Slobodan Milošević, američki čovek

Mrkalj

Buduća legenda
Poruka
32.466
Znamo da je Milošević bio kao bankar izvesno vreme u SAD-u.

Znamo da je Jovica Stanišić bio čovek CIA.

Znamo da se u jednom momentu Amerika okrenula 100% protiv Srbije, a to je bilo, ja spekulišem, u momentu kada je Milošević okrenuo leđa tajnom dogovoru koji je imao sa Amerima.

Ima li neko činjenice ili razmišljanja koje obaraju ili potkrepljuju ovakvo mišljenje?
 
Znamo da je Milošević bio kao bankar izvěsno vrěme u SAD-u.

Znamo da je Jovica Stanišić bio čověk CIA.

Znamo da se u jednom momentu Amerika okrenula 100% protiv Srbije, a to je bilo, ja spekulišem, u momentu kada je Milošević okrenuo leđa tajnom dogovoru koji je imao sa Amerima.

Ima li něko činjenice ili razmišljanja koje obaraju ili potkrěpljuju ovakvo mišljenje?

Potpuno se slazem. Zena i sin mu mafijaju po SAD, kao normalni drzavljani. Cini mi se da mu je tamo i brat, a verovatno i ti tajni racuni. A, mislim da mu je i neki prijatelj u UK (Milanovic).
 
Reci šta ti misliš. Dao si negacijsku insinuaciju. To nije diskusija. Ako ga nisu otrovali, reci zašto su dozvolili da umre (jedini šef države u Haškom tribunalu)?

JA shvatam zašto je to odgovaralo Srbiji, ali zašto je odgovaralo "međunarodnoj zajednici"?
 
Evo, kao mali doprinos temi, da iskopiram nesto sto sam davno napisao ovde........


kopirano:

koitusa
Aktivan član

Učlanjen: 27.07.2007.
Pol: muški
Poruke: 1.632
kosta1703 ima ugledkosta1703 ima ugled

Podrazumevano Da se malo nasmejete, ili možda malo zamislite.
Odmah da napomenem da nikada nisam bio pristalica razlicitih teorija zavere.
Ovo sto cu pokusati da kazem je jedna spekulacija, koja mi se cini vrlo zanimljivom.

Da bi dosao do pocetka , ili kraja onoga sto zelim reci napravicu jedan mali uvod.

