Upgrade ili ne?????

Ne vredi upgrade , pogotovu ne na taj tip matične ploče sa mnogo x-ova , oni su ti inače zadnja kategorija matičnih ploča.
Čisto sumnjam da može da se nađe nov procesor za njega a i memorija je skuplja nego ddr2. Možda jedino da zadržiš optičke uređaje i hdd da bi uštedeo nešto , mada je cena jednoga sata dvdrw-a smešna danas.
Bolje je da uzmeš sve novo uključujući i kućište , a ovo da pokloniš nekome klincu ili da ga zadržiš i napraviš mali kućni server od njega ako ti je potreban.
 
A sta ce mu grafika, kad i ova integrisana sasvim dobro resava posao, realno?
Btw, ja kad sam rekao 200e, mislio sam na kompletnu masinu... i napajanje i HDD i DVD i kuciste. Al' dobro, realno moze i ovako. Samo bih ja izbacio grafiku, ubacio nov SATA HDD.
 
AMD Athlon 64 X2 7750+, Black Edition, Box dual core, AM2
Cena: 5.110 din.

Matične ploče
Biostar TA790GXB AM2+
Cena: 7.180 din.

Memorije
2GB DDR2 KingMax, PC1066
Cena: 2.180 din.

Kućista
LC Power ATX Midi Tower 645B, 420W
Cena: 3.480 din.

Hard diskovi
250GB Maxtor 7200rpm
Cena: 4.240 din.

Ukupna cena: 22.190 din.

Ovo je malo preko 200 eura, al mislim da se isplati. Kasnije kad skupis para kupis neku graficku karticu, a do tad ce i ova integrisana Ati HD3300 da zavrsi posao...
 

Da li ova maticna koju si pomenuo podrzava samo Windows XP / XP 64 / Vista / Vista 64.Treba da instaliram Windows Office Home and Student 2007,pa da li cu moci da instaliram ovaj paket?Svidja mi se tvoj izbor :super: :super: :super: :super: :super: :super: :super: :super: :super: :super: :super: :super: :super: :super: :super: :super: :super: :super: :super: :super: :super: :super: :super: :super: :super: :super:
 
Poslednja izmena:
Da li ova maticna koju si pomenuo podrzava samo Windows XP / XP 64 / Vista / Vista 64.Treba da instaliram Windows Office Home and Student 2007,pa da li cu moci da instaliram ovaj paket?Svidja mi se tvoj izbor :super: :super: :super: :super: :super: :super: :super: :super: :super: :super: :super: :super: :super: :super: :super: :super: :super: :super: :super: :super: :super: :super: :super: :super: :super: :super:
Pošto se radi o komponentama novije generacije , najverovatnije da ne podržava starije operativne sisteme od win xp, a za novije kao windows 7 sam 100% siguran da ćeš imati podršku.
I da naravno treba uzeti u obzir i to da ova ploča ima samo jedan IDE uređaj , pa ćeš u tom slučaju moći da prikačiš maximalno dva stara optička uređaja ili kombinaciju jednooga HDD-a i jednoga optičkoga uređaja.
Tako da razmotriš dobro predlog ostalih u vezi sa grafičkom jer će i integrisana sasvim dobro da obavi posao.
 
Poslednja izmena:
AMD Athlon 64 X2 7750+, Black Edition, Box dual core, AM2
Cena: 5.110 din.

Matične ploče
Biostar TA790GXB AM2+
Cena: 7.180 din.

Memorije
2GB DDR2 KingMax, PC1066
Cena: 2.180 din.

Kućista
LC Power ATX Midi Tower 645B, 420W
Cena: 3.480 din.

Hard diskovi
250GB Maxtor 7200rpm
Cena: 4.240 din.

Ukupna cena: 22.190 din.

Ovo je malo preko 200 eura, al mislim da se isplati. Kasnije kad skupis para kupis neku graficku karticu, a do tad ce i ova integrisana Ati HD3300 da zavrsi posao...

Ovo ti je dobar predlog mada ce ti uz grasficku (kad je budes kasni9je uzeo) trebati i jace napajanje posto je ovo od 420w nedeovoljno za bilo koju noviju dx10 graficku...mozes da raqzmotris i opciju prodaje celog racunara kojeg sada imas(mozda cak i monitora ako je crt) i onda da kupis celu konfiguraciju sa monitorom cini mi se da je bila jedna konfiguracija veoma slicna ovoj mozda cak i jaca u ponudi u nekoj firmi u bg-u za nekih 29900 sa lcd monitorom od 19" ...znam da je jedan decko postavio kao temu pre oko mesec dana i pitao za misljenje prozuji malo po forumu pa je pronadji...
 
