Kolima u Hrvatsku

bluebox

Zainteresovan član
Poruka
184
Ovog leta se spremamo za Hrvatsku, okolina Splita. Ići ćemo kolima. Pregledavao sam karte i karte, ali mi se ipak čini da je najkomotnije ići preko Beograda i Zagreba, bez obzira što je svakako dalje a pogotovu meni jer krećem iz Leskovca.
Kakva su vaša iskustva i šta predlažete???
 
Ja sam bio prosle godine sa autom beogradske registracije i nikakvih problema nisam imao. cak su bili veoma ljubazni u splitu, makarskoj i primostenu. Policija je jako ljubazna, stanovnistvo takodje.
Glavu ce ti rascopati verovatno kao sto ti kazu ovde ako budes radio ono sto je nama srbima svojstveno-ku.rcio se i iritirao.
Na primer, sigurno ce te razvaliti kao vrata ako na nekom parkingu ili benzinskoj pumpi odvrnes muziku do daske, tipa baja mali knindza.
Mislim da bi se to desilo i bilo kom hrvatu da u sred sumadije odvrne tompsona ili uradi bilo sta sto lici na provokaciju.
Oni su poslovni i ma kolik nas ne voleli, nisu gadljivi na nase pare, tim pre sto smo siroke ruke i nismo stipse.
Znam coveka koji je odavde a dobio je po picki jer je polupijan zahtevao od konobara da drustvo za stolom do njega bude malo tise-a oni su pevali neke dalmatinske pesme.I naravno, oni ga izbambusaju.
 
Hvala na brizi. U Grčku idem poslednjih desetak godina i smučilo mi se dreždanje pred konzulatom i skupljanje dokumentacije za vizu. Cene su napumpali bezobrazno a apartmani su im iz godine u godinu sve manji. Za par godina će oni koji tamo odu morati da preskaču krevete.
U Hrvatskoj sam za 40 evra po danu, u julu dobio dva studija (za decu i za mene i ženu), korišćenje klime i garažu.
Što se tučnjave tiče, prošle godine su neki Novosađani na Tasosu dobili takve batine da su ih krpili ceo dan i poslali kući. Ko traži taj i dobije. Mislim da letovanje služi da bi se čovek odmorio i video nešto, a ne da tera inat meštanima ili da srbuje tamo gde stare rane još nisu zarasle.
Nego, niko mi ne reče kojim putem do Splita (preko Bosne ili autoputem do Zagreba) i treba li za Hrvatsku, pored zelenog kartona i međunarodna vozačka?
 
Mi smo isli na Hvar za prvi maj...razmatrali kojim putem i def je najblize do mora sledeca varijanta:Bgd-Sabac-Zvornik(granica)-pa preko Podromanije na Sarajevo,pa Mostar,Metkovic(granica)-Opuzen-i na moru si..Odatle imas doduse nesto vise od sto km do Splita...
Mozes i preko Banja Luke pa dole direkt na Split..Najbolje je da pogledas viamichelin.com
 
Nisam bio u Hrvatskoj od 1990, pre toga gotovo redovno i to uglavnom severni deo-najvise u Crikvenici( najbolje mesto za letovanje tamo po meni). Bio sam u vojsci u Splitu i Visu, ne bih isao na letovanje da mi plate a ne jos ja da im platim. Kod njih bezbedno i super, to moze da prica neko ko nema veze sa mozgom ili nikad nije bio kod njih!!
 
Ne znam da li ste primetili da ovo nije forum o politici... ako niste ja bih vas svakako molilia da svoja politicka misljenja ostavite za neke druge teme. Ja sam bila pre dve godine u Hrvatskoj i isla sam putem BG-Sarajevo-Mostar-Metkovic i put je ok, ali svakako mislim da je autoput brzi i bolji, ove godine planiram da probam... Jedino sto su vikendom lei jako velike guzve, bar koliko sam cula. E sad, ako neko ima saznanja koliko kosta putarina, do zagreba i od zagreba ka splitu ili rijeci? A saveta da ne idem u Hrvatsku mi ne treba, redova za vizu mi je stvarno dosta..
 