Jos se Tito nije ni ohladio u grobu, kada je pod pokroviteljstvom americke obavestajne sluzbe u Njujorku osnovana nevladina organizacija koja je pdmah izrazila veliku zabrinutost za stanje ljudskih prava u SFRJ.Na celo te organizacije su dovedeni Milovan Djilas i Franjo Tudjman.
Sve dakle jasno govori o tome koliko je ovo podneblje bilo jos davnih dana “isplanirano” za dogadjaje koje cemo svi mi doziveti.
Kako Milovan Djilas nije doziveo te sudbonosne devedesete(verovatno je projekat trebalo da zapocne demonstracijama na Kosovu vec 1981. ali je izlgeda “kasnio”) to je sasvim razumljivo amerikancima bio potreban drugi igrac, koji ce kontorlisati situaciju(ako su mogli izvesti pocetkom devedesetih Havela direktno iz zatvora na predsednicko mesto onda su sigurno imali jos svojih igraca na ovim prostorima).
Gde ces povoljniju priliku od mladog, komunizmom zadojenog direktora banke, i to na njihovom terenu.Tako je Milosevic, mozda cak i ne znajuci(mada iskreno sumnjam) postao glavni igrac.
Sve sto je jos trebalo je da mu neko u pravom trenutku sapne na uvo, sta treba da uradi, da se malo pobune siptari na Kosovu, te izazovu reakciju Srba, koje ce njihov Slobo da zastiti.
Posle je sve islo svojim tokom.
Nekada kao veliki prijatelj Zapada(setimo se Dejtona), nekada kao nepopustljiv diktetor, Sloba je postao pion koga su samo pomerali po tabli dogadjaja.
Cilj je je bio stvoriti nestabilno tle u Evropi , i sukobe niskog intenziteta, koji mogu da planu kada god to gazde pozele.
Razlog za to je sasvim ocigledan.
SAD samo prema Japanu ima ogroman trgovinski deficit.Otvaranje jedinstvanog trzista u Evropi bez granica, bi samo pojacalo taj deficit.
Na drugoj strain, propast komunizma je otvorio velike apetite prema najbogatijoj zemlji na svetu.Prema Sibiru.
Tako da…..
Sve sto su amerikanci zamislili da urade, uradili su sa Milosevicem na celu Srbije.Stvorili su krvno zavadjene neprijatelje ,a susede, koji uvek mogu biti ponovo upotrebljeni ako Evropa ne bude poslusna.
Kada se u jednom trenutku stvorila realna opasnost da njihov pulen padne sa vlasti( na izborima na kojima mu je protivkandidat bio Panic) Lorens Iglberger, covek koji je mnogo godina proveo u Srbiji, I koji zna kako narod dise u njoj, izlazi za govornicu,i kaze sve najgore za Milosevica…..
Tada je bilo dovoljno da ne kaze nista, a da je kojim slucajem rekao da ce ukinuti sankcije ako padne Milosevic, Slobo bi vec tada postao deo istorije.Ali, ne…..Oni su imali sasvim drugacije planove, te su vrlo perfidno "proizveli" taj i Iglbergeru poznati srpski inat..
Trebalo je stvoriti muslimansku drzavu u Evropi, te je Slobo bio jos uvek potreban ne bi li obuzdao nacionaliste u Republici Srpskoj, koji su te 1993. zapretili da izbrisu muslimane iz tog dela Evrope.I da naravno na kraju te "price" te iste nacionaliste izbaci iz bilo kakve "igre".
Da ne idem dalje u sirinu price, bilo je tu jos mnogo detalja iz kojih se isto moze zakljuciti….
Onda kada im vise nije bio potreban, jednostvno su zaboravili na njega.
Poceli su da izigravaju demokrate, te su svojim novcem finansirali taj famozni 5. oktobar, kojim je bulumenta ostrascenih politicara zbacila Milosevica, uopste ne shvatajuci da su oni samo nastavak igre koju igra neko drugi a gde su oni samo mali pioni.
Medjutim ni Milosevic se nije bas dao.Poceo je da u Hagu postavlja prilicno nezgodna pitanja, da trazi da se suceli sa politicarima koji su nosioci politickih igara na ovim prostorima(mada je neuporedivo veca mogucnost da je u pitanju bio dil, jos davno sklopljen).

I tako jedno jutro, neimenovani strazar zatvora u Seveningenu, je pronasao Milosevicevo telo.
Ceo sprat je zapecacen, I niko nije mogao da ga vidi.
Video ga je izvestan broj ljudi, koji je strogo kontrolisan.Od rodbine sin je dosao po njega.Sa njim jos dvojica ruskih patologa koje je PORODICA izabrala.
Dovezen je u Bg, i do sahrane kovceg nijednom nije otvoren.
Niko ga nije video.
Porodica deklarativno trazi dozvolu da prisustvije sahrani, koju ne dobija. I vrlo se lako miri sa time.
Biva sahranjen pred samo vece, bez krsta, opela, iako je po pricama svih u zatvoru bio vernik(ili postao svejedno).
Razlog za to je navodno u tome sto je vec palo vece te se opelo nije moglo sluziti.
Mira Markovic ne prisustvije sahrani, iako je prica o njihovoj bezgranicnoj ljubavi postala skoro legendarna.
Istraga o mogucem ubistvu Milosevica vrlo brzo se zatvara, I niko to vise ne pominje, pa ni sama porodica
Sahranjuju ga u dvoriste porodicne kuce, kao najsigurnijem mestu, od svakog moguceg skrnavljenja(I tamo je neko uspeo da preskoci ogradu i slika se sa glogovim kocem pored groba, a zamislite kako bi tek bilo da je sahranjen na javnom groblju!).
Sve je to malo cudno zar ne?
Vrhunac svih cuda tek sledi……..
Miloseviceva cerka (posto nije bila tih godina kako sama kaze u kontaktu sa porodicom) preko suda trazi zakazivanje ostavinske rasprave.
Da bi se rasprava odrzala, i da bi bilo doneto bilo kakvo resenje potrebna je umrlica iz Haga……Ali, gle cuda…….Te umrlice NEMA..Na zahtev suda upucen Hagu za umrlicom Slobodana Milosevica, odgovoreno je da ista NE POSTOJI.
Malo posle toga, Marija iznenada odustaje od ostavinske rasprave, i naprasno se seli u Crnu Goru.
Znaci mrtav covek je u kovcegu avionom preleteo nekoliko hiljada kilometara, prosao kontrolu na granici( na aerodromu u Holandiji) I to sve bez umrlice!!!
Da ne pricam o drugim implikacijama koje se pojavljuju…..
I koje u novom svetlu objasnjavaju sve cudne dogadjaje tih dana.
Zatvoren kovceg, nedolazak najuze porodice na sahranu, izostanak krsta i opela…

