Srbija je tražila đavola-мiki maus from Bih

strawbbery_city

Iskusan
Poruka
6.580
Željko Komšić je najavio proširenje zahteva za raspisivanje međunarodnih poternica protiv članova vojno-političkog rukovodstva Srbije za koje se sumnja da su učestvovali u vođenju „agresivnog rata“ u BiH.
an Predsedništva Bosne i Hercegovine Željko Komšić tvrdi da je njegov zahtev Tužilaštvu BiH za pokretanje istrage i raspisivanje međunarodnih poternica protiv Dobrice Ćosića i Zorana Lilića, bivših predsednika Savezne Republike Jugoslavije, odgovor na beogradske poternice protiv više aktera takozvanog „Slučaja Dobrovoljačka“, koji se desio 1992. u ratnom Sarajevu.
Najavio je da će njegov zahtev Tužilaštvu biti proširen imenima još nekoliko ljudi iz vojnog i policijskog vrha Savezne Republike Jugoslavije iz perioda 1992. - 1995. godina, ali zasad nije želeo da govori o konkretnim imenima. „Radi se o osobama za koje postoji osnovana sumnja da su počinili najteža krivična dela protiv integriteta BiH u proteklom ratu“, navodi se u obrazloženju Komšićevog zahteva.

Haris Silajdžić - Razmotriti sve mere

Također se ističe da je „Dobrica Ćosić, kao predsednik Savezne Republike Jugoslavije od 15. juna 1992. godine do 1. juna 1993. godine obavljao dužnost predsednika SRJ i glavnokomandujućeg vojske te države, te je bio upućen i rukovodio aktivnostima i akcijama, koje su njemu podređene oružane snage, u smislu vođenja agresivnog rata, sprovodile na teritoriji Bosne i Hercegovine“.

Bosna i Hercegovina uzvraća udarac

„Stav Srbije o dešavanjima u Dobrovoljačkoj ulici je politički, obaveštajno i kako god hoćete motivisan, kao što je u pitanju politizacija i u slučaju Ilije Jurišića“, rekao je Komšić novinarima u Sarajevu. „Jednostavno smo pokrenuli princip reciprociteta jer je očigledno da Beogradu nije stalo do prijateljskih odnosa. Povukli su đavola za rep, a sad kad su ga povukli, dobiće ga“, rekao je Komšić.

Upitan šta misli o najavama boraca Armije R BiH o velikom izražavanju nezadovoljstva ako budu hapšeni bosanskohercegovački akteri iz Dobrovoljačke među kojima ima i njihovih ratnih komandanata, Komšić je rekao da to pitanje, koje inače ima međudržavni karakter, ne bi trebalo da se reflektuje i postane ujedno unutrašnji bosanskohercegovački problem.

Drugi član Predsedništva BiH Haris Silajdžić potez Komšića u vezi s poternicama protiv Dobrice Ćosića i Zorana Lilića, prokomentarisao je rečima: „Sve mere treba razmotriti“. I Silajdžić smatra da tzv. „Slučaj Dobrovoljačka“ ima isključivo političku dimenziju te da je „režiran u Srbiji koja time želi da skrene pažnju sa sopstvene neodgovornosti“ kad je u pitanju procesuiranje ratnih zločina.


link
http://www.dw-world.de/dw/article/0,,4270770,00.html?maca=ser-Blic Online-2569-xml-mrss
slika miki mausa


 
Poslednja izmena:
Optužnica za navodni zloćin u Dobrovoljačkoj, ne kažem da ga nije bilo, i treba da za njega neko da odgovara.
Da je Srbija prijatelj sebi i Bosni i Hercegovini insistirala bi na sporazumu o saradnji sudskih organa dvije države i insistirala na procesuiranju u BiH svih počinilaca zločina iz BiH pa i slučaj Jurišić Dobrovoljačka, Kazani i dr.
Po ovoj optužnici nikad niko neče biti izručen bilo kom sudu u Srbiji što je u krajnjem bruka za pravosuđe Srbije.
Da u Srbiji ima pravde davno bi se na sudu Srbije našli mnogi a prije svih Dubajić koji živi u Beogradu za zločin u Tuzli koji je na vozila sa MES-om ukrcao ljudstvo što je po Pravilu službe bivše JNA strogo zabranjeno.
E sad su vam krivi Silajdžić i Komšić sto su branili Sarajevo a nije onaj ko je naredio njegovo opkoljavanje, držanje u blokadi, granatiranje i tom prilikom ubitstvo 1.602 djeteta.

Bezobrazluk je neprocesuirati krivce, pored onih osudjenih u Hagu, ubitstvo 1602 djeteta a pokrenuti optužnica protiv legalnih 19 državljana BIH, članova vlade od kojih večina nisu nizašta krivi sem toga što su ostali živi.
 
"navodni zloćin u Dobrovoljačkoj, ne kažem da ga nije bilo..." "Po ovoj optužnici nikad niko neče biti izručen bilo kom sudu u Srbiji što je u krajnjem bruka za pravosuđe Srbije..." "na vozila sa MES-om ukrcao ljudstvo..." "E sad su vam krivi Silajdžić i Komšić sto su branili Sarajevo..." "pokrenuti optužnica protiv legalnih 19 državljana BIH..."

