Istinska Ljubav..... Lj U B A V, a sta je to ?

^MaX^

Obećava
Poruka
83
Ah ta istinska ljubav, neki kazu nikada ne dolazi, neki kazu uvek je u nama prisutna.
Ja je poznajem, ja sam je okusio.
Po prvi put u zivotu ja znam da nekoga volim, istinski, bez razmisljanja... slepo...
Mnogo toga sam pricao o ovome, mnogo tekstova napisao, mnogo recenica potrosio...
A sve je to malo, jer ono sto je u srcu ne opisuje se hatrijom i olovkom.... tu je nesto vise..
 
Znas kako te volim? Volim te tako da nekad ne zelim nista da ti kazem. Hocu da mislis da sam ravnodusna. Hocu da ostanem svoja. Hocu da te kopka i da ne znas sta mislim. Hocu da me pozelis, a da ne smas da me zelis. Hocu da nisi siguran.
A onda te nekad volim tako da hocu sve da ti kazem. Hocu da smo jedno, da mislis, osecas, zelis...isto. Hocu da znas koliko te volim i hocu da vicem na sav glas iz punog srca VOLIM TE!!!

Ma ne volim te...:D
 
Neobuzdana tresnja:
Ljubav je smejanje srca
ljubav je jecanje duse
Ljubav je strast
ljubav je cvet
ljubav je porok
ljubav je ponovno vracanje
ljubav je umiranje
ljubav je radjanje
ljubav je oprostaj
ljubav je jedno
ljubav je san
ljubav je sunce,i zvezda,i oluja
ljubav je zivotinja
i ljubav pijana pesma je
i jos mnogo mnogo toga ljubav je...

Ova mala je opasna! 8)
 
^MaX^:
Ah ta istinska ljubav, neki kazu nikada ne dolazi, neki kazu uvek je u nama prisutna.
Ja je poznajem, ja sam je okusio.
Po prvi put u zivotu ja znam da nekoga volim...


Ovaj ti imash nekih 17 godina, i kazesh da volish, postoji velika razlika izmedju zaljubljenosti i ljubavi...
Nemoj pogreshno da me shvatish ali sa nekim moras da pojedes kilo soli da bi shvatio na cemu si i da li je to ono pravo ili ne, bilo da je u pitanju ljubav ili prijateljstvo.

Ne kaze se badava da onaj ko voli ne bi trebao nista drugo da radi u zivotu :arrow: zato sto je to prava retkost...
 
silver-girl:
^MaX^:
Ah ta istinska ljubav, neki kazu nikada ne dolazi, neki kazu uvek je u nama prisutna.
Ja je poznajem, ja sam je okusio.
Po prvi put u zivotu ja znam da nekoga volim...


Ovaj ti imash nekih 17 godina, i kazesh da volish, postoji velika razlika izmedju zaljubljenosti i ljubavi...
Nemoj pogreshno da me shvatish ali sa nekim moras da pojedes kilo soli da bi shvatio na cemu si i da li je to ono pravo ili ne, bilo da je u pitanju ljubav ili prijateljstvo.

Ne kaze se badava da onaj ko voli ne bi trebao nista drugo da radi u zivotu :arrow: zato sto je to prava retkost...

ovaj...Izvini???????
(mozda cu biti malo gruba ali bas sam pukla kad sam procitala sta si napisala)
Ti si starija pa mislis da samo u tvojim godinama moze da se voli??? IZVINI???? Mozda ti nisi volela kad si bila mladja i to se tice apsolutno samo tebe,ali mislim tj sigurna sam da ti nemas pravo da pricas o necijoj ljubavi tj o necijim osecanjima. Svaki covek je poseban i drugaciji.
I ti to moras da precutis,jer te se to ne tice.Voli,pa sta? I ja sam volela cak i sa 15 i i dalje sam pri tome da je to bila prava ljubav i da se sad nadje neki pametnjakovic da me ubedjuje da ja sa toliko nisam mogla da volim pa gadjala bih ga serpama(u najboljem slucaju).
Ti volis na jedan nacin i to je tvoja stvar. Neko je u stanju da zavoli drugacije i to je sasvim njegova stvar....

Uf.

.....

e sad sam se iznervirala.

Sad idem da se smirim idem da kupim cokoladu :?
 