Mozda neko sa ovog foruma i ne zna koliko je bio u pravu kada je rekao da je Dacic nedavno putovao u Rusiju po misljenje……Samo je pitanje CIJE?

Molio bih da ovo sto sam napisao shvatite kao samo mogucu spekulaciju, a nikako kao moj stav oko toga…..Ili bar kao stivo zanimljivo za citanje.
 
Kosta: Lorens Iglberger, covek koji je mnogo godina proveo u Srbiji, I koji zna kako narod dise u njoj, izlazi za govornicu,i kaze sve najgore za Milosevica…..
Tada je bilo dovoljno da ne kaze nista, a da je kojim slucajem rekao da ce ukinuti sankcije ako padne Milosevic, Slobo bi vec tada postao deo istorije.Ali, ne…..Oni su imali sasvim drugacije planove, te su vrlo perfidno "proizveli" taj i Iglbergeru poznati srpski inat..

Tačno. Tada smo počeli da sumnjamo. A danas smo na te "daleke" događaje zaboravili. I tada nismo znali da se Stanišić redovno sastaje sa CIA-ovcima.

Na zahtev suda upucen Hagu za umrlicom Slobodana Milosevica, odgovoreno je da ista NE POSTOJI.

Hm, možda zajedno s Gorbačovim puši cigaru? :)


Hvala Kosta.
 
Ako ga nisu otrovali, reci zašto su dozvolili da umrě (jedini šef države u Haškom tribunalu)?

JA shvatam zašto je to odgovaralo Srbiji, ali zašto je odgovaralo "međunarodnoj zajednici"?
Да је амерички човек, задужен за растур Југославије било је јасно од самог почетка свакоме ко је умео, или хтео сабрати "два и два".
А смакли су га, не само зато што је вероватно решио да проговори, него и јер су на неки начин хтели да затворе случај, и у суштини изједначе своја главна три локална пијуна, да ниједан не буде осуђен (или "осуђен") правно.
 
Znamo da je Milošević bio kao bankar izvěsno vrěme u SAD-u.

Znamo da je Jovica Stanišić bio čověk CIA.

Znamo da se u jednom momentu Amerika okrenula 100% protiv Srbije, a to je bilo, ja spekulišem, u momentu kada je Milošević okrenuo leđa tajnom dogovoru koji je imao sa Amerima.

Ima li něko činjenice ili razmišljanja koje obaraju ili potkrěpljuju ovakvo mišljenje?

Mrki, deder mi reci u kom je to ,,izvesnom'' periodu Milosevic bio bankar u SAD-u?

Cela tvoja tema je spekulacija, tako da mi nije jasno sta bi neko trebao da ti ponudi kao kontraargument - kontraspekulaciju?

Amerika je u jednom trenutku potapsala Milosevica po ramenu kada je privatizovao deo Telekoma, jer nastaviti sa privatizacijom punom parom.