Ti si se izgleda isto ozdro masne ovcetine pa buncas.
 
"navodni zloćin u Dobrovoljačkoj, ne kažem da ga nije bilo..." "Po ovoj optužnici nikad niko neče biti izručen bilo kom sudu u Srbiji što je u krajnjem bruka za pravosuđe Srbije..." "na vozila sa MES-om ukrcao ljudstvo..." "E sad su vam krivi Silajdžić i Komšić sto su branili Sarajevo..." "pokrenuti optužnica protiv legalnih 19 državljana BIH..."

Ti si se izgleda isto ozdro masne ovcetine pa buncas.

Ne, nego je ovim emotivnim postom izmamio suze svih ucesnika na forumu. Jadnih 19 legalnih drzavljana BIH koji nista nisu krivi...njima.
Srbija treba da se stidi sto je ovoliko godina cekala da se optuznica protiv ovih licemernih ubica podigne u Sarajevu i tek nakon 17 godina su shvatili da od toga nema nista.
 
Optužnica za navodni zloćin u Dobrovoljačkoj, ne kažem da ga nije bilo, i treba da za njega neko da odgovara.
Da je Srbija prijatelj sebi i Bosni i Hercegovini insistirala bi na sporazumu o saradnji sudskih organa dvije države i insistirala na procesuiranju u BiH svih počinilaca zločina iz BiH pa i slučaj Jurišić Dobrovoljačka, Kazani i dr.
Po ovoj optužnici nikad niko neče biti izručen bilo kom sudu u Srbiji što je u krajnjem bruka za pravosuđe Srbije.
Da u Srbiji ima pravde davno bi se na sudu Srbije našli mnogi a prije svih Dubajić koji živi u Beogradu za zločin u Tuzli koji je na vozila sa MES-om ukrcao ljudstvo što je po Pravilu službe bivše JNA strogo zabranjeno.
E sad su vam krivi Silajdžić i Komšić sto su branili Sarajevo a nije onaj ko je naredio njegovo opkoljavanje, držanje u blokadi, granatiranje i tom prilikom ubitstvo 1.602 djeteta.

Bezobrazluk je neprocesuirati krivce, pored onih osudjenih u Hagu, ubitstvo 1602 djeteta a pokrenuti optužnica protiv legalnih 19 državljana BIH, članova vlade od kojih večina nisu nizašta krivi sem toga što su ostali živi.

Ti definitivno nisi normalan.........
 
Ne, nego je ovim emotivnim postom izmamio suze svih ucesnika na forumu. Jadnih 19 legalnih drzavljana BIH koji nista nisu krivi...njima.
Srbija treba da se stidi sto je ovoliko godina cekala da se optuznica protiv ovih licemernih ubica podigne u Sarajevu i tek nakon 17 godina su shvatili da od toga nema nista.

Meni je sve jedno optužnicu pokrenuo Zanzibar ili Srbija obje su strane države i protiv sam izručenja bilo kog građanina BIH stranoj državi za počinjene zločine u BiH. Za sva zlodjela počinjena u Bih treba suditi u BiH za zlodjela u Srbiji, Hrvatkoj i drugim zemljama treba suditi u državi počinjenja, a napraviti sporazum o izručenju. Ukoliko je Srbija zainteresirana za zločin npr. Dobrovoljačka nek traži medžunarodnu superviziju sudskog procesa.
 
Meni je sve jedno optužnicu pokrenuo Zanzibar ili Srbija obje su strane države i protiv sam izručenja bilo kog građanina BIH stranoj državi za počinjene zločine u BiH. Za sva zlodjela počinjena u Bih treba suditi u BiH za zlodjela u Srbiji, Hrvatkoj i drugim zemljama treba suditi u državi počinjenja, a napraviti sporazum o izručenju. Ukoliko je Srbija zainteresirana za zločin npr. Dobrovoljačka nek traži medžunarodnu superviziju sudskog procesa.

Pa sto niste sudili imali ste 17 dugih godina na raspolaganju? Pusti price za malu decu.
 
Pa sto niste sudili imali ste 17 dugih godina na raspolaganju? Pusti price za malu decu.
Što je to priča za malu djecu ako nije pomisao da će neko ko čuje za optužnicu trčati po Sarajevu i hapsiti legalno izabrane članove vlade koji su branili Državu. Vi tamo, mislim na sudstvo i policiju, niste hapsili Koštunicu, Šešelja i druge koji su istu tu državu napadali, pa čak niste uhapsili i sudili Dubajiću za ukrcavanje Srba na vozila sa eksplozivom što nije u skladu niti sa jednim zakonom na svijetu.
Politički motivisana optužnica i mješanje u unutrašnje stvari druge države.
 
Što je to priča za malu djecu ako nije pomisao da će neko ko čuje za optužnicu trčati po Sarajevu i hapsiti legalno izabrane članove vlade koji su branili Državu. Vi tamo, mislim na sudstvo i policiju, niste hapsili Koštunicu, Šešelja i druge koji su istu tu državu napadali, pa čak niste uhapsili i sudili Dubajiću za ukrcavanje Srba na vozila sa eksplozivom što nije u skladu niti sa jednim zakonom na svijetu.
Politički motivisana optužnica i mješanje u unutrašnje stvari druge države.

