tko o čemu...

vindex

Ističe se
Banovan
Poruka
2.613
Neko vrijeme pišem na ovom forumu i jedna stvar mi je upala u oči.

Na svakoj temi, neovisno o čemu se radilo, uvijek netko spomene Jasenovac. Kakve veze ima Jasenovac sa Nenadom Čankom, Natašom Kandić, LDP-om i ostalim.

Odakle te opsesija.Zašto se uvijek vraćati na to. svi su to osudili, svi su priznali da je to genocid, počinitelji su osuđeni u mjeri u kojoj j to bilo izvedivo.

Da li Jasenovac , veliki zločin od prije 60 godina, vama daje tako jaku motivaciju da i dan dana mrzite ljude druge nacionalnosti.

Nisu svi Hrvati bili ustaše. Zašto neki od vas pojam Hrvat poistovjećuju sa ustašama.

Ali prije svega me zanima odkud ta opsesija Jasenovcem.

kod nas ima izreka, "tko o čemu Srbi o Jasenovcu".

zašto je to tako ?
 
Teško je to objasniti. Verovatno je reč ovde o jednoj neuskladjenosti nekih naroda, kao što su Jevreji i Srbi na primer, sa modernim vremenima. Ti i takvi narodi uhvate se nekih istorijskih činjenica, kao što je recimo holokaust ili genocid počinjen nad njima, i onda se stalno iznova bave takvim sitnicama. Razvijeni i demokratski narodi, kakav hrvatski zaista i jeste, počine preko svojih legalnih predstavnika ( koliko mi je poznato, ustaška vlast je imala apsolutnu podršku Hrvata, tj. preko 50%) izvesna dostignuca u resavanju problema medjuetničkih odnosa, kao što je svakako i formula "trecina-trecina-trecina", ali i dalje ostaju skromni i vrli, ne želeći da se to posebno spominje, nego dostojanstveno i dzentlmenski koračaju dalje u budućnost.
 
Neko vrijeme pišem na ovom forumu i jedna stvar mi je upala u oči.

Na svakoj temi, neovisno o čemu se radilo, uvijek netko spomene Jasenovac. Kakve veze ima Jasenovac sa Nenadom Čankom, Natašom Kandić, LDP-om i ostalim.

Odakle te opsesija.Zašto se uvijek vraćati na to. svi su to osudili, svi su priznali da je to genocid, počinitelji su osuđeni u mjeri u kojoj j to bilo izvedivo.

Da li Jasenovac , veliki zločin od prije 60 godina, vama daje tako jaku motivaciju da i dan dana mrzite ljude druge nacionalnosti.

Nisu svi Hrvati bili ustaše. Zašto neki od vas pojam Hrvat poistovjećuju sa ustašama.

Ali prije svega me zanima odkud ta opsesija Jasenovcem.

kod nas ima izreka, "tko o čemu Srbi o Jasenovcu".

zašto je to tako ?

Jasenovac je zločin i tu nema nikakvog spora. Zločin je i kad sejednim takvim zločinom manipuliše. Teške reči se uvek koristi kad se nema neka druga teška artiljerija. Ona u gaćama prvenstveno. Nenad Čanak je učesnik rata, kao dobrovoljac. Ova boranija ovde nije ni videla fronta, a i napunili bi gaće da ih neko potera u rat. Sve to kukavica do kukavice, ali zato su jako hrabri kad je potrebno da se neko oblati na "patriotskoj" osnovi.
 
Teško je to objasniti. Verovatno je reč ovde o jednoj neuskladjenosti nekih naroda, kao što su Jevreji i Srbi na primer, sa modernim vremenima. Ti i takvi narodi uhvate se nekih istorijskih činjenica, kao što je recimo holokaust ili genocid počinjen nad njima, i onda se stalno iznova bave takvim sitnicama. Razvijeni i demokratski narodi, kakav hrvatski zaista i jeste, počine preko svojih legalnih predstavnika ( koliko mi je poznato, ustaška vlast je imala apsolutnu podršku Hrvata, tj. preko 50%) izvesna dostignuca u resavanju problema medjuetničkih odnosa, kao što je svakako i formula "trecina-trecina-trecina", ali i dalje ostaju skromni i vrli, ne želeći da se to posebno spominje, nego dostojanstveno i dzentlmenski koračaju dalje u budućnost.