Milan St. Protic je u jednoj emisiji (mislim da je Cirilica, ali nemoj da mi verujes) pricao o tome kako se u Vasingtonu u nezvanicnim razgovorima sa americkim zvanicnicima cesto pominje teza da bi Milosevic i danas bio na vlasti samo da je prihvatio ponudu iz Rambujea, samo sto bi NATO trupe bile njegova ,,Pretorijanska garda'' koja bi ga cuvala na vlasti, sta god se desavalo.

Milosevic je u Hagu umro pod sumnjivim okolnostima, kao i mnogi drugi srpski optuzenici.

Sto rece Holbruk ,,Nece taj vise videti belog dana''.

Zasto su ga smakli?

Pa recimo to ovako... Da si ti predsednik neke drzave na koju Amerikanci vrse pritisak da liberalizuje trziste, da se otvori prema zapadu, da prihvati saradnju sa NATO-om, da li bi se usudio da im prkosis, sta god tvoj narod mislio o tome, ako znas kako je prosao Milosevic?

To je bilo za primer i za opomenu.
 
Za Stanisica ne znam.

Od onog tipa me nista ne bi iznenadilo, ali sto neki rekose jeste debilski tvrditi da je bio americki agent zbog toga sto je kontaktirao sa CIA-om.

To bi bilo kao da tvrdis da je bilo koji nas diplomata strani placenik, samo zato sto se sastaje sa americkim diplomatama.

E, da si pomenuo Perisica...
 
Za Stanisica ne znam.

Od onog tipa me nista ne bi iznenadilo, ali sto neki rekose jeste debilski tvrditi da je bio americki agent zbog toga sto je kontaktirao sa CIA-om.

To bi bilo kao da tvrdis da je bilo koji nas diplomata strani placenik, samo zato sto se sastaje sa americkim diplomatama.
.
Зар није то иста глупост као кад се спочитава политичарима да "иду у америчку амбасаду по мишљење"? :roll:
(Наравно, то не значи да Злободан није био амерски човек. Не агент на платном списку, него неко ко одговара њиховим интересима и ради за њих, а кад им више не треба одбаце га без милости.
 
Slažem se sa Milunkom - zavera ili ne, posledice su kao da jeste zavera. Na kraju krajeva, ovaj narod bi ga više poštovao da je bio agent nego glupak, jelte.

Za Stanešića nisi čuo? Svašta - to je vest od jesenas. Evo o Miloševićevom amerikanizovanju:

Bivši predsednik SRJ Slobodan Milošević je boravio u SAD oko šezdeset puta i to samo do 1983. godine, pre svog političkog uspona koji počinje 1984. godine. Međutim, malo se zna da je i on koristio široke mogućnosti američkog obrazovnog sistema.

- Milošević je, pre svog uzleta, često boravio u SAD kao bankarski stručnjak, odnosno kao direktor Beogradske banke. Međutim, obično se prećutkuje da je tamo dopunjavao svoje iskustvo partijskog apartčika. U Americi je pohađao seminare za upravljanje ljudima. Ili, preciznije, "hjuman menadžment" kurseve - kaže Momčilo Selić, pisac i bivši politički emigrant.

Barjaktari režima čiji je čelnik bio Milošević, "patriote" koje su učili Srbe da je Zapad zlo, a SAD srpski neprijatelj, usavršavali su svoja znanja, uglavnom, u Americi. Ideolog koji je utemeljio SPS, ubeđeni levičar, akademik Mihailo Marković bio je (prema knjizi "Ko je ko u Srbiji") gostujući profesor američkog Pensilvanijskog univerziteta od 1972. do 1992. godine, studijski je boravio u SAD od 1961. do 1962. godine, a 1976. tamo je bio na specijalizaciji. U Londonu Marković je bio od 1953. do 1954. godine gde je i doktorirao 1956. godine. Član je Evropske akademije nauka i umetnosti i Međunarodnog filozofskog instituta u Parizu.

