako - ne znam vise ni sama. Jedan je sinoc delovao lose i ocekivala sam jutros tragediju. Ispalo je drugacije.

Dezinfikovah im prostor u kojem borave. Radim sve sto mogu (i sto treba) i svaki dan gledam razvoj situacije.

Ako neko od njih prezivi, ostaje mi problem brige o njima za period od 20.06. do 05.07. zbog odlaska iz Beograda. Posle toga bi ih uzela natrag i ... idemo dalje.
 

Back
Top