Ne znam da li ste primetili da ovo nije forum o politici... ako niste ja bih vas svakako molilia da svoja politicka misljenja ostavite za neke druge teme. Ja sam bila pre dve godine u Hrvatskoj i isla sam putem BG-Sarajevo-Mostar-Metkovic i put je ok, ali svakako mislim da je autoput brzi i bolji, ove godine planiram da probam... Jedino sto su vikendom lei jako velike guzve, bar koliko sam cula. E sad, ako neko ima saznanja koliko kosta putarina, do zagreba i od zagreba ka splitu ili rijeci? A saveta da ne idem u Hrvatsku mi ne treba, redova za vizu mi je stvarno dosta..
Hvala puno na informaciji. I naravno, potpuno se slažem s tobom da se neki izgleda ne snalaze na ovom forumu pa se javljaju na teme koje su im potpuno strane ili pak laprdaju gluposti samo da bi povećeli svoj rejting ovde.
 
bluebox, ako ostajes u okolini Splita, idi na autoput Zagreb - Split - mnogo je brze, a ako hoces na ostrva onda kao sto ti je macka vracarka na predhodnoj strani pisala, uglavnom zbog trajekta koji mnogo cesce idu iz Orebica nego iz Splita. Autoput je odlican, brzo ces stici.

Lep provod!
 
Na osnovu vaših postova i informacija dobijenih sa sajtova koje ste mi preporučili mislim da je do Splita iz Srbije najisplativije ići preko Mokre gore, Višegrada, Sarajeva i Mostara. Put je OK . Malo je zamorniji od deonice preko Zagreba ali se štedi oko 9 000 dinara za putarine.
Hvala svima koji su na konstruktivan način učestvovali u ovoj temi i izvinjavam se na izvesnim digresijama.
 
Na osnovu vaših postova i informacija dobijenih sa sajtova koje ste mi preporučili mislim da je do Splita iz Srbije najisplativije ići preko Mokre gore, Višegrada, Sarajeva i Mostara. Put je OK . Malo je zamorniji od deonice preko Zagreba ali se štedi oko 9 000 dinara za putarine.
Hvala svima koji su na konstruktivan način učestvovali u ovoj temi i izvinjavam se na izvesnim digresijama.

kad dodjes u mostar nemoj ici na metkovic nego na imotski,pa na split
 
Sada smo dobri Hrvatima jer im je turizam u banani pa pozivaju Srbe da im vade prosek.
Dva puta godisnje idem u ZG poslom i mogu Vam reci da jos uvek nismo dobro dosli.
Kako bi i bili kada ih politika jos uvek truje svakim danom i podseca na rat koji se desio.
 
Другар има кућу код Книна коју његови планирају да обнове (деда му је оданде, и неће да је продају Хрватима макар се распала). Елем, кад је његов ћале пре годину дана ишао да обиђе кућу и кад је сео у једну кафаницу (било је ван сезоне), сео је мало са конобаром да продискутује о свему и свачему. Тако су они дошли и до теме "ко је кога". Тада је другаров ћале питао "а јел' смо вам још на првом месту на ранг-листи народа које мрзите", на шта је добио одговор "јок дечки, пали сте на четврто. Испред су Словенци, Цигани и Босанци".:hahaha:
Него... Лично не би летовао у Хрватској иако је чињеница да имају најлепше море на целој јадранској обали. Међутим, тамо не идем из принципа и зато што се не осећам сигурно. Али када би морао да бирам између ЦГ и ХР - отишао би у ХР. Колима бих ишао само ако при руци имам хрватске таблице да их мењам кад ми ауто није у гаражи. Јесте да будала који лупају кола има свуда, али ми се некако чини да их у ХР има више него у Србији или БиХ, нажалост. А и уосталом - зашто бих ишао негде где нисам добродошао'? Толико од мене.:)
 
E, hvala. Kraće je za 40 km. A kakav je put Mostar-Imotski ?

druze ako mislimo na isto,krace je za puno vise,kako vremenski,tako kilometara

odnosno ako ti je cilj split,ni u ludilu ne ici na metkovic pa na split,samoubistvo

put mostar-imotski je asfaltni :D ... sala,solidan krivudave ceste kao u citavoj ercegovini,al brzo se stigne.

ako budem u mostaru,a ti budes prolazio,javi se da te ispratim do imotskog,nikakav problem

tebi je mozda cak bolja varijanta da ides na focu,nevesinje pa na mostar,nego visegrad,sarajevo mostar,pogledaj malo
 

Back
Top