Neobuzdana tresnja:
silver-girl:
^MaX^:
Ah ta istinska ljubav, neki kazu nikada ne dolazi, neki kazu uvek je u nama prisutna.
Ja je poznajem, ja sam je okusio.
Po prvi put u zivotu ja znam da nekoga volim...


Ovaj ti imash nekih 17 godina, i kazesh da volish, postoji velika razlika izmedju zaljubljenosti i ljubavi...
Nemoj pogreshno da me shvatish ali sa nekim moras da pojedes kilo soli da bi shvatio na cemu si i da li je to ono pravo ili ne, bilo da je u pitanju ljubav ili prijateljstvo.

Ne kaze se badava da onaj ko voli ne bi trebao nista drugo da radi u zivotu :arrow: zato sto je to prava retkost...

ovaj...Izvini???????
(mozda cu biti malo gruba ali bas sam pukla kad sam procitala sta si napisala)
Ti si starija pa mislis da samo u tvojim godinama moze da se voli??? IZVINI???? Mozda ti nisi volela kad si bila mladja i to se tice apsolutno samo tebe,ali mislim tj sigurna sam da ti nemas pravo da pricas o necijoj ljubavi tj o necijim osecanjima. Svaki covek je poseban i drugaciji.
I ti to moras da precutis,jer te se to ne tice.Voli,pa sta? I ja sam volela cak i sa 15 i i dalje sam pri tome da je to bila prava ljubav i da se sad nadje neki pametnjakovic da me ubedjuje da ja sa toliko nisam mogla da volim pa gadjala bih ga serpama(u najboljem slucaju).
Ti volis na jedan nacin i to je tvoja stvar. Neko je u stanju da zavoli drugacije i to je sasvim njegova stvar....

Uf.

.....

e sad sam se iznervirala.

Sad idem da se smirim idem da kupim cokoladu :?

Ne nerviraj se, tresnjice, dobices inFrakt! :wink:

A sto se prave ljubavi tiche.....voleti, biti zaljubljen - tacno, razlicite stvari, ali pricati o tome sta je to prava ljubav po meni je filozofsko pitanje: zavisi od toga kako svako od nas definise sta je to Ljubav, i da li uopste i postoji univerzalno prihvacena definicija Ljubavi? Tek tad kad bi nesto takvo postojalo (a ne postoji) mozda bi mogli filozofski diskutovati o tome sta je ljubav a sta zaljubljenost i kada se istinski voli a kad se samo misli da se voli. Ja? Ja misli da ljubav nije zrtva; ali i jeste zrtvovanje. Da voleti nekoga znaci raditi u korist njegovog dobra, zeleti mu najbolje, uraditi za njega najbolju stvar cak i kada te to najvise boli; ali ne u korist licne nesrece i stete... Vidis kako je sve to jako kontradiktorno, zar ne?! Najvise volim da mislim o tome na nachin da je Ljubav zapravo - rasti u dvoje, razvijati se u dvoje, ici napred, i postajati bolji u svakom smislu zbog toga sto je neko u tvom zivotu i ti u njegovom. To je naravno samo moj malen pokusaj da izgovorim neizgovorljivo, da definisem ono sto se definisati ne da.....

Po meni mozda najbolja definicija jeste ona data u Novom zavetu:

"Ako govorim ljudskim i andjeoskim jezicima, a ljubavi nemam - onda sam metal koji zvechi i chineli koji odjekuju; i ako imam dar proroshtva i znam sve tajne i sva znanja, i ako imam svu veru, tako da premestam gore, a ljubavi nemam - nista sam; i ako hraneci siromahe razdelim svoje imanje, i ako predam svoje telo da bude spaljeno, a ljubavi nemam - nista mi ne koristi.

Ljubav dugo trpi, ljubav je dobra, ona ne zavidi, ljubav se ne hvali, ne nadima se, ne ponasa se nepristojno, ne trazi svoje, ne ljuti se, ne urachunava zlo, ne raduje se nepravdi, ali se raduje s' istinom, ona sve snosi, sve veruje, svemu se nada, sve trpi, ljubav ne prestaje NIKADA....
...Sada, pak, ostaje vera, nada, ljubav - ovo troje; a Ljubav je medju njima najveca."
 
