Miting podrske o.Branislavu ispred B92

to je u u Kovilju ,isto prilicno uspesan centar ,a niko ne bije pacijente i ne vozaju se njegovi upravnici u dzipovima, sa telohraniteljima kao 50 cent .

Moliću lepo, ja sam oistavio link za čitav dokumentarni film o ovom centru koji radi pri Koviljskom manastiru. To je ignorisano i dalje je pričano da je u Crnoj reci jedini rehabilitacioni centar, a posle je govoreno da su ti drugi centri "nešto za šta niko nije čuo" i da je "uspešnost nedokazana". Dakle samo Crna Reka se ovde sme pominjati, a čak je dozvoljeno i pljuvati odlukama Sinoda? I onda mi nešto neki ovde govore o nacionalizmu, pravosljavju i sličnim "teškim" rečima. U Srbiji nacionalizam ima jednu jasnu odrednicu - cifru koliko će neko strpati para u svoj džep i to je njegov početak i kraj. A Kosova su se odrekli za patike!
 
Ukoliko su te batine pomogle nekoj mladoj osobi (a kako stvari stoje imale su dosta efekta) da prestane sa drogom i da se vrati normalnom zivotu onda se taj postupak moze samo podrzati.
Svi ostali su zakazali, stotine mladih ljudi umire zbog droge i nemara drzave, batina je pomogla i spasila mnoge mlade ljude.
Odrastao sam u DADOV-u, centru narkomanije u Beogradu i desetine mladih ljudi sam ispratio na raznim grobljima.
Smatram da bi njihovi roditelji bili mnogo srecniji da je neko opalio dvadeset asova po zadnjici njihovoj deci i vratio ih u normalu nego sto ih je drzava svojom nebrigom (i ignorisanjem problema narkomanije) oterala u smrt.
Jedino se rezultati mogu meriti a izgleda da Crna Reka ima sasvim dobre rezultate.
Bolje asov nego smrt, kriminal, prostitucija...

Ej alo, kad ćeš shvatiti da batine ne pomažu da neko prestane da se drogira? Narkoman nema strah od batina, dobijaju oni i 10x gore od ovog što se vidi na snimku, pa se ne skinu sa droge. Narkoman ima jedan jedini strah - da neće imati sledeću dozu. Ne dozu sutra ili prekosutra. već prvu dozu koja mu treba. I zato ne lupetaj više.
A to za rezultste je nešto što on sam priča bez nekih dokaza. Ponavljam da ne može biti rezultata koji bi se mogli smatrati verodostojnim u tako kratkom vremenu koliko postoji centar.
 
ti toliko bestidno lazes da je to vec strasno

ja znam da vi LDP-ovci volite drogu i da prodajete i da koristite al ovo sto ti radis je sramota

Nijedan centar u Srbiji nije zalecio i vratio u normalan zivot toliko narkomana kao Crna Reka

zato je vama narkodilerima i narkodrogerima iz LDP-a taj centar trn u oku , em pravoslavan, em antinarkomanski - gde ces gore , jer vi mrzite hronicno i pravoslavlje i borce protiv narkomanije bando jedna drogirana.

Stvarno ne želim da se spuštam na imbecilni nivo medjusobnog vredjanja i zato ću ignorisatoi tvoje izlive nemoći. Crna Reka nije pravoslavni centar jer Sinod kaže da to nije, a i Artemije je rekao da Crkva nema veze sa tim. Zato bih te zamolio da prestaneš da lažeš, ok?
 
Ej alo, kad ćeš shvatiti da batine ne pomažu da neko prestane da se drogira? Narkoman nema strah od batina, dobijaju oni i 10x gore od ovog što se vidi na snimku, pa se ne skinu sa droge. Narkoman ima jedan jedini strah - da neće imati sledeću dozu. Ne dozu sutra ili prekosutra. već prvu dozu koja mu treba. I zato ne lupetaj više.
A to za rezultste je nešto što on sam priča bez nekih dokaza. Ponavljam da ne može biti rezultata koji bi se mogli smatrati verodostojnim u tako kratkom vremenu koliko postoji centar.

roditelji i bivsi narkomani tvrde da pomazu.

njima ne smetaju tako da nema ti sta drugima da drzis predavanja - demokratija i njen smisao je PRAVO NA IZBOR

Zato dozvoli ljudima da se lece onako kako SAMI IZABERU pa makar to ukljucivalo zabijanje eksera pod nokte bicevanje i sta ti ja znam jos ne.

