Besane noci u Beogradu

R.Žiskar

Elita
Poruka
15.608
Povodom natpisa :

Besane noći »

23. Maj. 2009, Autor : Vesna Štrbac, Komentari: 16
comments.gif


Toplo vreme je i znak mnogim Beograđanima da im slede besane noći, naročito ako se ispred njihovih prozora nalaze klupice, na kojima mladi po celu noć sede, piju, lumpuju i galame. To danas, na žalost, znači izlazak i provod.


nesanica19052009.jpg
Izlazak u grad nekada je podrazumevalo celodnevnu pripremu, tj. „spremanje", odlazak na popularna mesta, đuskanje, zabavljanje , ispijanje pića... Danas je sve mnogo jednostavnije. Komotno u papučama i u trenerci (jer se ne ide daleko), stiže se do najbližeg dvorišta, parkića, klupica, na kojima se iz večeri u veče okuplja dokono društvo. Piće se kupi u obližnjoj prodavnici i žurka, koja izluđuje stanare okolnih zgrada, može da počne.

http://www.studio-b.co.yu/info/tema.php?id=181

...kao i povodom slicne teme na pdf Zrenjanin, koliko vam smetaju ovakva "dogadjanja" , koliko ste sami ucesnici istih ili nekada bili i postoje li resenja koja bi zadovoljila obe strane?
 
U nekakvo "moje" vreme gluvarenje ili ćoškarenje je bila svakovečernja zanimacija.Bulbulderci su po tom pitanju veoma čudni.Bre, ni jedan kraj osim našeg nam nije dobar.I šta onda da se petljamo i nešto kao sređujemo kada nam je sve tu.
Ponekada je znalo da nas se skupi i po 30 što momaka što devojaka.Gitare, pesma i obavezno "Dobro veče" starijim prolaznicima.Ako se neka od komšinica umorna vraćala sa cegerima iz druge smene uvek bi se našao neko da je otprati do kuće i olakša ruke.
Hladno Beogradsko pivo umotano u novine i poleglo u travu...da se ne greje.
Po neka oštra reč dežurnih matorih gunđala ki tobož baš radi nas nemogu da spavaju, bežanija od milicajaca koji su nas ionako sve znali, pa mi ni dan danas nije jasno zašto smo bežali, kad nas sutradan nahvataju opaale po koji šamar.
I tako noćima, sve dok Boža pekar ne ispeče prvu turu hleba....onda po hleb, mazneš kiselo mleko ispred prodavnice i sit u krevet.
Beše nekad.
 
Nas kraj je bila Sansa...i naravno, u sitne sate trafika u kraju i po jos jedno pivce.
Ali imam utisak da nismo bili ni upola bucni kao klinci danas. Da li je to njihov nacin da ih neko primeti? Znamo da roditelji nemaju vremena za njih a da bi bili prihvaceni u drustvu moraju da se istaknu necim veoma glupim ili necim veoma pametnim. E, sad, (nije muslimansko musko ime) kako isto tako znamo da za pametnu stvar treba doza truda a za glupost je dovoljno sto se glupo ponasas, mislim da ne cudi to njihovo buchanje.
Jednostavno su im isekli sve ventile i sada je kao problem sto su bucni?
Sa druge strane, omoguceno im je da tu svoju buku ispoljavaju u sredinama gde ima i ljudi koji ustaju u vreme kada klinci krecu kuci. "Silikonska dolina" je odlican primer gde je dobar provod stavljen iznad nekih prava svakog coveka na mir i na odmor. Lokali i kafici su uglavnom neizolovani od buke i ne pridrzavaju se nikakvih propisa i pravila oko jacine buke koju proizvode. Profit uber alles.
 