Neobuzdana tresnja:
ovaj...Izvini???????
(mozda cu biti malo gruba ali bas sam pukla kad sam procitala sta si napisala)
Ti si starija pa mislis da samo u tvojim godinama moze da se voli??? IZVINI???? Mozda ti nisi volela kad si bila mladja i to se tice apsolutno samo tebe,ali mislim tj sigurna sam da ti nemas pravo da pricas o necijoj ljubavi tj o necijim osecanjima. Svaki covek je poseban i drugaciji.
I ti to moras da precutis,jer te se to ne tice.Voli,pa sta? I ja sam volela cak i sa 15 i i dalje sam pri tome da je to bila prava ljubav i da se sad nadje neki pametnjakovic da me ubedjuje da ja sa toliko nisam mogla da volim pa gadjala bih ga serpama(u najboljem slucaju).
Ti volis na jedan nacin i to je tvoja stvar. Neko je u stanju da zavoli drugacije i to je sasvim njegova stvar....

Uf.

.....

e sad sam se iznervirala.

Sad idem da se smirim idem da kupim cokoladu :?


Hm... kao prvo nisam nesto extra starija.

Kao drugo nemoj da se nerviras i da "pucas" kad procitas
nesto sto se ne slaze sa tvojim nacinom razmisljanja i stavovima.
Ne brini ne shavatam ja tebe kao grubu vec kao povrsnu...

Kao trece nisam ni kazala da me se ista tice, ali ocigledno da ti jesi, na zalost...
nevaspitanje je propust roditelja a ne tebe...

Kao cetvrto zao mi je sto ne zelis da budes covek vec krpa (stvar)
i da ljudima zatvaras usta. Ideologija ********* je daleko iza nas zar ne...

Kao peto covek koji ne ume da svoje stavove brani cinjenicama vec serpama
je retard.

Kao sesto ja nisam pametnjakovic i to nikada nisam kazala.

Kao sedmo da li ja volim na ovaj ili onaj nacin ti jednostavno
ne mozes da znas, donosis prerano zakljucke a da pri tom ne poznajesh.
Ljubav si shvatila i suvise povrsno, nisi razumela o cemu sam pisala a jos
manje ono sto je tema, tako da je to tvoja sramota a ne moja.

Kao osmo nemoj da se nervirash, utice na nervni sisetem.

Kao deveto ne jedi preterano cokoladu moze da skodi organizmu.

I kao deseto,
moj tekst nisi ni ukapirala, odgovarala si na nesto gde nije bilo pitanja...
nadam se da si sad razumela...

Ovo je prvi i poslednji put da sam ti re-postovala.

Pozdrav


My first, my last, my everything
and the answer to all my dreams
you're my sun, my moon, my guiding star
my kind of wonderful, that's what you are...
 
1.Mog vaspitanja se okani i moju porodicu neces vredjati
2.i ti si ocito pogresno razumela moj tekst-ja nisam rekla da pogresno volis vec da nisi volela rano kao ovaj decko i da to ne znaci da si samo ti u pravu
3.niskost ti je izgleda jaca strana cim se branis vredjanjem.
4.ja vrlo dobro shvatam ljubav i vrlo sam u njoj,a sta ti mislis niti me zanima niti me dotice.(a onaj ko uhvati tako napamet nekoga tako nisko da vredja ne znam koliko je ljubav,jer ljubav ne zna za tako nesto)
5.Devojko,SMISAO ZA HUMOR?????Ako za to nisi cula otvori Vujakliju.......(odnosi se na serpe)
6.Ti se to mozda pronalazis tamo gde te ja nisam ni stavila?
7.Pocni da kuliras......i ovo je sve bilo cisto da ti kazem sta mislim,a zelja za svadjom je odavno umrla u meni. Smatram da samo glupim ljudima mogu svadjom neke stvari da stavim do znanja....

8)
 
Zene - zene!!!!! Uvek moram da vas razvadjam po ovome forumu, sta je sa vas?!?!

Vidis kako je bhc to lepo reko - otreste prasinu s' pantalonica i svako u svoje cose kutije sa peskom da parvi kolace od blata!

Ajde, bre, salim se, nemo' sad obe da ste se okomile na mene (kad se mesas u zeMske svadje to se obicno desi!)


:wink: :roll: :lol: 8) :P
 

Back
Top