Sta je manje zlo?

Mr. Plow

Primećen član
Poruka
664
Sta je manje zlo:
1. ciniti dobro od losih pomisli?
2. imati dobre pomisli a ciniti lose?

Ovo mi je prva tema budite dobri. z:) Ja imam stav da je bolje imati lose pomisli a ciniti dobro jer ipak to dobro ostane iza tebe a ako si ti dobar a nesvesno cinis ljudima lose, ne ostaje nista.
 
Ne valja ni jedno ni drugo. A što se tiče manjeg zla, zavisi za koga. Ako činiš dobro, dobro je za "svet", odnosno tvoju okolinu, njihovo mišljenje o tebi, ako im je nepoznato šta im misliš. Ali su tvoje loše misli zlo za tebe, pošto se gomila negativna energija i, pošto ne ispoljavaš ništa od toga, jede te. Dakle, najverovatnije ćeš se razboleti - bilo obična prehlada (oslabljen imunitet) bilo nešto jače. Tako da je za tebe bolje da misliš dobro, a činiš loše. A za druge je bolje da misliš loše, a činiš dobro.
 
manje zlo je uvek manje od veceg :aha:

jel sam dobro srocila
trepp-1.gif
 
Poslednja izmena:
Sta je manje zlo:
1. ciniti dobro od losih pomisli?
2. imati dobre pomisli a ciniti lose?

Ovo mi je prva tema budite dobri. z:) Ja imam stav da je bolje imati lose pomisli a ciniti dobro jer ipak to dobro ostane iza tebe a ako si ti dobar a nesvesno cinis ljudima lose, ne ostaje nista.

Ovakva teška pitanja mrve nas svakog dana i uništavaju perspektive zagrobnog života.

da li činiti zlo ili dobro?
Da li se kupati pre brianja ili se brijati pre kupanja?
Da li slagati, a onda se kajati ili se kajati što ne slagasmo?

:confused:
 
Sta je manje zlo:
1. ciniti dobro od losih pomisli?
2. imati dobre pomisli a ciniti lose?

Ovo mi je prva tema budite dobri. z:) Ja imam stav da je bolje imati lose pomisli a ciniti dobro jer ipak to dobro ostane iza tebe a ako si ti dobar a nesvesno cinis ljudima lose, ne ostaje nista.

Cini ljudima lose i bices slavljen kao najbolji vladar. Bices postovaniji i od Tita!!!:worth::mrgreen:
 
Sta je manje zlo:
1. ciniti dobro od losih pomisli?
2. imati dobre pomisli a ciniti lose?

Ovo mi je prva tema budite dobri. z:) Ja imam stav da je bolje imati lose pomisli a ciniti dobro jer ipak to dobro ostane iza tebe a ako si ti dobar a nesvesno cinis ljudima lose, ne ostaje nista.
На погрешно питање не постоји тачан одговор! Сви су погрешни.

Објасни прво шта су помисли одакле и од кога долазе и како се манифестују као зло или дорбо? За одговор на своје питање морао би да засучеш рукаве и да се латиш монашке литературе Златоустог, Лествичника или Никодима Агиорита.
 
manje zlo je ako ne pravis zlo nego ako ga pravis valjda je to logicno..

sto se tice misli to nema nikakve veze sa realnoscu
da bi se misao materijalizovala potrebna je akcija odnosno "chinjenje"

od misli se neces lako razboleti ali ako sedis na hladan beton prehlada ti ne gine..
 
Sta je manje zlo:
1. ciniti dobro od losih pomisli?
2. imati dobre pomisli a ciniti lose?

Ovo mi je prva tema budite dobri. z:) Ja imam stav da je bolje imati lose pomisli a ciniti dobro jer ipak to dobro ostane iza tebe a ako si ti dobar a nesvesno cinis ljudima lose, ne ostaje nista.

Dobro i zlo su relativni pojmovi, pa bi bilo poželjno da ih adekvatno definišeš, tj. da napišeš šta ti pod istima podrazumevaš, pre nego što ti se može dati smislen odgovor.
 
Sta je manje zlo:
1. ciniti dobro od losih pomisli?
2. imati dobre pomisli a ciniti lose?
ako si pod 1 - lažeš i obmanjuješ druge, pa tek onda sebe
ako si pod 2 - lažeš i obmanjuješ sebe, pa tek onda druge

- u oba slučaja je ogromna neravnoteža u pitanju

posledice te neravnoteže su razne psiho-fizičke bolesti

Ja imam stav da je bolje imati lose pomisli a ciniti dobro jer ipak to dobro ostane iza tebe
Koliko vidim...ti ovo pokušavaš da predstaviš kao neki jin i jang, neki balans....a predaleko je to od balansa...