Mnogima će sad smešno izgledati ali naš izlazak je bio subotom.Čuvene igranke na Mašincu.Ne diskoteka već igranka sa obaveznim sakoom za muškarce.I sve je to trajalo do 23h.
Posle Pivnica, Plavi Dunav ili Kolubara...ništa više nije radilo u celom gradu.
Danas izlaze u ponoć.
***.
 
gde je plavi dunav? nikad cula.
ja sam izlazila u cepelin, skc, (tu je glavni frajer bio bajaga:)), grmec, brankovinu, ineks, filozofski...
a najbolje nam je bilo kad krenemo coporativno kroz knez da zickamo za cigare i vino i onda odemo u studentski park, spojimo klupe, cirkamo, zezamo se, i naravno ako zaginemo maznemo jogurt ispred obliznje prodavnice.
 
Mnogima će sad smešno izgledati ali naš izlazak je bio subotom.Čuvene igranke na Mašincu.Ne diskoteka već igranka sa obaveznim sakoom za muškarce.I sve je to trajalo do 23h.
Posle Pivnica, Plavi Dunav ili Kolubara...ništa više nije radilo u celom gradu.
Danas izlaze u ponoć.
***.

Ala si ti omatoreo ... Takvu pricu mi prica moj cale :mrgreen: .

Skoro sva mesta na kojima sam bio u zadnjih nekoliko godina se puneuglavnom oko 00:01h .

A sve se svodi na isto .
 
Pa vidi, meni ne smeta toliko samo to okupljanje. Nema drugih adekvatnih i za mlade prihvatljivih sadrzaja.
Mi smo svojevremeno za jednog "konja" vodili drugaricu u bioskop, na sok, svratili na pivo u Sansu sa drugarima i vratili kusur kevi za pijac sutradan. U ona grozna , nikada-se-ne-ponovila vremena...
Klincima se danas generalno prezentiraju neke druge vrednosti koje zahtevaju minimum sedmicu na lotou ili ozbiljne probleme sa zakonom...a sedmicu dobija jedan na svakih 20.000.000 ... tako da...
Razumljivo je da su besni i da taj svoj bes kanalisu tamo gde mogu.
Kod kuce ne smeju, za dobre lokale nemaju kintu, ostaje komsiluk i klackalice.
Na mestima gde su trebali da budu njihovi sportski tereni za basket i fucu, nikle su neke profitne zgrade. Roditelje im je zamenio WoW ili Splinter...ne znam sta drugo ocekivati. Ne moze samo da se zahteva od njih, mora i da se daje...
 
koliko vam smetaju ovakva "dogadjanja" , koliko ste sami ucesnici istih ili nekada bili

E..ovaj..za vreme bombardovanja,blejali mi ispred nekog od ulaza na Vidikovcu,ono..rulja,galama i sve sto ide uz to..i odjednom se cuje cudan udarac i alarm na mojim kolima...znaciii...neka ljiga je bacila pola teraco ploche (one ploche kojima se u vecini slucajeva pokrivaju ravni krovovi na zgradama) i razbila mi shoferku,t.j. probushila,jebena rupa je bila 1/4 iste!
I nas nekoliko na zgradu...medjutim nema nikog,ali dobro...cuo sam da su ga posle par godina isavijali od batina,jer ih je na istom mestu gadjao staklenim flashama (sa recimo..10-og sprata),jos je vadio prangiju na njih,zamisli...pravi balkanski shpijun,znaci..ide u "akciju",t.j shpijuniranje naoruzan.. :neutral: kapiram da ima i voki-toki,ono...logistika i sve.

A neko vreme pre toga (ili posle..ne secam se),blejali mi takodje na Vidikovcu,ali ne ispred ulaza,vec u onim krugovima izmedju zgrada... i sad..nas nekoliko stojimo,a njih troje..cetvoro sede na nekkvim betonskim polukrugovima za sedenje..i opet galama..i sve...pogledam iznad ovih sto sede..i vidim da leti ogromna "kap" vode :lol: ono...od 30 litara :lol: i pogadja tacno ove sto sede,ali ono...jako...prasak...FLJAS...a jedan od njih se prodire.."IJAAAOOOOO VRELA!:" :hahaha: a jos napolju bilo vrelo,svi u sorcevima i te 4e...znaci...oshurili su ih :) posle bilo kao neko sranje...i tako...zezanje...besane noci :) :mrgreen:
 

Back
Top