:dash::dash::dash:
 
za mene to nije problem.svaki narod oplakuje svoje zrtve,ljudski i legitimno.no,meni pravi glavobolju sto se je SVJESNO presutkivao GENOCID nad hrvatima '45-'48,(bleiburg i krizni put),di je barem isti ako ne i veci broj ljudi ubijeno(tako struka),bez suda i presude.dok se je GENOCID u jasenovcu forsirao a hrvati KOLEKTIVNO osudjivali..
 
Neko vrijeme pišem na ovom forumu i jedna stvar mi je upala u oči.

Na svakoj temi, neovisno o čemu se radilo, uvijek netko spomene Jasenovac. Kakve veze ima Jasenovac sa Nenadom Čankom, Natašom Kandić, LDP-om i ostalim.

Odakle te opsesija.Zašto se uvijek vraćati na to. svi su to osudili, svi su priznali da je to genocid, počinitelji su osuđeni u mjeri u kojoj j to bilo izvedivo.

Da li Jasenovac , veliki zločin od prije 60 godina, vama daje tako jaku motivaciju da i dan dana mrzite ljude druge nacionalnosti.

Nisu svi Hrvati bili ustaše. Zašto neki od vas pojam Hrvat poistovjećuju sa ustašama.

Ali prije svega me zanima odkud ta opsesija Jasenovcem.

kod nas ima izreka, "tko o čemu Srbi o Jasenovcu".

zašto je to tako ?

Zato što su negiranjem zločina, umanjivanjem broja žrtava i pokušajem da se popljuju sve žrtve ustaša, hrvati uspeli da od sebe naprave ustaše 100% i poistovete hrvate i ustaše. To vrlo dobro radite i dan-danas, a Jasenovac je samo ilustracija vaših nedela, masakra, ubijanja, licemerja i laži po pitanju žrtava. Dakle, Jasenovac je ilustracija koja se može uvek nalepiti uz ime Hrvatska.
 
Oni koji su sproveli svoj plan u Jasenovcu od 41. i oni koji su proterivali Srbe 95. su svi deo kontinuiteta iste politike
u tom kontextu se Jasenovac uvek spominje jer je novohrvatska drzavnost izgradjena na ustashtvu
 
Teško je to objasniti. Verovatno je reč ovde o jednoj neuskladjenosti nekih naroda, kao što su Jevreji i Srbi na primer, sa modernim vremenima. Ti i takvi narodi uhvate se nekih istorijskih činjenica, kao što je recimo holokaust ili genocid počinjen nad njima, i onda se stalno iznova bave takvim sitnicama. Razvijeni i demokratski narodi, kakav hrvatski zaista i jeste, počine preko svojih legalnih predstavnika ( koliko mi je poznato, ustaška vlast je imala apsolutnu podršku Hrvata, tj. preko 50%) izvesna dostignuca u resavanju problema medjuetničkih odnosa, kao što je svakako i formula "trecina-trecina-trecina", ali i dalje ostaju skromni i vrli, ne želeći da se to posebno spominje, nego dostojanstveno i dzentlmenski koračaju dalje u budućnost.