.... a ako si ti dobar a nesvesno cinis ljudima lose, ne ostaje nista.
Ako neko nesvesno čini loše, to je znak da nije naučen tome šta je dobro, a šta loše....a ti ako znaš razliku između ta dva, onda je nemoguće da ako činiš loše, to radiš nesvesno...Tako da ti ova druga opcija, pošto si je ovime razjasnio, nije validna...
 
Da li se kupati pre brianja ili se brijati pre kupanja?
Ja sam razvio sistem brijanja i tuširanja u isto vreme. Odlično je, a i brada se mnogo bolje razmekša. Treba ti samo strateški postavljeno ogledalce i pribor.

@tema: ko uopšte zna šta je 100% dobro a šta zlo? Ko kaže da zna - laže. Nikad se ne zna zašto nešto loše može postati dobro, i obrnuto. (P.S: Kao ona, da li bi ubio tek rođeno dete? Ne, naravno! Da li bi ubio tek rođeno dete a da je 20. april 1899-te negde u Austriji i da znaš da se mali zove Adolf Hitler? Hmmmm.....)
 
Dobro i zlo su relativni pojmovi, pa bi bilo poželjno da ih adekvatno definišeš, tj. da napišeš šta ti pod istima podrazumevaš, pre nego što ti se može dati smislen odgovor.

Pa nije koplikovano, svi znamo sta je dobro a sta lose. Naprimer radis nesto zbog sebicnosti ili zbog zarade ili zbog osvete a usput time nesvesno pomognes nekom dobrom coveku. Ili hoces da nekom pomognes zato sto si dobar i hoces da ucinis a ustvari napravis stetu i tebi i njemu jos gore nego da mu nisi pomogo. z:)
 
ako si pod 1 - lažeš i obmanjuješ druge, pa tek onda sebe
ako si pod 2 - lažeš i obmanjuješ sebe, pa tek onda druge

- u oba slučaja je ogromna neravnoteža u pitanju

posledice te neravnoteže su razne psiho-fizičke bolesti


Koliko vidim...ti ovo pokušavaš da predstaviš kao neki jin i jang, neki balans....a predaleko je to od balansa...


Ako neko nesvesno čini loše, to je znak da nije naučen tome šta je dobro, a šta loše....a ti ako znaš razliku između ta dva, onda je nemoguće da ako činiš loše, to radiš nesvesno...Tako da ti ova druga opcija, pošto si je ovime razjasnio, nije validna...

Ne razumem te bas najbolje ali nisam mislio nista apsraktno nego konkretno. Zelis da nekom napravis stetu a ispadne da si mnogima ucinio dobro ili ako zelis da ucinis dobro a napravis stetu.
 
Pa da ali ja pitam sta je manje zlo od ta dva. Ja mislim pod 1.
Брате не можеш имати од злих помисли добра дела. То ти је ко да из ватре добијаш воду и обрнуто. Запетљо си се у релативизацију појмова. Не могу два апсолунтно супротна појма да се надовезују и произилазе један из другог. То је парадокс(немогуће).
 
Брате не можеш имати од злих помисли добра дела. То ти је ко да из ватре добијаш воду и обрнуто. Запетљо си се у релативизацију појмова. Не могу два апсолунтно супротна појма да се надовезују и произилазе један из другог. То је парадокс(немогуће).

Ne od zlih nego od losih, lepo sam pitao. Ako je covek sebican i otvara kladionicu da bi zaradio, a zaposli zenu koja od te plate hrani dete, ucinio je dobro.
 
Онај за кога тврдиш да не постоји и да су Га људи измислили а не Он људе створио. Преспојио си па не знаш ни сам Ко је истина.
Ja vrlo dobro znam da ne postoji apsolutna istina, kao što ne postoji ni Onaj za Kog ti misliš da postoji a Njega su ljudi izmislili da objasne ono što ne znaju. On je simbol ljudskog neznanja, a ne apsolutne istine.
 
Ja vrlo dobro znam da ne postoji apsolutna istina, kao što ne postoji ni Onaj za Kog ti misliš da postoji a Njega su ljudi izmislili da objasne ono što ne znaju. On je simbol ljudskog neznanja, a ne apsolutne istine.

A zasto bi on kao apsolutna istina i sve ostalo sto mu se pripisuje , uopste i zavisio od naseg verovanja da postoji ili ne postoji?
I po tvome misljenju , ako bi covek ubio mnoge ljude, gde bi njihova dusa trebala da ode?
Pod uslovom da postoji i Bog i dusa?
 

Back
Top