Pusti ljude SAMI DA IZABERU

Ne nameci im svoj LDP-ovski narkodilerski izbor!
 
Stvarno ne želim da se spuštam na imbecilni nivo medjusobnog vredjanja i zato ću ignorisatoi tvoje izlive nemoći. Crna Reka nije pravoslavni centar jer Sinod kaže da to nije, a i Artemije je rekao da Crkva nema veze sa tim. Zato bih te zamolio da prestaneš da lažeš, ok?

jeste pravoslavni jer je u duhu pravoslavlja. nema tu veze sto nije pod crkvenom ingerencijom
 
taj centar ne moze da primi vise od 20 ljudi istovremeno .

u srbiji ima 100.000 narkomana.

sin jelene jakovljevic iz novog sada se lecio u tom centru, bezuspesno, pa su ga posle prebacili u crnu reku i tamo je prvi put za 13 godina bio 6 meseci cist tako kaze njegova majka za Politiku.

nemam nista protiv tog centra u kovilju al njegovi efekti su smesni kao i kapaciteti.

i kapaciteti crne reke su suvise mali sobzirom koliko ima narkomana u srbiji.

Lažeš za kapacitete Kovilja. Oni imaju tri objekta, jedan je na Čeneju, gde smeštaju narkomane koje leče . jedno je ženska kuća. Kako te nije sramota, ološu jedan anti-srpski, da blatiš istinski pravoslavni centar koji ljude leči besplatno?
 
roditelji i bivsi narkomani tvrde da pomazu.

njima ne smetaju tako da nema ti sta drugima da drzis predavanja - demokratija i njen smisao je PRAVO NA IZBOR

Zato dozvoli ljudima da se lece onako kako SAMI IZABERU pa makar to ukljucivalo zabijanje eksera pod nokte bicevanje i sta ti ja znam jos ne.

Pusti ljude SAMI DA IZABERU

Ne nameci im svoj LDP-ovski narkodilerski izbor!

Jarry, posle ovoga, neće biti više opomena, zaista preteruješ.
 
roditelji i bivsi narkomani tvrde da pomazu.

njima ne smetaju tako da nema ti sta drugima da drzis predavanja - demokratija i njen smisao je PRAVO NA IZBOR

Zato dozvoli ljudima da se lece onako kako SAMI IZABERU pa makar to ukljucivalo zabijanje eksera pod nokte bicevanje i sta ti ja znam jos ne.

Pusti ljude SAMI DA IZABERU

Ne nameci im svoj LDP-ovski narkodilerski izbor!

Ej alo, narkoman, sem kad dodje u totalnu krizu, će uvek pričati da nije napravio ni jedan recidiv godinama. A ti znaš da se uradio tog dana. Plus ti joiš traži 37 dinara za ovo ili ono. Varati bolesne ljude nije pravo na izbor, to je prevara.
 
jeste pravoslavni jer je u duhu pravoslavlja. nema tu veze sto nije pod crkvenom ingerencijom

"Prikazani snimci i javno priznanje raško-prizrenskog klirika nesumnjivi su dokaz nasilja, potpuno stranog jevanđelskom duhu i misiji Crkve i apsolutno neprihvatljivog"

Dakle Sinod je rekao da nije u duu pravoslavlja. Kako te nije sramota da lažeš i posle toga što se Sinod odredio o tome kao o nepravoslavnom?
 
Lažeš za kapacitete Kovilja. Oni imaju tri objekta, jedan je na Čeneju, gde smeštaju narkomane koje leče . jedno je ženska kuća. Kako te nije sramota, ološu jedan anti-srpski, da blatiš istinski pravoslavni centar koji ljude leči besplatno?

sram te bilo nedemokrato - LJUDI IMAJU PRAVO DA IZABERU

http://www.raskrsce.org.rs/serbian/onama.html

Drugo ovaj centar Rasksrce nije PRAVOSLAVNI nego katolicko-protestantski centar sve pise na njihovom sajtu i imaju 20 mesta u centru. Na njihovom sajtu je i katedrala u Novom Sadu

Raskršće su osnovali bračni par Saša i Svetlana Ivanović koji su se 1987. godi-ne i sami rehabilitovali od zavisnosti o heroinu. Novosađani, roditelji troje dece, diplomirani teolozi Evanđeoskog Teološkog Fakulteta, počeli su tako što su zavisnike podsticali da krenu da se leče u bolnici, a potom bi im pružali utočište u svom domu učeći ih kako da po-novo otpočnu nov život bez droge. Raskršće je nastalo kao odgovor na potrebu sve većeg broja ljudi koji su tražili pomoć od Ivanovića. Posetili su preko 15 uglednih rehabilitacionih centara u Evropi i sva naučena iskustva preneli u rehabilitacione programe Raskršća.

