Koliko su Beogradjani spremni na dobra dela

Poruka
20.421
Gladam mog muza danas ....vratila mu zena u prodavnici sve pare kojima je platio neku mast ....i on je zvao da joj kaze da ce sutra da joj donese pare.

Juce je ispred zgrade zatekao zenu sa dvoje dece pokislu ko mis i odvezao je kuci ...

Ja nisam ta sto bi vratila pare al na decu jesam boleciva .

Ne pamtim kad sam zadnji put ucinila neko tako "dobro delo" , narocito ne nekom potpuno nepoznatom ....

Kako vi stojite sa tim ???
 
U tom kontekstu nisam mnogo loša...

Danas sam povezla deku sa unukom, vraćali su se kući iz vrtića,
čekali bus na stanici a upeklo sunce... Zbog deteta, medena mala...

Inače, pare ne vraćam, baš me briga što su nesposobni da rade svoj posao...
Oni treba o tome da misle, ne ja...

Generalno, nisam baš skroz loša ali nisam ni "melem na ranu" ... meni dobro.
 
Najčešće pomažem kad sam u situaciji za to. Na decu sam najosetljivija, a ostale situacije procenim po odokativnoj metodi .
Na loše vraćen kusur se pravim blesava samo kad nije u pitanju neka radnja u kojoj redovno kupujem, a mene kad zaebu sikćem kao najgora (u skladu sa nickom :hahaha:).

Što se nađenog novčanika tiče, pare ne bih vratila, a dokumenta mi ne trebaju tako da bih i tu učinila dobro delo i poslala ih vlasniku, na adresu iz nekog dokumenta.

Ako bih našla negde koferče sa par hiljada jevreja (daj Bože
24_pray.gif
).... ni pod tačkom razno ne bih vratila vlasniku.. nego bi ih pametno oprala i udomila negde na račun... sa sve osmehom :D.
 
Ovaj moj mucenik ladno zove tu zenu danas i kaze joj sta je uradila a ona kaze :" A jel ????" :dash:

Mislim se ko te hebe kad si budala sad se cimaj .
Al ne on je posten , zao mu zene , kaze pitaj boga za sta radi .

:roll:

Meni bre niko nikad nije nista pomogao na ulici .
A znala sam da padnem u nesvest u busu ko sveca .
I niko al niko da pomogne.

Desava mi se da u jednoj ruci drzim dete u drugoj psa i 15 kg svega u kesama ....komsije nece ni vrata da nam pridrze. A o kesama da ne govorim.

Sve vise ostajem gluva na potrebe drugih , sve dok nema dece.
Kad vidim dete u nevolji ....u vatru ulazim.
 
Gladam mog muza danas ....vratila mu zena u prodavnici sve pare kojima je platio neku mast ....i on je zvao da joj kaze da ce sutra da joj donese pare.

Juce je ispred zgrade zatekao zenu sa dvoje dece pokislu ko mis i odvezao je kuci ...

Ja nisam ta sto bi vratila pare al na decu jesam boleciva .

Ne pamtim kad sam zadnji put ucinila neko tako "dobro delo" , narocito ne nekom potpuno nepoznatom....


Kako vi stojite sa tim ???

Nemoj me pogresno razumeti,ali...prica o ucinjenom dobrom delu,automatski ga anulira.
Naravno..ovo je tako,ako za dobro delo ocekujes "platu" od Gospoda,a ako ocekujes "platu" od ljudi...onda je to sasvim druga stvar.
А ти кад чиниш милостињу, да не зна левица твоја шта чини десница твоја.

Свето Јеванђеље по Матеју, глава 6, 3.
 
Kad rekoh frka, moram da vam ispricam jedan Blazin vic...
Dosao Beogradjanin na selo kod babe a baba odmah: sinko, da stavi baba kafu?
-Nema frke baba, kasnije cemo.
5min...
-Da stavi baba kafu, a?
-Nema frke baba, posle cemo...
(da ne duzim)
-Ma baba ce da stavi kafu a Frka kad dodje njemu cu drugu da kuvam...
 
vraćam pare, ne treba mi tuđe....sto puta mi se desilo da mi vrate veći kusur - ja vratim. vidim da me gledaju belo, ne veruju da su se preračunali, a onda im se neki nesigurni osmeh razlije po licu i gledaju me, kao... ''ova nije normalna''...meni to smešno.

pošto znam malo fizike i matematike, držim časove za džabaka i tako....mislim da bih mogla da budem još bolja, ali - nekad ne prepoznam priliku.
 
Ja sam danas vratila 90 dinara prodavačici pice... Inače ih stalno jurim s tim kusurima, rasejani su ljudi po ovoj vrućini. Nikad ne bi uzela višak kusura... Kad sam bila mlađa to mi je bilo baš super, sad mi više nije super. Moj posao je fensi u odnosu na njihov i moja plata je fensi u odnosu na njihovu - a ko radi taj i greši, sramota bi me bilo da neko iz svog džepa da pare za moju pljeskavicu ili picu... grizla bi me savest da uzmem od ljudi koji mučno zarade taj novac... Trafike, prodavnice, kijosci s brzom hranom... taj sav manjak nikada neće nadoknaditi neko ko ima pare, nego će se slomiti na onome ko najviše radi... Neću ja to, a ne... ne...

I ne mislim da sam dobra osoba zbog toga niti da sam učinila neko dobro delo.
Meni je to normalno...
Džeparenje po autobusima ne prizanjem, stisni petlju pa opljačkaj nešto konkretno ako ti se već krade, to je i onako manje više osigurano, nemoj u te nesretnike što se voze gsp-om...

Dobro delo je meni i dalje, pomoći nekom da pređe ulicu ko ne može sam npr.
A generalno - uraditi nešto umesto nekoga pošto on i pored iskrene želje nije sposoban za to - i ne tražiti ništa za uzvrat, podrazumeva se...
 
Pare uvek vratim, i druge stvarčice ako nađem, npr duks zaboravljen u teretani i slično, to mi nije problem. Meni se dvaput desilo da na faksu zaboravim rukavice i šal u hodniku i kad se vratim po njih kroz pola sata, sat, oni i dalje tu! Baš sam se obradovala:D
Jedino što mi je problem je kad vidim nekog da leži na podu, ne znam šta da radim čak ni kad je dan i nije opasno:confused: Mislim šta bukvalno da radim, da mu pipnem puls, zovem hitnu, ne snalazim se, jednostavno...Bzvz:confused:
 

Back
Top