SRS nastavlja da puca - još jedna stranka osnovana iz radikala

Q. in perpetuum hibernum

Stara legenda
Poruka
87.974
047.jpg


Poslanik Srpske radikalne stranke u Narodnoj skupštini Republike Srbije Jovan Damjanović je napustio poslanički klup Srpska radikalna stranka i od sada će biti nezavisan poslanik, spuštajući broj poslanika SRS sa 57 na 56 (od ukupno 250).

Jovan Damjanović je upravo-izabrani predsednik novoosnovane Demokratske levice Roma, koja tek treba da formalno održi osnivačku skupštinu.

Znači, SRS izgubiše i Rome. :bye:

Pitam se samo, koliko će još stranaka nastati ili poslanika otići do novih izbora? :lol: Ajmo, da čujem pogađanja. :mrgreen:

:hahaha:
 
Poslednja izmena:
Poslanik Srpske radikalne stranke u Narodnoj skupštini Republike Srbije Jovan Damjanović je napustio poslanički klup Srpska radikalna stranka i od sada će biti nezavisan poslanik, spuštajući broj poslanika SRS sa 57 na 56 (od ukupno 250).

Jovan Damjanović je upravo-izabrani predsednik novoosnovane Demokratske levice Roma, koja tek treba da formalno održi osnivačku skupštinu.

Znači, SRS izgubiše i Rome. :bye:

Pitam se samo, koliko će još stranaka nastati ili poslanika otići do novih izbora? :lol: Ajmo, da čujem pogađanja. :mrgreen:

:hahaha:

obziorm na politiku SRS-a cudi me da su imali rome u stranci. ja mislio da su samo pravi srbi bili clanovi... e ni seselj nije ono sto sam mislio
 
047.jpg


Poslanik Srpske radikalne stranke u Narodnoj skupštini Republike Srbije Jovan Damjanović je napustio poslanički klup Srpska radikalna stranka i od sada će biti nezavisan poslanik, spuštajući broj poslanika SRS sa 57 na 56 (od ukupno 250).

Jovan Damjanović je upravo-izabrani predsednik novoosnovane Demokratske levice Roma, koja tek treba da formalno održi osnivačku skupštinu.

Znači, SRS izgubiše i Rome. :bye:

Pitam se samo, koliko će još stranaka nastati ili poslanika otići do novih izbora? :lol: Ajmo, da čujem pogađanja. :mrgreen:

:hahaha:

:hahaha::hahaha::hahaha::hahaha::hahaha::hahaha::hahaha::hahaha:
Samo još fali PRAVA SRPSKA RADIKALNA STRANKA
I da se odvoje oni iz RSK, ona vlada u izbjeglištvu :hahaha::hahaha::hahaha:
I STRANKA NARIKAČA VELIKE SRBIJE :hahaha::hahaha::hahaha::hahaha:
 
O čemu ti govoriš? :dontunderstand:

Amnezija, sta li je... Jesi li sam rekao da je nastala jos jedna partija iz SRS... A ispade da je osnovao jedan covek sto ih je napustio... A onda jos i postao predsednik partije koja nije osnovana... Nije ni cudo sto ne razumes... Tako si to lepo opisao da to pas s maslom ne bi... Ako ni sada ne razumes, zao mi je... Nisam nadlezan za tvoj slucaj...
 
Pa nemoj tako, do izdvajanja SNS imali su i Mađare, Rusine, Rumune, Slovake, pa čak je ranije bilo i Albanaca. :lol:

Osim toga, SRS je (bila) glavna romska stranka u Srbiji. :rtfm:

Zar ih sad nemaju? Koliko ja znam Sulejman Spaho je kod radikala a to je jedini poslanik manjina za kog znam da je bio (i ostao) u SRS. Da li ih ima još kod njih ili kod tome?
 
Haha, gleda neko Pink? :D

Aleksandar Vučić skuplja kukuruz uz ''Svilen konac'' u pozadini. :D

On i nije za bolje... Kad njega vidim, zivot mi se smuci... Ne pamtim da sam ga nekad video a da nije plakao, ili da mu oci nisu bile pune suza... Smem da se kladim da je on smisljao one kletve za skupstinu... Jer za bilo sta drugo nije sposoban...
 
Amnezija, sta li je... Jesi li sam rekao da je nastala jos jedna partija iz SRS... A ispade da je osnovao jedan covek sto ih je napustio... A onda jos i postao predsednik partije koja nije osnovana... Nije ni cudo sto ne razumes... Tako si to lepo opisao da to pas s maslom ne bi... Ako ni sada ne razumes, zao mi je... Nisam nadlezan za tvoj slucaj...

1. Napustio stranku

2. Osnovao novu

Nisam rekao da nije osnovana. Održavanje osnivačke skupštine je stvar formalnosti.

Narona partija je tek mjesecima poslije osnivanja formalno održala osnivačku skupštinu, jer se takve stvari zakazuju. Šta misliš zašto je SRS sada bez glave? Zato što nova skupština tek treba da se održi, oni za sada imaju samo VD koaliciju pijanca i one dvije vještice.

Meni je sve jasno, ja se zato upravo i čudim što tebi nije. :D
 
Bilo je vec o ovome.
Sad opet ne zna se hoce li njegovo izdvajanje i formiranje posebnog poslanickog kluba znaciti i prekid bilo kakve saradnje sa SRS-om.
Posle konstituisanja skupstine nakon majkih izbora G17+ se izdvojio kao poseban poslanicki klub iako je bio deo ZES liste. Vladan Batic je bio deo LDP liste, a izvojio se kasnije kao nezavisan poslanik, cak za razliku od svojih koalicionih kolega iz LDP-a glasa za zakone koje donosi vladajuca vecina.
Prema tome sacekajmo da vidimo kako ce biti delovanje tog poslanika, pa onda donosimo zakljucke. Inace po mom misljenju ovaj broj radikalskih polsanika ne odgovara trenutnom raspolozenju biraca, realan broj je tu izmedju 30 i 40, ali opet bili su izbori na kojim su osvojili sto su osvojili i to se treba postovati.
 
1. Napustio stranku

2. Osnovao novu

Nisam rekao da nije osnovana. Održavanje osnivačke skupštine je stvar formalnosti.

Narona partija je tek mjesecima poslije osnivanja formalno održala osnivačku skupštinu, jer se takve stvari zakazuju. Šta misliš zašto je SRS sada bez glave? Zato što nova skupština tek treba da se održi, oni za sada imaju samo VD koaliciju pijanca i one dvije vještice.

Meni je sve jasno, ja se zato upravo i čudim što tebi nije. :D

Formalnosti su u politici jako bitne... A koliko ja razumem, samo on je napustio SRS... I sada od jednog coveka nastala partija... Tako bi od SRS-a ako ih pocnu svi napustati, moglo da nastane preko 50 partija... Cudna logika...
 

Back
Top