Belorusija napala Putina

111111

Legenda
Banovan
Poruka
60.297
Rusko-beloruska pitanja: Zar i ti sine - Lukašenko
23. maj 2009. | 01:17

MINSK - Predsednik Belorusije Aleksandar Lukašenko oštro je kritikovao Rusiju ocenjujući da stav te zemlje tera Minsk da se okrene Zapadu i pridruži projektu "Istočno partnerstvo" koji je pokrenula Evropska unija.

"Vidite šta rade naša ruska braća. Sve o čemu smo se dogovarali sada je blokirano", rekao je Lukašenko ne precizirajući o kakvoj blokadi je reč.

"Ne snosim odgovornost za to što integracija (sa Rusijom) ne napreduje i što trenutno jačamo odnose sa Zapadom time što želimo da uđemo u 'Istočno partnerstvo'... Šta smo mogli drugo da uradimo?", rekao je predsednik Belorusije.

Kako je ranije najavljeno, ruski premijer Vladimir Putin trebalo bi da doputuje 28. maja u posetu Minsku.

Rusija i Belorusija su 1997. osnovali rusko-belorusku uniju radi jačanja integracija dve zemlje, ali ta integracija sporo napreduje.

Lukašenko koji je na vlasti od 1994. i koga SAD nazivaju "poslednjim diktatorom u Evropi" pokušao je nedavno da uspostavi veze sa EU kako bi pokrenuo privredu zemlje.

Istovremeno, Unija je pozvala Belorusiju da bude deo projekta "Istočno partnerstvo" čiji je cilj razvoj odnosa sa šest bivših sovjetskih republika i smanjenje ruskog uticaja na te zemlje.

http://www.rtv.rs/sr/vesti/svet/evropa/2009_05_23/vest_132762.jsp

DakleM propade nam planirana zajednica....:sad2:
 
Belarus-Flag.jpg
 
a dobro svaka cast Rujama ,al ja ne znam ni jednu zemlju koje ja svojevoljno i dobrovoljno zivela srecno u savezu sa njima , Enver Hodzina Albanija mozda jedno kratko vreme , pa su i oni digli ruke

Enver Hodzina Albanija se od rusa , veoma brzo okrenula Kinezima, i to je jedina evropska drzava koja je imala kompletnu privredu vezanu iskljucivo za Kinu.
Sve sto se uvozilo, uvozilo se iz Kine, a sve sto se izvozilo ( konjak "skenderbeg ") se izvozilo iskljucivo za Kinu..

Ziveli su fenomanalno kao kineska provincija :mrgreen:

Za nauk onima koji danas u Srbiji mastaju o kombinaciji sa zutima, koju su i siptari napustili glavom bez obzira;)
 
Enver Hodzina Albanija se od rusa , veoma brzo okrenula Kinezima, i to je jedina evropska drzava koja je imala kompletnu privredu vezanu iskljucivo za Kinu.
Sve sto se uvozilo, uvozilo se iz Kine, a sve sto se izvozilo ( konjak "skenderbeg ") se izvozilo iskljucivo za Kinu..

Ziveli su fenomanalno kao kineska provincija :mrgreen:

Za nauk onima koji danas u Srbiji mastaju o kombinaciji sa zutima, koju su i siptari napustili glavom bez obzira;)
pa to ti kazem kada je umro Staljin i SSSR zvanicno napustio njegovu doktrinu sipci su se okrenuli zutima
 
A koliko je to prijateljstvo sa Kinezima trajalo?
Hodza je bio poznata komunisticka gugutka.
ma yebes sipce ,poenta je da se jos jednom pokazalo da od saveza i lizanja bulje Rujama nema koristi i nikad je nije ni bilo za nijednu zemlju ,bar koliko se ja secam ,mislim mos misliti kada je to i Lukasenko skontao , a bio je covek predmet vlaznih snova i erotska fascinacija svakog postenog partijote -rusofila
 
ma yebes sipce ,poenta je da se jos jednom pokazalo da od saveza i lizanja bulje Rujama nema koristi i nikad je nije ni bioo,mislim mos misliti kada je to i Lukasenko skontao , a bio je covek predmet vlaznih snova i erotska fascinacija svakog postenog partijote -rusofila

A kako nemaju koristi, kad su naslonjeni na trziste od 200 miliona ljudi (mislim na Rusiju i Ukrajinu) gde baziraju najveci deo svog izvoza. Kakva bre istocna integracija sa Eu, pa eno ti Ukrajine i Gruzije, odlicno odradjuju tranziciju nikad im nije bilo lepse :lol:
Mislim sam Lukasenko je veliki deo svog uspeha bazirao na prici o rusofilstvu i savezu sa Rusijom i na kritici Zapada.
 
eternal a shto zeyebavash nashe strateshke partnere na polju ekonomije?
taj poslednji komunistichki diktator evrope ako ne kupi IMT niko netje
a sem rusa od kad je "mi volimo ameriku"ds na vlasti ovde nije ni cent ulaganja ushao
 

Back
Top