Holokaust i genocid su po tebi sitnice???:eek::eek::eek:
 
Poslednja izmena:
Ali prije svega me zanima odkud ta opsesija Jasenovcem.

kod nas ima izreka, "tko o čemu Srbi o Jasenovcu".

zašto je to tako ?


pa da je vama poklana otprilike sestina danasnjeg stanovnistva u Hrvatskoj i vi to ne bi zaboravili.

kad priznate broj zrtava od 700.000 ljudi a ne 70.000 mozda ce se strasti smiriti, ali se nece zaboraviti nikada naravno, ne zato sto ste vi mnogo zanimljivi Srbima vec iz postovanja prema SRPSKIM ŽRTVAMA:
 
Teško je to objasniti. Verovatno je reč ovde o jednoj neuskladjenosti nekih naroda, kao što su Jevreji i Srbi na primer, sa modernim vremenima. Ti i takvi narodi uhvate se nekih istorijskih činjenica, kao što je recimo holokaust ili genocid počinjen nad njima, i onda se stalno iznova bave takvim sitnicama. Razvijeni i demokratski narodi, kakav hrvatski zaista i jeste, počine preko svojih legalnih predstavnika ( koliko mi je poznato, ustaška vlast je imala apsolutnu podršku Hrvata, tj. preko 50%) izvesna dostignuca u resavanju problema medjuetničkih odnosa, kao što je svakako i formula "trecina-trecina-trecina", ali i dalje ostaju skromni i vrli, ne želeći da se to posebno spominje, nego dostojanstveno i dzentlmenski koračaju dalje u budućnost.

Ovako, NDH je imala podršku većina ljude na samom početku. Međutim, kad su krenuli zločini, kad je Dalmacija prodana Talijanima nastupio je revolt. Velik , jako velik dio Hrvata je bio u partizanima, posebno područja Dalmacije pod talijanskom vlašću.

Ali pogledajte danas, Srbi aktivno učestvuju u vlasti, imate kod nas potpredsjednika vlade i nekoliko državnih tajnika. SDSS je u koaliciji sa vladajućim HDZ-om. Srbi imaju sva prava koja imaju i u modernim europskim zemljama.

Jedina neriješena pitanje su stanarska prava, no razumljivo je da se radi o složenom problemu no vjerujem da će se i to vremenom riješiti.
 
Neko vrijeme pišem na ovom forumu i jedna stvar mi je upala u oči.

Na svakoj temi, neovisno o čemu se radilo, uvijek netko spomene Jasenovac. Kakve veze ima Jasenovac sa Nenadom Čankom, Natašom Kandić, LDP-om i ostalim.

Odakle te opsesija.Zašto se uvijek vraćati na to. svi su to osudili, svi su priznali da je to genocid, počinitelji su osuđeni u mjeri u kojoj j to bilo izvedivo.

Da li Jasenovac , veliki zločin od prije 60 godina, vama daje tako jaku motivaciju da i dan dana mrzite ljude druge nacionalnosti.

Nisu svi Hrvati bili ustaše. Zašto neki od vas pojam Hrvat poistovjećuju sa ustašama.

Ali prije svega me zanima odkud ta opsesija Jasenovcem.

kod nas ima izreka, "tko o čemu Srbi o Jasenovcu".

zašto je to tako ?

Па зар се ви сами не поносите ,,усташтвом,,У вашим градовима не постоји улица ,,жртава усташког геноцида,, али постоје улице Анте Старчевића,Бруне Бушића,Алојзија Степинца... у скоро сваком граду.Омиљени певач вам је декларисани усташа... .А да смо ми стварно причали и мислили о Јасеновцу нама се историја не би понављала.Није ми јасно шта покушаваш са овом темом.:dontunderstand:
 
za mene to nije problem.svaki narod oplakuje svoje zrtve,ljudski i legitimno.no,meni pravi glavobolju sto se je SVJESNO presutkivao GENOCID nad hrvatima '45-'48,(bleiburg i krizni put),di je barem isti ako ne i veci broj ljudi ubijeno(tako struka),bez suda i presude.dok se je GENOCID u jasenovcu forsirao a hrvati KOLEKTIVNO osudjivali..