Ovo ti je dobar predlog mada ce ti uz grasficku (kad je budes kasni9je uzeo) trebati i jace napajanje posto je ovo od 420w nedeovoljno za bilo koju noviju dx10 graficku...mozes da raqzmotris i opciju prodaje celog racunara kojeg sada imas(mozda cak i monitora ako je crt) i onda da kupis celu konfiguraciju sa monitorom cini mi se da je bila jedna konfiguracija veoma slicna ovoj mozda cak i jaca u ponudi u nekoj firmi u bg-u za nekih 29900 sa lcd monitorom od 19" ...znam da je jedan decko postavio kao temu pre oko mesec dana i pitao za misljenje prozuji malo po forumu pa je pronadji...

Moci ce da mu radi 4670 bez problema na ovom napajanju, a vjerujem da bi mogla i 4770, jer ni ona ne trosi puno. Ali za to nisam siguran, to bi valjalo provjeriti.
 
Koja je razlika izmedju ove dve Biostar maticne ploce?

Razlika je u tome sto Biostar 790GXB ima najnoviji AMD chipset 790GX/SB750 i ima jacu integrisanu graficku kartu ATI Radeon HD3300, u svakom slucaju bolja i isplativija ploca, podrzava sve moguce AMD procesore i podrzavace i veliku vecinu Buducih, takodje podrzavai AMD Overdrive sa kojim je overclock procesora djecija igra, itd itd....
 
Sta kazete na ovu kofiguraciju

AMD Athlon 64 X2 7750+, Black Edition, Box dual core, AM2
Cena: 5.110 din.

Matične ploče
Biostar TA790GXB AM2+
Cena: 7.180 din.

Memorije
2GB DDR2 KingMax, PC1066
Cena: 2.180 din.

Kućista
FRONTIER
RA11A-BK 450w
cena: oko 20e

Hard diskovi
250GB Maxtor 7200rpm
Cena: 4.240 din.
 
Sta kazete na ovu kofiguraciju

AMD Athlon 64 X2 7750+, Black Edition, Box dual core, AM2
Cena: 5.110 din.

Matične ploče
Biostar TA790GXB AM2+
Cena: 7.180 din.

Memorije
2GB DDR2 KingMax, PC1066
Cena: 2.180 din.

Kućista
FRONTIER
RA11A-BK 450w
cena: oko 20e

Hard diskovi
250GB Maxtor 7200rpm
Cena: 4.240 din.

Sve je OK. Samo malu primjedbu imam na napajanje koje je kinesko i koje nema tih 450W, ali za sad bez neintegrisane graficke karte ce da ti drzi komotno, mada ja ne bih rizikovao sa kinezom. Ali opet kazem vjerovatno ce ti drzati dok ne kupis graficku kartu, a kad nju budes kupovao racunaj da ces i napajanje morati da mjenjas...

PS. Sad vidjeh da imas kuciste. U tom slucaju samo uzmi napajanje
LC Power LC420H-12, 420W, 12cm fan, 2 x SATA (1.950 din.)
 
Poslednja izmena:
AMD Athlon 64 X2 7750+, Black Edition, Box dual core, AM2
Cena: 5.110 din.

Matične ploče
Biostar TA790GXB AM2+
Cena: 7.180 din.

Memorije
2GB DDR2 KingMax, PC1066
Cena: 2.180 din.

Kućista
LC Power ATX Midi Tower 645B, 420W
Cena: 3.480 din.

Hard diskovi
250GB Maxtor 7200rpm
Cena: 4.240 din.

Ukupna cena: 22.190 din.

Ovo je malo preko 200 eura, al mislim da se isplati. Kasnije kad skupis para kupis neku graficku karticu, a do tad ce i ova integrisana Ati HD3300 da zavrsi posao...

Da li ima negde ovako sklopljena kof.?Da li je isplativije ovaj racunar rasklopiti i prodati u delovima ili kao celinu(mislim samo na kuciste):


Maticna- ASUS A7V8X-X X-Series
Ram - 256MB
Hard diskovi - 70GB + 10GB
Graficka - Leadtek WinFast A180b
Procesor - AMD Sempron 2400+ 1.67GHz
Kuciste - Neo CN-722 300w
CD-DVD - LG DVD-ROM x 16
Sistem - Windows XP Professional SP1

Koliko bih mogao da dobijem za ovu kof.:bye:
 
Poslednja izmena:

Back
Top