Miloševićev ustavotvorac i zakonodavac profesor Ratko Marković specijalizovao je svoja znanja u Holandiji 1971. godine (studijski), Zapadnoj Nemačkoj i Belgiji 1972. i Italiji 1989, gde je bio na usavršavanju. Profesor Budimir Košutić, nekadašnji potpredsednik Vlade Srbije i Miloševićev poverenik za Republiku Srpsku Krajinu, boravio je na studijskim istraživanjima na Univerzitetu u Londonu i En Arboru u SAD, kao i na Slobodnom univerzitetu u Berlinu. O američkom obrazovanju i karijerama Milana Panića i Dragoslava Avramovića, dvojice ljudi s kojima je Milošević paktirao u svojim zaokretima, ne treba trošiti mnogo reči.

Zanimljivost u biogrfiji Miloševićevog kadrovika akademika Koste Mihailovića je da je on tokom 1972. boravio na jednom instititu u Hagu, a u životopisu intimusa porodice Milošević - Marković, Hadži Dragana Antića, stoji da je on, doduše, karijeru počeo kao perač prozora, ali i da je bio na studijskom boravku u SAD kao stipendista američke vlade. Svi ovi podaci su preneti iz zbornika "Ko je ko u Srbiji".

Međutim, arhivski i istorijski, autentična građa o školovanju srpske inteligencije u inostranstvu je prilično šuplja. Profesor Ljubinka Trgovčević, istoričar, rekla nam je da se ovom problematikom bavi samo za period do Drugog svetskog rata. Njen kolega Miroslav Perišić, iz Instituta za noviju istoriju Srbije, u svojim istraživanjima stigao je tek do 1955. godine. Iz prostog razloga... Sva građa do trideset godina unazad je pod embargom. Za istoričare ili novinske istraživače to je zabranjena zona u kojoj oni nemaju pristupa. Šta je tajnovito u tim fasciklama!

Interesantno.
 
Зар није то иста глупост као кад се спочитава политичарима да "иду у америчку амбасаду по мишљење"? :roll:
(Наравно, то не значи да Злободан није био амерски човек. Не агент на платном списку, него неко ко одговара њиховим интересима и ради за њих, а кад им више не треба одбаце га без милости.

Stanišiċ je u pitanju, Milunka, Stanišiċ:roll:
 
Slažem se sa Milunkom - zavěra ili ne, poslědice su kao da jeste zavěra. Na kraju krajeva, ovaj narod bi ga više poštovao da je bio agent nego glupak, jelte.

Za Stanešića nisi čuo? Svašta - to je věst od jesenas. Evo o Miloševićevom amerikanizovanju:



Interesantno.

Slažem se. Citati bez navodjenja izvora su najinteresantniji na ovom forumu.

Još uvek mi nisi odgovorio odakle ti ideja da je Milošiċ bio banker u SAD?

Pa, nisi valjda to izmislio, a? :)

Čuo sam za Stanišiċa, ali mi to nema logike, jer da je tačno, Stanišiċ bi bio direktor BIA-e.

Stanišiċ je na vreme nanjušio šta se sprema i počeo da priprema teren za preletačinu. Isplatilo mu se je taman koliko i Legiji.
 
E, bre, Milane, namoj da izvrćeš sad. Lepo sam rekao da je kao bankar bio u SAD. Nisam rekao da je bio bankar u SAD. Šta, da sam napisao da je kao predsednik bio u SAD, ti bi shvatio da je bio predsednik SAD-a?

Ovo što sam naveo je iz Ilustrovane, jer sam prvo na to naleteo. A da je tačno, tačno je.
 
Kakav si ti lik… Znači nije bio bankar u SAD-u, nego je izvesno vreme bio ,,kao bankar” u SAD-u?

Pa, mislim, šta bi to ,,kao bankar’’ trebalo da znači – bavio se bankarstvom, bio obučen kao bankar, bio prerušen u bankara… ?

Što se tiče ovog citata, nemam naročitog razloga ni da verujem ni da ne verujem u ovo što piše, samo je neozbiljno davati bilo kakav citat bez pozivanja na izvor. Ako, recimo, nemaš skener, ok, samo daj bar nešto – za novinu, broj, datum, ime autora… Ovako izgleda kao podmetačina.
Što se mene tiče i da si ga izmislio, bar se potrudi da izgleda ubedljivo.