U Blajburgu su pobijene ustaše, dakle oni koji su ubijali po Jasenovcu i ostalim logorima. Mislim sda im je prvo trebalo suditi, pa ih onda pobiti. Ali i ovako i onako je trebalo pobiti tu fašističku gamad. A te brojke od 500000 pobijenih... čudi me da već nisu došli i do pobijenih 10 ,iliona Hrvata, uključujući i one koji još 5 vekova neće biti rodjeni.
 
pa da je vama poklana otprilike sestina danasnjeg stanovnistva u Hrvatskoj i vi to ne bi zaboravili.

kad priznate broj zrtava od 700.000 ljudi a ne 70.000 mozda ce se strasti smiriti, ali se nece zaboraviti nikada naravno, ne zato sto ste vi mnogo zanimljivi Srbima vec iz postovanja prema srpskim zrtvama.

Znam, ali to je kao da danas Njemci pričaju svaki dan na svakoj temi o Dresdenu.

ja mislim da je ovo sociološki problem. Mladi ljudi, bi se trebali baviti svojim životima, obrazovati se raditi a ne živjeti u opsesiji onoga što je bilo prije 60 godina , što je svijet osudio kao zločin, i za koji zločin su zločinci odgovarali.
 
U Blajburgu su pobijene ustaše, dakle oni koji su ubijali po Jasenovcu i ostalim logorima. Mislim sda im je prvo trebalo suditi, pa ih onda pobiti. Ali i ovako i onako je trebalo pobiti tu fašističku gamad. A te brojke od 500000 pobijenih... čudi me da već nisu došli i do pobijenih 10 ,iliona Hrvata, uključujući i one koji još 5 vekova neće biti rodjeni.

e pa to ti je isto kao sa Jasenovcem. Negdje sam čitao o miljun ljudi . Strašno .

nisu samo ustaše bile tamo. Bilo je tamo i civila, i žene i djece, koji nisu imali nikakve veze sa ustašama.

A da ne govorimo o tome da je velik dio četnika pred kraj rata prešao u partizane.
 
kod nas ima izreka, "tko o čemu Srbi o Jasenovcu".

zašto je to tako ?[/QUOTE]

700.000 razloga. Malo li je?


Kakve veze ima Jasenovac sa Nenadom Čankom, Natašom Kandić, LDP-om i ostalim.


Pa verovatno u precutnom dogovoru sa novohrvatskim proustaskim istoricarima (istim onima koji su podrzali Tompsonov koncert na Jelacica placu i slozili se da treba potrositi pet puta vise novca za komemoraciju ustasama u Blajburgu nego za komemoraciju 700.000 ustaskuh zrtava u Jasenovcu) umanjuju i negiraju srpske civilne zrtve kao i sve hrvatske zlocine u ovom veku.


počinitelji su osuđeni u mjeri u kojoj j to bilo izvedivo.


Dinko Sakic proziveo na robiji kao grof a na kraju sahranjen u ustaskoj uniformi uz prisustvo predstavnika katolicke crkve i jevnih licnosti a njegov udovica (takodje jasenovacki kadar) uziva u luksuznom starackom domu na drzavni racun.

Nisu svi Hrvati bili ustaše.

Ali su sve ustase bili Hrvati...ili "cvijece"
 
U Blajburgu su pobijene ustaše, dakle oni koji su ubijali po Jasenovcu i ostalim logorima. Mislim sda im je prvo trebalo suditi, pa ih onda pobiti. Ali i ovako i onako je trebalo pobiti tu fašističku gamad. A te brojke od 500000 pobijenih... čudi me da već nisu došli i do pobijenih 10 ,iliona Hrvata, uključujući i one koji još 5 vekova neće biti rodjeni.

znaci,po tvojoj percepciji,mi smo imali pravo da pobijemo SVE srbe u oluji(250iljada),jer su srbi pocinili na desetine vukovara i srebrenica...
 
