Odnosi sa javnoscu

stanje
Zatvorena za pisanje odgovora.

gost 151384

Elita
Poruka
22.756
Vec nekoliko godina i kod nas je napokon pocelo da zivi i da se razvija, specificna delatnost koja je ,,napolju vec decenijama prisutna..popularni PR..public relation
Postoje velike dileme i nepoznanice bar kod nas oko toga sta je PR i vrlo cesto ga mesaju poistovecuju sa jednom veoma slicnom ali ipak dovoljno razlizitom aktivnosti kao sto je MARKETING, a vrlo se cesto mesa i sa portparolima ili govornicima u ime nekoga Nisam sigurna d a je ova tema bila..ako jeste..ugasice a ako nije i ako imate volje mozemo pricati o tome.
MOj posao je vec nekoliko godina unazad upravo pi ar..Ranije sam bila novinar i to iskustvo mi je puno pomoglo da se u osnosima sa javnoscu lako snadjem...zavrsila sam nekoliko kurseva oko pi ara, specijalizirala socijalnu komunikaciju, ali i dalje je usavrsavanje i skolovanje ove delatnosti na jos nerazvijenom nivou..U okviru kurseva koje sam savladal sa zadovoljstvom jer je meni citava ta oblast veoma zanimljiva i kreativna..ucili smo se neverbalnoj i verbalnoj komunikaciji, komunikaciji sa teskim sagovornicima, lobiranje, pregovaranje, krizni pi ar, licni pi ar , korporativni, unutrasnji pi ar spoljasnji....itd
Ono je sto najvaznije da znate oko pi ara...je da je osnovni zadatak svakog pi ara u stvari stvaranje pozitivnog imidza i ISTINA..jer pi ar reaguje i kad vase preduzece propada i ucini negativne korake.
Volela bih da se ljudi koji se bave ovom delatnoscu malo ovde okupe, ispricaju, prenesu svoja iskustva, probleme, ali za sve one koji bi zeleli da se bave ovim poslom...Sta kazete?
 
pa ne znam u kom pravcu je na tvom faluktetu ali ja znam kao smernice javnosti..ili usmeravanje javnosti...a s obzirom na to da moze da oznacava i politiku...hm..ne znam bas..nisam sigurna...koji su predmeti..da li znas
 
Ovo su predmeti

Introduction to Qualitative Policy Analysis
International Law & Organizations
Foundations of Public Policy
Energy Policy
Science and Technology
Politics and Public Policy
Applied Econometrics
Introduction to Comparative Politics
International Political Economy
Religion and International Politics
 
Pa ako je vecinom povezan sa politikom onda i ne bas... Pored Public Policy imaju i Management, Media and Graphic Communication i Economics. Management i
Media and Graphic Communication mi jedino izgledaju primamljivo, cista ekonomija bas i ne, a ovo sto sam te pitao mi nije bilo jasno pa zato...
 
da..i meni se dopada taj smer...ukljucuje izgleda i neku vrstu dizajna grafike....pazi pi ar mozes raditi [posle svakog fakulteta uz neko dodatno usavrsavanje..zato pokusaj da izaberes onaj smer koji ce biti najblizi tome...to je veoma lepo zanimljivo i kreativno zanimanje..ako si drustvena osoba omogucava ti da komunicirash i upoznajes razne ljude..ali moras biti veoma dobar psiholog i da imas dobar instikt kao i talenat za ideje...u citavoj prici kod svakog pi ara najvaznije je imati kontakte i ideje
Ja svoj posao bas bas volim...i cini me srecnom
 
Da, obuhvata dizajn grafike tj photo imaging with computers, audio-vizuelne prezentacije, web dizajn i slicno. Mada je smer za koji se velika vecina opredeljuje na tom faxu - menadzment. A sto se psihologije tice, to je drugi fax koji sam hteo da upisem ako ne uspem ovde na schoolarship :) Zavrsavam drustveno - jezicku gimnaziju i jos nisam nacisto... PR mi zvuci zanimljivo, slusao sam skoro da je to zanimanje koje nije bilo popularno kod nas do skoro, i da sada svaka modernija firma tezi da ima osobu za vodjenje PR-a... tako da je to, pretpostavljam, posao koji ce ubrzo biti popularan.
 
stanje
Zatvorena za pisanje odgovora.

Back
Top