Sa porastom broja ljudi koji traže izlaz iz narkomanije, Raskršće razvija načine da odgovori brže i efikasnije.

Cilj Raskršća je da uz pomoć kvalitetnog rehabilitacionog programa omogući zavisniku izlaz iz narkomanije, a njegovoj porodici potpuni oporavak. Od svog osnivanja pa do danas, predanost u iskorenjivanju narkomanije, pomoć, razumevanje i podrška su zaštitni znak Raskršća u borbi da pomogne očajnima. Za prve dve godine rada kroz savetovalište Raskršća je prošlo preko 400 zavisnika i njihovih roditelja. Otpočeta su dva izolaciona programa (muški i ženski), kao i dnevni program, tako da je kapacitet dostigao 20 osoba.

centar sa 20 mesta i to jos nepravoslavni nije dovoljan za 100.000 narkomana


LJUDI IMAJU PRAVO NA IZBOR - RECI NE DROGI - NE BODI SE U VENU LDP-OVAC
 
  • Podržavam
Reactions: 27E
da su ovi koji podrzavaju ovo izivljavanje procitali nesto, znali bi sta je u duhu hriscanstva i pravoslavlja a sta ne,
ovako nema gore propasti za crkvu kad se ovakvi tzv. vernici pozivaju na nju, kakvo blacenje onih iskreno verujucih, kakvo blacenje pravoslavne crkve i njenog ucenja.
kakvi osteceni umovi.:sad2:
 
Ej alo, kad ćeš shvatiti da batine ne pomažu da neko prestane da se drogira?

Izgleda da pomalo i pomazu.
Bili su prisutni i bivsi, izleceni sticenici a batine su dobijali, koliko sam shvatio, samo u slucaju kada prekrse disciplinu i kucni red.
Takodje ukoliko prelistas press od petka ili subote naci ces ispovest jednog izlecenog sticanika u kome je sve lepo objasnjeno.
Jedino sto se racuna su spaseni mladi zivoti a kako stvari stoje u Crnoj Reci je po tom pitanju dosta uradjeno.
 
covece, jedno je ako treba i vezati nekog, primeniti silu da ga obuzdas, ali covek posle onakvog razvaljivanja mozga, a ono sto se vidi na snimku moze da ima opasne i pogubne posledice za mozak, ne moze da bude normalan, da li si ti uopste video koliko puta mu je zabio koleno u glavu, samo mogu da kazem da mi je muka od vaseg nacina razmisljanja i da vam nesto ozbiljno fali....ono je stravicno izivljavanje, nemam reci...a jos vise plase ludaci koji to podrzavaju....

Za razliku od droge koja ne ostavlja nikakve posledice.
Batine su dobijalo samo u slucajevima kada se krsi disciplina. Nije tesko zamisliti kakav haos bi napravio jedan narkoman kome je nekako droga doturena izmedju 200 poluizlecenih narkomana!!!
jedini rezultati koji se mere su broj izlecenih narkomana.
 
Jeste i hvala što si mi skrenuo pažnju. Stvarno ne mogu sve da vidim, ovo je katastrofa.

Ljudi, ili nastavite normalnu komunikaciju, ili zatvaramo temu. To je manje bolno od kažnjavanja, a vaša diskusija vodi samo ka tome.

Katastrofa je bila i kada se ovde pisalo da kampanju vode "tadićeve ustaće" - ja lično to prijavio, nije se desilo ništa. Za uvrede meni kada sam prijavio nije se desilo ništa. Kada se pisalo U92 da li je to bila katastrofa? Šta si ti kao moderator uradila? Ništa? Znači ja sam ovde pristojan sve vreme, a ovaj me vredja i vredja i nikom ništa. Ja mu kažem da je ološ anti-srpski i odmah je to katastrofa? Ako ne umeš da radiš taj posao lepo kaži pa da znamo...
 

Back
Top