Znam, ali to je kao da danas Njemci pričaju svaki dan na svakoj temi o Dresdenu.

ja mislim da je ovo sociološki problem. Mladi ljudi, bi se trebali baviti svojim životima, obrazovati se raditi a ne živjeti u opsesiji onoga što je bilo prije 60 godina , što je svijet osudio kao zločin, i za koji zločin su zločinci odgovarali.

ljudi se i bave svojim zivotima, ne pricaju o Hrvatima, ali je ovo pdf politika, i tu se prica o tome.

ne znam odakle ti to da se ovde niko ne obrazuje i nista ne radi samo misli na vas i vase zlocine?:roll:
 
Neko vrijeme pišem na ovom forumu i jedna stvar mi je upala u oči.

Na svakoj temi, neovisno o čemu se radilo, uvijek netko spomene Jasenovac. Kakve veze ima Jasenovac sa Nenadom Čankom, Natašom Kandić, LDP-om i ostalim.

Odakle te opsesija.Zašto se uvijek vraćati na to. svi su to osudili, svi su priznali da je to genocid, počinitelji su osuđeni u mjeri u kojoj j to bilo izvedivo.

Da li Jasenovac , veliki zločin od prije 60 godina, vama daje tako jaku motivaciju da i dan dana mrzite ljude druge nacionalnosti.

Nisu svi Hrvati bili ustaše. Zašto neki od vas pojam Hrvat poistovjećuju sa ustašama.

Ali prije svega me zanima odkud ta opsesija Jasenovcem.

kod nas ima izreka, "tko o čemu Srbi o Jasenovcu".

zašto je to tako ?

Тшта ја знам.
 
Ovako, NDH je imala podršku većina ljude na samom početku. Međutim, kad su krenuli zločini, kad je Dalmacija prodana Talijanima nastupio je revolt. Velik , jako velik dio Hrvata je bio u partizanima, posebno područja Dalmacije pod talijanskom vlašću.

Ali pogledajte danas, Srbi aktivno učestvuju u vlasti, imate kod nas potpredsjednika vlade i nekoliko državnih tajnika. SDSS je u koaliciji sa vladajućim HDZ-om. Srbi imaju sva prava koja imaju i u modernim europskim zemljama.

Jedina neriješena pitanje su stanarska prava, no razumljivo je da se radi o složenom problemu no vjerujem da će se i to vremenom riješiti.

svakako, ipak je onih 90% Srba koji su činili sastav partizana bio neznatan prema toj dalmatinskoj sili..a svakako i da je ta dalmatinska partizanska sila brojčano oduvala broj Hrvata u ustašama..

A danas..pa jeste, u poredjenju sa 1990. ne može se sporiti da je položaj Srba kvantitativno i kvalitativno poboljšan- status konstitutivnog naroda je unapredjen u status hodajuce mete, brojka je narasla sa preko pola miliona na nekih 100.000 ( maksimalno), dok srpske nacionalne legende, kao što to gospodin Pupavac zaista jeste, nisu ikebana koja služi posetama zapadnih diplomata.
 
svakako, ipak je onih 90% Srba koji su činili sastav partizana bio neznatan prema toj dalmatinskoj sili..a svakako i da je ta dalmatinska partizanska sila brojčano oduvala broj Hrvata u ustašama..

A danas..pa jeste, u poredjenju sa 1990. ne može se sporiti da je položaj Srba kvantitativno i kvalitativno poboljšan- status konstitutivnog naroda je unapredjen u status hodajuce mete, brojka je narasla sa preko pola miliona na nekih 100.000 ( maksimalno), dok srpske nacionalne legende, kao što to gospodin Pupavac zaista jeste, nisu ikebana koja služi posetama zapadnih diplomata.

Nije točan podatak da je 90 posto Srba bilo u partizanima. Što je sa četnicima, kojih je također bio jako velik broj ? Tko je vodio NOB u Hrvatskoj , pa nisu Srbi valjad ?

Srba danas u Hrvatskoj nema 100 000 , već ih ima 231 000 prema podacima zavoda za statistiku.

Ne bih negirao ulogu Pupavca, kao niti činjenicu da u izvršnoj vlasti na visokim pozicijama imate svoje ljude.
 

Back
Top