Ja u ovom tekstu ne vidim ništa pogrdno, a s obzirom da nema naslov i da deluje malo okrnjeno, čini mi se da si ti to lepo amputirao nečiji članak, uzeo ono što ti je odgovaralo za forum i krenuo da prišivaš na svoju priču.
Šta je inkriminišuċe u tome što su naši akademici uživali svetski ugled? :dontunderstand:
 
Ti mnogo toga ne razumeš, ali i ne znaš.

a) Ne znaš da je Milošević bio bankar.

b) Ne znaš da postoji Google, pa kad vidiš da je neko nešto cditirao, uzmeš fragment teksta i turiš u čika Gugleta i on ti kaže odakle je. http://www.google.com/search?source...esor+američkog+Pensilvanijskog+univerziteta+"

c) Ne shvataš da ništa nije i ne treba da bude inkriminišuće u tome što su akademici držali predavanja po inostranstvu.

d) Ne vidiš da tekst nije naveden da bi o nekome svedočio pogrdno.

e) Ne vidiš da tekst ne mora da deluje ubedljivo jer je, da citiram Miloševića "opšte poznato" da je Milošević kao bankar boravio u SAD-u. I kao bankar se upoznao sa Borkom Vučić.

Jabuko sa šljivove grane, mislio sam da ti je avatar onaki, iz sprdnje, sad vidim da nije.
 
Vrbovanje ili programiranje

Đak Zapada bio je i Vojislav Šešelj. On je boravio na studijskim usavršavanjima na univerzitetima u Manhajmu (1975. godine) i Grajfsfaldu (1977. godine), ali i na američkom, Mičigenskom univerzitetu (Asocijacija državnih koledža Velike doline, 1978. godine). On je zasad jedini američki školarac koji je jasnije govorio o svojim iskustvima na doškolovavanju. Šešelj je nekoliko puta, javno, tvrdio da su ga, odmah po dolasku, pokušavale da vrbuju obaveštajne službe. O ovom pitanju Spasić kaže:

- Jasno, dešava se i to, ali taj metod nije u prvom planu. Tu je više reč o ciljnom usmeravanju, projektovanju ljudi i "snimanju" stipendista od kojih se očekuje da u svojoj zemlji, jednog dana, budu u samom vrhu, u eliti, na mestima gde se donose značajne odluke. Uzmite, na primer, Fakultet političkih nauka u Beogradu. Oko devedeset pet odsto profesora tog fakulteta bilo je u SAD po posebnim programima, na kursevima i seminarima... A oni su ovde školovali i školuju hiljade i hiljade novinara, diplomata, politikologa...

Podatak o FPN-u koji navodi Spasić postaje još interesantniji u svetlosti drugih činjenica o ovoj instituciji. Naime, poznato je da je grupa profesora Fakulteta političkih nauka (Vladimir Štambuk, Nebojša Maljković, Danilo Ž. Marković, Radoš Smiljković...) bila udarna snaga levice (JUL-a) i da je, od sedamdesetih godina prošlog veka, Služba državne bezbednosti regrutovala svoj podmladak baš na tom fakultetu. Jedan od njih, student FPN-a Jovica Stanišić postao je načelnik Resora državne bezbednosti.

O vrbovanju govori i Momčilo Selić:

- To se radi na mnogo svileniji način nego što se obično misli. Na tim simpozijumima i kursevima reč je o takozvanom "pametnom usmeravanju", o programiranju "ljudskog materijala". I ja sam učestvovao na jednom od tih blic- kurseva u okviru Rokford instituta. Obično se za takvu seansu, koja traje od deset do petnaest dana, izabere izolovano mesto, neka brvnara u planini ili vila na jezeru. Ciljevi organizatora su dalekosežni i nije tu reč o prostom mobilisanju obaveštajaca ili agenata. To je studiozna projekcija u kojoj "pitomac" kupuje navike, običaje, stil odevanja, način života zemlje domaćina.

Interesantno.
 

Back
Top