Да ли би сте вратили социјализам?

Ја бих:


  • Ukupno glasova
    76
  • Anketa je zatvorena .

Alekasandar3

Buduća legenda
Poruka
35.716
Дакле, питање је не да ли би сте вратили СФРЈ, или Југославију у било ком облику, већ да ли би сте вратили ЕКОНОМНСКО-ДРУШТВЕНИ систем Социјализма.
То питање се не односи на САВЕЗ КОМУНИСТА и да ли би сте њега вратили, већ да ли би сте вратили социјализам као друштвено-економско уређење.

- бесплатно школство
- бесплатно здравство
- сигурност грађана
- јака војска
- јак јавни морал
- организованост живота деце и омладине

однос државе према:

- проституцији
- хомосексуализму
- наркоманији
- криуминалу

био је негативан

.... или би сте задржали "Демократију и евроатланске тежње"
 
Дакле, питање је не да ли би сте вратили СФРЈ, или Југославију у било ком облику, већ да ли би сте вратили ЕКОНОМНСКО-ДРУШТВЕНИ систем Социјализма.
То питање се не односи на САВЕЗ КОМУНИСТА и да ли би сте њега вратили, већ да ли би сте вратили социјализам као друштвено-економско уређење.

- бесплатно школство
- бесплатно здравство
- сигурност грађана
- јака војска
- јак јавни морал
- организованост живота деце и омладине

однос државе према:

- проституцији
- хомосексуализму
- наркоманији
- криуминалу

био је негативан

.... или би сте задржали "Демократију и евроатланске тежње"
Питање је опет малко... :think:, у делу о враћању Југе у било ком облику.
Али, у погледу социјалне политике, и неких других набројаних тачака, па, ко не би вратио. Али, питање је да ли је то реално могуће.
Било би, да смо економски јака држава, или да имамо способнију власт, која би барем покушала да створи неке основе свега тога.
 
Питање је опет малко... :think:, у делу о враћању Југе у било ком облику.
Али, у погледу социјалне политике, и неких других набројаних тачака, па, ко не би вратио. Али, питање је да ли је то реално могуће.
Било би, да смо економски јака држава, или да имамо способнију власт, која би барем покушала да створи неке основе свега тога.
Ја сам мишљења да ако се направи социјалистичко уређење, да би постепено био избрисан криминал јер би новчани токови из приватних банака прешли у државну СДК или СПП, не би било толико готовине у оптицају а самим тим би се смањила донекле корупција, затим доношење оштрих (стрељање) казни за корупцију и слично.
 
Ovo je revolucionarna zamisao.

Ceo svet je napustio komunizam kao debilan sistem, od Albanije i Vijetnama do Kine i Rusije, ali mi cemo jos jednom biti avangarda radnicke klase. Novcane tokove prepustiti sluzbi drustvenog knjigovodstva? Genijalno!

Posle cemo postreljati pedere i ***** i otvoriti sovhoze.

Nasim uspesima nece biti kraja.

О чему ти причаш?
Какав комунисзам,?

ја говорим о СОЦИЈАЛИЗМУ и социјалистичкој економији.
Дакел нема везе са ТРЖИШТЕМ

Дакел социјализам је остварив и уз тржишну привреду, али ВАЛСНИЧКИ однос би био другачији, велика предузећа би била у власништву ДРАЖВЕ а не појединаца.
 
..mislish nacionalni socijalizam?

Не, мислим само и искључиво на економски систем
Оно што би био политички била би изборна демократија, али не ово што ми зовемо "демократија" и партијашење.

Евентуално двопартијски систем.
 
Анкета је тендензиозна. Као што сам противник црвених марамица, народних и радних одбора и осталих скупова и совјета као и измишљене једнакости тако сам и против пресветлих вредности људских права и слобода које нам доноси англосаксонска доктрина демократије.
 
Ја сам мишљења да ако се направи социјалистичко уређење, да би постепено био избрисан криминал јер би новчани токови из приватних банака прешли у државну СДК или СПП, не би било толико готовине у оптицају а самим тим би се смањила донекле корупција, затим доношење оштрих (стрељање) казни за корупцију и слично.

Boga mi, ti si za drakonske mjere.Evo, kako je krenulo, u Americi sa mjerama državnog intervencionizma, rađa se socijalizam, samo što neće priznati.Dakle, Amerika i Engleska, bit će zemlja proleterska.
 
Не, мислим само и искључиво на економски систем
Оно што би био политички била би изборна демократија, али не ово што ми зовемо "демократија" и партијашење.

Евентуално двопартијски систем.

..pa moralo bi biti vishe od dve partije..u ovom trenutku mi se chini da je sve bolje od trenutnog stanja..a socijalna drzhava odgovorna prema svojim gradjanima mi zvuchi kao bajka..:confused:
 
da se razumemo socijalizam je visi i napredniji sistem od prostackog kapitalistickog

samo su neke teskoce u realizaciji, ali ako narod trazi da se muci - eto mu ga

Čista teorija iz domena ekonomskih doktrina.U ljudskoj prirodi je da je čovijek gramziv, ohol, pokvaren i to je glavni razlog zašto socijalizam kao eksperiment zapada nije uspio.Doduše Kuba se još drži.Kad ode Fidel, adios amigo.
 
Poslednja izmena:
Sve ove točke koje si pobrojao već funkcioniraju u Skandinaviji.
Osim totalitarističkih težnji upravljanja nečijim životom. Tu mislim na usmjeravanje života mladih ljudi, kao i sputavanje seksualne orijentacije, te razvijanja represivnih aparata.

Znači nije potrebno uvoditi socijalizam, nego izgraditi socijalnu politiku koja je osjetljiva na potrebe pojedinca.
 
- јак јавни морал

Стварно јак јавни морал...

Штефица Цвех у раљама живота. Врхунски приказана декаденција тадашњег друштва. Какав уопште може да буде јавни морал у атеистичком друштву?
Где нема Бога нема ни морала.
 

Back
Top