Odgovorio si sam na svoje pitanje zasto se Srbija mesa u optuznice protiv ubica iz Dobrovoljacke ali ako nisi sam sebe razumeo da pojasnim: Zato sto za vas zlocin ne moze postojati ako ga nije izvrsio Srbin niti zrtva moze biti bilo ko ko je Srbin. Sto su za nas ubice za vas su branitelji a sto za vas agresori za nas su nasa deca.
Mi ne hapsimo u RS ali vi nase zelje i politiku znate, mi se ne pretvaramo licemerno da smo multietnicka i moderna evropska drzava, RS je tolerantna i gradjanska onoliko koliko mora, vi to znate nismo nikad ni krili.:lol:
Cetnicki cetnitet ta genocidna RS, sta ces.
 
Što je to priča za malu djecu ako nije pomisao da će neko ko čuje za optužnicu trčati po Sarajevu i hapsiti legalno izabrane članove vlade koji su branili Državu. Vi tamo, mislim na sudstvo i policiju, niste hapsili Koštunicu, Šešelja i druge koji su istu tu državu napadali, pa čak niste uhapsili i sudili Dubajiću za ukrcavanje Srba na vozila sa eksplozivom što nije u skladu niti sa jednim zakonom na svijetu.
Politički motivisana optužnica i mješanje u unutrašnje stvari druge države.

:rotf::rotf::rotf::hahaha::hahaha::hahaha:
Slusaj muslimana kako se baca sa rechima drzava,vlada,legalno,sudstvo,policija.................:hahaha::hahaha::hahaha:
Znash li ti mujo sta je legalna Drzava i legalna Vlada ?
 
Odgovorio si sam na svoje pitanje zasto se Srbija mesa u optuznice protiv ubica iz Dobrovoljacke ali ako nisi sam sebe razumeo da pojasnim: Zato sto za vas zlocin ne moze postojati ako ga nije izvrsio Srbin niti zrtva moze biti bilo ko ko je Srbin. Sto su za nas ubice za vas su branitelji a sto za vas agresori za nas su nasa deca.
Mi ne hapsimo u RS ali vi nase zelje i politiku znate, mi se ne pretvaramo licemerno da smo multietnicka i moderna evropska drzava, RS je tolerantna i gradjanska onoliko koliko mora, vi to znate nismo nikad ni krili.:lol:
Cetnicki cetnitet ta genocidna RS, sta ces.

Sele....dolaziti će oni sa pasošem u RS :per:

8791_vest_republika-srpska.jpg
 
Odgovorio si sam na svoje pitanje zasto se Srbija mesa u optuznice protiv ubica iz Dobrovoljacke ali ako nisi sam sebe razumeo da pojasnim: Zato sto za vas zlocin ne moze postojati ako ga nije izvrsio Srbin niti zrtva moze biti bilo ko ko je Srbin. Sto su za nas ubice za vas su branitelji a sto za vas agresori za nas su nasa deca.
Mi ne hapsimo u RS ali vi nase zelje i politiku znate, mi se ne pretvaramo licemerno da smo multietnicka i moderna evropska drzava, RS je tolerantna i gradjanska onoliko koliko mora, vi to znate nismo nikad ni krili.:lol:
Cetnicki cetnitet ta genocidna RS, sta ces.
Kažeš za nas, niti jednog momenta nisam opravdao nerad sudskih organa u BiH,. jedfin čemu se protivim je mješanje Srbije ili Hrvatske u unutrašnje stvari BiH.
ja nikad nisam bio za nacionaliste bez obzira u kojem dijelu države da su na vlasti, mislim da je jedino pravdno rješenje da građani promjene nacionaliste što će se kad tad desiti.
Nigdje onima drugima nije dobro ali najmanje loše stanje je u Tuzli (SDP) i Brčkom naturena mulrietnička vlast. Tih i takvih primjera nacionalisti se i boje, zato SDA od 90-te se bori za preuzimanje Tuzle, ali sam uvjeren, da im to neće uspjeti, kao niti srpskim nacionalistima od entiteta RS napraviti državu.
 
Meni je sve jedno optužnicu pokrenuo Zanzibar ili Srbija obje su strane države i protiv sam izručenja bilo kog građanina BIH stranoj državi za počinjene zločine u BiH. Za sva zlodjela počinjena u Bih treba suditi u BiH za zlodjela u Srbiji, Hrvatkoj i drugim zemljama treba suditi u državi počinjenja, a napraviti sporazum o izručenju. Ukoliko je Srbija zainteresirana za zločin npr. Dobrovoljačka nek traži medžunarodnu superviziju sudskog procesa.

Dovoljno je da oni "sa spiska" pređu entitetsku liniju. Baš me interesuje šta bi se desilo.
Opet je Kozja ćuprija "limes suvereniteta"? :hahaha:


http://bs.wikipedia.org/wiki/Kozija_ćuprija
 

Back
Top