Sve češće se aktiviraju hipoteke

WalterEKurtz

Zainteresovan član
Banovan
Poruka
395
Sve češće se aktiviraju hipoteke
24. maj 2009. | 16:46 | Izvor: B92
Beograd -- Banke u Srbiji sve češće zbog ne plaćanja kredita aktiviraju hipoteke na stanove, lokale i zemlju.

Preciznih podataka o broju aktiviranih hipoteka zbog dugovanja bankama u Srbiji za sada nema. Ipak sudeći prema sadržini oglasa koje banke daju, čini se da na doboš uglavnom ide imovina preduzeća. Nešto ređe, dešava se i da bez svoje imovine ostaju i građani koji ne mogu da otplate stambene kredite.

Prodajom nekretnina i zemljišta više se ne bave samo agencije za nekretnine. U dnevnoj štampi kao potpisnici oglasa sve češće se pojavljuju i banke.

Tako “Rajfajzen” banka, već neko vreme pokušava da proda kuću u Užicu, sa početnom cenom od preko 10 miliona dinara. Banka prodaje i poslovne prostore u Smederevskoj palanci, Svilajncu, Golubcu.

Na isti način dugovanja dužnika naplaćuju i ostale banke u Srbiji.
 
Sve češće se aktiviraju hipoteke
24. maj 2009. | 16:46 | Izvor: B92
Beograd -- Banke u Srbiji sve češće zbog ne plaćanja kredita aktiviraju hipoteke na stanove, lokale i zemlju.

Preciznih podataka o broju aktiviranih hipoteka zbog dugovanja bankama u Srbiji za sada nema. Ipak sudeći prema sadržini oglasa koje banke daju, čini se da na doboš uglavnom ide imovina preduzeća. Nešto ređe, dešava se i da bez svoje imovine ostaju i građani koji ne mogu da otplate stambene kredite.

Prodajom nekretnina i zemljišta više se ne bave samo agencije za nekretnine. U dnevnoj štampi kao potpisnici oglasa sve češće se pojavljuju i banke.

Tako “Rajfajzen” banka, već neko vreme pokušava da proda kuću u Užicu, sa početnom cenom od preko 10 miliona dinara. Banka prodaje i poslovne prostore u Smederevskoj palanci, Svilajncu, Golubcu.

Na isti način dugovanja dužnika naplaćuju i ostale banke u Srbiji.
šta su dizani krediti kad se ne mogu vraćati.:dontunderstand:
 
Ja sam uzeo stambeni kredit u Reifeisenbank i kredit mi je porastao u svajcarcima za nekih 60 svajcaraca.Kada sam uzeo kredit rata je pratila kurs,ali je sada sve to pocelo da se menja i pocela je rata da raste i u svajcarcima,evo da sada je skocilo za nesto vise od 60 svajcaraca,ko je to mogao da pretpostavi...
 
Ja sam uzeo stambeni kredit u Reifeisenbank i kredit mi je porastao u svajcarcima za nekih 60 svajcaraca.Kada sam uzeo kredit rata je pratila kurs,ali je sada sve to pocelo da se menja i pocela je rata da raste i u svajcarcima,evo da sada je skocilo za nesto vise od 60 svajcaraca,ko je to mogao da pretpostavi...

Niko ! Cuvaj posao i zdravlje pa sta ces? placaj ,bar deca nece morati ispocetka.
 
Уочава се тренд повећане понуде објеката које су под хипотеком. Има ту и занимљивих феномена. Постоји једно уврежено мишљење да се врло тешко може продати породична кућа под хипотеком, јер постоји посебан однос потенцијалних купаца - инвеститора, према овој врсти имовине. Ово се свакако не односи на пословне просторе, локале.
Даље, овај социолошки феномен има своје посебне варијтете. Један се односио на сеоско становништво, односно пољопривредна газдинства. Ту је дуго био присутан посебан однос по основу продаје сеоског пољопривреддног имања "на добош". Упркос томе, чуо сам за једну трансакцију, у ужичком крају, потпуно супротну изнетом, и према томе врло неочекивану: човеку је продато цело пољопровредно газдинство!
Други варијанта сличног односа према хипотекарној понуди за продају односи се на поједине крајеве наше земље, где постоји висока солидарност становништва. У случају невоља дужника, тешко се продаје имовина под хипотеком, али се спроводе солидане акције помагања да се дужник избави из финансијских тешкоћа, и регулише односе са банкама.
Банкама су одлично познати ови феномени, и у складу стим и воде политику колатерала.
 

Back
Top